PDA

Pogledaj punu verziju : Evo i moje Lasiodore Parahybane :)



Spiderman
08.04.08., 21:31
evo za sada jedna slika nisam htio puno da je patim:)jer ne znam kako ne reaguje na blic ja znam da ja sa jednim parom ociju ne volim blic a kamoli ona sa 4 para:D....kad se malo privikne opet cu da je slikam pa cu posalti slike!Terarijum sam kupio vec napravljen i planiram da ga formiram da ubacim jos ponesto za sada samo skoljka koju vec koristi kao sto se vidi na slici:)....et pozdrav svima.E da jela je za dva dana crva i tenebriju ili sta vec:).
http://img183.imageshack.us/img183/7816/brankicagrcka120yk7.jpg

marko
08.04.08., 21:41
Nemaš brige što se tiče blica, ako joj bude smetao reagovaće.
Zanimljivo rešenje ventilacionog poklopca, trebao si samo montirati neku ručicu za lakše otvaranje.
Pa srećno ti sa prvom tarantulom :D

Kuni
08.04.08., 21:56
Terarijum je OK, al' skoljka i tarantula bas ne idu zajedno i nemaju nikakvih dodirnih tacaka, bolje ubaci neki panj il' koru drveta, izgledace autenticnije i feeling ce biti potpuniji.

Bifrost
08.04.08., 23:15
Srecno :D.

Poklopac je super ja obozavam sve sto je DIY, moji su od kartona :lol:

Koby_88
08.04.08., 23:50
Lepo, samo dodaj jos neku biljku i kao sto rece Kuni neki panj ili koru drveta i bice extra

Spiderman
09.04.08., 01:22
a sta mislite da ubacim bonsai???

Bogica1985
09.04.08., 01:34
Nikako, samo ces za dzabe upropastiti biljku,nece ti opstati.

Spiderman
09.04.08., 01:43
hm....bedak a bas sam nasao jednu jeftinu 10 eura....da ne povjerujes

Bogica1985
09.04.08., 01:45
Tesko da je samo toliko ,kako se zove?

Spiderman
09.04.08., 01:49
Ne znam kako se zove ali cu da je kupim pa cu slikati i onda ti proceni....a ne znam ko rekao za ventulaciju...ali kontao sam da izbusim staklo ali je skuplja pita od tepsije i onda lagano odem kod firmopisca i iz smeca mi izvuce jedan komad i ja pitam koliko on kaze hvala dovidjenja:)i izbusim rupe i naravno sabloniram na otvor prekopiram isjecem brusilicom i .....ostalo je istorija:DDD ispalo je super a to sam morao rijesiti jer mi je poceo kondenz da se nakuplja po staklu,pa sam se malo prepo:)elem sve u svemu super joj je:)a sutra dajem rijec da cu da posaljem sliku sa nekim drvetom i tako to :)

ToPa 12.02.
09.04.08., 02:05
bogice bio sam skoro do plant land-a i kupio sam bonsai za 800din. ne znam koja je to vrsta ali ne izgleda nesto preterano lepo ipak je za 800din.
nego da se vratim na temu...ma da samo ubaci koji panj i bice super...e a sto ne bi napravio pola poklapca da ti bude vratanca a pona ventilacija...

Bogica1985
09.04.08., 06:09
Nema sanse da je to bonsai verovatno si uzeo onaj patuljasti ficus natasha.

Spiderman
09.04.08., 21:12
Evo napravio sam kao sto rekoh i novu kucicu i izbacio sam skoljku:)uzeo sam neku granu od sljive i izbusio je na stonoj busililci:)i kad sam je stabvio u terarijum odmah je dzalno u nju ko da je znao sta treba da uradi:)imam jos slika ali kacam ovu jer je najljepsa:)komentaristie:)poz

http://img340.imageshack.us/img340/8471/brankicagrcka132rv2.jpg

zokis
09.04.08., 21:57
To je cuvarkuca.

Koby_88
09.04.08., 23:33
Lepo, ovo mnogo bolje izgleda ;)

Kuni
09.04.08., 23:44
Jes' bolje definitivno, verovatno ce biti i bolje kada se ona malo oslobodi, poraste i preuredi po svom ukusu. U tom kontekstu, proveri stabilnost onog "poklopca" na panju, ako je mnogo klimavo moze biti rizicno u smislu potencijalnih povreda. Mada ti termometar prakticno ne treba, ako ga bas zelis mozda da ga samo pomeris sa fronta negde na bocni zid.

Spiderman
10.04.08., 02:01
Joj zao mi previse sam ga pomjerao u ovih 5 dana....te prepeci zemlju te izvadi mrava nekog....te uzmi ovo zte uzmi ono te izvadi skoljku te ubaci panj....sad nece da jede ali en tripujem se znam da nece jer sam ga napatio ovi dana...a sad je definitivno pauza pomjeranja....osim ako je nesto hitno.
A "poklopac od kucice" je labilan...i vec mi je ispao na nju :( ali odmah se izvukla i kasnije sam je gledao pola sata i samo je cucala na jednom mjest i kasnije je pocela laganim koracima da hoda.....tako da je sve dobro nisam primjetio nikakve ozljede ali mi zao....ali kao sto rekoh....sad je pauza:) a za poklopac ne vjerujem da moze da ga obori.....ali za jedno 10 dana cu da izmuvam nesto da ga fiksiram..evo sad mi sestra recee da je na staklu i da stoji...pa sam ga slikao evo slike(vidi se i bogorodica:D))to je da ga cuva!!!od uroka jer mu mnogi zele brzu i lagano :icon_blackeye:
http://img150.imageshack.us/img150/1223/brankicagrcka133cd3.jpg

Spiderman
10.04.08., 14:19
Evo ubacio sam jos jedan kao tunel od drveta cisto da mu malo popunim prazninu :).malo se smirio i sada seta po terarijumu i ispituje vlajda novu kucicu i tunel:)nisam ga uspjeo slikati na ovoj slici jer je bio iza tunela...opet sam busio neku granu od sljive i samo je podrezao...et toliko, a evo i slike kako je ispalo :icon_arrow: Mislim da je sasvim dovoljno za njega.....necu mu nista vise stavljat!
http://img292.imageshack.us/img292/1397/brankicagrcka134xs6.jpg

Proka
10.04.08., 15:44
lepo lepo .. samo sad ga malo pusti nemoj da ubacujesh nishta vishe josh neko vreme

Spiderman
10.04.08., 23:53
Ko to meni jede zohara??Ko, ko? :) ;) :D 8) opet jede znaci malo se privikla i smirila...i ja sam malo happy :lol:
http://img245.imageshack.us/img245/5250/brankicagrcka145tk3.jpg

zarko
11.04.08., 03:17
budu mogo hepi :)

Spiderman
11.04.08., 15:04
http://img262.imageshack.us/img262/6061/brankicagrcka151sm7.jpg
Lagan dorucak :).Znam da mozda grijesim sto je hranim tako cesto, ali opet volio bih sto vise da je utovim do sledeceg presvlacenja jer ipak mislim da ce to uticati na njenu sledecu velicinu nakon presvlacenja:)))

ToPa 12.02.
11.04.08., 22:39
ma slobodno joj davaj koliko hoce...neces pogresiti...ja moje uvek hranim koliko hoce (ako pojede jednu bubu dana,ponudicu joj opet,i ako opet pojede i sve tako dok se ne zasiti) ::D
mada zna se ovde na forumu ko voli da PRETOVI tarantule ::D :lol: ::D

Proka
12.04.08., 08:14
mislim da to svi znamo .. i ko voli velike guze .. hehe :D :D :D

spiderboy
12.04.08., 15:16
ako joj ne treba onda svakako neće uzeti hranu,imam neke paukove koji nisu mesecima uzimale hranu,obično pre nego što se presvlače

Spiderman
28.04.08., 14:50
Evo aman da je doslo i vrijeme da mi se T presvuce...Nisam je pipkao bar dana barem 10 nisam je ni pokusavao hraniti niti cu :). Sada sam je pogledao jer je bila u kucici i mogu vam reci da je mnogo potamnela koliko sam vidio a to je taj znak valjda da se sprema za presvlacenje...Temperatura je 25-27 vlaznos je solidna:)odokativno i trenutno cekam da vidim sta ce biti.Dobio sam je 4 aprila a presvukla se oko 27 marta sto znaci da je sada 31 dan kako se zadnji put presvlacila..I to je odokativno:)

Cim budu neki rezultati javljam:)!!!
I kacam slike naravno:)

Spiderman
28.04.08., 14:57
E narode pogledao sam ga jos jednom i na guzi ima neku biljegu...ne znam sta je ne presijava se znaci da nije vlazno i ima neku crtu ko da mu je koza malo napukla...tako da definitivno cve da se presvuce ili mu je nesto lose :( ....a guza mu je bas potamnjela...bas bas....bio je neke kafenkaste boje a sad je skoro sva tamno smedja skoro crna...posavjetujte me jer ovo mi je prvo presvlacenje:).
Hvala i poz.

marko
28.04.08., 15:40
Ništa se ne brini, sve je pod kontrolom :)
Ako je dupe potamnelo onda joj predstoji presvlačenje. Ne znam šta misliš kada kažeš da ima neku
crtu ali ako pogledaš poslednju sliku koju si postavio videćeš na njoj malo deblju crtu koja se proteže
od glave do iritirajućih dlačica. Knjige kažu da je to srce, providi se kroz tanku kožu dupeta.

Spiderman
28.04.08., 15:48
Pogledao sam ovu sliku i nisam znao da je to srce:)...Ali ova linija se urezuje u guzu i nije velika oko 3 mm duga...i tu negdje ima i neki biljegcic bas crn i ko da ima vise dlaka na tom dijelu....A sigurno ce da se presvuce....dajem mu 3 dana da ce se presvuc:) Kladionica je otvorena:P

marko
28.04.08., 15:58
Ok, samo ga nemoj uznemiravati i imaćeš novog pauka za dan-dva ;)

Spiderman
28.04.08., 16:03
vazi se:)))nadam se da ce potamnjeti i da ce biti makar 7 cm:)sad je oko 4

zarko
28.04.08., 16:33
bice toliko 6-7cm

Spiderman
02.05.08., 14:35
Narode jos nista...evo prodje 3 dana od kad sam primjetio da je spremna (nadam se da je cura) za presvlacenje...ali nista od toga jos uvjek.. Stalno je u kucici potamnjela je i sve nisam je pokusavao hraniti...niti cu jer vidim da je nezainteresovana smao ce dapobjegne i da se uzemiri..Ne trazim pomoc samo da javim da jos cekam i kad se presvuce saljem slike:)))nadam se da ce sve biti super i proci u najboljem redu:)
POozZz

Proka
02.05.08., 22:40
ma mora da prodje u najboljem redu .. ja sam mog smitija ceko 15 dana da se skrasi .. :icon_blackeye:

Spiderman
05.05.08., 12:47
Dodjem ja kuci sinoc i reko da bacim pogleda da vidim jel se sta desilo...kad ono na ulazu u kucicu stoji t okrenuta na opacke ne mrda se i ja pomjerim malo terarijum da vidim sta ce biti i ona se ne pomjera...onda izvadim terarijum otvorim i dignm poklopac od kucice...kad ono tamo moja la chupakabra ljepsa nego sto je bila:)potamnjela odlakavila narasla:D...kozica je bila suva kad sam dosao tako da od gledanja pola nista ...sad sam je opet pogledao stoji u kucici..vjerovatno nece izlaziti naredni 7-10 dana...Et presvukla sei sve je proslo u najboljem redu..Ovo mi je prvi put da mi se T presvlaci...Sad znam da nije tesko drzati T i da je nisam patio...:)i sda cu uzteti jos neke primerke:)poz narode

marko
05.05.08., 13:00
Hehe prvo presvlačenje, sećam se da sam bio srećan kao mali majmun :D
Sledeći put ako budeš video baš tarantulu kako leži na leđima (a ne košuljicu)
probaj što manje da pomeraš okolinu. Desilo mi se da se geniculata vratila na "stomak"
zbog uznemiravanja reda i mira, samo sam dosuo malo vode i to je bilo dovoljno da
obustavi presvlačenje, naravno nastavilo se ali par dana kasnije :)

Spiderman
05.05.08., 13:23
Ne ne :)na ulazu u kucicu je bila samo kozica a ona je bila iza kozice... :)

marko
05.05.08., 13:33
Znam znam, baš kao što sam napisao:


Sledeći put ako budeš video baš tarantulu kako leži na leđima (a ne košuljicu)...

:)

Spiderman
05.05.08., 13:44
Hehe prvo presvlačenje, sećam se da sam bio srećan kao mali majmun :D e vidis i ja sam sretan ko mali majmun pa nisam ni procitao kako treba :)))

Bifrost
05.05.08., 14:55
Ja sam i dan danas srecan kao mali majmun kad vidim da se T presvlaci :D.

Spiderman
05.05.08., 15:24
Ej posto je ona u kucici a tek sinoc se presvukla,da li ib ja nju mogao da malo stimulisem da izadje iz kucice da vidim kako izgleda???

kimo
05.05.08., 15:59
Ne, ne diraj dok sama ne izađe...

Bifrost
05.05.08., 16:18
Ona u ovom periodu dok novi egzoslelet ne ocvrsne raste. Mozes je isterati ali nije preporucljivo jer je prekidas ali nije nista strasno, ako vec hoces pazi samo da je ne povredis (nije bas tolko krta, ali nije jos ocvrsnula)...

Spiderman
05.05.08., 16:29
Ma necu je dirati :) Nek sama izadje...Kao sto sam procitao na forumu neko rece..."tarantule nas uce strpljenju"!!! Ispostovacu je 3 4 dana a onda cu da je isceram :D da joj se divim :evil:

Spiderman
10.05.08., 15:38
Prodje i otprilike 10 dana kako je zavrseno i presvlacenje L Parahybane i konacno je izasla iz kucice.Bila je u tunelcicu i ja sam je malo natjerao da se popne na njega da je slikam :).Pa evo i dvije slike.Mislim da se bas primjeti razlika od pre i posle presvlacenja! Da ne pricam vise evo slika :icon_arrow:
http://img399.imageshack.us/img399/3571/picture003jd2.jpg
http://img382.imageshack.us/img382/9273/picture004sa9.jpg
http://img45.imageshack.us/img45/2301/picture006pn2.jpg

P.S. Uhvatio sam neku bubu u kuci koja je skroz crna i povelika....ne znam sta je slikacu je i poslati ako je ne dam T :)do tad

Milos008
11.05.08., 00:57
Sada vec ima malo vise boje, a i moraces ti uskoro da joj povecas i kucicu i dvoriste :)

Spiderman
11.05.08., 04:57
Jos minimalno 3 presvlacenja do toga:Dmada jedva cekam da se to desi !!!!!!!!!!!

Milos008
11.05.08., 13:31
to je za 3-4 meseca ako je hranis jace :)

Spiderman
12.05.08., 03:07
Pa et za 3 dana dva crva poveca musicu i neku ogromnu bubu za koju mi je sestra rekla da je zohar...ne znam odakle je izalsa sve sam pretrazio nebil nasao jos al nema nista:)

Milos008
12.05.08., 03:27
Vidi mozes li da nabavis (ako vec nema nista drugo) manjeg rovca za pecanje
Mada pazi rovci su zeznuti zbog svojih klesta tako da.....

Spiderman
14.07.08., 20:15
evo :)po 3 put kod mene se presvalci :) upravo je na ledjima i polako skida kozicu sa nogu:) tek je pocela:)

mare_lacerta
14.07.08., 20:19
Super ;) Slike obavezno

Pozz

Spiderman
03.10.08., 15:58
Eto narode nisam bio dugo na forumu...lasiodora parahybana je ziva i zdrava i bas se sinoc presvukla ......ovih dana cu da okacim slike da vidite kako sada izgelda:Dvec me je strah malo jer je bas masivna....pozdravljam vas sve i tako to na tu temu:D

Spiderman
12.10.08., 22:12
kao sto rekoh evo novih slika.... :shy:


http://img353.imageshack.us/img353/6209/fotografija0117qu5.jpg

vanja
20.10.08., 21:33
ja sam imao lasiodoru nekada....al mi se nikad nije presvukla nadam se da ce uskor presvlacenje Homoeomma sp. Blue hehe i ovako je veliki.....