PDA

Pogledaj punu verziju : P.Irminia ili C.Cyaneopubescens



D@nijel
06.02.08., 21:25
Obe mi se svidjaju ali ne znam za koju da se odlucim.Ima jos vremena pre nego sto definitivno odlucim koju cu ali me interesuju i druga misljenja.Za P.Irminiu sam cuo da je dosta agresivna i da nije preporucljiva za pocetnike,mada se ona meni nesto vise svidja nego C.Cyaneopubescens.A i hteo bih neku aktivniju da bude lovac.Napisite i razloge zbog kojih bi se odljucili za neku od te dve. ;)

D@nijel
06.02.08., 21:26
Da napomene pod A-Irmina a pod B-Cyan.

zarko
06.02.08., 21:47
A nije toliko agresivna...niti je toliko brza..to se odnosi na ceo rod psalmopoeus...
to je bio moj prvi pauk.poeciloterije su brze ovo je smesno :)

b fenomenalno izglada....

Bifrost
06.02.08., 21:55
C - pteriochilus murinus

zarko
06.02.08., 21:57
:D
emphebops murinus

ToPa 12.02.
06.02.08., 22:53
ja bi ti preporucio Cyaneopubescens ako biras od ove dve...ne znam zasto...
mada ja bi uzeo obe ::D

btw. i ja glasam za pteriochilus murinus ... ::D :lol:

Thoroughbred
07.02.08., 00:21
jednostavno uzme obe ;)

D@nijel
07.02.08., 00:34
Ne mogu trenutno obe da uzmem,moram prvo da obezbedim veci prostor za njihovo drzanje.Posto drzim u svojoj sobi a ona nije nesto preterano velika.Zato i biram izmedju te dve.Polako dva komada je dovojno za sad.Ima vremena za prosirivanje kolekcije.U svetu tarantula sam tek nekih mesec dana. ;)

Thoroughbred
07.02.08., 01:07
Ne mogu trenutno obe da uzmem,moram prvo da obezbedim veci prostor za njihovo drzanje.Posto drzim u svojoj sobi a ona nije nesto preterano velika.Zato i biram izmedju te dve.Polako dva komada je dovojno za sad.Ima vremena za prosirivanje kolekcije.U svetu tarantula sam tek nekih mesec dana. ;)
Koliko su velike?ja sam mislio da su male...njima ne treba terarij...pa ni puno prostora :)

kimo
07.02.08., 01:21
Za obekada su velike je dovoljan 30x30x30cm terarijum, ako već tražiš izgovor u prostoru :icon_rabbit:

Uvek je teško birati između dva pauka, pogotovo ta dva, ako ih nemaš...nije irminia strašna uopšte i nije tako agresivna nego plašljiva i brza, a obe su po meni "must have" za svakog pravog ljubitelja paukova...e sada, dosta se razlikuju, irminia je penjač, plete ali drugačije, a cyaneo je mnogo šareniji tj. najšareniji pauk od tarantula, a i najspektakularniji pletač verovatno, obe su agresivne na hranu, a na tebi je da odlučiš koja će biti prva ako nije moguće obe uzeti :) Ako ti treba malih, javi se samo, a inače je bolje uzeti prvo male paukove, staviću sliku uskoro P.irminia 1-2presvlačenja i veću ženku koju imam...

marko
07.02.08., 01:23
Uuuuu brutalno vodi pubescens :D Uzmi prvo njega pa posle toga irminiju.
Kažeš da hoćeš aktivniju i da bude lovac, oba ova uslova zadovoljava pubescens. ;)

zokis
07.02.08., 02:59
Imam malog cyanopubensa i prezadovoljan sam i izgledom i osobinama. Ne odbija hranu, uvek vrlo munjevito napada plen pa i veci od sebe. Boje koje menja tokom zivota su prekrasne. :camouflage:

Iriminija je T koja je sledeca na mom spisku za kupovinu tako da i za nju sve preporuke.

Neces dobiti ni jedan negativan glas o ovim vrstama tako da ces ipak ti morati da presudis koju ces uzeti. Jednostavno reci ta a drugi put sledeca. U najgorem slucaju obe ::D
Neces pogresiti koju god da uzmes.

D@nijel
07.02.08., 03:04
Pa zato sam i ostavio za glasanje,da se lakse odlucim.Stvarno nije izgovor u prostoru,meni je soba tri sa tri a imam veliki orman i krevet i fotelju i trista k u njoj.Pa ih nemam gde.Pa moram da odlucim za neku od te dve dok ne isteram sestru iz vece sobe :),e onda lagano docice i druge na red. :)

kimo
07.02.08., 11:15
Samo neka se javi Goran u ovoj temi, pa da vidiš koliko paukova može da se deži u sobi 3 sa 3 ;) Mogao bi on i sliku da postavi da vide ljudi...Gorane?

Geni
07.02.08., 11:38
Pa šta ja imam da se javljam? Ja nemam šta da tražim u temi gde je pitanje koju tarantulu uzeti. Moj odgovor je uvek - OBE ::D. Ja u tolikoj sobi imam 70 komada (i to dosta odraslih) ;).

Tarantule traže jako malo prostora, tako da nema potrebe da im se prave ogromni terarijumi. Bolje je na nekoj polici staviti više malih. Tarantulama veći terarijum ne znači ništa a više tarantula je zanimljivije jer je veća verovatnoća da će neka da se pomera u trenutku kada želimo da ih gledamo ::D. Jedna tarantula je mnogo dosadna ::D