PDA

Pogledaj punu verziju : Da podelim sa vama- agama



Spike
04.05.08., 21:25
Evo ja da se aktiviram ponovo... :th_Wave:
Obratite paznju na usne:
http://img150.imageshack.us/img150/1570/zaforumqs3.jpg


http://img136.imageshack.us/img136/5164/zaforum2hr1.jpg


Raspitala sam se malo, i izgleda da je bolesljiv, nesto vezano za nedostatak kalcijuma, dehidratacija i usporen rast......
Ali je svakako aktivan, lepo jede, otprilike je sve u redu, Nenad ga je pregledao, Zarko dao dijagnozu (hvala Zarko), i sad ga lecimo... :)
Samo eto, kao sto se vidi, donja usna mu ja veca (duza) od gornje, i rep mu je na kraju zakrivljen.....
Pa ako je neko imao iskustva......svaki savet dobrodosao.....fala

kimo
04.05.08., 21:43
To može biti samo nedostatak vitamina, ali najčešće Ca, a nešto sa njim nije baš uredu, čim je do sada ovoliko malo narastao...ja sam sa Nenadom pričao u par navrata i pitao za tu agamu, ali ako jede onda je ok, samo mu povisite Ca i vitamine i koliko može će se poboljšati...

zarko
04.05.08., 22:19
nema na cemu.
videcu da prelistam sad kjigu pa da vidm da li mi jos nesto pada na pamet.

Spike
04.05.08., 22:24
kako sam razgovala sa Nenadom, dosli smo do zakljucka da je sasvim moguce da mu je to od rodjenja. Rep mu je od starta bio malo na kraju kao polomljen (mada sam ja mislila da je to normalno), vremenom mu je donja usna bila pomerena na levo, pa se ispravila, al je otisla ispred gornje. Ali je sve vreme bio aktivan i imao je apetit. Pa dobro i ljudi se rode slabasni, pa ozdrave.....Bice on ok. ;)

zarko
04.05.08., 23:03
samo mu malo povecaj to ..a velicina je tu u granicama....

Spike
05.05.08., 19:33
Hvala svima... :D
a jel imao neko iskustva sa ovim? Da li se zna za koje vreme moze da mu se ispravi usna ???

zarko
05.05.08., 20:54
nikad nece da se ispravi..to je ireverzibilan proces....
mada sam ja uspeo da izlecim jednog piktusa koem se usna vratila vise od 70% ali noge su skroz ostale slomljene..tako da mozda mozes da racunas na bolji estecki dojam !!!
ali medicinski ,ne popravlja se.

Spike
05.05.08., 22:43
:confused2:
A jel' to znaci da do kraja zivota moram da ga "kljukam" kalcijumom? :X Tipa svaki dan?

zarko
06.05.08., 00:25
ne ... ja bih je drzao jedn o20 dana na tom rezimu...ca svaki dan ..pa polako se proredjuje...D3 jedn o2-3 puta svaki dan ostalo na 5 dana ..nakon 20 dana na 20 dana D3

a Ca na svaki 3-4 obrok ...kad se stabilizuje...

zarko
06.05.08., 00:27
http://www.gekkogecko.co.yu/Kalcijum%20i%20multivitamini.html

vidim da nisi citao :)
i vidim da sam ja dzabe kucao...

Spike
06.05.08., 00:44
Ne, nisam citala. Bacila sam pogled, ali sam mislila da je to rezim za zdrave agame, a da za moju treba posebna terapija. :idea:
U svakom slucaju hvala. Procitacu detaljnije... ;)

zokis
06.05.08., 11:35
Bice on super uz terapiju.
Meni je i ovako lepa.
Lici na pikinezera jer i oni imaju duzu donju vilicu :lol:

nenad
06.05.08., 11:41
Ih, agama lici na psa?! nema sanse, gusteri su mnogo lepsi od pasa ::D
Bice dobro malac, aktivan je dosta, samo juri insekte i nije apatican uopste. Ima jako lepu boju.

Spike
06.05.08., 12:01
O, hvala, hvala. ::D
Gusteri su najlepsa stvorenja...
Inace je bas, bas aktivan i blesav! Non stop ga gledam,ne mogu da se odvojim od njega!
A sad oce i na ruku, i po nekoliko puta dnevno mi dozvoljava da ga uzimam.......ma sta da kazem, bolji je od psa . 8)