PDA

Pogledaj punu verziju : Osvetljenje za 600L ter...??????



terorista
09.05.08., 23:08
E pravim taj ter. bice oko 600 L..... metar visine, da... planiram da drzim iguanu.... e sad... imam onu keramichku lampu ili ti grejach od 150 W....stavicu to...kao spot. A shta da stavim za svetlo....???? neonke...??? imam neke gro lux one za aqariume....??? shta mislite...???

zarko
10.05.08., 00:02
metar je premalo za iguanu 170 minimum !!!!

terorista
10.05.08., 02:00
ma za pocetak metar....posle cu da ga povecavam...nije frka...znam da je malo...al ######...nemam prostora....

grisha
10.05.08., 12:24
verujem da gro lux nisu pogodne za reptile to je vise za aq cisto da istakne boju riba mislim da gro lux nemaju nikakav uv spektar

Bluie
10.05.08., 14:20
Idi u Pet centar na Novom Beogradu, imas exo terra, jbl i ostale marke fluo cevi za terarijumske zivotinje.

SxOne
14.10.09., 00:44
hm mene interesuje ista stvar, pored specificnih firmiranih lampi iz Pet Centra (neke sam video)

imam pitanje, obicne Neonke jel su problem za tarantule (ili shkorpije).. ???

plan mi je da u dve police stavim po 3 ter-a i na svaku policu odozgo po Belu neonku..

jel to ok ??? ne bih da im neshto smeta to svetlo ako je cesto upaljeno..

NEONKA JE OD 13W (60cm velika)

i pitanje br 2 kolika je razlika u firmiranim (Predvidjenim za ter) i nekim "obicnim " osvetljenjem ?
jel "Firmirani" (Crveni / plavi) poboljshavaju neshto rast ili se lagodnije osecaju ili shta ????

kimo
14.10.09., 01:07
Ništa firmirani su za komercijalnu upotrebu(čitaj krađu para), a obične kupi i stavi. Naravno da UV mora biti firmirana neonka...ali ove spot night glo i tako te sijalice su obične reflektorske samo markirane...

Neće smetati ništa tvojim živuljkama neonka, ali ne mora non stop da gori jer će ti se neke više skrivati.

@terorista: Grolux ti nemaju ništa posebno što bi befitiralo tvojoj iguani, moraš da staviš neke UVb neonke, imaš ih po nekim radnjama, a i mi ih na forumu prodajemo.