PDA

Pogledaj punu verziju : Terarijum od za arborealnu tarantulu



Bluie
02.02.08., 19:00
Ovaj terarijum sam zavrsio pre nekih 15 dana, ali nikako da postavim na forum.
Napravljen je od terarijuma za gekone koji sam dobio od Miljanceta (hvala!) , samo sto je pretrpeo prilicni make over.
Napravljen je od 35 komada i komadica stakla.
Dimenzije su 29x16x40 (DxShxV). Do ovih nezaokruzenih dimenzija sam dosao zbog samostalnog secenja stakla i ukrajanja, gde se zbog par greski poremetila predvidjena dimenzija,ali sve u svemu, izasao sam na kraj sa tim.
Ventilacija je odradjena skroz u krug, u pojasu od 1,5cm oko poklopca, tako da mislim da ce to biti sasvim dovoljno u tu svrhu.
S preda je jednodelno klizno staklo, koje se krece po klizacima takodje od stakla, sto ne mislim da je dobra ideja, ali zrtve zbog estetike su velike, obzirom da sam zeleo da dobijem sto vecu preglednu povrsinu bez nekih shina, glomaznih klizaca i slicno ;)
Predvidjena namena je da u njemu bude arborealna tarantula, pa sam stavio P. Irminiu, koja se iz nekog razloga ukopala u zemlju :confused2: ali dobro...evo par fotki
http://img401.imageshack.us/img401/3161/dsc02541resizeju5.jpg

http://img88.imageshack.us/img88/2831/dsc02544resizeya1.jpg

http://img88.imageshack.us/img88/5668/dsc02546resizeqt5.jpg

kimo
02.02.08., 20:34
One se tako ponašaju dok ne porastu, mada čak neka hoće i kao velika da se zakopava. Inače je terarijum super, samo ne znam koliko je prektično to prednje klizno staklo, jer je veliko...jel ti ventilacija od plastike?

Bauk
03.02.08., 02:33
Da fina ti je ta mreza za vent. jel to Alu? Gde si je nasao?

ToPa 12.02.
03.02.08., 15:07
lep je terarijum svidja mi se ;)
a taj klizac nije losa ideja zbog estetike,ali je malo zeznuto kad hoces naprimer
da sipas vode u posudicu,pa moras da pomeras skoro celu stranicu terarijuma...

marko
03.02.08., 17:40
Zašto mislite da je zeznuto ako hoće da sipa vodu? Pa svejedno i da je
klizač iz dva dela, opet je hod klizača isti, zar ne?
Btw, lep terarijum! Odlično je odrađena ventilacija, svaka čast 8)

miljance
04.02.08., 01:51
Kao da sam znao da će od onako ružnog terarijuma neko znati da napravi bolji i prirodniji habitat za svog ljubimca ;) .

Svaka čas' :icon_thumright:

ToPa 12.02.
04.02.08., 13:04
@marko nije isti :P
a sta ako ima 2 sine za 2 klizaca,tj da su nezavisni jedan od drugog...a obicno i nisu toliko veliki...

marko
04.02.08., 13:10
@marko nije isti :P
a sta ako ima 2 sine za 2 klizaca,tj da su nezavisni jedan od drugog...a obicno i nisu toliko veliki...
:icon_scratch:



...Pa svejedno i da je klizač iz dva dela, opet je hod klizača isti, zar ne?...
:norty:

Ti si samo ljubomoran zato što je terarijum bolji od tvog :P

ToPa 12.02.
04.02.08., 13:25
pa naravno da sam ljubomoran :confused2:
hehehe...
ma ja sam to rekao zbog velicine (velicina nije bitna ::D) da su klizaci mnoga manji povrsinski
od ovog klizaca...a samim tim kad hoces nesto da uradis (da sipas vode) i kad se T uplasi
veca je mogucnost da ti pobegne...bar se meni jednom nesto slicno desilo ::D

Bluie
04.02.08., 13:27
Hvala,hvala!
A vidis, to i jeste zrtva na racun estetike, mrdas celo staklo, ali zato nemas svakojake shine i plastike po kojima kliza, pa je preglednost maximalna... :halo:

ToPa 12.02.
04.02.08., 13:29
pa da samo sto moras da pomeras celo staklo (mana)...

Bluie
04.02.08., 13:33
Cinija za vodu je u cosku, tako da samo treba da pomerim staklo u drugu stranu za 5-6 cm....a da li za toliko pomerao jednodelno ili dvodelno staklo, to ti dodje na isto... Inace, mrezica je aluminijumska, kupljenja u Jeep Komercu :lol:

marko
04.02.08., 13:41
Cinija za vodu je u cosku, tako da samo treba da pomerim staklo u drugu stranu za 5-6 cm....a da li za toliko pomerao jednodelno ili dvodelno staklo, to ti dodje na isto... Upravo tako! Topo džabe pokušavaš da nađeš manu terarijumu, pomiri se sa tim, savršen je :P
:lol:

ToPa 12.02.
04.02.08., 13:45
ajde pobedili ste ::D
eh ta cinija...me zeznula... :lol:

Bluie
04.02.08., 13:54
Hahaha, bas ste crazy :icon_cyclops: