PDA

Pogledaj punu verziju : Pet Centar



Bogica1985
21.04.08., 01:06
Uskoro i kod nas, otvaranje u maju

http://www.pet-centar.rs

Proka
21.04.08., 02:26
e bash sam primetio plakat. . bice lepo da se ode da se vidne shta ima u ponudi ::D

zarko
21.04.08., 03:48
ne ce imati nista posebno...

Bogica1985
21.04.08., 10:01
Videćemo, u Hrvatskoj imaju neku malu ponudu teraristike

http://www.pet-centar.hr/content/category/6/16/36/

zarko
21.04.08., 16:20
znam, razogvarao sma sa direktorkom, oni nisu toiliko zainteresovani za to, vec je tu kao promo...
cene su malo vece i uzimaju zivotinje koje imaju papire i ulazi....

~LeLiCa~
30.04.08., 14:35
e a kog datuma se otvara? da nagrnemo kao drugovi penzioneri kad se otvara neki trzni centar ::D

markozmaj
01.05.08., 03:17
koliko sam ja cuo trebalo bi za 15ak dana da se otvori!

Rizzen
01.05.08., 22:58
Cuo sam da ce 9. otvoriti, a ako bude exo-terra ja cu biti srecan, naravno ako ne opale neke nenormalne cene.

Proka
01.05.08., 23:19
za sada mozemo samo da sedimo i cekamo .... :D

zarko
02.05.08., 03:20
exo tera mislim da je skup...tj bar mi se tako cini neke americke cene gledao...

Moo
08.05.08., 01:18
Ima exo terra...otvoreno je juče...7 maja...kabl grejač 2400 din...posude 500-600...Imaju dosta lampi arcadia i slično ali nije bio gotov deo za teraristiku i akvaristiku (ribali su ga i spremali)...tako da ono...ima i nekih smicallica poput kamen grejača od 2400 i stena koje se kao razdvajaju na pola (nešto sa magnetima)...veštačkog bilja...i raznih gluposti za dekoraciju terarijuma...pa ko ima nek izvoli... :)

mare_lacerta
08.05.08., 01:19
A gde je taj Pet Centar?

zarko
08.05.08., 01:33
to je kamen za skrivanje...to na magnet!

Koby_88
08.05.08., 01:38
A gde je taj Pet Centar?

Nalazi se u Bulevaru M. Milankovića 1v, Novi Beograd ;)

Milos008
08.05.08., 01:40
ja bio danas na otvaranju, sta ti padne na pamet ima

mare_lacerta
08.05.08., 01:40
Nalazi se u Bulevaru M. Milankovića 1v, Novi Beograd ;)


Hvala ;)

Milos008
08.05.08., 01:43
moras da odes posto je sajt ..... :S

Koby_88
08.05.08., 02:42
Hvala ;)

Nema na cemu, tu smo da se pomazemo :D

Bogica1985
08.05.08., 18:33
Danas sam posetio pet centar, i onako nije loše za početak, a ono što mi se najviše svidelo je što mango panjeve ne prodaju na kg već na dužinu i tako parče od 30-40cm košta oko 300din ,dok bi za taj isti komad u zoo shop-u platili oko 1000din.

grisha
08.05.08., 18:34
evo sad sam dosao iz pet centra. imaju svasta. veliki izbor sijalica za reptile, kokosov treset cena 237 din (ne znam da li je ovo skupo), veliki mangrov panj (duzine skoro ko moja ruka) 384 din mislim da je to povoljno. sve u svemu treba otici i videti. imaju razne hranilice i vitamine. :icon_thumright:

Bogica1985
08.05.08., 18:38
E izgleda smo se mimoišli :D

Milos008
11.05.08., 00:09
Jednom treba da odem svi zajdno(dobicemo popust na kolicinu# :lol: )

noldor
17.05.08., 11:17
hej ,gde ste videli te panjeve
ja sam bila juce,nisam bas obratila paznju na to al mi treba

Milos008
22.05.08., 16:14
Ti PAnjevi su u istom redu kao i akvarijumi .Videces policu od mreze na tri nivoa.U prva dva se nalazi kamenje a u poslednjem su panjevi.
Mada jasam bio koji dan pre tebe i bilo ih je svega par komada tako da sam odustao(sacekacu novu turu :) )

zarko
22.05.08., 17:26
kakvi su ?
koja je cena?

Milos008
24.05.08., 06:07
Panjevi su veoma lepi (Ne znam tacno koje je drvo u pitanju mada je veoma tesko i vec je obradjeno tipa osmirglano...)Veca povrsina je bela dok su cvorovi tamniji.Takodje ima varijanta koja je kao precepljena grana po pola tako da ima strana koja je bela (osmirglana) i stana koja je tamnije boje (izmecu braon i crvene)
Cena je kom. preko 15ak cm je oko 374 din (mislim) sto je ok posto je bilo komada i od 30ak cm, dok su ispod 15ak cm oko 247 din.
Inace iznad panjeva se nalazi kamenje koje je savrseno za ljude koji drze ciklide.

IV@N
07.07.08., 22:03
ja sam bio danas i nisam mogao da verujem neke stvari su 3-4 pouta skuplje nego negde drugde.npr gupike ribice su im 70 din a ovako su 20din!!! :shock: inace svidjami se veliki je prostor ima svega valjda ce biti jeftinijie ;) tu je sve na jednom mestu

Bifrost
07.07.08., 22:16
Imate gupike za 20din :shock:, to je nekad bila cena nisam znao da jos negde ima, kod nas su 50 din...

zarko
07.07.08., 22:16
nece biti ..oni zaradjuju na stvarima kojih drugde nema i bolji izbor opreme..zivotinje nikad neces naci dobre u tako velikim pet centrima

IV@N
07.07.08., 22:46
ima ovde na banovom brdu jedna radnja za akvaristiku i imali su leoparda gekona inace stalno pazarim kod njih.gupike su 20din neonke 35,japanke 90...i da kazem onaj njihov leopard je ziveo u veooooma jadnim uslovima mnogo mi ga je bilo zao sad je ###### uginuo :'(
1.-nije imao skroviste
2.-samo on i 4 staklena zida
3.-hranili su ga crvima za pecanje!!! i bubasvabama kucnim koje su prskane otrovom jer im je dolazio deziseksar znam da nisam lepo napisao ne znam kako se pise :shy:
4.-bukvalno je plivao u izmetu i prosiali su mu vodu u ter da bi pio :'(
5.-ona prodavacica nije htela da me slusa i cak je odbila da joj ja sredim ter!!!(ono naj osnovnije)--nije da pametujem al znam potrebe leoparda jer ga imam.nije htela da joj dam tenebriju i kalcijum da ga povremeno hranim jer je mislila da ja nemam pojma nista :evil: :evil:
6.-a nisam imo kinte da ga kupim da ga mozda "ozivim" jer mu je cena bila verovali ili ne 8000hiljada :shock: :shock: :shock:

Proka
07.07.08., 23:37
cek da nije tamo na prvom spratu na banovom radi jedan mali debil da ga tako nazovem ... ?!?

IV@N
07.07.08., 23:47
DA pored doma zdravlja,na prvom spratu.Moj drug kad je jednom isao da ga vidi(gekosa) oni mu rekli kao prodali smo ga.a ovo za cenu kad su videli da sam se zainteresovao za njega da ga kupim oni rekli sad je 8000 a bio je 4000 :evil: :evil:

Proka
07.07.08., 23:51
znam znam bio sam tu sa mojom devojkom pa smo se malo svadjali sa tim malik debilkom koji se bash razume .... kada sam ga pitao cima ga hrani on mi rece : uvatim po koju muvu pa mu bacim ....
pfff strahota .. ali necemo vishe off topic .. :D

IV@N
07.07.08., 23:56
vazi :)

zarko
08.07.08., 00:36
nemojte tako, mislim da je taj lik prodao tog gekona za sam o1500din ..imao je kidan rep...u jadnom stanju je bio G. zenkica.

ako je to to ,devojka me zvala i posavetaovao sam je !
nadmase da je to to !!!

Proka
08.07.08., 00:52
sumljam ja da je to taj lik jer je ovaj bio tezak prevarant i onako kako da kazem namazn cak je mene ubedjivao da je on perfektno zdrav i bla bla ... probao je da mi proda za 4000din tog istog gushtera i josh mi se hvalio kako je zavrno nekog klinca za tog istog L.G kao dao mu cincilu za njega ...

IV@N
08.07.08., 00:52
nije nije. imao je rep niti mu je bio kidan

Proka
08.07.08., 00:55
tako sam barem i ja zadnji put video ...

zarko
08.07.08., 03:15
ok ! ;)

Calyptratus
12.08.08., 14:51
Evo ja sam malo pre bio u pet centru!
Sve u svemu veliki izbor opreme,kao sto imaju i na sajtu:
http://www.pet-centar.rs/content/category/6/16/36/

Cini mi se da su malo skuplji,mada ne pratim cene tih oprema tako da ne znam bas da kazem.
Imaju cricket keeper-e,kamenje,kamen grejace,hranilice u koje se ubacuju crvi i cvrci,granje,gotove terarijume,lampe,posude,dekoracije za zidove terarijuma...Jako dobrih stvarcica! Posebno mi se svidja gotov terarijum za kameleona,dimenzija 42x42x76 (cini mi se) to je neki srednji i kosta 4150din. Samo je mali za odraslog kameleona
Bio sam sa namerom da kupim uv neonku ali nazalost to nisu imali... :( Kupio sam Hranu za iguanu,slicnu kao granule za pse i macke samo biljnog porekla, "iguana adult" 290gr kostalo je 303din. za odrasle iguane (ima i za male - junior) pa cemo da vidimo kako se svidja Kroki. :D
Nemaju nista od reptila i teraristickih zivotinja. Uglavnom imaju papagaje goluboce,neke ptice,miseve,razne glodare,jezeve,zeceve,lasice,i Zako papagaja koji kosta 116.000din :shock:

IV@N
12.08.08., 15:14
Onaj zako papag je extra ali je skup,ovog leta kada sam bio na moru u grckoj bio jedan pa me malo imitirao.Ja pricao nesto sa burazerom i pocnem da se smejem a on mene imitira pa mu ja kazem"ja sam budala" a on nekako uspeo da izgovori i potom nastavio da izgovara "ja sam budala" ali nekako kroz grlo ali se razume ::D
i pta mene ona zena sta znaci "ja sam budala" a ja kazem to znaci"kupi te me" na srpskom,posto je papagaj bio na prodaju i ona krene papagaju da govori "ja sam budala"... ::D ::D :)Z

ja nisam verovao da moze da imitira ali eto istina je. !!!

zarko
12.08.08., 17:20
Calyptratus@ hrana paletriana za iguane je losa stvar...
to niko ne koristi i to je smao za gotovane koji nece da se angazuju da naseckaju povrce.

apsolutno ne moze da pridje seckanim stvarim zato preskoci to !!!!

Rizzen
12.08.08., 18:25
@Calyptratus

Imaju uvb neonke, ali nisu gde i sve za teraristiku nego tamo desno od akvarijuma, izmedju akvaristike i onih veterinara.

Calyptratus
12.08.08., 21:39
Pu bre,kako sam ih omanuo! ::) Al cini mi se da sam video samo za ribice i za akvaristiku. koji bedak...

Sto se tice ovih granula za iguane,zesce sra-nje! Prvo sam iguani dao samo to i nije uopste skapirala da to treba da jede,posle sam pomesao sa zelenom salatom i pojela je samo zelenu salatu,ovo je maximalno izbegla... Ne uzimati "iguana adult",bacanje para! :evil:

zarko
12.08.08., 23:31
8) ko sto rekoh drago mi je da se i njoj ne svidja ... :)

spiderboy
13.08.08., 00:17
ma i ja sam to probao,ko što reče caliptratus,čisto bacanje para,ma iguana tome neće ni da pridje,sveže je zakon... :D

Proka
13.08.08., 00:35
kada sam bio sa devojkom u pet centru (tada sam sreo i "Soulfly-ja) rekla mi je devojka koja radi tamo da ce im uskoro stizati exoticne zivotinje ...
tarantule,zmije .. itd .. mada mi nije spomenula gushtere ... ali ce i njih verovatno biti..

a shto se tice cena .. za neke stvari bash deru da se tako izrazim ...
a neke stvari su im bash jeftine... sve u svemu treba otici i pogledati ;)

Rizzen
13.08.08., 01:10
Treba otici definitivno, i makar pogledati, ono je prva onakva i onolika radnja kod nas, a verujem da ce vremenom biti jos samo bogatije i bolje.

zarko
13.08.08., 02:11
na stranu to to ja razmnozavam i prodajem zivotinje ali najiskrenije moje misljenje je da oprema treba da se kupuje po pet sopovima i to je super sto imaju sad ,ali zivotinje treba da dodju od ljudi koji mnogo bolje brinu o njima nego nepismeni prodavci po prodavnicama. ama bas nista ne znamju niti rade bilo ta....

bar je to moj stav u odnosu na trenutnu situaciju u srbiji !!!
ne znam sta drugi misle

nenad
13.08.08., 03:32
Ja mislim isto. Ne samo sto ne znaju nista, nego nemaju ni zelju da nauce.

Proka
13.08.08., 03:43
ma ne treba komentarisati tako neshto .... ali ponovo .. ko ne zna .. #####e se .. tako da..
mislim prave se da znaju i onda malo pocnesh da ih ispitujesh i oni se jadni pogube ...

mare_lacerta
13.08.08., 03:52
a ako ti znash neshto i pochnesh da ih "uchish" oni kao nije to tachno bla bla,ma ovde u Srbiji nema pet shop u kome radi neko ko se razume,nego samo oce neshto da ti uvale

nenad
13.08.08., 11:49
A kad provale da ti ipak znas nesto, onda se prave kao da su i oni to znali, kao - da, da, da, pa naravno. :D Tuga bre.

Nemanja
13.08.08., 19:16
Najgore je sto vecina tih zivotinja ugine :angry: :'(. Njima stigne po 20-30 zivotinja koje drze po malim kavezima, dugo zive tako. Sta vise da kazem, ja bih kupio neku zivotinju tamo da joj olaksam zivot, koliko-toliko.

zarko
13.08.08., 19:26
na zalos ne uzimaju svi toliko ,nesto bi i prezivelo vec uzimaju po 3-4 kom .
kupovina bolesnih zivotinja je isto (isti princip ne ista ozbiljnost , i tezina) ko kad das odkupninu kidnaperima. dobiju ono sto zele, a to je u ovom slucaju da prodaz on zaradi i opet nabavi. koliko mozes da "spasi" tako zivotinja??
najbolje je ne kupiti takve jer kad mu ugine priupitace se ...

Nemanja
13.08.08., 20:16
Sve je to meni jasno, zato i ne idem vise u fisherman.

Miroslav
15.08.08., 00:45
Ma Fisherman je tuga. Pričala mi žena što radi na teraristici da su tanki sa hranom za njihove životinje, a gazdu boli uvo. :confused2:

Što se Pet Centra i teraristike tiče, problem je u tome što gazda hoće da nabavi životinje sa papirima i zbog toga, već dva ipo meseca, oni terarijumi stoje prazni. Akvaristika i onaj deo sa malim životinjama, ma i to je tužno. Svaki čas nešto crkava, a dobavljač im daje životinje, koje navodno imaju potvrdu od veterinara da su zdrave :exclamation: Nadam se da im teraristika neće biti takva.

kimo
15.08.08., 06:15
Nadam se da im teraristika neće biti takva.


Samo se ti nadaj...biće naravno tako, verovatno još i gore...nema ovde radnje koja bi to uradila kako treba. Sve te životinje koje budu po tim radnjama sa papirima su WC i to jako često ugine, a pogotovo kada nemaju hrane.

Geni
15.08.08., 08:47
To je najgori deo priče. Uglavnom su životinje sa papirima WC. Jeftinije su a papirologija košta. Ceo cilj legalnih životinja je da se ne uzimaju iz prirode i da se njihovom trgovinom ne narušava prirodni balans i umesto da se potencira njihovo uzgajanje, ispada da je lakše dobiti papire za WC nego za odgajana. Naravno, shvatam da je više stvar u ceni jer su WC jeftiniji ali mislim da bi trebalo da se olakša odgajivačima da dobijaju papire i da se time potencira odgovorno ponašanje svih u lancu. Sem cene, ne postoji ništa što ide u prilog WC primercima.

Ali da ne skrećem sa teme, ne treba kupovati životinje da bi ih spasili lošeg tretmana u pet centirma. Nikada. Tako je svugde u svetu i tu se ništa neće promeniti. Dokle god se te životinje prodaju, oni će ih nabavljati i tako u krug.

Najbolje što možemo da učinimo za egzotične životinje je da ih nabavljamo odgajane i da im pružimo najbolje uslove što možemo. Spasavanje iz nekog pet šopa će samo prouzrokovati nabavku novih koji će opet biti držani u neodgovarajućim uslovima.

Miroslav
15.08.08., 14:20
Zato ih većina nas (ovde sa foruma 8)), ni ne kupuje po pet centrima

IV@N
16.08.08., 21:37
sad me zvala neka devojka iz pet centra i pita me koje zivotinje imam i kako ocenjujem njihove usluge i opremljenost. ja rece 3-4 i 4 i sutra ce me izgleda zvati dobicu vaucer od 500 din. :)Z.mislim da kada bi zareta zvali nebi zavrsili razgovor 20min :)Z

zarko
16.08.08., 21:55
mene su zvali da radim kod njih da vodim tu sekciju za teraristiku.
takodje pre otvaranja sam iso da im pomognem ali na drugarskoj bazi sta gde da stave... i poslusali su me K!@#$!!!!!

a i cujemo se tu i tamo ...ali sve redje jer ih ne zanima posto sliabo interesovanje za umiruce kameleone ....tkao da traje tu nede15 min razgovor !!!

nenad
16.08.08., 22:34
Zvali su i mene pre mesec dana i dao sam im petice a nisam dobio nikakav vaucer, grr!

mare_lacerta
16.08.08., 22:35
E nenade nenade,pa nisi bio iskren :lol:

nenad
16.08.08., 22:41
Jesam. Trazili su da ocenim asortiman robe i uslugu, i za to sam im dao petice, jer mislim da zasluzuju. Rekao sam da su cene previsoke i to je to. Veliki minus im dajem jer se ta pametnica smejala kad je cula da cuvam zmije i gustere. Kako zamisljaju da budu na nekom nivou kad su skroz konzervativni.

Proka
16.08.08., 22:49
ma samo cekam da im stignu zivotinje ;) pa cemo da vidimo ...
mada kao shto je rekla devojka (koja je radila na papagajima ) ona ce da se brine o njima i momak sa akvaristike ... jedino da cekamo pa da vidimo .. .

Rizzen
16.08.08., 23:15
Hah, zvali i mene pre neki dan, javila se keva, i ja cujem samo nju je l, i tece razgovor:"Dobar dan...; da da, bili smo kod vas, jako vam je lepa radnja...; imamo ljubimce, naravno...; 2 gekona i agamu... 2 gekona i agamu... 2 GEKONA I AGAMU... to su gusteri gospodjice, pa kako radite u pet centru a ne znate sta je to... ne mozemo svi imati pse i macke, u poslu sam, izvinite, dovidjenja." Ha ha, ja umirem od smeha jer mi nista nije jasno, i onda mi keva objasni sta i kako... Hm, zato ja nisam dobio vaucer... (cenzurisano) ga...

Ma dobro, ajd da im pozelimo srecu, trebace im, odlicno je da postoji takva radnje i kod nas.

nenad
16.08.08., 23:19
Apsolutno se slazem, mora od neceg da se pocne.

Proka
16.08.08., 23:29
tacno tako ... bitno je da makar imaju deo sa teraristikom ... a mi se mozemo takodje potruditi da to ide malo u boljem pravcu ....

zarko
17.08.08., 00:08
ispravljam e zvlai su me perfekt produkta toje onaj sto je imao kalemeone !!!
a pet centar smao zele da kupe zivuljke !!!

rassa
31.01.09., 18:30
eo bio sam u pc-u na NBG
ima bas dosta vestackog biljka sto mi se svidelo jer je bas verna kopija, ali nema kucica za tarantule, crap
evo koja slika

http://img89.imageshack.us/img89/8219/dsc01542rw5.jpg (http://imageshack.us)
http://img89.imageshack.us/img89/dsc01542rw5.jpg/1/w320.png (http://g.imageshack.us/img89/dsc01542rw5.jpg/1/)

u svakom ter. je po jedan ili 2 crknuta fobasa
http://img187.imageshack.us/img187/8290/dsc01543rr1.jpg (http://imageshack.us)
http://img187.imageshack.us/img187/dsc01543rr1.jpg/1/w320.png (http://g.imageshack.us/img187/dsc01543rr1.jpg/1/)

a evo je tarantula, ja sam joj jedva vido noge, nema kuda da izadje,
-nema vode, i ima desetak cm dole na zemlji crknut fobas do kog nece doci jer nema paucine dole pa ga nece osetiti (svejedno, crko je)
http://img89.imageshack.us/img89/3732/dsc01544bz9.jpg (http://imageshack.us)
http://img89.imageshack.us/img89/dsc01544bz9.jpg/1/w320.png (http://g.imageshack.us/img89/dsc01544bz9.jpg/1/)

pilis
14.02.09., 19:11
ja sam danas bio,kupio sam plasticnu posudu velicine 27,5 x 16,5 x 17,5 za 440 kinti.
Treset je 320 kinti.Biljke su verne kopije ali su skupe previse,kao i sklonista i kamenje.
Meni se svideo poster za terarijum,ali prodaje se samo na metar i kosta 500 kinti.
Jedino imaju solidne cene za drva razlicitih oblika i velicina.Video sam agamu skakala je ko blesava,dok je kod kornjaca jedan cale upitao klinca,vidis sine kako su lepe kornjace?a ovaj mali mu kaze vidim da se muce.

Soulfly
14.02.09., 19:20
Cene nisu normalne. Neka smesna pozadina 40x40 je oko 4.000.
A treset je inace cigla od 400g - smesno...
Ja sam uzeo jedno jako lepo drvo koje spada u najvece koje imaju (600din) i mislim da cu ga lepo uklopiti u terarijum. Slike ce biti kada sve zavrsim :)

LARYBG
15.02.09., 12:50
moram da stavim ovaj tekst sa pc sajta mnogo sam se nasmejao!

Egzotični ljubimci
a
Ako ste zaljubljenik u teraristiku Pet centar je pravo mesto za Vas.

Sve životinje iz Pet centra imaju kontrolisano poreklo, dolaze od registrovanih uzgajivača, takodje posjeduju i svu potrebnu veterinarsku dokumentaciju. Stručni tim naših veterinara i spoljašnjih saradnika - zaljubljenika u teraristiku - s posebnom pažnjom brine o egzotičnim ljubimcima, obezbedjujući im svakodnevnu negu, svežu hranu i dodatke ishrani. Terarijumi naših egzota svakodnevno se čiste i uređuju kako bismo im osigurali naseobine koje što vernije imitiraju njihovo prirodno okruženje.

Naši veterinari i stručni saradnici uvek će rado odgovoriti na sva Vaša pitanja, pružiti Vam korisne informacije, predložiti prikladnu literaturu te Vam na svaki način pomoći u odgovornom držanju egzotičnih ljubimaca.

Želite li i Vi postati vlasnik kornjače, iguane, bradate agame, pitona ili tarantule - svakako im obezbedite prikladne terarijume, hranu, rasvetu, grejače i ostalu potrebnu brigu i negu. Budite odgovoran vlasnik egzotičnog ljubimca i informišite se o svim detaljima specifičnih potreba ovih predivnih životinja.

Fotografije su sve iz Pet centra. Iguana s prve slike u drugom redu naša je ljubimica i nije na prodaju

nenad
15.02.09., 13:32
Auuuu, kakva gomila laži. Ja se nisam smejao dok sam čitao ovo, nego sam više poželeo da zadavim tekstopisca. Ne mogu da verujem da je moguće baš ovoliko lagati. Apsolutno nijedna rečenica im nije istinita. To su stvarno teški glupanderi.
A najbolji im je "stručni tim veterinara". Sećam se kad im je moj drug odneo pacove i još neke glodare za prodaju, i "stručna veterinarka" koja radi sa glodarima ga je pitala kakvi su to veliki miševi. Kad joj je rekao da su to pacovi a ne miševi, ona se zbunila i zamislila. Verovatno nije videla pacova nikad. Onda ga je pitala da li može da stavi te pacove zajedno sa njihovim miševima, a on joj je odgovorio da će u tom slučaju svi miševi biti pojedeni. Onda je htela da stavi pacove u terarijum iz kog pacovi mogu bez problema da izađu. Jedva ju je odgovorio. E, toliko o stručnim veterinarima. A kad ne poznaju ni sisare, kako će tek poznavati reptile?

Bluie
15.02.09., 21:04
Taj text je skinut sa maticnog sajta - hrvatskog. Ne znam za njihov shop u Zg, ali ovi nasi prilicno osljarski odradjuju posao, pa nije ni cudo sto su samo odradili copy/paste za sekciju o teraristici.

LARYBG
15.02.09., 21:45
Taj text je skinut sa maticnog sajta - hrvatskog. Ne znam za njihov shop u Zg, ali ovi nasi prilicno osljarski odradjuju posao, pa nije ni cudo sto su samo odradili copy/paste za sekciju o teraristici.

nema to veze sa nasim ljudima nasi ljudi su samo radna snaga u petcentru nemaju oni veze sa sajtom!

Bluie
15.02.09., 23:30
Mislis da sajt ne regulisu nasi odavde? Odakle ti to?

rassa
15.02.09., 23:35
pogledaj ponudu exo zivotinja, ja tamo nisam video tu belu zmiju sa slike kao ni iguanu....ustvari to uopste nisu njihove slike a pise: 'Fotografije su sve iz Pet centra. Iguana s prve slike u drugom redu naša je ljubimica i nije na prodaju.'

purple_pumpkin
16.02.09., 04:01
Nije ni u HR bolje nego kod nas, i oni imaju bolesne životinje i nadrndane radnike koji su puni 'znanja'...

mare_lacerta
18.04.09., 20:48
Jel neko mozda video ovo u PC-u?Jel imao neko iskustva sa ovim? ;)
http://www.exo-terra.com/en/products/light_cycle_unit.php

Pozz

kimo
18.04.09., 22:31
Koji će ti to? A i da ga ima platio bi ga previše sigurno...uzmi tajmer za 250 din i napravi maltene isto to sam, samo nećeš imati ovo sa programiranjem dimera, što je manje-više nepotrebno.

acak
18.04.09., 23:12
pise na sajtu da je manje stresno za zivotinju, polako svice, polako se smrkava...
simulira zoru i sumrak, pa zivotinja ima vremena lepo da se skloni...

kimo
18.04.09., 23:26
Da li misliš da je to zaista tako i da je to potrebno životinji? To je čisto uzimanje para, mada neko voli da "baca" pare na takve stvari a neko ne.

acak
18.04.09., 23:47
pa ako nije previse skupo, vredi razmisliti....
zanimljivo je....

zarko
18.04.09., 23:48
ako ti se svidja kupi inace je nepotrebno !

kimo
18.04.09., 23:59
Pa šta misliš da li je skupo? Ako je obična posudica ili šklonište i tako neke stvari 10 pa i više eur, onda samo zamisli koliko cene ovo? Sve u svemu to je sve za uzimanje para uglavnom...no svako ima svoje mišljenje, ali svakako to nije neophodno.

Nemanja
19.04.09., 00:04
Da je neophodno, ne bismo mogli uspesno da gajimo zivotinje. Ovo nije ni postojalo pre 10 godina, pa nikome nista nije falilo. Ako dobro podesis tajmer i imas prozor u sobi gde drzis zivotinje, imaces i postepeno svitanje, kao i sumrak tokom veceg dela godine :D.

acak
19.04.09., 00:09
kad smo vec kod ovog sajta...
primetio sam ovo na sajtu: http://www.exo-terra.com/en/products/lcd_thermometer.php
mislim da sam to vec vidjao kod dosta ljudi...
to je valjda akvarijumski, ili neki tome slican, mozda nije bas ovaj na slici, ali taj neki fazon....
lepi se na staklo, unutar terarijuma i pokazuje priblizno temperaturu....
uglavnom kod reptila sam ih vidjao.....
na net-u sam ih vidjao za 2-3$...

jel zna neko gde ovo ima kod nas da se kupi, ili je vec kupovao, i kakva su iskustva....?

nenad
19.04.09., 00:19
Ja ih ne volim. Daju ti temp. stakla, a ne vazduha u terarijumu. Mada, ok, nije da je razlika baš mnogo velika, ali ono što je meni smetalo je pranje terarijuma. Navikao sam da terarijume perem vrelom vodom, usled čega ovaj termometar strada :D
Što se tiče ovih specijalnih lampi, mislim da ne može da škodi, naravno, ali se isto slažem da je nepotrebno. Odavno to postoji. O tome sam slušao i pre 10 godina, ali životinje žive normalno i bez toga.

spiderboy
20.04.09., 07:09
po meni su ti termometri čisto sr...e,em su netačni i često i ne možeš tačno da očitaš,opet čisto uzimanje para,bolje uzmi onaj stakleni za akvarijume,bar ćeš moći da očitavaš

acak
20.04.09., 08:34
po meni su ti termometri čisto sr...e,em su netačni i često i ne možeš tačno da očitaš,opet čisto uzimanje para,bolje uzmi onaj stakleni za akvarijume,bar ćeš moći da očitavaš

mislim da sam vidjao i njih u PC, cini mi se da imaju kao neki pesak na dnu ili tako nesto, i lepe se na staklo, ali onim gumenim krugom (ne znam kako se to zove).... nego, hoce li to raditi u terarijumu, s obzirom da je predvidjeno za akvarijum?

markozmaj
20.04.09., 08:57
Radi i to veoma dobro ja to koristim :D

StevaNS
20.04.09., 14:40
mislim da sam vidjao i njih u PC, cini mi se da imaju kao neki pesak na dnu ili tako nesto, i lepe se na staklo, ali onim gumenim krugom (ne znam kako se to zove).... nego, hoce li to raditi u terarijumu, s obzirom da je predvidjeno za akvarijum?

ono dole nije pesak nego olovo... bar bi trebalo da bude.. :) a gumeni krug se zove vakuum gumica..

spiderboy
20.04.09., 21:10
ne vidim razlog zašto ne bi radili

gordond
24.04.09., 11:13
ono dole nije pesak nego olovo... bar bi trebalo da bude.. :) a gumeni krug se zove vakuum gumica..

Ili mozda ziva, logicnije je;)

StevaNS
24.04.09., 17:00
Ili mozda ziva, logicnije je;)


pa ne ziva, nego one male kuglice dole (bar pretpostavljam da je na to mislio) a to nije ziva... ;)

acak
24.04.09., 17:03
e ne secam se ni ja sad, ali znam da je nesto sivkasto...

Miroslav
24.04.09., 18:10
Te sive kuglice su olovne i služe kao teg, kako bi termometar do određene dubine bio uronjen u vodu, a da opet pluta (malim delom iznad vode).
U njih se ne stavlja živa, već neka crvena tečnost. Još kao klinac sam razvalio jedan iz znatiželje.

Teletabis
27.06.09., 12:30
Skoro sam bio u Pc, od terarijumskih zivotinja su imali jednog ogromnog gerrhosaurus-a, par tarantula, neke kornjace, 2 skorpije

ako se ne varam cena gerrhosaurus-a je bila negde oko 16k dinara, a sto se opreme tice, imaju bas bas sve!

Flavy
27.06.09., 23:47
Nije 16 vec 10 :p ;)

A i to je mnogo... :(

Teletabis
27.06.09., 23:53
moguce :)

on je u dobrom stanju koliko sam mogao da vidim ;)

markozmaj
30.06.09., 14:16
Deru i PC za zivotinje al stacces tako valjda mora :D

nenad
30.06.09., 21:18
I čestitam ti što se trudiš oko tih guštera. Oni radnici koje sam susretao tamo su bili nezainteresovani uvek.

Flavy
30.06.09., 23:57
I čestitam ti što se trudiš oko tih guštera. Oni radnici koje sam susretao tamo su bili nezainteresovani uvek.

Hvala!trudim se...ali zaista.Uchim...i svaki savet mi je dobrodoshao jer sam prilichno nova u ovome :D


Slobodno, taman su mi gladne zmije

Moje africhki tvorovi su zveri..grrr...:D...tvoje zmije nemaju shanse :p


Ma ne bi tvoje Darth zmije pojele male slatke krznene lasice ? =]

Slazhem se sa Nenadom... Svaki put kad sam bio tamo to mi je bio najveci smor...
A i muche zhivotinje... Lasice, Gerrhosauruse... =] Kao maze ih... =]

Znash shta ti...oni mene vole :D:D :p:p


I čestitam ti što se trudiš oko tih guštera. Oni radnici koje sam susretao tamo su bili nezainteresovani uvek.

Njih se tamo svi plashe ili su im gadni ili ne-znam-ni-ja-shta-vec.Josh jedna koleginica i ja ih volimo!:D

Teletabis
01.07.09., 00:02
NE kapiram ljude koji rade u prodavnici sa zivotinjama ne vole zivotinje, to mi nikako ne ide u glavu!

Pa 1. usov za zaposlenje bi trebalo da bude neko elementarno znanje o njima, i naravno da se vole!!! :)

markozmaj
01.07.09., 01:01
NE kapiram ljude koji rade u prodavnici sa zivotinjama ne vole zivotinje, to mi nikako ne ide u glavu!

Pa 1. usov za zaposlenje bi trebalo da bude neko elementarno znanje o njima, i naravno da se vole!!! :)

znas sta su meni rekli kada sam isao na razgovor za posao tamo?
nama treba trgovac a ne neko ko se razume :eek:

mislim da je dovoljno, a i Flavy me se seca mozda (pricali smo o onoj radnji u pazovi gde si radila)

Flavy
01.07.09., 01:15
Da...pozdrav!:)

Geni
02.07.09., 08:45
OK, tema je oćišćena i može da se nastavi priča o pet centru.

Teletabis
05.07.09., 12:35
Ljudi, da li vredi kopovati onaj termometar u Pet centru, i koliko je on tacan, ili bolje uzeti neki zivin?

Ako je bolje uzeti zivin, GDE DA KUPIM??

Udjem u apoteku ona me gleda nekako cudno kad joj spomenem termometar!

nenad
05.07.09., 12:54
Meni su ok stakleni termoteri. Uvek možeš da izmeriš svoju temperaturu njime, i vidiš da li je tačan ;)

LARYBG
05.07.09., 13:04
imas u merkuru na bezaniji 10 vrsta termometra

Teletabis
05.07.09., 13:55
Pa da uzmem onda najobicniiji zivin toplomer ?? :P

LARYBG
05.07.09., 13:57
meni dobro sluzi zivni, i tacan je u stepen.

Teletabis
05.07.09., 14:18
pa otici cu onda do apoteke, uzmem toplomer kosta oko 150 din, i nabudzim mu samo neke drzace od vakuum gume :)

dule87
05.07.09., 15:19
Pa nije ti nista skuplji ni pravi termometar za akvarijume/terarijume (mislim da je 1euro). Stakleni je, i ima gumeni drzac..

nenad
05.07.09., 15:20
Kako misliš toplomer? Toplomer pokazuje temp od 35-42 stepena. Ne pokazuje manju.

LARYBG
05.07.09., 16:16
ne moze toplomer moras termometar sto ne verujem da ima u apoteci

moj je ovakav i sasvim dobro sluzi
http://www.agra.hr/osx/hr/c33/Termometri/a125/Termometar-klasicni/image-25_h.jpg

boba
09.07.09., 10:43
juce sam opet bio do pet centra i opet sam se smorio. Prodaju polno zrelog muzjaka g. rosae za 7800din!
veliki poz za Flavy koja mi je dozvolila da se igram sa feretkama :D

LARYBG
09.07.09., 12:55
a ja reko da li si ti ili nisi ti? video sam te bio si sa nekim drugarom?

Teletabis
09.07.09., 13:01
Lary isti ovakav sam kupio u apoteci, 150 din. kosta, smesno!

LARYBG
09.07.09., 13:05
pa jel odradjuje posao?

Teletabis
09.07.09., 13:19
Vrh, nije lep, ali sluzi ssvrsi!! :P

boba
09.07.09., 13:22
a ja reko da li si ti ili nisi ti? video sam te bio si sa nekim drugarom?

Da, to je bio S-One sa foruma. Zasto se ne javi, ja tebe nisam video?

LARYBG
09.07.09., 15:29
pa nisam bio siguran da si ti video sam te jednom na 2 min. predpotavljam da je ona devojka sa crvenom kosom flavy?

boba
09.07.09., 15:53
da da, to je ona. :)

Flavy
09.07.09., 21:12
da da, to je ona. :)

Da,da to sam ja :D... Pozdrav Bobo,ma jel' si video kakvi su carevi male feretke:)...ostala samo jedna:(...A shto se tiche polno zrele taranule...znash i sam...shta nam donesu...nemamo mi tu uticaja...nazalost:(

boba
09.07.09., 22:30
ostala samo jedna??? Prodali ste? Mukica, kako ce on sam tamo da zuji? :(

Flavy
09.07.09., 23:38
ostala samo jedna??? Prodali ste? Mukica, kako ce on sam tamo da zuji? :(

Da,prodala sam jednog:(...A zuji ceo dan samnom...odnosno kod mene u dzepu:) Samo izbaci glavu i sve njushka:D

Teletabis
10.07.09., 12:38
da li u pet centru mogu da se kupe klizaci za stakla, ako ne, gde se moze uzeti to u Bg.-u?

Hvala!!!

Flavy
10.07.09., 12:42
da li u pet centru mogu da se kupe klizaci za stakla, ako ne, gde se moze uzeti to u Bg.-u?

Hvala!!!

Neznam gde ima ali u pet centru nema sigurno...Sorry:(

markozmaj
10.07.09., 14:28
Odes kod stolara i on ti napravi :D

JOBAH
16.07.09., 17:17
Danas sam uzeo veliku pincetu u pet centru, sada je 1325 din ?! ali dobra je..

concepcion
17.07.09., 12:31
koliko ima jos tih pinceta,kad god sam isao nisu imali? i kolika je?

Nemanja
17.07.09., 12:38
Uvek je bila ta cena, za one sa pravim vrhom. One sa zakrivljenim vrhom su uvek bile jeftinije, samo ne znam zbog cega, posto je isti proizvodjac i velicina (30cm)...

Flavy
17.07.09., 12:39
koliko ima jos tih pinceta,kad god sam isao nisu imali? i kolika je?

Ima ih dosta...oko 25cm...

concepcion
17.07.09., 12:42
e hvala :icon_salut:

SxOne
27.08.09., 02:20
a ja reko da li si ti ili nisi ti? video sam te bio si sa nekim drugarom?

Hello That's Meeee :))))))
Ceavim drugarom He He he :))

poz Flavy, tek sad videsh da se razgovara o "onom" danu :)))
super su Feretke, lude ko struje...

meni se onaj Prodavac nije javio za terarijum :(((

sad cu da ti poshaljem PP da mi proverish da li ste dobili onaj Ter shto sam trazio

Aleksa
09.04.10., 18:35
...kad ste vec kod Pet centra...ne znam da li je neko od vas posetio mali pet shop u Zemunu...u prolazu prekoputa robne kuce...gde i tarantule par gekona drze u ocajnim uslovima...(ne znam tacno koje vrste) u jednoj plasticnoj posudi sa poklopcem i par rupica gore...
kad ti pitas za gustere ili tarantule... on ti sa police skine jednu kutiju i pokaze ti...ocaj...

spiderboy
10.04.10., 00:12
nije ništa novo da se tarantule i poneki gekoni privremeno drže u plastičnim kutijama,nego pitanje šta im se pruža u toj kutiji,mislim tu na opšte uslove kao što je temperatura,vlaga,adekvatna ishrana i higijena,što se same kutije tiče nije toliko bitno u čemu je dok se ostali uslovi ispune

Soulfly
10.04.10., 00:34
Video sam te tarantule jos pre maltene godinu dana, drze odrasle primerke u najmanjem kriket kiperu (15+cm tarantula) ako se dobro secam. Skorpije imaju bolje terarijume

MRGooD25
20.05.10., 19:49
Poslednji put kad sam ja bio, taranutle su bile u terarijumima, ali su toliko istraumirane da je to ocajno! meni je to tuga! :( Stvarno mi ih je zao! Dodju ljudi lupkaju po staklu, duvaju u njih! Sve to samo da bi se pomerile! :(

aggama
06.02.11., 23:43
ima ovde na banovom brdu jedna radnja za akvaristiku i imali su leoparda gekona inace stalno pazarim kod njih.gupike su 20din neonke 35,japanke 90...i da kazem onaj njihov leopard je ziveo u veooooma jadnim uslovima mnogo mi ga je bilo zao sad je ###### uginuo :'(
1.-nije imao skroviste
2.-samo on i 4 staklena zida
3.-hranili su ga crvima za pecanje!!! i bubasvabama kucnim koje su prskane otrovom jer im je dolazio deziseksar znam da nisam lepo napisao ne znam kako se pise :shy:
4.-bukvalno je plivao u izmetu i prosiali su mu vodu u ter da bi pio :'(
5.-ona prodavacica nije htela da me slusa i cak je odbila da joj ja sredim ter!!!(ono naj osnovnije)--nije da pametujem al znam potrebe leoparda jer ga imam.nije htela da joj dam tenebriju i kalcijum da ga povremeno hranim jer je mislila da ja nemam pojma nista :evil: :evil:
6.-a nisam imo kinte da ga kupim da ga mozda "ozivim" jer mu je cena bila verovali ili ne 8000hiljada :shock: :shock: :shock:
Druze gde je ta radnja na banovom brdu?