PDA

Pogledaj punu verziju : Chuvanje misheva



snake_dance
22.04.08., 11:20
Bar dan svima! pricha na temu chuvanja misheva je zapocheta na
pogreshnom mestu (topic:Lampropeltis triangulum) i prekinuta..
naime, ja zhelim da nabavim Lampropeltis Triangulum Sinaloae i
trenutno razmishljam o tome kako joj obezbediti dovoljno malih mishicja..
hajde molim vas malo vishe o tome, hocju da budem totalno spremna
za moje prvo ljubimche :D :D :D HVALALALAAA

mare_lacerta
22.04.08., 11:24
Misevi nisu problem jedino sto mnogo smrde :D inace samo treba da nabavis par(ja mislim da za jednu zmiju je dovoljan par) inace oni jedu sve i svasta...ja sam neko vreme imao par belih miseva u jednoj drvenoj kutiji velikoj i tu su se mnozili ko ludi...imas temu o misevima ja mislim u OSTALE ZIVOTINJE ili ZIVA HRANA...

snake_dance
22.04.08., 11:27
pa znam da nisu problem :) pazi,imam dosta prostora, tako da bih imala mogucjnost da ih ''izolujem''
a koja je fora sa ''zamrznuto-odmrznutim'' mishevima? to me bash kopka... na par mesta sam chitala o tome
ali nishta detaljnije... mislim da i ovde valja imati priche na ovu temu :) nadam se da je to ok (alo ljudi ipak sam ja novajlija ovde?!?!) hahaha ::D

nenad
22.04.08., 11:30
Da, ovo bi trebalo da bude prebaceno u podforum Ziva hrana.
U svakom slucaju, Najbolje da imas dve zenke i jednog muzjaka. Mozes da ih drzis zajedno, a mozes i da ih razdvojis pa da setas muzjaka po potrebi.
Drzi ih obavezno na posipu za macke, da bi pokupio neprijatne mirise. Mozes da cistis jednom nedeljno. Kad zenka dobije mladunce ne smes da
cistis dok god ih doji, jer ce ih najverovatnije odbaciti, usled shoka. Mozes da ih hranis hranom za macke, za papagaje, vocem, povrcem, i mnogim
drugim stvarima. Vodu mozes da im dajes na dva dana ili da im fiksiras pojilicu u terarijum, samo moras da pazis da je ne prevrnu, jer kad se posip
pokvasi pocece da smrdi gadno :S
U zavisnosti od velicine zmije, odvajas mladunce i zamrzavas ih. To je najnehumaniji deo posla, ali sta da se radi. Nije lose da majci ostavis bar jednog
da ga doji, mada ne mora. Ako sve ovo neces da radis, javi se Huani sa foruma, ona ce ti reci gde kupuje bebe miseva u NSu.

nenad
22.04.08., 11:33
Zamrzavanje-odmrzavanje? Pa, jednostavno, uzmes neku kutijicu i u nju popakujes miseve, i to umotas u jednu ili vise kesa, da sto manje gubi
miris, jer posle nekog vremena u zamrzivacu, cak i tako upakovani, misevi gube miris. Odmrznes misa kad treba da nahranis zmiju, ali ga dobro
odmrznes, da ne bi pojela sladoled, pa joj ubacis u terarijum ili das iz ruke. To je to.

snake_dance
22.04.08., 11:38
:shy: :shy: sad se stidim shto nisam pazila gde postujem!
e hvala ljudi.. ;)

nenad
22.04.08., 11:43
Resen problem ;) Drago mi je da si se odlucila za trianguluma. Samo napred :D

snake_dance
22.04.08., 11:46
e super!! :D tnx

dule87
03.05.08., 17:03
http://img232.imageshack.us/img232/8103/14880944ds1.jpg

http://img413.imageshack.us/img413/192/54328893zg7.jpg

evo dvije svijeze i jako zanimljive slicice.. evo i dokaz da nema potrebe za odvajanjem miseva..ovdje se dobro vide dvije razlicite velicine pinkyja od dvije misice, koje ih sve zajedno doje i cuvaju..a i muzijak je tu sa njima u istoj kucici..sve bez ikakvih problema.. :)

spiderboy
04.05.08., 00:14
ponekad funkcioniše i tako, ali mi se već često u takvim slučajevima desilo da ih pojedu,da li je mužjak u pitanju,ne znam pošto nemam toliko vremena da ih posmatram,ali od takvih nemilih dogadjaja pa ovamo ako hoću da mišići odrastu onda ženke uvek odvajam zasebno pred porodjaj i onda imaš sto posto sve žive i zdrave,a ako mi trebaju samo mali onda ih odmah uzimam i zamrznem,zvuči malo surovo ali šta ćeš,ovo ide uz naš hobi...