PDA

Pogledaj punu verziju : parenje kukuruznih smukova



spiderboy
07.04.08., 21:54
evo pre nedelju dana je počelo parenje mojih smukova,koje idalje traje,mislim odvija se u više navrata.
http://img89.imageshack.us/img89/2405/2903081148iz9.jpg

http://img89.imageshack.us/img89/5346/2903081145sb4.jpg

spiderboy
08.04.08., 19:55
imam još jednu polualbino ženku ali ona redovno kasni sa parenjem

kimo
08.04.08., 20:25
Super! Koji procenat bude albino mladih? I kako polu albino?

spiderboy
08.04.08., 21:17
do sada sam imao tri puta malih,ovo im je četvrta sezona razmnožavanja,još nikad nisam imao albino primerke medju njima, trebalo bi možda prvu generaciju pariti pa bi možda izbacili albino primerke pošto su nosioci albino gena,nadam se da će biti od toga nešto ,videćemo...

Inspecttore
01.11.08., 16:19
Imam jedno pitanje,kada su kukuruzne zmije zrele za parenje?

nenad
01.11.08., 16:52
Sa oko 3 godine, il malo manje, zenke. Muzjaci mogu i mladji.

spiderboy
01.11.08., 21:08
moji su počele sa parenjem sa 2 godine starosti,ali možda je ipak bolje sačekati treću godinu,verovatno su onda puno jači pa ih ne iscrpi toliko vreme parenja i nakon toga period polaganja jaja

nenad
01.11.08., 23:51
Sto su vece, proizvode vise jaja, ili vece mladunce, a dok su nedovoljno odrasle moze da im se desi da im se jaja zaglave u telu.

Spiderboy, ja ne vidim neke slike koje si ovde postavljao. Jel to samo do mene, ili su slike nestale? Slike cesto nestaju sa Imageshacka, ja sam presao
na Picoodle, dosta je brzi, i nikad ne pravi probleme. Dosta puta su mi nestajale slike sa shacka.

zarko
02.11.08., 04:02
impakcija jaja se moze desiti uvek ali tacno je da je jako veliki rizik kad su mlade zenke i josuvek nespremne...

Snow
07.01.09., 18:50
Za novu godinu sam dobio pojacanje!!!U pitanju je zenka kukuruznog smuka normal boje!!!Sada posedujem tri zmije....Posto nemam iskustva a trenutno imam par zrelih primeraka pokusao bih da ih uparim!!!Imam ogroman terarijum od 130x40x50 u kojem trenutno uziva muzijak.Kada da mu pruzim to zadovoljstvo da upozna svoju novu prijateljicu...

kimo
07.01.09., 19:17
Prvo bih ti savetovao da ih ohladiš sada zimi. Recimo 15-20 stepeni 2-3 meseca. Pa onda nahraniš par puta i pustiš. Pokušaj da saznaš odakle su poreklom roditelji ako je moguće da izbegneš inbreeding.

spiderboy
07.01.09., 22:49
ako hoćeš da ih upariš onda obavezno prezimljavanje,pa tek onda puštaš zajedno,mada sam već čuo da se pare i bez prezimljavanja,ali ako postoji mogućnost uvek dajem prednost prezimljavanju.druga stvar je koliko su stari?
ako su mladji od godinu se ne preporučuje prezimljavanje,a logično ni parenje,
zmije u 2-3 godini života su već podobni za parenje

Snow
08.01.09., 00:57
Muzijak je uzet od Pedje-Bg i star je oko 2.5-3 god. Zenka je doneta u kutiji cigara iz Madjarske i stara je vise od 3 god. On je dugacak oko105-110cm. Ona je tacno 98 cm.malo je zanemarivana jer znam sigurno da je hranjena kad se gazda seti.........Mogu im obezbediti prezimljavanje ako kazete da je bolje za njih!!!Da li ima slucajeva da se par neprihvati i koja je najbolja podloga za njih???Trenutno je u terarijumu treset........

kimo
08.01.09., 02:01
Treset i jeste najbolji. Stavi ih da se ohlade pa će se sigurno spariti kasnije u proleće.

spiderboy
08.01.09., 18:22
nisam nikad čuo niti naišao na podatak da se par nije prihvatio,kako ti kažeš, to ne bi trebalo da te brine,medjutim zmije predvidjene za razmnožavanje bi trebalo da budu dobro uhranjene već pre prezimljavanja pošto ih fizički baš optereti ciklus razmnožavanja,tu mislim prvenstveno na ženke,što ne znači naravno da mužjak treba da gladuje

Snow
09.01.09., 21:45
Hvala na pomoci ako je to sve sto bi trebalo da znam za pocetak..............Pojacacu im hranu i pripremiti za prezimljavanje pa cemo videti kako ce proci......