PDA

Pogledaj punu verziju : Jedna od mojih ideja,kako moji kazu,koja nikome nikad nece trebati :)



Bogdan
29.04.08., 22:39
Iskreno se nadam da mozda neko vidi i nesto pametno u mojim idejama.:)E ovako posto uskoro treba da mi stigne zmija,a vec imam skorpiju i zelim da uzmem jos koju zivotinju,odlucio sam da izradim jednu nazovimo vitrinu u kojoj ce mi stojati sve te zivotinjice,naravno prvih godinu dve dok ne prerastu to i budem morao da ih smestim u neki veci ter. u nekom drugom kutku sobe.A da...sve ovo mi je palo na pamet da pravim u nadi da cu tako ustedeti toplotne energije koja se rasipa prilikom grejanja svakog terarijuma zasebno,a mislim da ce i lepse izgledati,kolko tolko.Na dno te vitrine cu da stavim neke biljke ...Ne znam josh koje,koje drvo , videcete kad ga dovrsim.Postavicu slike sigurno.
Josh neshto,zanima me vase misljenje o tom "zajednickom" drzanju zivotinja pod istim krovom,kolko je to pametno

http://bogdan.matrix021.net/2r.jpg

http://bogdan.matrix021.net/3r.jpg

http://bogdan.matrix021.net/6r.jpg

zarko
30.04.08., 00:53
nemoguce je drzanje ....pod istim krovom

Bogdan
30.04.08., 01:25
Sto?Ako je u toj vitrini prosecna temp 25 ~ 26 stepeni za zivotinje kojima treba malo vise grejace se ili kabel grejacem ili jos jednom lampom,mislim da sam zaboravio jednu sitnicu :) svaka zivotinja bice u svom zasebnom terarijumu koji ce imati svoju policu ili vec nesto na cega ce biti postavljen.Da li josh uvek mislite da je nemoguce to sto sam zamislio?

kimo
30.04.08., 02:24
Moguće je ali sa ispravkama...prvo, reci koje bi bile dimenzije? Šta bi ti držao unutra i od kog materijala bi to napravio...mislim da je staklo suvišno spreda, jer je svako u svom terarijumu...teško je napraviti temperaturi gradijent u takvom prostoru i to bi bila najveća mana, ako ćeš pak da držiš insekte i paukove tu onda će biti ok za njihov uzgoj...u principu police su majka za sve to, nema uopšte potrebe za tako nečim, a i nećeš baš puno uštedeti struje...

zarko
30.04.08., 02:30
da lep osi reko kimo, termalni gradijen ti je jako bitan ako mislis da paris nesto....

Bogdan
30.04.08., 02:52
Kimo,drzao bih skorpiju i zmiju za pocetak,uzecu najverovatnije pauka i nemam pojma mozda smislim josh neshto pametno. :) Dimenzije su 60 visina , 95 sirina , 50 dubina.Koliko sam shvatio pricate mi o tome da necu imati razlike u temperaturi u jednom i u drugom delu odredjenog terarijuma?To mogu izregulisati nekim slabijim kabel grejacem,ako se ne varam?A pored svega toga lepo ce da izgleda posto bih dole stavio neke biljcice koje mi se dopadnu a budu mogle da opstanu u takvoj sredini.E da ono bocno staklo nece biti,postojace samo klizna vrata s preda i ventilacija sa strane ,a da i gore u poklopac u kome ce se nalaziti sijalice sam planirao da stavim dva kulera jedan da uduvava a drugi da izvlaci vazduh.Sada upravo ceprkam po netu u nadi da cu naci kako da napravim pozadinu za tu kutiju.Mozda neko moze da mi pomogne,padala mi je na pamet ideja da isecem stiropor po merama i na njega nalepim ne znam sta :) moze li pur pena i da se na nju nalepi treset i pokoja grana ili kora drveta?I ondak sve to lepo uvrnem u "zidove" i kad mi se ne svidja menjam.

kimo
30.04.08., 03:08
Da, može za pozadinu, a za pauka, škorpiju ne vredi kabl grejač,sem ako ga ne staviš na stranu, a ne ispod ter, uglavnom kada se vidimo ću ti objasniti šta ti je bolje.

Bogdan
30.04.08., 09:24
Procitah to da se kod pauka i skorpija stavlja na stranu,zbog zakopavanja.Kimo,zar si sumnjao da necu imati josh sto jedno pitanje za sledeci susret :) Moracu da pocnem da ih pisem :)

Nego hoce li neko ukratko da objasni kako se lepi na pur penu treset i ostala "gamad" ?Da li je neko od Vas probao to.Neke slike mozda.

kimo
30.04.08., 11:44
Ja treba uskoro da praobam, ali sam skontao da najviše rade lepljenje na silikon, dok je svež utisneš treset ili pesak ili šta god...

Bogdan
30.04.08., 12:07
Koliki sloj silikona ide i lepi li se on za stiropor Ili sperplocu?

zarko
30.04.08., 13:08
ma koliko naneses, kupi crni silikon, pa namazes 10x10cm pa posipas treset..pa tako sve ..polagcke..
lako se lepi samo je frka sto se tesk orazmazuje i ima da se nadises isparenja

radio sam to i fino je

GUSTAV
01.05.08., 04:02
Da crni silikon je odlican. Nanesi ga ma razvuci spaklom. Tako dobijes tanji i ravnomerniji sloj a i brze ide. Onda samo prilepis treset. Ali kao sto Zarko kaze ima da se nadises isparenja. Slazem se sa Kimom i Zarkom oko raspodele temperatura. Da ne bih ponavljao ono sto su oni pisali ja bih tu stavio samo zmiju. ;)

Spiderman
07.05.08., 02:26
samo pogledaj djapinu vitrinu u moji terarijumi (ja mislim)
i sve ce ti biti jasno....