PDA

Pogledaj punu verziju : Malo pauka sa Fruske Gore



Bogdan
03.05.08., 04:42
Zna li neko koja je ovo vrsta i ponesto vise o njoj od mene.Ovako,danas se vratih sa vikendice i pokupio sam nekoliko rezlicitih vrsta koje sam ugledaoo kako pretrcavaju po ploci ispred kuce.Ovaj je bio najkrupniji.Cim uhvatim ostale u nekoj lepoj pozi za slikanje ima da okacim da mi i za njih kazete koje su,ako znate.

vanja
20.10.08., 22:40
vrlo lako moze biti Lycosa tarantula..........ima ih kod nas.........

Geni
21.10.08., 08:41
Ovo naravno nije Lycosa niti bilo šta iz porodice Lycosidae koji jesu jedni od najčešćih poljskih pauka kod nas. Ne liči ni malo na vučije pauke i ne znam odakle ti ideja da je ovo Lycosa?

vanja
21.10.08., 11:30
pogledajte onu temu kod mama pauk....al neznam ni koliko je veliki ovaj sto je na slici posto to nemoze da se odredi.


sve u svemu ja bas i neznam mnogo o paucima tako da se nemojte ljutiti ako sam nesto pogresio

Geni
21.10.08., 11:33
Pa u tome je i poenta, jel ti vidiš kako izgleda ta mama pauk? To je Lycosa i nema veze sa ovim na slici.

dule87
21.10.08., 12:12
ja neznam sta je..al mi izgleda kao da je neka vrsta tarantule - u donjem desnom uglu se fino vide kukice na nozi, takodje dijagonalno u gorenjem lijevom uglu, na krecoj nozi se vide kukice..a i abdomen je sumnjiv. :)

Proka
21.10.08., 12:20
ja sam slicne paukove vidjao u gradu (to jest zvucene u ciglama ) prave malu mrezu kao skrovishte . i nisu dosta veliki ...
ako su to ti .. i na dnevnom svetu se presijavaju u neku crvenkastu boju

Geni
21.10.08., 12:23
Pa nisam hteo da se javljam kada je slika postavljena ali to nikako ne liči na tarantulu, čekao sam bifrosta da se javi na šta liči ::D. Čist primer trapdoor pauka ;).

Naravno, nemam pojma šta je u pitanju. To bi možda mogao neko od biologa da kaže. Gde je taj Filip kada ti treba ::D?

Bifrost
21.10.08., 16:07
Ja bas pre neki dana nasao jednog takvog ovde kod mene u stanu... stavio sam ga u neku posudicu za slikanje... Ne znam sta je ali nije ni tarantula ni lycosa sigurno, deluje mi po izgledu da je kopaca ali ne verujem jer sam ih i pre vidjao po stanu... Uslikacu kasnije moju pa cu postaviti i pokusati da je identifikujem... net me zeza nesto vec bih ranije to uradio...