PDA

Pogledaj punu verziju : AkTer 2008. Zagreb



Stricek matija
04.03.08., 11:27
AKTER!FEST 2008 ZAGREB


http://xs225.xs.to/xs225/08101/akter864.jpg (http://xs.to)


Pozivamo vas da sudjelujete na akvarističko-terarističkom okupljanju AKTER!FEST 2008 koji će se u suradnji sa Prirodoslovnom školom Vladimira Preloga, održati u njihovim prostorijama 31.5. s početkom u 11 sati, a najavljujemo mnoštvo akvarističkih, terarističkih i predavanja s područja ekologije, prezentacije opreme, izložbene akvarije i terarije i naravno, nezaobilazne humanitarne aukcije i tombole, čiji će kompletan prihod biti uplaćen domovima za nezbrinutu djecu!!

Naravno da ovo nije sve, uz sve ovo biti će i još podosta raznih iznenađenja i sadržaja, te se zaista isplati zaokružiti ovaj datum u kalendaru, doći i sudjelovati , družiti se, upoznavati, izmjenjivati iskustva, naučiti nešto novo,zabaviti se, osvojiti pokoju nagradu i pomoći u još jednoj velikoj humanitarnoj akciji AkvarijNET ekipe!!

SVE JE TO AKTER FEST!!!

http://xs225.xs.to/xs225/08101/prelog585.gif (http://xs.to)




AKTER FEST je naziv akvarističko terarističkog festivala kojeg je pokrenula ekipa hobista entuzijasta okupljenih na Internet stranici www.akvarij.net . Ideja za organiziranje jednog masovnijeg okupljanja javila se spontano i to iz razloga međusobnog upoznavanja sve mnogobrojnijeg članstva sa čitavog područja Hrvatske. Iako organizirano u kratkom roku, prvo okupljanje je polučilo veliki odaziv i uspjeh pa se javila ideja da se sličan festival organizira svake godine u što više hrvatskih gradova s ciljem edukacije i popularizacije ovih hobija, a od samog početka je dodana i humanitarna komponenta. Na redu je četvrti AKTER FEST, kojeg smo nakon Delnica i dva puta Splita smjestili u Zagreb, kako bi uz jaču prezentaciju povećali posjećenost i približili hobi što širem broju ljudi, posebno onima izvan Internet krugova.


EDUKACIJA

Okosnicu svakog Aktera čine edukacija, prezentacija i humanitarno djelovanje. Edukacijski dio se sastoji od stručnih predavanja s područja akvaristike, teraristike i ekologije, kao i pokaznih akvarija i terarija, gdje se na licu mjesta od vlasnika mogu saznati korisne informacije iz prve ruke o držanju određenih vrsta.
Akvaristička i teraristička predavanja

Predavanja koja su u planu za AkTer 2008 uključuju 5 akvarističkih, 4 teraristička i 2 predavanja na temu ekologije u suradnji sa Udrugom za zaštitu divljih životinja AWAP i Hrvatskim biospeleološkim društvom.


PREZENTACIJA

Prezentacija najnovije opreme i tehnoloških novosti s područja akvaristike i teraristike također zauzima važno mjesto u cijelom događaju, a također se svake godine trudimo nabaviti dio nove opreme od sponzora, koju nudimo na humanitarnim aukcijama ili tombolama


SPONZORI

Prezentacija opreme i sponzorski dio na kojem oni predstavljaju svoju ponudu (bez prodaje) su važan dio svakog AKTER-a, jer osim što se ljudi uživo mogu upoznati s novim tehnološkim dostignućima na poljima akvaristike i teraristike, velik dio opreme koja se predstavlja završi na humanitarnoj tomboli i aukciji, te čine najveći dio prikupljenih sredstava na svakom AKTER FEST-u.


HUMANITARNI DIO

Aukcije slika članova Foruma, te akvarističke i terarističke opreme, kao i nagradna tombola, održavaju se na svakom AkTer FEST-u i sav prihod se donira domovima za nezbrinutu djecu. Tako smo do sada sredstva prikupljena na AkTerima donirali Domovima za nezbrinutu djecu sestara Karmelićanki na Vrhovcu i u Hrv.leskovcu, domu «Maestral» u Splitu te ustanovi za djecu s teškim tjelesnim oštećenjima «Koračići» u Splitu
Humanitarne aukcije

Najljepši dio svakog AKTER FEST-a su svakako humanitarna aukcija slika, opreme, te tombola na kraju svakog AKTER-a, uz vrijedne i mnogobrojne nagrade, te javno zbrajanje i objavljivanje ukupno prikupljenog iznosa.


DRUŽENJE

I za kraj treba spomenuti i društvenu komponentu događaja, a to je upoznavanje ljudi, razmjena iskustava i mišljenja i uživo, a ne samo preko tipkovnice, zabavu u ugodnom društvu. Jedna od želja za AkTer 2008 je i organizacija roštilja na Bundeku dan nakon festivala, 1.6. kako bi se druženje razvuklo i na dva dana, ali to ovisi o vremenskoj prognozi za taj dan !


Nakon što završi «službeni dio» svakog AKTER FEST-a, nastavlja se druženje do kasnih sati, u uvijek opuštenoj i prijateljskoj atmosferi, uz obaveznu temu : « A što bi, gdje i kako mogli napraviti za sljedeći AKTER?»



Internet magazin za akvaristiku i teraristiku

www.akvarij.net

Stricek matija
06.03.08., 20:22
kaj nema nitko zainteresiran? :lol: :lol:
bit će 5 (za sad) predavanja iz teraristike... nekoliko iz akvaristike, ekologije...

izložbe fotografija, terarija, akvarija...

vjerujem da će bit zanimljivo... ::D

kimo
06.03.08., 20:42
Znam da hoće sigurno...ako se okupimo, možda i dođemo :) Aj neka se javi ovde neko ko bih išao odavde, pa da idemo zajedno...nisu oni tamo tako loši, ima se šta videti :D

miljance
07.03.08., 02:48
Ja verovatno dolazim :) . Zbog druženja naravno a takođe i zbog velikih terarističkih kolekcija koje ću nadam se posetiti :) .

nenad
07.03.08., 11:06
Ja sam mislio Miljane da tebe teraristika vise ne zanima. Bas si me iznenadio ::D
Moguce da bih i ja isao.

miljance
07.03.08., 12:49
Pa sta da radim, volim musko drustvo :) .
Ja takodje nisam siguran ali verovatno cu ici.

grisha
07.03.08., 12:49
i ja verovatno, nisam bio u ZG dugo ;)

nenad
07.03.08., 13:22
Ja nikad nisam ni bio. Ako budem mogao, voleo bih da odem. Samo me zanima koliku cemo kaznu da platimo kad krenu da nam preturaju torbe i
pronalaze zivotinje na granici ::) ::D

grisha
07.03.08., 14:45
meni su samo jednom preturali torbu i to nasi Srbi, ali prestali su kad sam im rekao da se u torbi nalaze prljave gace i carape ;). Hrvati nikad, oni su me samo jednom izvukli i voza za dzabe (ni dan danas mi nije jasno zasto su to uradili :icon_scratch:)

Bluie
07.03.08., 16:36
Evo i ja se prijavljujem...isao bih 90 % Kako ide situacija sa vizama i povratnim kartama...ili bi prevoz bio u necijoj reziji?

kimo
07.03.08., 17:08
Išli bi vozom,a viza za Hrvatsku????? Otkad to postoji?

miljance
07.03.08., 21:27
Viza ne treba za Hrvatsku, bio sam u Zagrebu prosli vikend. Treba samo pasos. Povratna busom je prosle godine bila oko 4-5000, sad treba pogledati. Inace meni nikad niko nije pravio probleme na Hrvatskoj granici.

Stricek matija
08.03.08., 08:23
bio sam u Zagrebu prosli vikend.

?!?!? i nisi se nikome javio? :evil:

Proka
08.03.08., 08:57
hehe miljance brzo smisli laz :) ahhaha

grisha
08.03.08., 12:30
jel u pitanju povratna ili u jednom pravcu? posto je voz 2200din a mnogo komfornije od autobusa (mrzim autobuse :angry:)

Bluie
08.03.08., 13:55
Povratna je 2200?

kimo
08.03.08., 17:06
Pa što da ne, kada je do Budimpešte toliko povratna...

grisha
08.03.08., 22:48
ne verujem da je povratna, na tel su mi rekli da je karta od 26,4 eur to mu dodje oko 2200 din. povratna bi mogla u tom slucaju da bude 4000 din, ali voz je voz ;)

miljance
09.03.08., 17:06
?!?!? i nisi se nikome javio? :evil:


nisam, bio sam jedan dan samo i to negde na periferiji
:shy:

aqua-zoo
09.03.08., 19:45
Životinje nikako se ne nose bez urednih papira, ako mislite nešto švercovati# carinici su tu da spreče i naravno kazne (kazne su dobre).
Bio pre tri nedelje kod Striček Matije i imao šta videti.

zarko
09.03.08., 19:53
kazne su lose... :)

dule87
10.03.08., 00:43
kako koje ;) hehe

Stricek matija
10.03.08., 09:47
nisam, bio sam jedan dan samo i to negde na periferiji
:shy:


sunce moje!! :evil: :evil: :lol: :lol: :lol:
Icek živi na jednom kraju grada, Saša na drugom, a ja na trećem... i mogli smo se nać gdje got...
da si imao volju... ;)

probajte se dogovorit za AkTer...

miljance
10.03.08., 17:14
sunce moje!! :evil: :evil: :lol: :lol: :lol:
Icek živi na jednom kraju grada, Saša na drugom, a ja na trećem... i mogli smo se nać gdje got...
da si imao volju... ;)

probajte se dogovorit za AkTer...


...i da sam imao vremena...

Sledeci put cu naci vremena, obecavam :) .

Ja na Akter idem ili ne, zavisi od mojih privatnih obaveza, u svakom slucaju nemam nista protiv dogovora sa eventualnim saputnicima ali meni dolazak ne zavisi od toga da li cu uspeti sa nekim da se dogovorim oko dolaska . :) Mislim da bi i ostali trebalo time da se vode. Dakle ko zeli da ide dogovor oko puta nije prepreka, bitno je da postoji volja i mogucnost da se ode.

Sto se mene tice , velikodusno Hvala na pozivu, ucinicu sto se mene licno tice sve sto je u mojoj moci da dodjem .

Bluie
10.03.08., 17:51
Ala si diplomatski odgovorio... ;)

miljance
10.03.08., 18:00
sve mi bre upropastis
bas sam fancy zvucao.
:)

Stricek matija
19.05.08., 16:00
Satnica


11:00 Početak AKTER!FEST-a


11:15 Predavanje – velika dvorana- BIUS – Mogućnosti daljnjeg školovanja za učenike srednjih škola –prirodoslovni smjerovi

11:30 Predavanje – mala dvorana – Petar Sević – Leopard gekoni

12:00 – 18:00 Prodaja tombola na info pultu
Prodaja majica na info pultu

12:00 Predavanje - velika dvorana – Marko Lenac – Ekspedicija Urugvaj 2007

12:30 Predavanje – mala dvorana- Igor Grmuša – Uzgoj hrane za gmazove i paučnjake

13:00 Predavanje –velika dvorana- BIUS – alohtone riblje vrste u Hrvatskoj

13:30 Predavanje – mala dvorana – Ivan Džapo – Kraljevski pitoni

14:00 – 15:00 Pauza u predavanjima za ručak – u tom periodu se može pogledati izložba fotografija, upoznati se sa radom udruga i sponzora na njihovim štandovima ili se družiti u kafiću u prostoru

15:00 Predavanje – velika dvorana – Mirko Belošević – Hidrodinamika koraljnih akvarija

15:30 Predavanje – mala dvorana – Nina Bešlaj – Maleni ciklidi u velikim akvarijima

16:00 Predavanje – velika dvorana –Državni zavod za zaštitu prirode

16:30 Predavanje –mala dvorana – Davor Žerjav- Aspekti akvaristike

17:00 Predavanje – velika dvorana- HYLA- Štiti li oklop kornjače od nekih ovih problema
17:00 Akvaristička radionica –Marko Petrak ( ukoliko budemo akvarij mogli uređivat)

17:30 Predavanje- mala dvorana – Mario Bjedov – Morske anemone

17:45 Predavanje – velika dvorana – Romana Gračan- Morske kornjače u Jadranu

18:30 Početak humanitarne aukcije donirane opreme i fotografija

19:30 Humanitarna tombola

20:30 Službeno zatvaranje AKTER FESTA ZAGREB!

20:30 – 22:30 Neformalno druženje u prostorijama škole


*napomena- ovo je samo OKVIRNO, promjena rasporeda predavanja su MOGUĆA i zbog količine istih zadržavamo pravo da raspored mijenjamo sa ili bez prethodne najave...

Stricek matija
19.05.08., 16:01
http://www.akter.org/download/Brosura_AkTer_Zagreb2008_A4.pdf

grisha
23.05.08., 10:33
ljudi hoce neko ici na akter

kimo
23.05.08., 17:07
Ja nemam vremena nikako, zbog faksa, sada su ispiti, a ima ih par pa mora da se završi sada...

grisha
01.06.08., 15:38
upravo sam se vratio iz ZG-a i bio sam na akteru.
utisci: e ovako, na AKTER sam dosao totalno ne organizovan, u petak uvece se obukao uzeo pasos i krenuo, tako da se nikome nisam tamo najavio, ali nema veze. kada sam dolazio nadao sam se vecem izlozbenom programu, slike su mi na mobilnom pa kad ih skinem postavicu. bilo je dosta paukova, jedan bradonja, kraljevski pitoni, akvarijumi (sa mutnom vodom) i seticu se jos. ljudi su bili prijatni, upoznao sam nekog Vedrana koji me je upoznao sa jos jednim likom iz BG-a. sve u svemu treba ici organizovano u grupi i mislim da bi bilo zanimljivije ;)
najblesavija stvar u celom mom putu je to sto kad sam izasao iz voza vidim na stanici neki cupavi (tako kao ja) likovi spavaju na podu. to mi je bilo cudno jer tako nesto nisam ranije vidjao u ZG. idem dalje, a na ulici sve neki pijani likovi i svi me nesto pozdravljaju. ispostavilo se da je na njihovom trgu bio koncert onog Tompsona, a ja setam gradom sa nekom kesom ispisanom cirilicom. moram da priznam da mi nije bilo svejedno, ali sve je dobro proslo.

Stricek matija
02.06.08., 00:49
:D :D :D

neznam zašto se nisi javio nikome...? sa ovog foruma su bili prisutni st-zero, skorpac, ja i još 2 il 3 člana ... a mislim da miljanče može potvrditi (nadam se?) da se dobro pobrinemo za svoje goste koji dođu iz daleka..

"neki Vedran" je glavni organizator i voditelj svega... :D :D :D upoznao te sa Čirom iz BGa.....

akvariji sa "mutnom vodom" (?!)... postavljani većer prije.. dakle samo nekoliko sati prije samog aktera...moram priznat da ih je večina bila ok.. osim onog sa "alohtonim vrstama" ...što se može vidjeti i po slikama...
bilo je preko 20 terarija i 9 akvarija... predavanja, tombola, aukcija...

zeleni pitoni, morfovi kraljevskih pitona, morelie bredli i spilota... elaphe... 15ak vrsta paukova....

dosta slika ima i ovdje.. http://www.akvarij.net/forum/index.php?topic=21441.0
... pretpostavljam da će ih biti i više..jer neki se još nisu ni vratili kućama...i nisu stigli postavit fotke...
a i za večinu organizatora AkTer još nije gotov jer nismo gotovi sa "raspremanjem" prostora i rekvizita korištenih tamo...

grisha
02.06.08., 09:32
matija nemoj pogresno da me shvatis ja samo kazem da moje zelje i nadanja se nisu poklopila. mozda sam grandoman, ali ja znam kako je tesko bilo sve to organizovati i za to vam skidam kapu. lepo ce se ta manifestacija razvijati i to mi je drago. ;)

Stricek matija
02.06.08., 10:34
ma nema problema.. ;)
kaži što si očekivao? da znamo popravit ako se može...

ljudi moraju shvatit da mi nemamo vlastiti prostor za održavanje AkTera, već moramo iznajmit negdje.. malo prostora je slobodnih i daleko su od "idealnih" za ono nama potrebno...

kad se treba prihvatit organizacije..malo ljudi ima volje... financijskih sredstava ima jako malo, uglavnom smo vadili iz vlastitog džepa i snalazili se kako znamo... o potrošenom vremenu, gorivu, mobitelu i živcima netrebam ni pričat... zadnjih par tjedana obitelj i životinje su meni i drugim organizatorima bile na "stand by" . a još nismo završili sa raspakiravanjem aktera...

al polako.. AkTer je svake godine veći i bolji... ove godine je izložba akvarija i terarija bila jako dobro posjećena... a slijedeće godine ćemo je napravit još većom... a i pristup svemu će bit malo drugačiji...i bolje organiziran.. učimo na svojim pogreškama...

grisha
02.06.08., 10:53
evo sad sam video slike i super su, cak se i moja dlakava glava vidi na par slika.
skola u kojo se odrzao AKTER je po meni pogodak, koliko sam ja shvatio to je neki bioloski faks ili nesto slicno...a takve manifastacije i treba da se organizuju na takvim mestima. ne znam da li sam ocekivao ili prizeljkivao neke zivotinje sa nasih prostora ( domaca herpetofauna me zanima), nazalost ljudima nisu preterano interesantne.

Stricek matija
02.06.08., 11:02
to je srednja prirodoslovna škola...

što se tiće "domaćih" životinja... za to su potrebna razna dopuštenja i dozvole a i ljudi koji bi ih izložili... a i još malo mjesta kojeg mi nismo imali baš previše...
namučili smo se i dok smo dobili dozvole za CITES životinje...

jesi bio na kojem predavanju?

grisha
03.06.08., 09:49
jesam bio sam na predavanju o kraljevskim pitonima i leopard gekonima, vezano za teraristiku.
sto se tice akvaristike bio sam na predavanju o urugvaju i koralima.