PDA

Pogledaj punu verziju : Koji je ovo guster ?



Koby_88
20.02.08., 03:00
Pozz svima, zanima me koja je ovo vrsta gustera? ???
http://img522.imageshack.us/img522/9690/11354615rm6.th.jpg (http://img522.imageshack.us/my.php?image=11354615rm6.jpg)
http://img522.imageshack.us/img522/5469/16629276tu4.th.jpg (http://img522.imageshack.us/my.php?image=16629276tu4.jpg)

zarko
20.02.08., 03:08
agama agama...

kimo
20.02.08., 10:28
To je Agama agama kao što Žarko kaže, ali takva je samo na slikama, uživo nije ni slična, inače je braonkaste boje, tipične za agame, a mužjaci samo imaju crvenu glavu i to dok je vreme parenja. Odličan je gušter i lep i iovako bez te plave boje.

nenad
20.02.08., 12:14
Koja to agama nije odlicna ;) A, Kimo je u pravu, na netu ces uvek naci ovakve slike ovog i slicnih gustera, mada retko tako izgledaju. Samo u
sezoni parenja. Nije mi jasno zasto nekad i ne okace sliku ovog gustera u uobicajenoj fazi.

Koby_88
20.02.08., 14:33
Jel mozete da mi date jos neke informacije vezane za ovu vrstu... Da li se gaji kao bradata agama, i da li moze da se navikne na ruke...

kimo
20.02.08., 15:16
Gaji se identično kao i bradata, može verovatno da se navikne ako naiđeš na mladu jedinku, ali to je redak slučaj, većinom su WC znači uzete iz prirode i tada nose razne parazite i ko zna šta sve, tako da to nije preporučljivo.

nenad
20.02.08., 15:20
Moze da se navikne na uzimanje u ruke, cak i kad je WC. Veliki broj agama dobro tolerise uzimanje u ruke.

zarko
20.02.08., 17:15
pa net pa trazi care sheet...to ti je najlakse.

Koby_88
21.02.08., 01:43
Izvinite mosda sam dosadan ali sta cu... :)
Pronasao sam na netu sliku Basiliscus plumifrons - Plumed Basilisk-a i stvarno sam fasciniran lepotom ovog gustera, zanima me da li ima kod nas da se kupi i kako se gaji ?
http://img297.imageshack.us/img297/3613/federbuschbasiliskjm5.th.jpg (http://img297.imageshack.us/my.php?image=federbuschbasiliskjm5.jpg)

mare_lacerta
21.02.08., 01:48
Ukucaj na google-u Basiliscus plumifrons care sheets i nacices kako se gaje.
Nadam se da sam pomogao

nenad
21.02.08., 01:59
Jeste prelep guster, ali ovde je izbor gustera jako mali. U principu moze da se nabavi, verovatno, ali je to sve cimanje. Inace, cesto se desava da
neko otvori temu o nekim gusterima koji se redje vidjaju u terarijumima i postavlja pitanja o njima, a da uopste nema u planu da stvarno nabavi
tu vrstu. Cesto ljudi traze savete koji su gusteri, zmije i druge zivotinje za pocetnike, a mi se potrudimo da im objasnimo i damo svoje misljenje.
Medjutim, vrlo cesto osoba koja pokrene tu pricu je izgleda pokrene samo tako, da bi nesto napisala, i nikada ne kupi zivotinju, niti je stvarno i
ozbiljno zanima cuvanje te zivotinje. Mene zna poprilicno da smori kad nekom odgovaram o zmijama, ili na forumu ili preko mejla i privatnih poruka,
i potrudim se da dam predlog i objasnim kako se sta cuva, a onda ukapiram da je ta osoba to pitala samo zato sto joj je bio trenutni hir i uopste
ne kupi tu zmiju.
E, sad, ja ne kazem da si ti takav, ali pitao si prvo za Agama agama gustera, ako te stvarno zanima, moze da se nabavi, i odlican je ljubimac, pod
uslovom da racunas na to da ce ti se zivotinja mozda razboleti zato sto je donesena iz prirode. Inace, mnogo je jednostavnija za cuvanje od baziliska,
i zahteva mnogo jednostavnije uslove.

Koby_88
21.02.08., 02:36
Jeste prelep guster, ali ovde je izbor gustera jako mali. U principu moze da se nabavi, verovatno, ali je to sve cimanje. Inace, cesto se desava da
neko otvori temu o nekim gusterima koji se redje vidjaju u terarijumima i postavlja pitanja o njima, a da uopste nema u planu da stvarno nabavi
tu vrstu. Cesto ljudi traze savete koji su gusteri, zmije i druge zivotinje za pocetnike, a mi se potrudimo da im objasnimo i damo svoje misljenje.
Medjutim, vrlo cesto osoba koja pokrene tu pricu je izgleda pokrene samo tako, da bi nesto napisala, i nikada ne kupi zivotinju, niti je stvarno i
ozbiljno zanima cuvanje te zivotinje. Mene zna poprilicno da smori kad nekom odgovaram o zmijama, ili na forumu ili preko mejla i privatnih poruka,
i potrudim se da dam predlog i objasnim kako se sta cuva, a onda ukapiram da je ta osoba to pitala samo zato sto joj je bio trenutni hir i uopste
ne kupi tu zmiju.
E, sad, ja ne kazem da si ti takav, ali pitao si prvo za Agama agama gustera, ako te stvarno zanima, moze da se nabavi, i odlican je ljubimac, pod
uslovom da racunas na to da ce ti se zivotinja mozda razboleti zato sto je donesena iz prirode. Inace, mnogo je jednostavnija za cuvanje od baziliska,
i zahteva mnogo jednostavnije uslove.


Ja jos nemam jasnu sliku kojeg cu gustera da kupim, pa zato postavljam pitanja, da bih se informisao i pronasao onog koji mi najvise odgovara posto sam nov u svemu ovome. Ne bih voleo da kupim zivotinju o kojoj nista neznam pa da mi ugine za kratko vreme mojom greskom, jer sam ja nedovoljno informisan o toj vrsti. Ja se stvarno izvinjavam i necu vise postavljati pitanja o raznim vrstama gustera dok se cvrsto ne odlucim za neku. Stvarno nisam mislio nista lose :(

zarko
21.02.08., 02:41
nemora da nista neznas a da odmah ugine :)
citaj sto vise ,trazi na netu .jeidno je frka ak one znams engleski

nenad
21.02.08., 02:46
Ma, ni ja, nemoj da se vredjas, nije mi bila namera. :D Na netu mozes da nadjes slike stotina vrsta gustera, ili da procitas kako ih ljudi cuvaju. Ali, to
ne znaci da te gustere mozes i ovde da nabavis. Od gustera se ovde cuva par vrsta gekona, dve-tri vrste agama, zelena iguana, i manje-vise to
je to. To je prilicno bedno, ali eto, teraristika jos nije razvijena u Srbiji. Pogledaj dobro podforum gusteri, pregledaj teme koje su ljudi postavljali o
gusterima koje cuvaju i koje mozes ovde da nabavis. To ti je moj savet. Ne vredi ti nista da po netu trazis vrste koje se ovde tesko nabavljaju ili
su preskupe. Dakle, pogledaj ranije teme o gusterima (ima ih dosta) pa ces tako odluciti sta da cuvas. Moj savet svakom ko hoce da cuva gustera
(osim iguane ili nekog drugog iskljucivo biljojedog gustera) je da prvo oformi makar jednu, a bolje dve ili tri kolonije insekata za hranjenje. Ako
uzmes mladog gustera stalno ces morati da imas hranu za njega, jer dok rastu mnogo jedu. To moze da bude problem ako nemas svoje kolonije.

Koby_88
21.02.08., 02:53
Ma, ni ja, nemoj da se vredjas, nije mi bila namera. :D Na netu mozes da nadjes slike stotina vrsta gustera, ili da procitas kako ih ljudi cuvaju. Ali, to
ne znaci da te gustere mozes i ovde da nabavis. Od gustera se ovde cuva par vrsta gekona, dve-tri vrste agama, zelena iguana, i manje-vise to
je to. To je prilicno bedno, ali eto, teraristika jos nije razvijena u Srbiji. Pogledaj dobro podforum gusteri, pregledaj teme koje su ljudi postavljali o
gusterima koje cuvaju i koje mozes ovde da nabavis. To ti je moj savet. Ne vredi ti nista da po netu trazis vrste koje se ovde tesko nabavljaju ili
su preskupe. Dakle, pogledaj ranije teme o gusterima (ima ih dosta) pa ces tako odluciti sta da cuvas. Moj savet svakom ko hoce da cuva gustera
(osim iguane ili nekog drugog iskljucivo biljojedog gustera) je da prvo oformi makar jednu, a bolje dve ili tri kolonije insekata za hranjenje. Ako
uzmes mladog gustera stalno ces morati da imas hranu za njega, jer dok rastu mnogo jedu. To moze da bude problem ako nemas svoje kolonije.

Ma ne vredjam se taman posla ;). Hvala ti za ostali deo teksta, posto nisam znao koje se to vrste gaje kod nas pa sam trazio po netu... Sada mi je sve jasnije. Hvala i Pozz

nenad
21.02.08., 02:58
Ma, nema na cemu, pogledaj stare teme, dosta se pisalo o svemu, a posle baci pogled i na podforum Ziva hrana, posebno pogledaj teme o
fobasima (supercrvima), dubiama i lateralisima.

ludak
21.02.08., 14:26
ja bi na tvojem mestu uzeo prvo nekog lakseg gekona pa bradatu a onda ako imas para i prosora KAJMANA :icon_rabbit: :D :) ;) :o 8) !!! :'( :lol: ::D

mare_lacerta
21.02.08., 14:37
Da da KAJMANA!!!!!! ::D ::D ::D

ludak
21.02.08., 18:42
zezam se za kajmana :D :) :D :D :D :D 8) :evil: ::D :lol: ::D :icon_rabbit: :icon_rabbit: ::D ::D ::D ::D

mare_lacerta
21.02.08., 21:00
Znam ::D ::D ::D ::D ::D ::D