PDA

Pogledaj punu verziju : Tarantula kao igracka :)



LukaTDB
11.04.08., 20:14
evo nekoliko slikica kako je moja cakana prozivela prvi dan kod mene, pre oko 3god su fotke radjene, neznanje nas kostalo cesanja nekoliko dana a drugara cak i doktora jer je drzao na oku pa su mu dlacice upale u isto pa je imao crvene beonjace skoro 2 meseca. ja sam na prvoj fotki a evo i fotke sa njenog prvog presvlacenja.
http://img141.imageshack.us/img141/6792/dscn1799ke9.jpg (http://imageshack.us)
http://img182.imageshack.us/img182/6079/dscn1773hw5.jpg (http://imageshack.us)
http://img182.imageshack.us/img182/3130/dscn3897il2.jpg (http://imageshack.us)

marko
11.04.08., 20:31
:th_Noooo:
Valda ste se opametili od tada i skontali da tarantula NIJE igačka...
Dobrodošao!

LukaTDB
11.04.08., 20:37
paaaa jesmo... mada je povremeno vadim napolje i pustim da malo seta po meni ali odmah pranje ruku i svega gde je prosetala.

SLqB11
11.04.08., 21:21
e ja pazario smithija pre par dana....savrsena je!

Koby_88
12.04.08., 02:55
Ajde da je pustate po rukama pa i nekako...ali po licu ?! :confused2:

Proka
12.04.08., 08:09
decko uz duzno poshtovanje .. ti preporucujem da odesh da se umijesh i unormalish .. ako ocesh igracku ili ti da neshto maltretirash kupi neku drugu zivotinju .. nemoj misliti da sam hejter ali tako se ne postupa sa zivotinjom ... samo je paranojishesh .pogotovo ako je to prvi dan kada je stigla...

Spiderman
12.04.08., 14:44
Bas kao sto Proka rece nemoj misliti da smo hejteri(misle to i drugi samo cute) ali T nije ljubimac koji je predvidjen da se vadi iz terarijuma osim ako mu cistis,a da ga vadis da bi hodao po tebi...U cemu je Poenta?!?!
Ako volis rizik brate banji jamp u Budvi 8) da izvinu svi koji procitaju ali ima govno da se usere u tebi i promeni tri boje...i neces se usrat jer govno ce toliko da bude uplaseno da ce da se zacauri...to je srce a ovo je plasenje zivotinje:)

Spiderman
12.04.08., 14:48
Ne znam kako sam zaboravio da kazem ali ovakve slike plase ljude koji posjecuju ovaj prelijepi sajt kojim svi vi pa i ja nadam se donekle pomazemo u tome da se ova "grana" ekspanzira i da razibjemo taj tabu o tarantulizmu....kao potencijalnom bolesti koja je smrtna i nema lijeka...eto toliko
Zivio mikrofon, crko govornik:)

spiderboy
12.04.08., 15:10
ljudi kupite sebi kuče ili mače ako hoćete da ih mazite

nenad
12.04.08., 16:23
Mladost - ludost ::D Bitno je da to vise ne radite. ;)

Proka
12.04.08., 17:06
ja predlazem da se ovo obrishe .. ili jedan ozbiljan lock ...

marko
12.04.08., 18:28
Alo bre kakvo je to pljuvanje, kakva je to svađa, pa ovi ljudi su moji novi idoli ...... NOT ! ! !

Obrišite topic.....

Spiderman
12.04.08., 20:21
I ja predlazem da se obrise....kao sto rekog ovo nije za gledanje...vec za nesto drugo

Bogica1985
12.04.08., 23:11
Što da se briše, nek ostane za nauk drugima da to ne rade, lepo se vidi u temi da one nisu za igračke prema tome...

Proka
12.04.08., 23:16
lepo raymishljanje bogice :) .. nek ostane .. ali nek se stavi katanac .. :icon_blackeye:

Koby_88
13.04.08., 00:49
I ja se slazem da tema ostane ali da se lock-uje# ;)

LukaTDB
13.04.08., 13:46
cek stanite... ja ne vidim nikakav problem, ovo lljudima koji nemaju pojma sta je tarantula moze samo da dokaze da to nije onako strasno kao sto se prica i da tarantula nejede ljude, bar ova vrsta, nismo je mucili, gomilu puta sam je vadio i stavio je na sebe da seta i nema sta da joj smeta, ok, prvi dan nisam imao pojma da ostavlja dlacice za sobom ali sam naucio... a ovo da smo retardi... hvala samo mi je cudno da niko nije svog ljubimca drzao u ruci ::)

silwert
13.04.08., 14:40
ruka je drugo a glava tu gde su ti oci usi usta nos nije svejedno jer niko nezna sta bi ti se desilo da si kojim slucajem progutao dlaku udahnuo ili nedaj boze da te je capila za nos ::D

zlig0r
13.04.08., 14:45
jao kako ste sve moj do moga! toliko ste nalupetali da je to strashno! vi pokushavate da kako je neko rekao "pomognete tome da se ova "grana" ekspanzira i da razibjete taj tabu o tarantulizmu"??? idi begaj! to se ovako ne radi...
zashto je ova tema za lock?
i zashto niko nije napisao zashto se tarantula ne sme vaditi iz terarujuma? AKO VECJ NE SME!!!
posle ovoga, svaki novi lik koji kupi tarantulu cje doziveti ovo:

scena:
drugari: "jel sme da se dodirne?"
lik: "sme, ne ujeda..."
drugari: "a jel sme da izadje iz terarijuma?"
lik: "pa u principu, mislim da sme,nisam siguran, ali ovi sa Teraristika.org cje da me ispljuju i kazu da sam debil/kreten/budala/retard...

napljuvali ste lika, a niko mu nije objasnio nishta! svaka vam chast!
a tek komentari pojedinaca!
"ako ocesh igracku ili ti da neshto MALTRETIRAS kupi neku drugu zivotinju"...uzas...znachi sme da maltretira ostale zivotinje?

@lukaTDB

ovo sa slika je previshe...i nadam se ste skontali da nije zdravo ni za vas ni za nju...ali da je izvadish iz terarijuma, malo da "prosheta", podrzavam...pod uslovom da je budno pratish i ne dozvolish da padne ili tako neshto... ;)

kimo
13.04.08., 15:32
Ja se do sada nisam uključio u komentarisanje, ali samo da skrenem pažnju da nisu ti likovi krivi zbog ovoga, ovo je svakako previše, ali verovatno im nije prodavac rekao da se paze iritirajućih dlačica, pa su naučili na teži način. Lepo je Luka napisao da su se češali posle 2 meseca, a da nisu znali za to...ti zlig0re si lepo napisao, samo što je ova reakcija i bila za očekivati jer su ovde ljudi koji mahom poštuju sve napisano ranije i ne hvataju tarantule često, tj. ne puštaju ih napolje nego su se pomirili sa tim da su to životinje za gledanje i divljenje. Gori prizor bi bio da je u pitanju neka vrsta iz Azije,Afrika ili Indije, onda bi plakali kasnije i imali mnogo gore iskustvo :) Ovako je sve super prošlo...

Proka
13.04.08., 15:58
jao kako ste sve moj do moga! toliko ste nalupetali da je to strashno! vi pokushavate da kako je neko rekao "pomognete tome da se ova "grana" ekspanzira i da razibjete taj tabu o tarantulizmu"??? idi begaj! to se ovako ne radi...
zashto je ova tema za lock?
i zashto niko nije napisao zashto se tarantula ne sme vaditi iz terarujuma? AKO VECJ NE SME!!!
posle ovoga, svaki novi lik koji kupi tarantulu cje doziveti ovo:

scena:
drugari: "jel sme da se dodirne?"
lik: "sme, ne ujeda..."
drugari: "a jel sme da izadje iz terarijuma?"
lik: "pa u principu, mislim da sme,nisam siguran, ali ovi sa Teraristika.org cje da me ispljuju i kazu da sam debil/kreten/budala/retard...

napljuvali ste lika, a niko mu nije objasnio nishta! svaka vam chast!
a tek komentari pojedinaca!
"ako ocesh igracku ili ti da neshto MALTRETIRAS kupi neku drugu zivotinju"...uzas...znachi sme da maltretira ostale zivotinje?

@lukaTDB

ovo sa slika je previshe...i nadam se ste skontali da nije zdravo ni za vas ni za nju...ali da je izvadish iz terarijuma, malo da "prosheta", podrzavam...pod uslovom da je budno pratish i ne dozvolish da padne ili tako neshto... ;)


ok moja greshka bio sam iznerviran i bla bla ... mislio sam ako oce da neku drugu zivotinju da .. mazi i bla bla .. da kupi mace kuce .. zeku .. ili shta god drugo .. a ne tarantulu ...

marko
13.04.08., 17:33
cek stanite... ja ne vidim nikakav problem, ovo lljudima koji nemaju pojma sta je tarantula moze samo da dokaze da to nije onako strasno kao sto se prica i da tarantula nejede ljude, bar ova vrsta, nismo je mucili, gomilu puta sam je vadio i stavio je na sebe da seta i nema sta da joj smeta, ok, prvi dan nisam imao pojma da ostavlja dlacice za sobom ali sam naucio... a ovo da smo retardi... hvala samo mi je cudno da niko nije svog ljubimca drzao u ruci ::)
Već ti je silvert odgovorio, ruka je jedno a lice je drugo... Bilo kako bilo i da niste znali za iritirajuće dlake potencijalna opasnost i dalje postoji, baš kao što je neko rekao da te ćapi za nos oko, štagod... Koliko god da tarantula deluje mirno ništa ti ne garantuje da će se tako ponašati uvek pa čak ni rosea, ovo zapamti! Drugo, ove fotke koje ste napravili su baš sa onom svrhom koju je takođe neko spomenuo, znači da pokažeš drugim ljudima, u fazonu pazi stavio sam tarantulu na facu... cool... Ne treba da ti je čudno što niko svog ljubimca nije držao u ruci jer to niko nije ni rekao, naravno da smo svi probali.


@zligOr - ako tabu o tarantulizu budemo razbijali tako što ćemo ljudima pokazivati slike sa tarantulom na faci... paaaa mislim da nećemo daleko dogurati, slažeš se?

LukaTDB
13.04.08., 18:15
@.:marko:.
slazem se i ja, to sto smo mi nakon pola sata setanja nje po ruci stavili na facu... ###, ipak nije uobicajno tako nesto a ne, nismo slali ljudima da bi se oni divili, cak sta vise vecina ljudi se grozi paukova i misle da je tarantula nesto sto jede malu decu, ja evo nisam moju vadio iz terarijuma skoro godinu dana. jesam juce ali zbog ciscenja i nisam je uzimao u ruke, probao sam da je stavljam svugde i eto, probao i vudemo da smem, nije nama bilo svejedno ali probali... i jos da napomenem da je dosta ljudi htelo i drzalo je u ruci ali UVEK iznad kreveta na 10cm da nebi pala i povredila se...
@kimo
tako je, naucili na svojim greskama i to je to, nevidim razlog zasto bi me neko napadao zbog toga, pa nisam se registrovao ovde da se svadjam sa nekim niti da kacim fotke mucenja pauka, znam ja da je hrcak za igranje...
sto se tice vrsta iz azije, afrkike ili slicno, u svakom slucaju se nebih opredelio za neku jako otrovnu vrstu za pocetak, sad kad znam sta znaci T hocu da uzmem jos nekoliko vrsta...
toliko od mene, bolje je posavetovati nego pljuvati jer ovde ima ljudi koji imaju T manje od mene...
uzdravlje ;)

Proka
13.04.08., 18:20
ma ja te nepljujem daleko samo me iznerviralo sve to .... josh Tarantula kao igracka .. zar nemislish da je malo preterano???
mislik kapiram svi smo te da tako kazem "napali" jer to ovde nije uobicajeno .. mada kao shto kazu ljud na greshkama se uci .. shto se tice shetnje .. ok po ruci je i generalno ok .. mada nije preporucljivo ... ali po faci ... samo razmisli da te je npr ujela za oko ( sad zvucim ko moja keva ) ko bi bio kriv ..

mare_lacerta
13.04.08., 18:30
... samo razmisli da te je npr ujela za oko ( sad zvucim ko moja keva ) ko bi bio kriv ..


Tarantula ::D

LukaTDB
13.04.08., 18:34
naslov topika je u losem kontekstu, trebalo bi da znaci sta se desava kad koristite tarantulu kao igracku... a znam ###, da me ujela za oko verovatno ga nebi imao, vecina vas je verovatno nekada uletela u makazice i kasnije skontala jbt pa mogao sam poginuti... naravno, samo tada je setala po licu, kasnije samo po rukama...
dobro, mene sada zanima kako se pari moja cakana, stara je 4god, kad sam je dobio rekli su mi da je stara 6 meseci i da je zenka a to je bilo januar 2005... gledao sam po forumu i nisam nigde nasao nesto vezano za ovu vrstu...

Proka
13.04.08., 18:35
pa trebao bi da najdesh nekog ko ima muzijaka polnog zrelog za pocetak :D
a jedno pitanje sa strane si siguran da je zenka ???

LukaTDB
13.04.08., 18:41
pa nisam 100%, mada mislim da jeste posto se zove cakana a to je zensko ime :D :D :D salu na stranu, u zoo tropiku koji je bio u dunavskoj u NS-u je covek rekao da je zenka... kako se to moze proveriti? pod repom? :D a polno zreo muzjak je kada? jel ima neko takvog? da se razumemo, o parenju nemam blage veze pa skupljam informacije...

dule87
13.04.08., 19:05
imas li sacuvanu kosluljicu od nekog presvlacenja?

LukaTDB
13.04.08., 19:09
imam od prvog, ostale mi razvukli drugari :D

Spiderman
13.04.08., 20:51
Ne pljujem ja po nikome:)))smao nesto kazem i posle svakog komentara stavio sam smajli:)a inace sam i ja povremeno blago retardiran:)))to mi cura stalno govori:)ali me zbog toga voli:)))

dule87
13.04.08., 21:10
imam od prvog, ostale mi razvukli drugari :D

pa eto nadji na forumu ima na vise mijesta kako i sta trebas da vidis na kosuljici..da bi znao pol..

zokis
13.04.08., 21:54
Ja bi rekao da je zenka jer bi za 4 god ztivota vec bio polno zreli muzjak i verovatno bi bio odavno mrtav. Govorim iz svog iskustva jer je meni muzjak vec bio polno zreo sa godinu dana. Sto se tice parenja mozete se obratiti kimu jer je kod njega moj muzjak.

LukaTDB
13.04.08., 22:15
ja cu se videti sa njim sutra ili prekosutra da uzmem klopu za nju pa cu popricati o tome... bilo bi lepo da bude malih... probao sam ja da ukrstim roseu i kucnog pauka ali mu je lezerno rekla "mali... odjebi" ali na cileanskom ili latinoamerickom nisam skontao jer brzo prica i on skenjan otisao :)

Kuni
13.04.08., 23:58
Vidi, vidi, znaci ponovo mozda bude edukativnog materijala. Ovog puta sa bar tri kamere momci ;).

LukaTDB
14.04.08., 01:42
ja se nadam, bilo bi jako lepo...

Bifrost
16.04.08., 16:10
Hehehehe, nisam imao net par dana, bas juce uplatio, tek sad vidim ovu temu.

Mene stvarno zanima zasto si stavio pauka na lice i sliko, koji je razlog? Nema mi bas neku poentu... al dobro ima nas raznih ::D

Mali off topic:
@LukaTDB: Na avataru tarantula stoji na les paul-u?

Bluie
16.04.08., 16:55
Verovatno ste se urazumili od onda, tako da necu da kritikujem, ali zarad teme a i buducih pokusaja ovog tipa
trebalo bi znati kako izgleda iritirajuca dlacica (tema:Presvlacenje tarantule i jos ponesto), a i cinjenicu da one mogu izazvati hronicno crvenilo
i plikove u duzem vremenskom periodu.
Nego....sto su ti onako crvene oci na onoj sliki, a, a? ::D

LukaTDB
16.04.08., 16:58
jedini razlog je sto smo imali aparat pri ruci i celo vece fotkali stosta pa i ti... :)
a gitara... to je jolana, kopija ako se ne varam les pola, nije moja pa nisam siguran...

LukaTDB
16.04.08., 17:00
@Bluie, ja sam na prvoj fotki, na ovoj drugoj je drugar... ne, nije navaren :) presla mu preko oko par puta pa se odmah zacrvenelo a desno je bilo naredna dva meseca, bar je imao razlig da se vadi iz skole :)