PDA

Pogledaj punu verziju : Love is in the air...



kimo
17.04.08., 23:30
Evo krenula je sezona i sa gušterima...jedini uhvaćeni na delu su zasad Leopard gekoni(Eublepharis macularius), a spojeni su i Fat-tail gekoni(Hemitheconyx caudicinctus), koji su odmah pokazali da su zainteresovani i verovatno će biti i tu jaja, a isto tako su i Crested gekoni(Rhacodactylus ciliatus) bili bučni i aktivni noćima, pošto su se smirili verovatno je mužjak dobio šta je tražio pa sada odmara :)

Evo i sličice, nije dobra, ali nije ni čudo kada je trajalo kratko, a i moralo se ići po aparat, no da vidite kako o izgleda...

http://i171.photobucket.com/albums/u296/NS_exotics/lgekoniparenje.jpg

A da vidite kakav je par Fat-tail gekona, koji su se isto jurili malo a i grickali, jedva čekam da vidim mali kakvi će da budu...imam još jedan par koji će imati štraftu na leđima, ali oni će se pariti za koju nedelju...

http://i171.photobucket.com/albums/u296/NS_exotics/fattailpredigra.jpg

huana
17.04.08., 23:33
kimo ti ko matarushka banja...:)
nek je srecno mladom paru leopard gekona:)

ToPa 12.02.
17.04.08., 23:33
pa lepo...sve je krenulo sto se tice parenja...
nadam se samo da ce sve biti u redu...
srecno

Koby_88
17.04.08., 23:57
Svaka cast Kimo i nadam se da ce biti i malih Fat-tail i Crested gekona ;)

kimo
18.04.08., 00:08
Pa videćemo, ali bi trebalo da bude svega ako ništa ne krene po zlu, a neće nadam se...biće super ako se sve to spari, onda ću komotno moći ceo dan da hranim životinje, možda budem morao i da uposlim nekog da mi pomaže :)

Koby_88
18.04.08., 00:12
Ja se dobrovoljno javljam ::D

zarko
18.04.08., 01:15
vidim da imaju mesto za skrivanje. kad pravis mesto za polaganje jaja stavi otvor vise prema poklopcu bar 7cm supstrata i dobro navlazi.
i jos jedan tip, nemoj prosuti vodu van cinije kad siap jer turdna zenka ima tu da polozi ,neam pojma koj im je k2345 ali svaki put tu polazu ako je i malo vlazno....

zarko
18.04.08., 01:16
da be SVAKA CAST>
ako bude fat malih zainteresovan !!!

kimo
18.04.08., 01:22
Ma znam sve o čemu govoriš, ali i da tu položi nema problema, jer ću ja to ionako kontrolisati nekoliko puta dnevno, a i to je malo samo koja kap. Inače imaju dosta treseta u skloništu i naravno kada polažu, polažu u ćošak, tj. u drugi kraj posude gde ima brdo treseta...videćemo kako će sve to proći, jedino mi je žao što ove godine neću moći da parim Spider gekone, jer su mi oni omiljeni...ženka mi je mlada, a neću prerano da je parim, jer ih ionako nema ni za lek...ali valjda će ovi da mi ulepšaju sezonu :)

Hvala na lepim rečima!

Geni
18.04.08., 08:35
Jel ti to opet maltretiraš onu moju jadnu ženku? Ajd bar ovaj put da uradi nešto ::D.

Super za crested ako su se parili.

kimo
18.04.08., 09:58
Nije ovo ona, ovo je druga ženka...ova tvoja se folira neće ništa da jede, tj. jede ali ni blizu kao prošle godine, tako da joj fali još koji gram da bih se parila...ranije je jela po 2 odrasle dubije dnevno i tih par grama bi dobila za 7-10 dana, a sada pojede jednu i to na nedelju dana, zamisli kada je cvrčci ne interesuju, a ni lateralisi, baš nešto zeza, mada je to zbog zimskog perioda sniženih temperatura verovatno, pa nije još krenula da ćopa onako. Mislim da će se ona pariti u maju.

spiderboy
18.04.08., 21:54
evo malo čestitki i od mene,nek je sa srećom...
HURA za crested!!!!

kimo
19.04.08., 01:59
Nisam još siguran za Crestede, ali po ponašanju bih rekao da se nešto desilo, ako ništa videću za 7 dana po ženki :)

kimo
19.04.08., 20:30
Danas su uhvaćeni na delu i Fat-tail gekoni tako da će biti nešto...nisam uspeo da slikam prazna bila baterija...biće slika ako se opet budu parili...

IV@N
21.04.08., 16:15
a znali neko kada se pare gekoni u kom periodu?

zarko
21.04.08., 16:21
sad...

markozmaj
21.04.08., 17:22
E ovi fat tail su mi bas extra!!!!!
kao leopardi samo druge boje i sare :D
Kimo ako bude malih znas sta ti je ciniti :D

zarko
21.04.08., 17:34
ja imam jednog, i brate 20X je manje aktivan od leoparda. cele zime je kuntao u skorivstu....
to im je mala mana...inace pretpostavljam da su vise aktivni kada ih je vise...

kimo
21.04.08., 18:16
E ovi fat tail su mi bas extra!!!!!
kao leopardi samo druge boje i sare :D
Kimo ako bude malih znas sta ti je ciniti :D


Pa super su jer ih imam baš različitih skroz, pogledaj samo te šare...biće super videti male na koga će povući :)

Nisu uopšte statični, skroz su isti kao i leopardi što se tiče ponašanja i aktivnosti...

zarko
21.04.08., 22:10
moj nije..ni priblizno. zato ti kazem...
ne znma kod miljana kako se ponasao...ali i tvoja zenka je od njega dosla....

kimo
21.04.08., 22:51
Nije...ja imam mužjaka od njega, a ne ženku i to je ovaj sa svetlijom braon šarom...

zarko
21.04.08., 23:35
e pa on je onda imao 2 muzijaka...i moj je muzijak..ima preanalne pore i "testite" tj hemipenisalne kese

kimo
22.04.08., 00:35
Pa zavisi, kod njih je to čudno skroz, jer i ženke imaju pore samo manje izražene, a imaju i manje kese isto, malo je nezgodno, baš ću kada bude tu neko da ih uslikam i postavim slike da vidite...inače su super jer ih ima raznih boja i nijansi i mnogo su pitomiji od leoparda, ali ja to sve svrstavam u isti džak :)

markozmaj
22.04.08., 00:38
Kimo rezervisem jednog malca kad bude!!!!! pu pu pu da ih ne ureknem!!!!!

kimo
30.04.08., 12:04
Evo jutros očekivana jaja Leopard gekona...

Prvo u legalici:

http://i171.photobucket.com/albums/u296/NS_exotics/jaja1.jpg

Pa onda u posudi za inkubaciju:

http://i171.photobucket.com/albums/u296/NS_exotics/jaja2.jpg

Po izgledu su ok, a i 2 ih je, lepo je to pa ćemo da vidimo šta će da bude za 2 meseca, inače ću ih inkubirati na 27.7 stepeni, pa će biti ženke...

Proka
30.04.08., 12:08
ehhh nek je sa srecom :icon_cyclops:

zarko
30.04.08., 13:15
super...hahah smesno mi toliki razmak si stavio jer su prva pa su ti vazna!!!!
da vidis kad ih imas 50 pa koliki ce razmak biti ....
smejem se jer ja imam sad problem s tim .svi inkubatori su prepuni....
pazi samo da kondenzacija ne pada na jaja, i ne mora da ih obelezavas. dovoljno si ih zakopao..malise imaju ,po slobodnoj proceni 3-5g sto znaci da nemaju snagu da izvade to ja je i okrenu ga....
koristis vermikulit?

zarko
30.04.08., 13:20
a da ...
srecno srecno srecno....
da znas da bi mogli da napravimo neku rokadu malisa ,tamo za jedno 3-4 meseca da bi promesali krv....
postalo mi je to jedno od vazijih stvari jer do sad u srbiji ima njih najvise pa ljudi zele da ih pare,bitno je da se ukrstaju sto manje moze...

kimo
30.04.08., 17:36
Pa to može uvek, a ja o tome vodim računa od samog starta...Sve imam različite krvi, a čak neke i iz divljine...

Inače mi nije jer su mi važna, kao prva, tj. druga, nego zato jer ih imam zasad samo 2 :) Imaću i ja previše jaja, a znam za kondenzaciju i sve to naravno, meni je žao samo što toliko dugo držim guštere i toliko sam imao vrsta, a nikada do sada nisam izveo male, sramota :)

Da koristim vermiculit, jer je to najbolji inkubacioni medijum...

zarko
30.04.08., 22:26
nije sramota jer to nije kriterijum uspeha...
mozes da ne izvedes i nijednog, uspeh je da odrzis zivuljku u zivotiu.
meni je jako lepo kad izvodim i prodajem,ali nema bitnije od mojih maticnih...
ako ti nesto znaci, jaja iguane mi propadaju ali me ladno boli stojko jer je opet bila problematicna trudnoca i ona je prezivela sve super. i ja sam toliko srecan sa njom ..uffff
a mali bice ih!
teze je progurati iguanu kroz jedan eg bajding nego izvesti ih 500 komada

stancanje malih nije uspeh!!!
ti si mnogo zagrizo i pregurao za kratko vreme i treba da budes ekstrazadovoljan jer retko ko postigne toliko....
bice malisani, samo opusteno.

odkud znas da su WC?
tj ima li neka razlika u tezini ko sto sam citao izmedju avganistanskih i ostalih ili smao znas da su iz prirode?

kimo
30.04.08., 22:48
Ne za njih, nego uopšte o mojim životinjama govorim, matičnim, fat-tailove sam nabavvio iz Afrike, 2 komada, mužjaka i ženku, namerno zbog krvi, a i ovaj par što sam spario je različita krv...i još 3 ženka mlađa je isto neko treće stablo jer ne liči uopšte na ove, tj. izlgeda je WC ali mlada uhvaćena bila...a za leoparde ne znam za ove tačno odakle su, ali mužjak je od tebe ja mislim, a ženka od Peđe možda, a treća je Goranova, ne znam od koga, možda isto Peđa? Ali ako sve bude kako treba, ja ove sezone možda uspem da nabavim ne povezan par Super hypo carrot tail koji je već paren i nosi jaja ove sezone, pa će biti super...

A to da za kratko vreme sam svašta navukao to jeste, zato i jesam zadovoljan jer sve sada ima super terarijume, za razliku od početnih kutija plastičnih, a i sve je živo i zdravo...

zarko
01.05.08., 02:20
ajde ako imas koju sliku terarijuma ,ne posebno nego ono sa stalazama.bas me zanima!

kimo
04.05.08., 01:39
E da dodam da sam večeras našao još 2 jajeta, ali od Fat-tail gekona...jako mi je drago, jer prošle godine nisu hteli da se pare, jer nije bilo zimskog perioda hlađenja i povišene vlage...videćemo valjda za 2 meseca mlade :)

Koby_88
04.05.08., 02:16
Super sto su i fat tail gekoni polozili jaja. Drzim ti palceve Kimoda za 2 meseca vidimo i malce :)

zarko
04.05.08., 15:53
super.srecno

kimo
28.06.08., 23:09
Evo da malo updatujem ovo, jutros su pronađena dva mališana, tj. dve mališanke kako vršljaju u posudici :)

http://i171.photobucket.com/albums/u296/NS_exotics/leomladi.jpg

Proka
28.06.08., 23:12
vec sam ti cestito ali ajde opet ....

CESTITAM :)
!!! !!! !!! !!!

ToPa 12.02.
29.06.08., 02:27
svaka cas kimo ;)

Proka
29.06.08., 02:36
mali off topic upravo pogledah koliko topa ima poruka kada ono
Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja
***
Van mreže Van mreže

Lokacija: Novi Sad
Poruke: 666 :evil: :evil: :evil:

hehehe

ToPa 12.02.
29.06.08., 03:17
::D evo vise nema

zokis
29.06.08., 07:24
To bre !!! !!! !!!
Cestitam !!! !!! !!!

zarko
29.06.08., 16:38
super, posalji lsike da vidimo kakvi su

kimo
29.06.08., 16:56
Hahah, pa eto ti na prethodnoj strani...jel ti uopšte ne čitaš nego odgovaraš samo po pređašnjem postu ili šta :D

jana
29.06.08., 17:40
kakvi su slatkiii.. zahtevam da ih vidim :)

zarko
29.06.08., 21:50
tebra, nije mi otvorilo ali sad ih vidim.
ok.
kazi mi cime si pisao po jajetu?drvena ili flomaster?

Proka
29.06.08., 23:00
meni lici na drvenu :)

kimo
30.06.08., 00:20
Marker neki, to uopšte nije bitno...možeš bilo čime...a mislim da je potrebno pisati za svaki slučaj...

P.s. Ma opušteno, nego sam mislio da nisi ni gledao prethodnu stranu :D

zarko
30.06.08., 01:21
nikad ne bih koristio alkoholni marke jer su jaja permabilna za alkohol

zokis
30.06.08., 02:06
Trenira ih od rane mladosti da se opijaju. :lol: :lol: :lol:

Proka
30.06.08., 02:21
sumljam da tako mala kolicina alkohoa u markeru moze da utice na jaja

zarko
30.06.08., 03:27
nema potrebe da se radi sa lakoholnim samo to kazem.
a da li moze da utice to ne verujem da iko ovde moze da da odgovor dok se ne posavetuje sa ljudima koji u tom domenu imaju vise znanja!

kimo
30.06.08., 10:06
Ne mislim da je neki problem, a ne znam da li ima alkohola u tom markeru, mislim da ni nema, to je neki tanki kao flomaster, mada ko zna, videćemo, za sada se ok ponašaju i normalno izgledaju, samo čekam da počnu da jedu...kada počnu otprilike?

zarko
30.06.08., 14:02
ostavi ih oko 3 do 5 dana da budu u kutiji svako posebno. dok se ne presvuku prvi put ...
onda ih pustis u ter da jedu ...

vidim nisi citao moj tekst.
http://www.gekkogecko.co.yu/Parenje%20leopard%20gekona.html

kimo
30.06.08., 15:06
Čitao sam kada si napisao, ali ne sećam se toga, sve jedno ću videti kada počnu da jedu jer ih nudim svaki dan pa ako neće vadim...

zarko
30.06.08., 17:50
pa kazem ti nema potrebe. sacekaj da se presvuku pa onda.
preko 100leo sam tako radio i aposlutno ni jedan nije imao problem.

kimo
30.06.08., 22:23
Ma znam, ali naravno da volim sve iz svoje ruke :) A hteo sam da proverim samo koliko dana treba da prođe...Jedan od ove dvojice je jako plašljiv i sikće, a drug je skroz kul...videćemo sa ostalima šta će biti...