PDA

Pogledaj punu verziju : zmija za pocetnika



miti
27.01.08., 23:26
koju zmiju bi preporucili pocetniku?
tj. meni!

huana
27.01.08., 23:37
kukuruznog smuka...vec je puno pricano o tome da je to prava zmija za pocetnika..ja je imam i zadovoljna sam jako:)

miti
27.01.08., 23:41
STVARNO LEPO IZGLEDA!

nenad
27.01.08., 23:56
Super su kukuruzni, ali ima i drugih zmija ;) dajte jos nesto ljudi :D Ja predlazem Lampropeltis triangulum, Lampropeltis getula, i druge Lampropeltise, recimo. Sve je to za pocetnike.

miti
28.01.08., 00:34
treba li ih srzati same ili u paru?

dule87
28.01.08., 01:06
ovu sa slike:
http://www.dkimages.com/discover/previews/796/50083534.JPG DEFINITIVNO NE! :) hehe

zavisi neke se ne smiju u paru jer su kanibali (mlijecena npr) ostale mogu... ja glasam za "male velike" zmije - boa ili kraljevsi piton (to ako si ozbiljan u svojim namerama o cuvanju zmija) onda ni ove zmije nisu problem... u ostalom pogledaj slike-pa koja ti se vizuelno najvse svidi ti pitaj sta te zanima i da li se mogu nabaviti... po mom misljenu sve osim otrovnica za pocetnike nisu problem...

nenad
28.01.08., 01:15
Pa, sve osim otrovnica, i zmija koje ne rastu previse, i ne zahtevaju neku posebnu hranu (kao sto su gusteri na primer), ili su preterano agresivne.
Razmisli da li mozes da nabavljas miseve u Arandjelovcu, to ti je najvaznije. Ako mozes da obezbedis hranu i adekvatan terarijum, onda pogledaj
koja ti se svidja (od onih koje mogu da se nabave), pa kupi.

kimo
28.01.08., 17:37
Pročitaj tekst o Lampropeltisima na www.nsexotics.net . Ovako se čuva većina Lampropeltisa,smukova i sličnih zmija.

gava
28.01.08., 19:55
Definitivno kraljevske, mlecne ili kukuruzne zmije. Nenad navija za kraljevske ili mlecne posto su kukuruzne najcesce, a huana za kukuruzne posto je ona ima. Ja imam dve kukuruzne (snow albino muzijaka i "normalnu" zenku) i kazem ti da ti je potpuno svejedno koju ces uzeti od ove tri. To ti je samo stvar ukusa i novca. Kukuruzna je nesto jeftinija, pa je zato i najcesca. I sve tri se cuvaju na priblizno isti nacin.

Boe i pitoni, po meni, ne spadaju u pocetnicke zmije. Super su kad su mali, ali kad porastu i pocnu da jedu kao sumanuti, e onda vise nije ni zabavno ni smesno. Ja sam hteo da nabavim za sebe loptastog pitona (koji je razumne duzine i tezine), ali je problem sto su dosta retki i skupi, a i najcesce se kod nas prodaju WC jedinke koje prave dosta problema pri ishrani i ne retko tvrdoglavo odbijaju da jedu sve dok ne uginu.

nenad
28.01.08., 20:06
Jedini razlog zasto ja ljude odgovaram od kukuruznih je da bi se teraristika i u Srbiji malo razvijala, bar kad su zmije u pitanju. Koliko ljudi na forumu
cuva kingsnake, jednu od najcescih zmija u terarijumima? Dvoje, mislim samo. I milksnake dvoje. Ostale zmije da ne pominjem. Zato podsticem
ljude da uzmu i nesto drugo, da bi imali vise vrsta ovde. Da se ne svodi sve na kukuruzne smukove i leopard gekone.
Mene ako se sete na dan teraristike - sete se, ako se ne sete, nikom nista, to je bila moja duznost ::D ::D ::D (hvala Bati Stojkovicu ;))

gava
28.01.08., 20:17
I vecna mu slava.

Uzmi kukuruznu zmiju, neces se pokajati ::D

paka
01.02.08., 20:29
a da uzme obsoletu :D

gava
01.02.08., 21:20
Mozda smo malo preterali. Poslednji savet od mene pa napustam ovu temu zauvek: ako nisi siguran koju posle sveg ovog pisanija ti kupi onu koja ti je najlepsa. Neces pogresiti. Ta ce ti zmija posle samo 10 sekundi postati najbolja na svetu

nenad
01.02.08., 23:45
Al smo se mi raspisali, a covek koji je zapoceo ovu temu se ne javlja :D

Zero
02.02.08., 00:16
vidim da ste svi vise manje za kukuruznu al ja moram napisat da se ne slazem sa vama iz jednog razloga....osoba koja se tek pocinje baviti zmijama vjerojatno želi uživati u toj životinji dakle da je gleda tj. da je vidi.....(mislim da je tako kod svih pocetnika i kad nije rijec o zmiji) a kukuruzna zmija je zmija koja 99.99 posto svoga vremena provodi sakrivena.... ja kukuruznu imam vec 2 godine i mozda sam je vidio svega 5 puta izvan svog skrovista...ona je idealna zmija za pocetnike sto se tice lakoce drzanja i karaktera...ali sto se tice zanimljivosti mislim da je jedna od najdosadnijih zmija....ovo pisem iz iskustva e sad moguce da su vasa drugacija....no ja znam da stvarno vise manje tko god da je ima uvjek je sakrivena i to je to....ona izadje u kasnim satima po noci ali cum upalis svijetlo ona odma nestaje......nemam pojma ja je nebi savjetovao pocetniku jer znam sa kolikim nestrpljenjem ljudi koji tek ulaze u to zele vidit ono sto imaju a mislim da se nece bas previse usrecit sa tom zmijom...kazem karakter joj je super mozes radit sa njom sta god da pozelis nece lose reagirat (iako se moja uvjek pokenja kad je izvadim vanka :X )

nenad
02.02.08., 01:16
Cuo sam to od nekih ljudi za kukuruzne. Pa, to je problem sa mnogim zmijama. Ja mog taeniurusa retko vidjam jer se stalno krije. Ali, verujem
da ce to biti drugacije kad poraste. Lampropeltise vidjam. Sto je najbolje, trianguluma stalno vidjam, jer se stvarno retko krije sto je stariji.
Uglavnom samo kad treba da se presvuce.

Zero
02.02.08., 09:50
lampropeltisi su mi ok on se rijetko skrivaju.....uvijek ima iznimki ali u vecini puta nisu skriveni

spiderboy
05.03.08., 00:12
ja moje kukuruzne smukove vidjam dosta često,medjutim ima jedinki koje se više skrivaju od drugih,meni su super,ali bez obzira na to slažem se sa nenadom da bi ljudi trebali da drže idruge vrste zmija,ima ih toliko predivnih,ne znaš im broj ,nek čovek pogleda pa šta mu se najviše svidi(u okviru razumnog opredeljenja),pa uživaj

nenad
05.03.08., 12:19
Eto, najzad neko da se slozi samnom ;) Samo, ja ne znam da li iko sa foruma uopste i nabavlja zmije, osim kolega iz HR.

Stricek matija
06.03.08., 20:41
večina zmija ako ima pravilno uređen terarij će se skrivati većim dijelom dana...tu spadaju skoro sve zmije koje su aktivne uglavnom noću...

ali isto tako ima i "dnevnih" zmija... koje se kreću po danu.. a ima i onih noćnih koje se uopće ne skrivaju već vise po granama... a to su zmije ..životinje koje se ne kreću previše pa čovjek to mora i očekivat...

uglavnom..prije nabavljanja zmija dobro sve proučit i ispitat ljude za iskustva... to što je neka zmija "dobra za početnika" ne znači da se svim "početnicima" i sviđa... osobno smatram da je bezveze nabavljat neku zmiju jer je "dobra za početnika" a osobno nije vam prvi izbor...

ako se dobro pripremite..pročitate knjigu dvije, pripremite nastambu i testirate je.. ne vidim zašto nebi nabavili zmiju koju stvarno želite...

a ako već i nabavljate neku od "početničkih kukuruznih".. onda barem nek to nebude guttata... :lol: :lol: :lol:

spiderboy
20.03.08., 22:06
miti,jesi nabavio već zmiju i koju?čisto da znamo.
Pozdr.

Bogica1985
20.03.08., 22:16
Miti se ne pojavljuje od 8. februara, i ne verujem da je uzeo zmiju kao ni škorpiju ::D