PDA

Pogledaj punu verziju : parenje gekona



Djom
19.02.08., 22:59
ljudi treba mi pomoc, imam par gekona koji se upravo pario :D pa me intresuje koliko vremena prodje do jaja, sta da radim i kako

zarko
20.02.08., 00:21
ovako

za 20 dana ce poloziti jaja.
stavi kutiju sa zemljom vlaznom....
nakon polaganja stavi u treset ,zemlju vlaznu i ta temp oko 28C
na visoj tmep oko 30-31 dobijas mahom muzijake ali problem je sto 30C daje cesto retardirane i sto ih brze inkubiras to su manji i retardiraniji...
treba ti inkubator.
ako nemas mozes da posaljes busom jaja i ja cu ih inkubirati za tebe i poslati kad izadju..
poz

Djom
20.02.08., 00:29
hvala druze, probacu da napravim inkubator, ako neuspem cucemo se

kimo
20.02.08., 00:33
Ako je prvi put parena ženka i ako je mlada može sneti po jedno jaje, ali je problem što može biti ne plodno,kao što je meni bilo prošle godine...ako je dobro uhranjena ženka onda je dobro, ako nije biće problrema, davaj joj Ca puno sa hranom i izvadi mužjaka sada da je ne gnjavi ako hoćeš i imaš gde. Inače jaja ne smeš da okrećeš,nego kada ih nađeš samo ih tako stavi u medium za inkubaciju...malo zakopaj,oko pola jajeta...to je to ja mislim što je bitno...

Djom
20.02.08., 00:40
Hvala, jeste prvi je put, ali nije mlada zenka imam je oko 2 godine i dobro je uhranjena, nabavicu jos jedan ter pa cu je odvojiti od muzijaka, dali bi mogao da koristim onu varijantu sa akvarijumom dve cigle, grejac za ribice itd.. kao inkubator, jedan lik u zoloskom mi je rekao da oni tako rade i da im je uspelo, nadam se da ce uspeti

Djom
20.02.08., 00:46
jos jedno pitanje koliki je period nosenja jaja i koliko odprilike bude po turi

kimo
20.02.08., 01:20
Može i tako samo uradi to što pre i dobro testiraj, samo kada budeš stavljao jaja, stavi ih u posudu sa samo par rupica iglom izbušenih i otvaraj za razmenu vazfuha jednom nedeljno, da ne bi bilo previše vlage moraš zatvoriti posudu sa jajima...

Jaja uvek nose ili jedno ili dva, najčešće dva,ali imaju sposobnost da zadržavaju spermu pa se dešavaju poleganja i kasnije iako ne pariš ponovo. Uglavnom od jednog parenja može biti i do 6 tura po 2 jajeta u principu,mada ako hoćeš da maksimiziraš prinose onda ih spoji ponovo da se pare posle 3. ture, ali obavezno da ženka bude dobro uhranjena u međuvremenu,jer se istroši mnogo od nošenja i poleganja jaja...nose oko 3 nedelje, mada bi najpreciznije bilo 2-4 nedelje od parenja...videćeš kada počne da kopa po kutiji sa vlažnim tresetom često, uskoro će jaja poleći, a pred poleganje non-stop kopa u kutiji...

zarko
20.02.08., 02:54
20 do 23 dan je kod mene .
nose sve do avgusta septembra ...pa racunaj koliko puta.
u pocetku mi je polazilo za rukom da kad ih razdvojim nema jaja,ali sad od kako su jako velike (zadnje 2 god) polazu cele sezone bio tu muzijak ili ne...
na dno takvog inkubatora stavi tolet papir kako bi zadrzao vlagu malo...
mali dobro plivaju :) da znas ..cim se rode!!!!
ja zakopavam jaja 2/3 ...
prvih nekoliko sati nije bitno da li ih okreces jer se jos nije plod zalepio ...inace posle 12h do 24 vec moze da bude kasno..zato pazi sta je kimo reko//

srecno

Djom
20.02.08., 16:54
havala na pomoci :D