PDA

Pogledaj punu verziju : Sta mislite o ovome (umesto "Fajtanja" vodom)



Bauk
30.01.08., 23:08
Evo jedan krajnje prost i jednostavan sistem za odrzavanje vlage, ili bolje receno prskanje(fajtanje) terarijumai to AUTOMATSKO(ili bar polu). Nije dzabe, ali je mislim vrlo pristupacno i jednostavno resenje.
Moglo bi se tu jos neke sitnice doradi ali...otom potom. Nisam probao ali da sad imam Iguanu nebih ni sekund razmisljao.

http://www.baskinglizards.com/automatedmistingsystem_free.pdf

Kako vam se cini?

Proka
31.01.08., 00:31
znam za ovo sve je kull
ali gde nabaviti ovaj tajmer ???

Bogica1985
31.01.08., 00:35
Tajmer ima da se kupi, imaš ih u Merkuru,možda u Garden centru. Ja baš ove godine moram da ga kupim za jagode,čini mi se da košta oko 2500dinara.

Bauk
31.01.08., 01:13
Hmm 2500din kazes...nije ni jeftino, mora da postoji i drugacije resenje...

Bogica1985
31.01.08., 01:19
Ovo bi moglo da se napravi jednostavno, samo što bi koštalo minimum 4000din,naravno tu sam uračunao i tajmer.

Bauk
31.01.08., 01:24
zasto onda 4000? Tajmer, mehanicki je oko 500-600din...ostalo je sica. Jedino prskalica, nemam predstavu koliko moze da kosta...
A uostalom nisam video nijedno drugo resenje za taj problem...

Bogica1985
31.01.08., 01:26
E baš zbog boce je toliko ,čini mi se da su oko 700-800din.
Znaš šta, dao si mi dobru ideju :idea: ,ali bez tajmera

Bauk
31.01.08., 01:31
Prskalicu u jednu ruku a tajmer u drugu a? :icon_cyclops:

Bogica1985
31.01.08., 01:39
Tajmer ću biti ja ;)

Bauk
31.01.08., 12:08
Nemoze sa tajmerom, a setio sam se i zasto. Interval prskanja treba da je kratak, par sekundi,4-5, a koliko znam na mehanickim tajmerima mozes programirati samo po SATima...a to je previse, jedino ovi digitalni, video sam jedan uGarden centru pre neki dan, ali neznam kako radi, da li mogu i sekunde da se programiraju

kimo
31.01.08., 13:43
Na digitalnom možeš da programiraš sve, pa i sekunda, imaš 8 programa pa to odradiš kako treba, samo ja zasad ne bih pravio ništa takvo, a ranije sam razmatrao kada sam hteo da držim Dendrobate,ali sam zbog toga i veoma sitne hrane odustao...Inače ovako nešto se pravi samo ukoliko imaš recimo 10-20 ili više terarijuma koje treba redovno prskati, pa da ti skrati vreme, ali tada su to veliki poslovi i investicije, tako da za jedan terarijum mislim da nema baš smisla...

Bauk
31.01.08., 15:34
Neznam, ja sam imao problem ranije sa terarijumom za Iguanu. Velika je izrasla, a samim tim i terarijum je bio velik, pa je onda samim tim i odrzavanje vlage bilo teze. Morao sam da fajtam redovno. A posto niko od nas nije 24 casa kod kuce ispred ter. moraju da se ukljuce i ostali ukucani. Sto roditelja koji su ti iovako jedva presli preko toga da drzis te "monstrume" u kuci, moraju jos i da ih i zalivaju... :angry: :angry: :angry:
Ali u svakom slucaju mislim da je odlicna stvar kad ti mozes sve da podesis namestis, i da tebi bude lakse, a pre svega da zivotinje imaju uslove koji su im neophodni.

Kimo nije ovo nista komplikovano i tesko za napraviti a nije ni narocito skupo, cak ni za jedan terarijum. Uostalom mislim da bi ovo tesko moglo da radi sa 10-20 terarijuma, potreban je veci pritisak...
Nego reci ti meni gde si nasao taj digi tajmer?

kimo
31.01.08., 17:55
Imaš ga u MErkuru jeftino, oko 500 din, a verovatno i negde drugde, ja sam moje kupio u Mađarskoj, neke Nemačke, kao kvalitetnije, ali sve je to isto...