PDA

Pogledaj punu verziju : Žuti mravi...



kimo
11.03.08., 20:37
Pojavili su mi se pre nekoliko meseci žuti mravi u sobi, ima po negde neki, ali ako ugine neki insekt u nekom terarijumu ili posudi napadne ga njih puno...ima li neko neko rešenje ili predlog kako ih se otarasiti? Znam da postoje one kao kućice gde oni uđu i posle uginu, ali ne znam koliko je to dobro jer imam guštera u sobi,pa kada ode otrovani mrav u njihov terarijum da li se njima nekako nešto može desiti?

GUSTAV
12.03.08., 02:02
Imas VELIKI problem.Ja se vec duze vreme mucim sa njima.Treba da pogledas gde se krecu - ja na tim mestima namazem zejtin i oni ne mogu preko toga.Ali ako imas neko suplje rupicasto drvo i da je u terarijumu toplije pregledaj to.Mozes da ga izvadis stavi u rernu i skuvaj ih na 200 stepeni par min.Obezbedi cinije gde drzis hranu i tenebrije jer tu dosta imaju hrane - isto mazem zejtinom.To se i meni desavalo da kad ugine neki insekt oni se skupe... gusterima ne moze ali i najmanja povreda gustera moze da dovuce hordu mrava i ako ne primetis na vreme ode guster. (zejtin po ivicama) Razmisljao sam i onaj lepak za miseve duze traje ali sam nekako odustao jer bih se i sam zalepio. Cim primetis par mrava na nekom mestu odmah izoluj zejtinom jer za pola sata eto njih.
Razmisljao sam o deratizaciji moje sobe ali to je vrlo rizicno prenos zivotinja kasnija isparavanja - otpada definitivno.Trudi se da vadis odmah uginule insekte.Ako udju u kolkonije sa tenebrijama e tek da vidis muku. Pojedu sve larve i ima ih milion - zejtin ( neko bi pomislio da promovisem zejtin )

kimo
12.03.08., 09:27
Nije meni problem takav, nemam ja kući kolonije insekata pa nema ni mrava u njima. Nema ih ni u terarijumima, jedino ako nešto ugine onda dođu, ali nije ni to velika brojka, nego me nerviraju generalno...nema veze deratizacija, ja sam prskao sobu dok sam imao životinje, samo sam ih preneo na 24h i sve je preživelo osim naravno cvrčaka...koji uginu i od promaje :)

Nije valjda da nema nekog rešenja za te mrave, nešto napravljeno za njih baš za kućnu upotrebu...

GUSTAV
12.03.08., 12:27
ej raspitaj se za neke kdete i praskove tu gde prolaze mravi ( jer od nekuda dolaze ) tu obelezis kredom ili pospes malo tog praska.

GUSTAV
12.03.08., 13:08
ono kdete su krede

marko
12.03.08., 16:48
Evo što se tiče krede, poštedeću te muka.
Uzeli smo juče u poljo-apoteci neke kuglice pod nazivom "B-ubice" (kako bi se otarasili germanike u kuhinji), u pakovanju ima 10 kuglica i košta 100 dinara (ovako u prvi mah ne obećava previše jer koji se to problem može rešiti za 100 dinara). Sad ću da ti prepišem sve što piše na papiriću koji se nalazi u toj kutiji, pa kaže:

Najefikasnije sredstvo za uništavanje bubarusa, bubašvaba i mrava. (tako kaže :))

PRE POSTAVLJANJA KUGLICA PROCENITI STEPEN PRISUSTVA INSEKATA
1. Ukoliko se insekti pojavljuju samo u kuhinji, jedno pakovanje je dovoljno za prosečan stan od 60 kvadrata.
2. Ukoliko se insekti pojavljuju i u drugim prostorijama za potpuno uništavanje je potrebno više pakovanja.
3. Kuglice postaviti na mesta gde ima najviše insekata. Po pravilu su to: motor frižidera, električni štednjak i kuhinjski elementi.

NAČIN POSTAVLJANJA KUGLICA
1. Kuhinje: Postaviti jednu kuglicu u motor frižidera, jednu kuglicu iza štednjaka i mašine za sudove i po pola kuglice u kuhinjske elemente.
2. Ostave: Postaviti jednu kuglicu u ugao prostorije.
3. Dnevne i spavaće sobe: Postaviti po jednu kuglicu u svaki ugao prostorije.
4. Instalacione cevi, cevi za grejanje, vodovodne i kanalizacione cevi u svim prostorijama: Postaviti po jednu ili polovinu kuglice na suva mesta, ulaza ili izlaza cevi.
U nekim slučajevima na cevima zalepiti kuglicu pritiskom na potrebnoj visini.

DELOVANJE PREPARATA
Postojeći insekti se uništavaju u roku od 5-7 dana, a novoizlegli uništavaju se u roku od narednih sedam dana. Period bez pojave insekata je minimum tri meseca, a kuglice su aktivne sve dok ih insekti ne pojedu.

OPŠTE NAPOMENE
Kuglice držati na suvim mestima. Pre pranja podova, kuglice ukloniti i vratiti ih na ista mesta pošto se podovi prosuše.

PRIMENA ZA MRAVE
1. Postavljanje:
Razmrviti kuglicu i vrhom prstiju postaviti preparat na sve puteve kojima se mravi kreću, približno na svakih 50cm putanje kretanja mrava.
2. Dejstvo:
Mravi dolaze i polako unose preparat u svoj organizam
3. Efikasnost:
Posle uzimanja preparata mravi se polako uništavaju, a konačan nestanak se očekuje za minimalno 21 dan od dana postavljanja kuglica.

Overview preparata:
- Ekološki čisto
- Bezopasno za ljude i toplokrvne životinje
- Ne prekida proces rada
- Višestruko delotvornije od svih preparata
- Ne ostavlja neprijatan miris
- Najekonomičnija zaštita od insekata


Eto detaljnije od toga ne može. Nemoj samo misliti kako će to uništavanje dugo trajati pa ništa da ne uradiš povodom njih. Nema šanse da ih se rešiš za jedan dan (osim DDD službe).

kimo
12.03.08., 18:29
Znam ,ali nešto ne bih da mi ti mravi uđu kod guštera sa punim organizmima otrova...to i jeste problem...a za kredu ne znam kakav je efekat,ali ima neka eko kreda u apotekama, samo što ne znam da li to šteti gušterima, mislim neće gušter jesti mrave,ali oni hoće ulaziti i daljeu terarijume, pa mi je to malo nesigurno...šta mislite?

Bifrost
14.03.08., 11:40
Malo soli :lol: uzmi bre sprej za insekte i pogledaj na terasi gde im je baza 80% da dolaze sa terase. Covece na najgornjem si spratu (dvanaestom) kako su mravi dospeli tu svaka im cast. a slobodno stavi te otrovne "kucice" mravu je dovoljna mala kolicina otrova da ugine tako da ga nesto od ljubimaca i pojede nece nista biti.

Resenje broj 2: Uzmi lupu i pocni sa przenjem :lol:

Geni
14.03.08., 11:50
Covece na najgornjem si spratu (dvanaestom)


Omaši ga ti za 5 :D

Nego Momčilo, sećaš li se onih guštera što mi se jako sviđaju, thorny dragons ili tako nešto? E pa krajnje je vreme da nabaviš jednog ;)

kimo
14.03.08., 16:42
Nego Momčilo, sećaš li se onih guštera što mi se jako sviđaju, thorny dragons ili tako nešto? E pa krajnje je vreme da nabaviš jednog ;)


Hahaha, ja sam razmišljao odmah o tome :) Dolaze na red neki drugi gušteri, taj će kasnije, kada budem gajio i mrave :)

Bifrost
17.03.08., 20:31
E Kimo nadjoh nesto na netu za tvoje mezimce http://www.gedzet.com/proizvodi.php?proizvod_id=3 ::D

x3m.Marco
29.03.08., 14:42
#####ite te hemije, evo jedan stari lek za mrave! Nadjite mesto gde izlaze, nasecite LIMUN :D na kriskice, stavite okolo mesta gde izlaze i to e to :D kod mojih matorih je upalilo!

kimo
29.03.08., 18:45
Ne vredi mi to,jer ja ne znam odakle izlaze, ali im se izgleda smanjio broj, mada nisam siguran. Inače ima po koji u terarijumima sa gušterima, ali to dođu da pokupe ostatke insekata, noge i tako to. Videćemo šta će biti kasnije.

mare_lacerta
29.03.08., 20:03
...Inače ima po koji u terarijumima sa gušterima, ali to dođu da pokupe ostatke insekata, noge i tako to...


Pa sta se zalish nemorash da chistish terarijum ::D

LukaTDB
18.04.08., 00:18
Kimo, znam ja jedan stari recept za mrave, uzmes mrava, natrljas mu stomak kredom i on crkne, sto posto sigurno umire a i ma i drugi gde moras svakom mravu ta natrljas glavu smokvinim mlekom ::D ::D ::D :D

miana
19.04.08., 15:16
Pa ja sam prije par dana u panici pisala i na drugim sajtovima ,meni su se pojavili oni crni livadski .Ubila sma minimalno 15 kom koji su bili u samom terarijumu .Po stanu ih ima posvuda .Valjda im hladno da jos idu van (hehe zivim na vrhu planine) .Dobila sam odgovore da dolaze na hranu i da se u biti ne moram plasiti . U knjizi koju imam pise da spadaju u one bube koje nisu primjenjene ishrani jer su toksicni .Ja sam se zabrinula iz razloga sto je moj guster prilicno radoznao i sve i svasta pipka jezikom .A sta da ga pojede ,a sta da ga ugrizu ? 'bem li ga ..bar sad vidim da nisam jedini izrod kojem se "desavaju " mravi u terarijumu . Plasim se bilo kakve hemije ,mogla bih otrovati ljubimca . :confused2:

kimo
19.04.08., 16:07
Pa moji su ovi žuti betonski i oni se pojavljuju svuda i bez najave i ne verujem da mogu da naprave probleme nekoj životinji kao što je gušter, ja sam imao problem sa paukom koji je još bio ne pokretan pa su ga pojeli, jer čim se nešto kreće ne napadaju ga, samo ako crkne nešto...kao recimo insekt ili tako nešto.

Dahaka
25.04.08., 18:47
Ja sam novi clan na forumu. Trazio sam o mravima na netu kako se drze jer planiram nesto povodom toga pa dodjoh kod Vas ovdje na forumu i vidim ovu temu.

Najbolji nacin da se otarasis mrava bilo to da su zuti, crveni ili crni je da uzmes jednu solju bilo kakvu ili casu moze i zerpu samo da se mravi mogu popeti u nju.

Sledeci korak je da uzmes naki gusti sok i uspes neku kolicinu u posudu koju si uzeo i postavis nedje dje je koncentracija mrava najveca i samo sacekas.

Ja kad sam to preporucio drugaricama, one su uradile tako i posle da spavaju i ujutru nije bilo vise mrava.


Nadam se da niejsam zakasnio sam savjetom.