PDA

Pogledaj punu verziju : Slike Ujeda



Milos008
30.04.08., 05:44
Barem za sada jos nisam bio ujeden od strane svojih tarantula.
Ali me zanima kako izgleda mesto ujeda( da znam da li jos bolje da se pazim :) )
Ima li neko neki link ka nekoj slici?

AndrejPA
30.04.08., 08:45
http://www.youtube.com/watch?v=EyOqKs4945Y

http://www.youtube.com/watch?v=0O1Vocv10IE

:)
prijatno :)

lol, ovo je nesto najodvratnije.
i ne radi se o tarantulama(bar se najiskrenije nadam)
poz!

LukaTDB
30.04.08., 12:26
@Milos008
ili se nemoj igrati da nebi osetio na svojoj koži...

Milos008
30.04.08., 14:33
da, nisu to ujedi tarantula.
Pronasao sam i ja dosta o ujedima ali ne i o ujedu tarantule(mislim na slike)
Ili su ujedi toliko retki da...

Bauk
30.04.08., 17:55
Da li to stvarno tako izgleda...? Zaprepastih se!

marko
01.05.08., 14:31
Naravno da ne izgleda tako ujed tarantule, ovo na prvom snimku je takozvani brown recluse,
pauk čiji ujed bukvalno buši delove tela: http://ohioline.osu.edu/hyg-fact/2000/2061.html

Što se tiče drugog snimka, ko zna šta je to ali snimak NE treba gledati :vomit-smiley-010:

Ujed tarantule bi trebao da izgleda ovako nekako
http://i29.tinypic.com/2a8oxns.jpg (slika preuzeta sa http://www.arachnoboards.com/ab/)

Milos008
02.05.08., 19:38
Pa to i nije tako strasno(mada zavisi od vrste)

marko
02.05.08., 21:42
Naravno, kao i od veličine jedinke (tačnije veličine "zuba") i količine ubrizganog otrova.

Bauk
02.05.08., 22:08
Ko ujed komarca..to je podnosljivo...
Ali ono...nije bas za svaciji stomak. Ono sto onaj lik odmotava "iz sebe" je verovatno odumrelo tkivo....

brown recluse je vrsta pauka ili sta?

Geni
02.05.08., 22:17
Da, Loxosceles reclusa jedan od retkih opasnih pauka. Naseljava južne delove severne amerike. Retko ujeda ali mu je ujed jako gadan. Pisali smo na forumu o njemu u temama o opasnim paucima i otrovima, potraži malo ako te interesuje.

Milos008
02.05.08., 22:25
velicine novcica od 5din tj 25 centi
http://www.nlm.nih.gov/medlineplus/ency/images/ency/fullsize/19570.jpg
http://www.desertusa.com/desert-animals/images/brown_recluse2.jpg

LukaTDB
02.05.08., 23:46
ZASTO JE MOJ POST OBRISAN? u pravilima nigde ne stoji da je zabranjeno nasaliti se?! ja sam zavrsio sa postovanjem na forumu!

Geni
03.05.08., 01:18
SVI postovi koji nemaju veze sa temom se posle nekog vremena brišu. Ne sećam se koji je bio tvoj post u ovoj temi.. U stvari evo ga:



ili su ljudi umrli pa je rodbini bio bedak da ih slikaju ::D ::D ::D


Em nema veze sa temom, em nije baš ni smešan. Niko te nije upozorio nego je samo nepotrebni šum iz teme obrisan. Cil je da se dobiju prave informacije o ujedu tarantule a to sa ovakvim skretanjima sa teme nije moguće. Inače, ovo je jako tolerantan forum prema ovakvim stvarima ;).

LukaTDB
03.05.08., 01:36
obrati paznju na topik "Acanthoscurria geniculata" koji je kuni postavio, mislim da se na kraju zavrsio na kosuljicama...
nebitno, ostajem nemi posmatrac.

Milos008
03.05.08., 01:56
Ima li neko licno iskustvo po pitanju ujeda?

dane
03.05.08., 13:10
I mene interesuje jel se neko od članova foruma "susreo" sa zubima T?

marko
03.05.08., 16:26
ZASTO JE MOJ POST OBRISAN? Da Geni zašto? Zašto ti kao administrator radiš svoj posao?




nebitno, ostajem nemi posmatrac. Ne mogu da verujem da još teraš inat! Čovek ti je lepo objasnio zašto je post obrisan i to treba da poštuješ, da sam ja kojim slučajem na njegovom mestu nema šanse da bi ti objašnjavao svoje postupke i razloge brisanja nekih postova...


ONTOPIC: Koliko ja znam niko još od članova nije nastradao, mada mi se nešto po glavi mota da je neko iz HR javio sa ujedom...ne mogu da se setim...

kimo
03.05.08., 16:30
Da, ima tema o ujedu i to P.murinus...

marko
03.05.08., 17:16
A dobro se sećam, evo našao sam temu: Evo price o ugrizu (http://www.teraristika.org/forum/index.php/topic,443.0.html)

LukaTDB
04.05.08., 02:05
@.:marko:.
Da li si u nekom postu primetio da ne postujem to sto je on rekao? Ne vidim razlog da se ti javljas po tom pitanju, njemu hvala sto je objasnio a to sto bi ti uradio suprotno je samo tvoj problem. Ja se ne ljutim na njega i nemam razloga, jedino sto ja volim da ubacim neku #####a,nciju jer smatram da nema potrebe da bude sve sluzbeno i striktno vezano za temu, ne da se treba ceo topik zasrati ali jedna sprdnja nece naskoditi. ojavljujem

marko
04.05.08., 02:16
@.:marko:.
Da li si u nekom postu primetio da ne postujem to sto je on rekao?
Jel treba da nabrajam?

Recimo:

...razlog prodaje je pocetak drogiranja, poceo sam da se drogiram pa mi trebaju pare za dop, ###... zezam se, a sta te uopste boli k***c zasto ga prodajem?


Zatim:


ZASTO JE MOJ POST OBRISAN?


A neka od pravila foruma lepo kažu:

- Molimo članove da ne skreću sa teme - 'offtopic'. Ukoliko želite da kažete ili pitate nešto što nije vezano za konkretnu temu, molimo vas da napravite novu. Broj tema je neograničen, te nema potrebe da 'škrtarimo'

- Pisanje teme sa svim velikim slovima je po internet bontonu DRANJE i kao takvo je nepoželjno.

-Nemojte postavljati teme ili poruke iz dosade - teme treba da imaju smisao i poželjno edukativnu svrhu za teraristiku. Teme koje nemaju nikakvu poentu i koje su postavljene iz dosade biće obrisane.

-STROGO JE ZABRANJENO : psovanje, psovanje sa zvezdicama (npr. sr***e)

:norty:


Razumem da će i ovaj moj post biti obrisan jer je postavljen iz dosade (možda) ali nikako nije vezana za temu, stoga delete.

LukaTDB
04.05.08., 02:23
hahaha, pa kakve veze ima to sto je on meni napisao sa pravilima sada? se meni cini ili ti imas neki ozbiljan problem samnom? nisam ti se obratio molim te nemoj ni ti meni ako imas nameru da napadas, ako nemas sta normalno da kazes onda nemoj nista, ok? jako nevolim prepucavanje preko foruma a nisam se na ovaj registrovao da bi se neko hvatao za slamku i ubijao dosadu niti da se mrzim sa nekim a nisam ga ni upoznao...

Geni
04.05.08., 02:47
OK, ajde sad ovo više nema smisla. Nisam planirao da se ponovo objašnjavam ali moraću. Ovo ću lepo obrisati kada svi pročitaju i tema može da se lepo nastavi.

Prvo da kažem da pored toga što nemam razloga da objašnjavam ovako javno zašto sam nešto obrisao a nešto nisam, to ću ipak učiniti. Moderisanje foruma nije lako a što on više članova ima to je sve teže. Ne postoji recept po kome bi neki forum opstao na duge staze, treba sve prilagoditi 'situaciji na frontu'.

Lako je pomisliti da malo šale nije na odmet ali i tu treba prići kritički. Ako neko na primer pita šta mislite o **** i posle par odgovora smislene sadržine neko postavi šalu. Drugi na tu šalu odgovori i ode tema a da onaj koji je postavio ne dobije odgovor koji je tražio. Ljudi odgovoaraju na zadnji postavljen post i ako je on šala koja nema veze sa temom onda je tu kraj dalje konstruktivne diskusije. Sa sruge strane malo je preterano brisati svako skretanje sa teme čim se ono pojavi. Uglavnom se takve stvari rade kada tema više ne bude aktuelna da bi novi članovi koji čitaju stare teme imali boji pristup informacijama (treba i o tome razmišljati).

Nije ni svako skretanje sa teme isto, ako na primer pokretač teme počne da postavlja druga pitanja u svojoj temi to se naravno toleriše jer se smatra da je to 'njegova' tema.

Sa smislenim offtopicom je lako. Jednostavno se sve što nije u skladu sa naslovom konkretne teme prebaci u novu i da se novi naslov. Sa šalama i upadicama to nije slučaj.

Nekada treba takve stvari odmah iskoreniti jer može da se pretera, naročiti kada šala bude malo podbadačka ili neukusna. Ljudi različito kapiraju stvari i ono što je meni bezazleno zezanje nekome može da bude uvredljivo. Trudimo se da takve stvari odmah brišemo.

Čisto da se zna, ovo je 'demokratski' forum. Postoji poseban moderatorski deo foruma gde se raspravlja oko krupnijih akcija brisanja ili intervencija u temama. Ovakav način održavanja foruma predstavlja odraz njegovih moderatora i mi mislim oda je to za sada najbolji način. Kod foruma koji imaju par desetina hiljada članova to mnogo drugačije funkcioniše... svaki offtopic se briše i svaka tama koja skrene sa kursa se zaključava. Mi dok smo ovako 'intimni' forum, to naravno nećemo raditi nego će se dozvoljavati i malo offtopica.

Ovo moje bulažnjenje će ostati dok ga svi ne pročitaju pa će se ovo sve obrisati i tema otključati da bi onaj koji je postavio pitanje mogao da dobije što više odgovora.

Neću se više izjašnjavati po ovom pitanju i molim sve uključene da se ne raspravljaju više. Ovo će se sve zaboraviti za par dana ;).