PDA

Pogledaj punu verziju : Naultinus -



Bauk
18.02.08., 16:41
Zna li neko nesto o ovoj vrsti gekona (Naultinus), i podvrstama. Ja sam se odusevio kad sam ih video. Medjutim nemogu da izguglam nista konkretnije o njima, habitat, uslovi drzanja i sl. Ima li ih iko, i da li uopste mogu ovde da se "nadju". Meni specijalno interesantan Naultinus elegans...prelepi su

http://www.geckosunlimited.com/community/new-zealand-geckos-hoplodactylus-naultinus/24107-some-pics-my-stock.html

http://i211.photobucket.com/albums/bb63/Bauk011/Gusteri/03Nelegans_resize.jpg

zarko
18.02.08., 17:46
mislim da dolaze sa novog zelanda...
jako skupa vrsta i nije def za pocetnike....

ToPa 12.02.
18.02.08., 18:11
da sa novig zelanda su...
a i nema nesto posebno o njima... na netu...
ne verujem da ih neko sa foruma ima...

zarko
18.02.08., 18:47
:)
daj be ...
pa znas li koliko se krecu u evropi?
pogledaj na forumu sa kog si skinuo sliku...

kimo
18.02.08., 19:10
Hahhaa, zanimljivo je da ljudi kada pomisle na guštera svima je u glavi zelena boja :) Ovo je definitivno jedan od najlepših reptila,ali mislim da je i najskuplji, naravno ako se ne računaju neki morfovi besmisleno precenjeni...inače jedan ovakav gekon recimo ženka, zrela ti je 5000 dolara ili možda čak i eur i to pod uslovom da ti je neko proda, jer se to svima ni ne prodaje...uslovi su ništa posebno, sem što treba hibernacija, ali prava na 6-8 stepeni zimi i inače dnevna temperatura znatno niža nego što je kod nas, pa se zato lako drže u planinama. Ima na tom forumu par likova koji drže i mislim da ih ima nekoliko sa Alpa baš...

Sve u svemu,prelep gušter,ali nikada ga ovde nećeš videti, nažalost...

Ako ti se već sviđaju zeleni onda pogleda rod Phelsuma, oni su isto jako lepi i uglavnom zeleni...

Bauk
18.02.08., 19:31
Pogledao, nasao u Classifield, 225$ za dve zenke, jedna matora i jedna mlada...To je oko 150E...Doduse ime jos par oglasa gde e komad prodaje za rekao bih neverovatnih 5000$ :lol: :lol: :lol:

Ali stvarno su prelepi...Ima tu likova koji su hike-ovali po NZ i sretali ih u prirodi, i kazu da uopste nije retka vrsta...bar u prirodi, sto se za teraristuku nebi moglo reci.

zarko
18.02.08., 20:37
tamo je rigorozna kontrola po pitanju eksporta i importa.
inace jeus lepi ali nisu meni najlepsi...
pre bih uzeo gilla ili urophlatus nego ove....
ali ukusi....

kimo
18.02.08., 23:00
To što si video za 150 eur je neka zezancija, nema šanse za tolike pare da se nađu...no, nikad se ne zna. Inače da ukusi su različiti :) A L.henkeli Žarko :P

zarko
19.02.08., 01:45
ufff
ali lichianus i phantasticus/satanicus kakao god ...to je strava.
ali nekako ne mogu kad mi je temp jako jako visoka...bude i po 30C u sobi.,...