PDA

Pogledaj punu verziju : POMOC!!!prehlada tigrastog pitona



leco
05.02.08., 20:53
Molim za pomoc ako neko zna.Prijatelj ima tigrastog pitona dugog oko 3 m.Pretpostavljam da je u neadekvatnom transportu pazario upalu pluca.Ima sluzi u ustima i ispusta baloncice na nozdrve.Koji lek je najefikasniji i koja doza?Pretpostavljam da je tezak oko 10 kg.Rekao sam za sada dici temperaturu preko 30c.

zarko
05.02.08., 22:06
odvedi ga kod veterinara,naivno je traziti pomoc na forumu kad niko nije video niti pregledao pitona.
toliko bar znaju ...

nenad
06.02.08., 00:29
Da, definitivno kod veterinara. Ali kog? Zarko, u BGu kad doneses zmiju ili gustera na Veterinarski fakultet, oni se shokiraju, i svi se znatizeljno
okupe oko tebe, kao da prvi put vide reptile. Nikome od njih ne bih poverio zivotinju. U Subotici imas veterinara Jozefa, koji bi mogao da izleci
zmiju, jer je to vec radio dosta puta. Ako ti treba telefon, javi se.
Inace, moj drug je imao isti problem sa loptastim pitonom, i izlecio ga je podizanjem temperature. Ne sme da se pretera sa temperaturom, ali
malo se podigne iznad uobicajene, recimo koji stepen vise od 30. On mu je cistio sluz koja mu se skupljala u ustima. Mislim da je piton vrlo
brzo ozdravio.

Srks
06.02.08., 00:51
Ma da mozes da ides da pitas u zoo vrtu da ti kazu da li oni imaju nekog veterinara. Ili ako znaju za nekod privatnog veterinara.

zarko
06.02.08., 01:17
idi na vet fakultet profesr nikola popovic...
a i nemojte da podcenjujete njihovo znanje...
bitna je dijagnopza.... znaju i da ti kazu koje lekove...znaju i da doziraju ,i mogu da odrede dovoljnu kolicinu.
jadno je reci da ima upalu pluca ako pusta kljas na nos.
moze da bude jos 10 stvari zato kazem. bez veterinara nema nista, makar on ne mao pojma nista.
a sanse da ce vet da pomogne su oko 5% a 95 da ce da rikne ili da samo prodje !!!!
tako ti to stoji ....
###. dokle god pregled bude bio skuplji od same zivotinje

leco
06.02.08., 01:31
Hvala vam.Mislio sam da je neko mozda resio slican problem.Predlozicu vlasniku kome da se obrati.Ranije sam spasao dva loptasta sa istim simptomima enrocinom pa mogu probati i sa ovim.Veterinari sta su probali da lece to su i ubili njihovim "koktel"inekcijama ,po sistemu ako prodje prodje!

nenad
06.02.08., 02:55
Ja ne potcenjujem Nikolino znanje, nego samo kazem da covek nema iskustva. On moze da kaze sta je u pitanju, mozda i da odredi dozu leka,
ali ja sam imao losa iskustva sa njegovim dozama i lecenjem zivotinja, i vec sam pisao o tome. Posledica su dve mrtve zivotinje. Zar je to malo?
Ovo da je mogucnost 5% da izleci zivotinju, je verovatno tacno. Ali, tu je i Jozef iz Subotice. Vecina reptila koju su mu ljudi nosili je bila izlecena
i to ne sme da se zanemari. Ne moze se on stavljati u isti kosh sa Popovicem, kad covek stalno leci reptile i u kontaktu je sa njima.

Leco, koristio si enrocin? Jel to bese onaj lek za pilice? Mislim da sam ja to pre vise godina davao kornjacama isto. Ja znam da je moj drug
izlecio pitona visom temperaturom. Vrlo prosto, probajte to, ali se javite veterinaru, mozete da pozovete Jozefa i pitate za savet.

leco
06.02.08., 11:46
Kako mogu da kontaktiram sa Jozefom,na koji broj?Nebitno toliko za ovaj slucaj nego za saradnju ubuduce.Dragocena je osoba od struke koja stvarno poznaje problematiku. Enrocin je uglavnom za ptice.mada se daje i kunicima i ostalim zivotinjama.Namenjen je lecenju raznih respiratornih problema.Temperatura je odmah podignuta preko 30.

stanikic
07.02.08., 01:46
Za kornjace pise da je to enrofloksacin(baytril), 10mg/kg svakih 48 sati 10 dana. Dobar za hronicne bolesti gornjih disajnih puteva. Ezvedj je dobar. Bas skoro je jednu kornjacu od poznanika izlecio od upale pluca koja je bila dovela i do zatvaranja ociju.