PDA

Pogledaj punu verziju : Čime da hranim zidnog guštera?



zigi
19.04.08., 00:26
moze neko da mi kaze cime da hranim zidnog gustera?

kimo
19.04.08., 02:03
Insektima skladno njegovoj veličini, tj. ne većim od razmaka između očiju...ali ne verujem da će da ti preživi tako ako si ga ulovio, bolje ga pusti nazad :)

zarko
19.04.08., 02:20
pusti ga i kupi CB zivotinju, to ti je moj savet. zivotinje iz prirode imaju svoju "paletu" hrane koja dolazi sezonski i samo to jedu....

nenad
19.04.08., 09:56
Kakav bre razmak izmedju ociju Kimo? Pa znas li koliki je njima razmak izmedju ociju? Trebalo bi onda da jedu samo minijaturne bube. To mozda
vazi za terarijumske zivotinje. Moze on i veci obrok bez problema da pojede.
Nego, savetovao bih ti da odmah pustis gustera. To nija vrsta koja podnosi zarobljenistvo, i gusterima iz prirode je mesto u prirodi, a ne u
terarijumu. Ima jeftinih gustera iz odgoja koji su mnogo lepsi i mnogo bolji ljubimci od zidnog gustera.

kimo
19.04.08., 11:21
Pa svejedno Nenade da li je terarijumski ili ne, ali to je neko pravilo za te manje guštere za one koji nemaju iskustva da ne bi dali preveliku bubu, ali obično se daje nešto što nije šire ili duže od širine glave guštera da bi mogao da pojede to...

zigi
20.04.08., 01:28
hvala vam svima na odgovoru.moze li Zarko da mi kaze sta je CB zivotinja posto sam pocetnik, a voleo bih da se bavim teraristikom :camouflage:

nenad
20.04.08., 01:33
To pravilo ti ne vazi toliko u prirodi, odnosno za gustere iz prirode, a ovaj je iz prirode. Gledao sam ih kako jedu mnogo veci plen nego sto je razmak
izmedju ociju. Uglavnom, zigi, CB znaci da je zivotinja rodjena u zarobljenistvu, a WC da je donesena iz prirode.

zarko
20.04.08., 01:35
CB camptive bread
WC wild cought
engleski...pa se ustalilo u lieraturi koja ej oper..engleska
inace dobrodoso u svet teraristike....
to je magija truuuuuuuuuuuu