PDA

Pogledaj punu verziju : "Rukovanje" tarantulama (handling)



Milos008
02.05.08., 22:51
Sta mislite o tome koliko cesto treba uzimati svoje tarantule u ruke, koliki je to stres za njih,koji se nacin uzimanja tarantule pokazao najboljim za neku vrstu i nacin kojim je navikavate na "ruku"?
Evo jedne slike za pocetak, u pitanju je jos uvek mladi muzijak Lasidora parahybane

http://img108.imageshack.us/img108/623/dscn3992pm9.jpg
Naravno da bih pojasnio svako uzimanje tarantula se# trudim da bude u sledecem duhu

T se bolje osećaju ako se ne uzimaju često u ruke, prvo zato što se T može povrediti ukoliko padne# a kao drugo zato što može te biti# ujedeni što je neprijatno samo po sebi i ako otrov većine T# nije# opasan(sem za one sa alergiskom reakcijom).Neke T imaju iritirajuce dlake koje mogu izazvati iritaciju kože ili svrab kod osetljivijih ljudi.
Postoje trenuci kada morate da imate kontakt sa svojom T. Čišćenje terarijuma je sigurno jedan od tih trenutaka, i tada jedan od načina na koji možete da premestite svoju T je što će te uzeti plastičnu kutiju u koju možete saterati T i zatvoriti poklopac.Kada je vreme da je vratite , jednostavno spustite kutiju u terarijum, sklonite poklopac i pustite da T sama napusti kutiju da bi umanjili stres.Ovaj način je definitivno najbezbedniji za vašu T i vas.Ukoliko Olučite da svoju tarantulu premestite rukama, morate biti smireni, poznavati svoju T i ne uzimati je ukoliko ona za to nije raspoložena.

Kasnije, kada budete uzimali svoju tarantulu više puta, posle nekog vremena složićete se da će postati monotono i počeće te da je uzimate uglavnom samo kada je to baš potrebno.Nemoj te zaboraviti da su T ipak životinje koje, kao i akvarijumske ribice, su mnogo lepše kada se gledaju iza stakla u lepo sredjenoj okolini, nego na dlanu.

LukaTDB
02.05.08., 23:26
hmmm, moja je meni setala i po licu i po glavi ali je nikada nisam uzeo ovako a i ne zelim, ja kontam da covek ne moze da skonta koliko je stisne jer je osetljivija tj meksa a covek bas i nema neki osecaj u jagodicama, i kad mazis hrcka recimo preko jagodica ne skontas da ga dosirujes jer su tvrde...

Milos008
02.05.08., 23:37
Mislim da ako pazis npr.ne treba je vuci ako se drzi za podlogu ali opet ne treba joj dopustiti da "imigolji nogice"
Moja l.parahybana je mnogo nervoznija ako je poguram na ruku nego ako je ovako podignem pa stustim na drugi dlan.
(naravno uglavnom ih uzimam priligom ciscenja terarijuma(sem G.roseae ona voli da se druzi :))

Milos008
03.05.08., 01:30
Evo slike G.roseae
Nju uzimam tako sto je poguram na dlan.Retko kada se okrene prema meni sa"interesovanjem"
Mada dok je bila u vecem terarijumu(ne znam ima li to veze ) je bila mnogo cudnija i mnogo cesce je bila zainteresovana ka ruci koja je pogura.
http://img215.imageshack.us/img215/3183/dscn2145nh5.jpg

Koby_88
03.05.08., 01:36
Bas ti je lepa roseae ;)

Milos008
03.05.08., 01:44
Hvala
Inace ona je verovatno on

zarko
03.05.08., 02:59
dodje na zeleno-plavo?

Milos008
03.05.08., 03:11
slika je sa blicom tako da malo laze.

Milos008
06.05.08., 02:02
http://www.youtube.com/watch?v=51OuKYOkYYE
Mada malo preteruje ali...

kimo
06.05.08., 02:10
To je baš preterivanje...mnogi bi ga već ujeli da je bilo to u terarijumu ili prirodi...ne treba ovo da pokušavate kod kuće :)

A na slici se prepoznaje rosea samo po karapaksu...inače to zeleno je ne moguće na njima, ali zanimljivo je da su dosta različite po bojama, tj. nijansama, od 3 koje su kod mene sve su skroz različite...

G.rosea-e su super, jedino što ih je mnogo više WC i onda ih ljudi uzimaju odrasle ili skroz odrasle, a nemaju pojma koliko su stare i tada su dosta agresivnije od CB primeraka...

Milos008
06.05.08., 14:37
Moj N.Chromatus je mnogo nervozniji .
Mada ni nemam zelju da ga tako prevćem(ne bi nam se ni svidelo :icon_blackeye: )

Ig0r
07.05.08., 10:46
Eh da mu ja dam Grgu mog iz mladjih dana ne bi se ovaj tako sprdao... Taj pauk ko da je iz frizidera izvadjen