PDA

Pogledaj punu verziju : Rovac???!!!



Spiderman
16.05.08., 01:52
Sad kad sam isao kuci snimim na asfaltu rovca....prvo sam mislio da su dvije povece bube koje se pare ali u stavri je ogroman rovac.Ima sigurno od 5-6 cm...E sad ja imam L parahybanu i ona je oko 7 cm..-+...Dal bi ja smio da dam tog rovca sada ili da ga cuvam kad se presvuce da se pocasti kako treba???

kimo
16.05.08., 01:56
Nemoj jojj davati rovca, nije onda baš velika za to sada...a i oni imaju klešta...to mu otkini ako baš budeš hteo da daš to...

nenad
16.05.08., 02:15
I ko zna gde zive, u nekom djubrivu i slicno, vrlo verovatno. Izbegavaj rovce.

Bifrost
16.05.08., 03:00
Rovac je opasna zivuljka :lol: Ne znam meni bi licno bilo zao da dam rovca pauku....

Spiderman
16.05.08., 03:22
Ej slikacu ga pa cu poslati sliku...da znate da je mnogo #####ana zivuljka!!!Ogroman je jbt"""

zarko
16.05.08., 03:52
ajde pusti sliku...
mislim da oni nemaju klesta vec nesto nalik na vesla za kopanje pa tim mogu da kidaju.a da su aresivni jesu!!!
inace zasticeni su u britaniji :)

Geni
16.05.08., 08:34
Kod nas nisu ;). Rovci imaju te rilice za kopanje koje su jako gadne ako ih ne otkineš. Užasno su jake i mogu ozbiljno da povrede tarantulu sa njima.

Ja sam nekada koristio rovce kao hranu za velike tarantule i mogu ti reći da nije bilo primedbi ::D ali sam im prethodno pokidao te 'lopate'. Ipak mislim da je rovac od 5cm preveliki zalogaj za tarantulu od 7.

Spiderman
16.05.08., 15:38
Ima testere na prednjim nogama za kopanje.Dio iznad glave je ojacan i sluzi kao stit.A guza ili zadnji dio mu je tako debeljuskast i pun hrane za moju T pa to je nevjerovatno:))Kasnije saljem sliku!

zarko
16.05.08., 17:33
ekstra !!! :D

spiderboy
28.05.08., 19:47
ne znam ,mnogo su agresivni i pored tih lopatica što bi im otkinuo mogu i da ugrizu pauka,pored toga uvek sam za to da se životinje ne hrane insektima iz prirode,pošto stvarno ima toliko izbora žive hrane da je to totalno nepotrebno,jeste da verovatno ima veliku hranljivu vrednost,ali ne verujem da odrasla jedinka npr. B.dubia zaostaje za rovcem,uostalom uvek postoji mogućnost da uneseš nekog parazita ili sl.kako god bilo ja to ne bih radio...
pozdr.

Bifrost
30.05.08., 02:28
Te noge prednje za kopanje ne bi mogle da povrede taranulu, bar ja tako mislim, a i to je dovratno kad oduzimas nekoj zivuljki jednu prednost sto ima, ako taranula ne moze da ga savlada onda ga i ne zasluzuje...

Milos008
30.05.08., 04:55
Ali s`obzirom da on poseduja tarantulu u zatocenistvu koja nema pojma sta zasluzuje a sta ne onda je to relativno.
Mislim da je sve jedno da li je to rovac, tenebrija ili cvrcak ,generalno svi oni su samo hrana tj plen nasem ljubimcu koji i pored sve nase ljubavi ipak zivi u zatocenistvu.

Bifrost
30.05.08., 10:42
I mislis da je ok/fer iscupati rovcu noge za kopanje pa ga dati tarantuli...?

Edit: Time samo ponizavate svog ljubimca, rovac nema nikakve sanse protiv tarantule.... Jes da insekti ne osecaju bol ali sve jedno je ruzno osakatiti plen pa onda tako jadnog ga dati mezmcu. ::D

Milos008
30.05.08., 13:25
Mislim da nije ok osakati bilo sta sto je zivo, ali i kazem da je to lanac ishrane u zatocenistvu koji funkcijonise po licnim normama vlasnika.
Ja sam svojim tarantulama davao rovce, ali nisam isao na "kasapljenje" vec sam im davao manjeg rovaca za koji sam bio siguran da je plen koji moze savladati isto kao i bilo koji drugi.

IV@N
02.06.08., 20:39
jeste da se ne razumem ali koliko ja znam oni mogu biti veoma opasni za T.ja sam ih koristio za pecanje ali sada nemmam vise muda da ga stavim na udicu,jer me je ujeo i bome boli :S.to govedo debelo,rana mi je stajala barem 2 nedelje inace sam lovio sarane.

Bifrost
02.06.08., 23:26
Rovac moze da ujede? Ja sam se igro kao mali sa njima nije me nikad ujeo, ali do duse nisam ga ni stavljo na udicu ::D

Milos008
03.06.08., 05:11
verovatno ustine klestima ;)

Geni
03.06.08., 08:46
Ne, baš ujede. Nije ni malo naivan. I cvrčci ujedaju a rovci su dosta veći. Niej im to primarna odbrana ali ako nemaju druge mogućnosti, oće i da ujedaju.

IV@N
03.06.08., 16:12
kada sam ga nobo na udicu zagrizao me je i tada sam krenuo mahinalno da ga skinem,isekao me je dok sam ga svlacio sa koze napravio je dve brazde,#### mi je kevu :cussing: .mozete da zamislite samo gde je zavrsio :16n:

Stufy
16.06.08., 18:18
Ja sam davno davno, kada sam nabavi prve leopard gekone njima davao rovce u nedostatku druge zive hrane. Hmmm, bilo je to bas davno, pre bombardovanja... Elem, davao sam im uvek manje rovce i stavljao sam ih u pesak par dana pre nego sto sam ih davao gusterima. I naravno kidao sam im kljesta. Pretpostavio sam da ce u pesku izbaciti djubrivo iz sebe jer se time hrane...

Calyptratus
20.06.08., 01:09
Ja sam svom kameleonu jos davno davao odrasle rovce.Nisam ih uopste kidao i tako ih davao.Mogu vam reci da je kameleon bez ikakvih problema savladao rovca,sta vise sladio se... :D
Ne verujem da bi mogao da povredi tarantulu,ipak i u prirodi tarantule se bore i protiv vecih zivuljki tako da jedan rovac ne predstavlja neku opasnost.Ljudi daju miseve svojim "domacim" tarantulama pa se ona izbori.

dule87
20.06.08., 01:10
eee gledao sam na jednij emisiji isto tako borba, i na kraju tarantula izgubi..pobjedila je za dlaku stonoga.. hehehe

Calyptratus
20.06.08., 11:37
Milipede imaju paralizujuci otrov koji kad napadnu tarantulu ubrizgaju.Jedan od manija ishrane milipeda je tarantula tako da to nije cudno.

ToPa 12.02.
20.06.08., 13:20
milipeda? pa zar milipede ne jedu trulo lisce, drvo... i tako te stvari... milipede retko ko moze da jede jer imaju jako tvrd oklop (od kalciuma)...
mada mogu se davati i milipede kao hrana ali samo u periodu par dana posle presvlacenja, posto su tada dosta mekane...
a inace citao sam nesto da milipede mogu da izbace neku tecnost koja je ustvari valjda izmet, i tojoj sluzi kao odbrana...
a jos nisam cuo da milipede napadaju taranule i da imaju paralizajuci otrov?!?

Vi ste mozda mislili na centipede one su masina za ubijanje...
jedu sve sto se pomera, a odrasla centipeda moze da pojede tarantulu...
ja sam cag bio davno gledao kada je napala goluba i savladala ga...
neke vrste su otrovnije od tarantula...

Calyptratus
20.06.08., 20:36
pardon,moja greska... ;)