PDA

Pogledaj punu verziju : skorpija za pocetnika



miti
27.01.08., 23:10
koju skorpiju preporucujete za pocetnika?
mogu li ove domace sto se mogu pronaci po sumadiji

Bogica1985
28.01.08., 00:12
Moja preporuka za početak ,što će ti i mnogi drugi reći je Pandinus Imperator ili Cavimanus, njih možeš naći kod nas u prodaji veoma povoljno tako da nije potrebno uzimati jedinke iz prirode a i dosta su veće pa će ti to biti zanimljivije.
Pogledaj malo ostale teme pa ćeš saznati malo više o njima.

miti
28.01.08., 00:32
hvala puno ako senevara to je kraljevski skorpion

miti
28.01.08., 00:33
da li je bolje drzati ga samog ili u paru?

Bogica1985
28.01.08., 00:43
Pa Pandinusi su u suštini komunalne škorpije tako da bi mogao da držiš više jedinki zajedno ali pod uslovom da imaju dovoljno mesta da može svaka imati svoje sklonište i da imaju dosta hrane. Inače ja sam za to da se drže zasebno, nikad se ne zna šta im padne na pamet kad su same :D

zarko
28.01.08., 00:59
pandinusi mogu u parau...

Bogica1985
28.01.08., 01:04
Mogu u paru ,ali uvek postoji ali ,može jednostavno da se ne podnose ili što je česta pojava kad se uzimaju jedinke iz prirode ,dobije se gravidna ženka koja je veoma opasna za ostale u terarijumu!
Inače kad se spajaju trebaju se posmatrati u početku kako ne bi došlo do...

zarko
28.01.08., 01:12
najbolje je ipak odvojeno!!!
pa ih spojis za parenje a ter moze biti podeljen jednim staklom po sredini

Bogica1985
28.01.08., 01:25
Evo ovako npr.

http://img147.imageshack.us/img147/4975/img1129nn9.jpg

Nemanja
16.07.08., 19:58
Da ne bih otvarao novu temu, pitacu ovde. Hteo bih i ja da nabavim neku skorpiju, ali neku manju, a neopasnu (malo izvoljevam), posto bi mi to bilo uhodavanje u cuvanje skorpija?? I Imperator i Cavimanus su mi nekako preveliki. Pls help.

Koby_88
16.07.08., 20:08
Mozes uzeti kod Kima Babycurus jacksoni ;)
http://www.teraristika.org/forum/index.php/topic,2206.0.html

zarko
16.07.08., 20:12
ba sto su vec tosu i interesantniji za pocetak. obicno iskusniji i zagrizeniji uzimaju sitnije i "opasnijew"ali to je generalno ne kazem da tak otreba ...

Geni
16.07.08., 20:20
Kod škorpija je otprilike što veća to bezopasnija. Neki Heterometrus ili Pandinus je idealan za početak.

kimo
16.07.08., 21:18
Neću da kvarim temu,ali pošto sam držao to sve, mogu ti reći samo da od škorpije ne očekuješ puno aktivnosti...uglavnom su sve ne aktivne, tj. preko dana ih ne vidiš, a noću bazaju. To je sve nevezano za veličinu i vrstu, a to što kažu su upravu-što je veća to je bezazlenija, ali ni ove B.jacksoni nisu opasne, pogotovo ne agresivne, ali svako bira šta mu se više sviđa...meni su imperatori i heterometrusi dosadili, pa sam uzeo ove a i ovi su mi sada ne aktivni, pre bih držao bilo koju tarantulu, a naravno da su gušteri favoriti, pogotovo što se tiče aktivnosti...tu im nema premca.

Nemanja
17.07.08., 01:33
Meni je B. Jaksoni zapala za oko dok sam brljao po forumu, trazim manju skorpiju zato sto bih morao da je krijem od matoraca, a i ne svidjaju mi se velike skorpije, ni paukovi takodje, nekako mi je tako u glavi nesto kvrcnulo... Inace bih je nabavio tek pred kraj godine, posto sam se bacio u trosak sa pravljenjem tera za red eyed tree frog ( njih mi daju da drzim, a stvarno ko ne bi), tako da imam jos vremena da se vise informisem, mnogo vam hvala. Teraristka.org rules, na drugim forumima se ceka po mesec dana na posten odgovor.

mariojovic
23.07.11., 22:47
nalazio sam po planini beljanici i oko nje skorpije tamno braon i crnkaste boje odozdo zuckasto narandzaste velicine od 3cm do 7cm, zanima me koja je to vrsta i ima li interesenata za njih tj. vrede li se cuvati? Poslao bi i sliku ali ne znam kako? hvala