PDA

Pogledaj punu verziju : piton-treba mi par saveta...



mickey
17.05.08., 15:20
interesujem se za pitona pa me zanima u kakvim se uslovima treba drzati i kolika su ulaganja u njega...a pogotovo njegova cena me zanima i gde mogu da ga nabavim,s obzirom da se novosadski zoo tropico zatvorio (zauvek? nisam ni siguran...) hvala unapred

zarko
17.05.08., 17:30
uzmi bolje nesto sitnije od pitona ili boe...
tipa kukuruzni ili loptasti piton...

spiderboy
20.05.08., 07:36
treba da uzmeš u obzir da pitoni(ako nije reč o loptastom) budu jako veliki,stoga im treba obezbediti srazmerno velik terarijum jer relativno brzo izrastu pa ljudi uvide da im je to ipak preveliko,pa se žele rešiti zmije,a veliki pitoni se po mom iskustvu dosta teško udomljavaju,ali ako imaš dovoljno velik prostor ,ti izvoli ,ali bih ti ipak preporučio neku manju vrstu za početak

burmanac
20.05.08., 18:00
Sta vam je ljudi pa nije problem imati ni maloga ni velikoga pitona,normalno da postoje oni koji su maltretirani od vlasnika pa ne trpe ljude znaci mora se zmija licno vidjeti prije nego se kupi,vjerujte imao sam raznih iskustava.Sto se tice terarija veliki piton od oko 4m moze da zivi u dimezijama 200duz,100sir i 100 dub,sasvim normalno.Stvarno mi nije jasno zasto se dize tolika prasina oko pitona koji narastu veliki.Naj bitnije je da ih se kupi iz ljubavi a ne da bi se neko pravio vazan jer tu nastaje problem,takvi ljudi ne posvete paznju pa zmija zadivlja.Kupi pudlicu zatvori u kavez i daj joj samo hranu i vodu pa ces vidjeti u sta ce se pretvoriti

zarko
20.05.08., 21:19
pa o tome se i radi. u poslednje 2 godine sve pitone i boe koje sma prodao su bile ispod cene jer sma ih dobio za dzabe jer ih vlasnik nece...
to je situacija i sa iguanama.
u britaniji americi to se sad poklanja i dobijes i lizalicu ako usvojis neku od ovih zivuljki...
pokusavamo da sprecimo tako nesto. ko zna sta je piton od 4m neka ga cuva ali mnogi nisu u situaciji da vide tako ensto niti da porazgovaraju sa nekim ko ima...
vec smao zele zmiju...tad je bolej poceti sa kukuruznom a posle na pitone...

moj subjektivan stav....

zokis
20.05.08., 21:26
Sta vam je ljudi pa nije problem imati ni maloga ni velikoga pitona,normalno da postoje oni koji su maltretirani od vlasnika pa ne trpe ljude znaci mora se zmija licno vidjeti prije nego se kupi,vjerujte imao sam raznih iskustava.Sto se tice terarija veliki piton od oko 4m moze da zivi u dimezijama 200duz,100sir i 100 dub,sasvim normalno.Stvarno mi nije jasno zasto se dize tolika prasina oko pitona koji narastu veliki.Naj bitnije je da ih se kupi iz ljubavi a ne da bi se neko pravio vazan jer tu nastaje problem,takvi ljudi ne posvete paznju pa zmija zadivlja.Kupi pudlicu zatvori u kavez i daj joj samo hranu i vodu pa ces vidjeti u sta ce se pretvoriti


A hoces da kazes da taj terarijum sto si naveo nije velik ???
Ako covek hoce da ubaci terarijum u sobu otprilike mora da izbaci svoj krevet... ::) ::) ::)
Zato i kazu ljudi uzmi nesto sto manje raste ili ako imas prostora uzmi pitona....

zarko
21.05.08., 03:14
zato sam ja i izbacio moj krevet . i spavam na strunjaci...da bih ubacio terarijume!!!!

nenad
21.05.08., 08:10
Drzati pitona od 4m u terarijumu 200x100x100 po mom misljenju je mucenje za zivotinju. Po pravilu, o kom smo vec pisali, zbir duzine i shrine terarijuma treba da bude bar duzine zmije, a u ovom slucaju je za metar manji. Visina od 1m je premala. Piton ce ziveti u takvom terarijumu, i nece se zaliti, ali nece moci ni da se okrene.

burmanac
21.05.08., 13:33
Vjeruj mi da je to sasvim dovoljno prostora i da se nikada ne ispruzi skroz i veci dio dana provede mirujuci i sklupcan najvise je aktivan u mojim rukama sto je svaki dan bar pola sata,a sto se tice visine nikada nije dodirnuo vrh terarija.To sto ljudi pominju duzine pitona od 6m su nebuloze u divljini kada se nadje piton preko 5m smatra se velikom zmijom analaze nesto vece anakonde.

gava
26.05.08., 23:28
OK. Ovde je u pitanju cista prosta matematika. Da probamo ovako: koliko kosta burmanski piton (pricamo o bebama spremnim za kupovinu), a koliko kosta beba kukuruzne zmije? Odnos velicine 1:4 (sto ce reci za 1 burmanca dobijes 4 kukuruzne). Ajmo dalje... Terarijum! Neka za burmanca bude i taj od 200x100x100cm (mada je u pitanju klasicno maltretiranje, ali to nije tema...) , a za kukuruznu 100x50x50 sto je komotno i za odrastao par. Dakle odnos 1:2 u dimenzijama. A o novcu... paaaaaa 1:3 (debljina stakla, zakljucavanje koje je kod burmanca obavezno itd...). Grejanje? To izracunajte sami. Sta je potrebno da se zagreje 4m tropskog mesa u masi od 30kg i severno americka zmija od 1.2m i negde oko 700gr mase u tim prostorima koje zahtevaju. Ciscenje i odrzavanje... 1:10 tvog vremena i truda. Niko ziv me nece ubediti da je lakse ocistiti jednog burmanca nego 10 kukuruznih. Hrana!!!!! 1:50. Ova stavka vec zahteva jednstavan zdrav razum. Sta je lakse i jeftinije hraniti? Sigurnost?! 1:100 Lakse je izboriti se sa 100 NIKADA besnih kukuruznih nego sa samo jednim "nikada ne znas da li ce i kad ce biti" besnim burmancem. Stav je sledeci: Odraslog burmanskog pitona je moguce nahraniti covekom jer mu velicina dozvoljava tako veliki obrok dok kukuruzna to ne moze. Odrasli burmanski piton je u stanju da ozbiljno povredi pa cak i usmrti odraslog coveka dok kukuruzna zmija za to nije sposobna.
E sad tu su posvecenici kao sto je (u to ne sumnjam) nas prijatelj burmanac iz bih, koji voli i ume sa takvim zmijama. Ali ja mislim da vecina ljudi nije kao on i da vecina se zaleti pa onda skapira da su pojeli govno, ali im je tesko da progutaju pa na kraju ispasta zmija u nekom kontejneru.
A ako ti bajo mislis da mozes onda samo napred. A sto se troskova tice zmije su kao deca.. sto su vece vise kostaju

Stricek matija
09.06.08., 13:11
Vjeruj mi da je to sasvim dovoljno prostora i da se nikada ne ispruzi skroz i veci dio dana provede mirujuci i sklupcan najvise je aktivan u mojim rukama sto je svaki dan bar pola sata,a sto se tice visine nikada nije dodirnuo vrh terarija.To sto ljudi pominju duzine pitona od 6m su nebuloze u divljini kada se nadje piton preko 5m smatra se velikom zmijom analaze nesto vece anakonde.


neznam kolko se dugo baviš burmancima..ali po ovome što pišeš proizlazi da baš neznaš o čem se tu uopće radi...

kolega iz Rovinja ima oko 7 - 8 burmanaca.. neki već imaju 6 metara...a on sam vjeruje da će neki od tih narast i do 8 metara jer još uvijek rastu...

u nepravilnim uvjetima i zbog nepravilne prehrane zmije ostanu manje.. što nejde na čast ljudima koji se brinu o životinji...

nenad
11.06.08., 19:00
Slazem se sa Matijom.

lobytoy
04.12.08., 21:24
Momci citam vasu prepisku i pretresao sam sajt (starije teme), a zanima me jos po nesto.. U mogucnosti sam da udomim malog pitona. Svestan sam da narastu 4m. A takodje sam svestan da necu ceo zivot posvetiti zmiji (to se vec desilo mom drugu..KAD SE OZENIO HAHAAHA :-))) ne ozbiljno, meni je palo na pamet da ga odgajim dok ne preraste uslove koje mogu da mu pruzim na gajbi, a kada se to desi poklonio bih ga zoo vrtu ili sl.
Zanima me ko na forumu IMA pitona i ko bi mogao da mi da neke konkretne upute oko uzgoja, bolesti itd.
pozz

nenad
04.12.08., 22:03
Većina ljudi koji uzmu pitona poklone ga nekom kad poraste. To je jednostavno tako. Tek poneko zadrži pitona i kad preraste 3m. Ali, ne verujem da će ti zoo-vrt prihvatiti pitona. Oni gledaju da se svojih beba pitona rešavaju. Nemaju mesta za njih.

gava
04.12.08., 23:41
Nista tacnije odavno nisam procitao, mada nije samo u pitanju prostor vec i kostanje odrzavanja. Zmija od 5-6m nije zmija nego konj. To, bre, jede kao ludo.
Znaci, moj savet ti je da tu varijantu poklanjanja zoo vrtovima ili "naci cu nekoga kad poraste" komotno zaboravis. A i taj fazon uzecu zmiju dok mogu da je drzim je pomalo truo. Nisam bas ni siguran sta to znaci. To je kao da uzmes kera, pa kad te smori onda ga sutnes na ulicu. I sta bi sa 3-4m zmije ako ne nadjes nekoga (kao sto su velike sanse da neces naci) ko ce je uzeti? Kontejner? Ako kupujes zmiju onda je to obaveza na 10-15 godina, nekad i duze, bilo koju zmiju... ne samo ove velike. Burmanac nije losa zmija, ali ako nikada ranije nisi drzao zmije onda ces saznati da je katastrofalan izbor za pocetnika. Ja nemam prostora za njega, ali i da imam ne bih ga kupio. Nisam ja siguran da bih mogao da se nosim sa njim. Ono osnovno sto treba da znas o njima jeste da jedu puno, rastu brzo, rastu mnogo, i zahtevaju prostor i tvoje vreme. Takodje nisu za kuce gde ima male dece. I ako u startu nemas nekoga ko ce ga posle te 3 godine sigurno, ali 100% sigurno uzeti, onda to nije avantura u koju zelis da se upustis.
Naravno, ovo je neko moje misljenje koje ti mozes da prihvatis, a i ne moras. Ja sam samo zeleo da ti kazem da to nije bas tako jednostavno kao sto si ti zamislio.

lobytoy
06.12.08., 01:44
Pa, pretpostavio sam da je tako kao sto ste i napisali u prethodna dva posta. Mada bilo bi cool da ga sutnem na ulicu kad me smori hahaha, mozda bi gmizao za kolima i ujedao branike hahahah, to bi bilo nesto novo u kraju ;)
Zezam se naravno.. Kopao sam po netu, googlao, pretresao prirodnjacke enciklopedije.. Posto je ovaj koga mogu da udomim (naravno) bez ikakvih papira, nisam cak ni siguran koja je rasa u pitanju. Po shari mi lici na loptastog, sto je kako sam video po diskusijama ovde na sajtu najmanja rasa pitona. Jasno definisanje mi otezava to sto je albino.
Mislim da bi zmija do 2m bila ok za drzanje na gajbi.
Bilo kakva pomoc, vas, cenjenih clanova foruma, oko:
-utvrdjivanja rase
-detalja oko odrzavanja i uslova koje bi trebalo obezbediti u terarijumu
-bolesti i svih potencijalnih problema te vrste
-adresa sajtova koji se podrobno bave gore navedenim

JE VISE NEGO DOBRODOSLA!!

unapred HVALA

P.S. bedno je to sto ZOO ima taj odnos, ali to je vec druga tema. Mozda bi se mogao dici kredit i pojuriti strane donacije radi osnivanja Muzeja Egzoticnih Zivotinja (pravi zverinjak koji bi ujedno bio i prihvatiliste preraslih ljubimaca), ali to je vec treca tema :rolleyes:
P.P.S. za komentare na P.S. otvorite novu temu

nenad
06.12.08., 02:52
Prvo, nemoj da mešaš rasu i vrstu. Vrsta je jedno, a rasa je isto što i podvrsta. Ovo o čemu ti pričaš je definitivno vrsta Python molurus, a rasa je Python molurus bivittatus. To je zmija koja ima potencijal da raste preko 5m. Kod nas nema albino loptastih pitona, tako da je to sigurno P. molurus bivittatus, odnosno burmanski piton.
Nije smak sveta ako ga nabaviš i čuvaš dok imaš mogućnosti, ali da odmah počneš da tražiš nekog ko bi ga preuzeo. Čak verujem da bi na ovom forumu našao nekog ko bi ga udomio. A što se tiče hranjenja burmanskog pitona, ne mislim da je nešto preterano skupo, dok je mali, hraniš ga, recimo, tri puta nedeljno, kao ja mog, i to te košta oko 300 din mesečno. Kad poraste, hraniš ga 2 puta mesečno krupnijom hranom. Da kažemo da je to najviše 2-3 hiljade din mesečno.

gordond
06.12.08., 13:55
P.S. bedno je to sto ZOO ima taj odnos, ali to je vec druga tema. Mozda bi se mogao dici kredit i pojuriti strane donacije radi osnivanja Muzeja Egzoticnih Zivotinja (pravi zverinjak koji bi ujedno bio i prihvatiliste preraslih ljubimaca), ali to je vec treca tema :rolleyes:


Kao prvo, mislim da apsolutno nije u redu sa tvoje strane sto posle svih gore navedenih postova i dalje forsiras da uzmes zmiju pa kad vidis da ne mozes da izadjes na kraj sa njom pokusas da je se otarasis na bilo koji nacin. Umesto da pokusas i da se trudis da nadjes nacin na koji bi mogao da brines o njoj kad poraste, ti osudjujes ZOO sto ne bi mogli da udome tvoju zmiju kad vise ne budes zeleo da se bakces oko nje...
Kao drugo, ne vidim razlog zasto razmisljas o gajenju velike zmije ako ne mozes da joj obezbedis uslove. Ako zaista zelis da gajis zmiju, za pocetak uzmi neku manju vrstu sto ce ti svi na ovom forumu preporuciti. Ne zelim unapred da te osudjujem ali kao sto je vec neko ovde naveo, ljudi uzimaju velike zmije iz kurtoazije, pa kad im dosade rese je se na bilo koji nacin, sto mislim da je UZASAN odnos prema bilo kojoj zivotinji!

lobytoy
06.12.08., 16:41
OK OK, Gordonde za onaj P.S. bio sam SARKASTICAN, ali, da se razumemo, cenim tvoj eticki stav.

@Nenad Hvala za informacije.
Upravo zato i jesam na forumu da se posavetujem. Da rascistimo, ne pada mi na pamet da uzmem zivotinju koja ce porasti cca 5m! Bar ne kao prvu zmiju. Ovaj piton me i zanima jer postoje indicije da je Ball. Ako, pak nije, gnjavicu vas za nesto drugo, hahahaha ;)
(kao onaj klinja koji na kraju nije uzeo nista :p)
Videcu da ga slikam sad preko vikenda, pa cu uz vasu pomoc tacno utvrditi sta je.
Nenade, iz tvojih postova, da se zakljuciti da znas o cemu pricas. Gde po netu moze da se nadje neka ozbiljnija literatura, jer sve sto sam ja u zadnjih 15ak dana nasao, vrlo je oskudno.
pozz!

kimo
06.12.08., 16:45
Teško da ćeš na netu da nađeš neku ozbiljniju literaturu, zato su knjige pisane :)

nenad
06.12.08., 16:56
Slažem se Kimčetom. Knjige na prvom mestu. Mada, treba tražiti i na netu, ima dosta tekstrova o pitonima. Probaj Python molurus care sheets, ili Python regius care sheets. Mada, tvrdim da to nije regius, iako nisam video slike.

kimo
06.12.08., 17:19
Ma da, uvek ima nekih care sheetova, ali to nije ništa stručno uglavnom, a i šta tu ima da se piše posebno, obično je to skoro pa kopirano sve sa nekog istog mesta :)

lobytoy
08.12.08., 22:50
Narode, poslusacu vas i bataljujem pitona. Utvrdili smo, vrsta-Burmanac. Razmotricu predloge: smuk, dugina boa, morelia..
pozz

burmanac
09.12.08., 20:51
Uredu je kad covjek shvati da jeste ili nije da drzi burmanskog,sebae ili mrezastog pitona zbog njihove velicine.Bolje sto si tako odlucio nego da si ga uzeo pa kad poraste da ide od nemila do nedraga.Samo nemogu da ne napisem da mi se pritisak digne kada daju ljudi koji nisu odgojili nijednu manju zmiju tipa smuk,kraljevska ili mljecna a vec sve znaju o svim zmijama a pogotovo o vecim zmijama kao boa constrictor ili piton molurus bivitatus koje su vidjeli samo kroz staklo tudjeg terarija ili u zoo vrtu.

nenad
09.12.08., 20:55
A ja ću još jednom ponoviti da podržavam čuvanje velikih zmija ukoliko čovek zna u šta se upušta. Nema tu ništa loše. Ali, realno, za zmiju od 5m su potrebne bar dve osobe da njome rukuju, kad je treba vaditi iz terarijuma.

gava
09.12.08., 22:42
Ma nije samo rukovanje problem... ishrana, ciscenje, prostor, da li u kuci ima male dece, klinci se u skoli hvale kako im tata drzi u kuci zmiju od 10m pa kad tata nije tu svi dodju da je vide... 1000 stvari. Apsolutno se slazem sa nenadom... ako znas u sta se upustas onda ne da treba da gajis takvu zmiju, vec treba da imas nekoliko. Ja imam bou i znam sta me ceka sa njom kad odraste i nacisto sam sa tim. Naravno, uzeo sam muzijaka. Ali pitona ne bih mogao... Ali to sam ja, a mi nismo svi isti

varan
03.05.09., 15:36
Vidim da neki ljudi,a takvih ima dosta,ne znaju sta ce sa svojim burmancima kada porastu...ako ima neko da ne moze da drzi vise svog pitona jer je prerastao terarijum ili se iznenadio koliko je to velika obaveza neka se javi na 065 40 41 551. Aca

komodo
06.05.09., 15:16
da ne otvaram drugu temu, nadovezacu se ovde t.e pitancu nesta
dugo vreme nisam bio tu (nekih 7 meseci), pitona sam dao na cuvanje u jednom pet shopu (jer nisam imao drugu slouciju a putovanje je bili NEODGODIVO) evo juce sam je uzeo. Kada sam otiso da je uzmem posao polako sa rukom nakod nje i ona poce da uzdise i to dobro se je culo, poce onako da se "duva" i za malo da me ujede (sluze me refleksi). Ajde nekako sam je uhvatio i doneo kuci, evo to isto i sada se desava, kad podjem nakod nje da je uhvatim ona poce da "rzi" i hoce da me ujede? A kada je bio kod mene bilo je sve normalno (vidise na slikama u jednoj temi ovde) nikada nije radio tako. Jer ima neko nekakvu ideju sta da radim i kako da vraim sve u normalu?

nenad
06.05.09., 15:53
Uzimaj je svakodnevno u ruke, i biće ok ubrzo.

komodo
06.05.09., 16:29
Brate ujeda :D snosis posledice :)

LARYBG
06.05.09., 16:30
nabaci rukavice za skijanje

komodo
06.05.09., 16:46
Neso a jer moze teske posledice da mi nanese ako me grizne malo...jel bi to bilo strasno?
Moze li one radnicke (za mesanje malter) :)

nenad
06.05.09., 16:48
Ne može ništa da ti bude. Ako te ujede isperi hidrogenom, i rešen problem.

komodo
06.05.09., 16:55
Idem da kupim hidrogen i jvljam sta ce da bude... Slikao sam je sa kamerom pa da nadjem kabelcic od nje da vidis u kakvom je stanju, ja mislim da za te vrste zmije i za to vreme mora da bude veca nego sto je sada....al tocemo posle

crow
06.05.09., 23:57
koja pitanja!!!

komodo
07.05.09., 02:52
Pa dobro nemam ja 100 godina zmiju pa da znam, bolje pitati nego nesta drugo da se desi...

crow
07.05.09., 02:56
Pa dobro to da. Samo mi je to kao kad bih pitao zasto pas rezi.Ako to ne znas onda bas neverujem da bilo sta znas o toj zmiji.Izvini ako gresim.

komodo
07.05.09., 03:10
Ja sam uzeo tog pitona i nakon nedelju dana sam otiso (nebitno sta i kako) tako da nisam imao nikakvo iskustvo sa njim vec sam napomeno, dok je bio kod mene bilo je sve ok, al mi je bilo cudno, otiso sam da ga uzmem i znas li sta znaci odma poce da "rezi" i odma me je napao...e sad razumem da je to "standardno" al nije bio takav pa sam pitao sta da radim da ne bi se desavalo vise to...
Mislim da nisam nista toliko pogresno pitao?

freepartyman
07.05.09., 05:04
Kad se zmija nevadi posle duzeg vremena joj se osladi da je niko nedira:)) Pocni strplivo da je vadis svakodnevno i smirice se;)

spiderboy
07.05.09., 09:34
verovatno tamo gde si ga dao na čuvanje malo su je zapostavili,to jest nisu ga vadili i uzimali u ruke pa se odvikne od toga,moraš je ponovo naviknuti čestim vadjenjem i vremenom će se ona smiriti,ja sam jednom udomio tako jednog od nekog lika koji nije više znao gde će sa njom,uzeo je bio na foru "faca sam imam pitona" i posle kad je porastao hteo da se reši toga,isto se ponašala kao tvoja i evo rezultata nakon mesec dana
http://img30.picoodle.com/img/img30/2/5/7/spiderboy/f_pitonom1m_2e864aa.jpg
http://img28.picoodle.com/img/img28/2/5/7/spiderboy/f_IMG0313m_3538f74.jpg

komodo
07.05.09., 23:51
Hvala spaki :) Danas sam ga vadio, kada sam posao nakod njega malo je rezio, uhvatio sam ga sa hvataljkom i onda sam mu dao da se uvije oko ruke :) naravno na ruku sam imao rukavicu pa nisam mogao da proverim dal ce da grize...bio je miran motao se na ruku mazio sam ga i tako :) Privikava se polako nadam se da ce se vratiti brzo na staro. Hvala vam za odgovore na "glupo" pitanje, al dobro ja zmiju imam mesec dana pa mozda bude i jos neko "glupo" pitanjce :)

Inace koliko je star taj tvoj?

spiderboy
08.05.09., 06:41
pa nije više moj jer sam mu nakon godinu dana provedenog kod mene našao odgovarajući dom,ne znam koliko je sad star jer ima tome već nekih dve god.onda kad je bio kod mene ja sam ga šacovao na nekih3-4 godine,ali to ne znam sigurno

komodo
13.05.09., 00:29
Koi mu je djavo na ovog mog....otkako sam ga uzeo nije hteo da jede, prosle su desetak dana i svaki dan mu dajem miseve i nece da jede cak sto vise bezi od njih...Ne presvlaci se, okice mu nise mutne, a i presvuko se pre 15-20 dana (tako su mi rekli tamo gde je bio). Sta je problem

spiderboy
13.05.09., 00:48
pa ništa,daj mu malo vremena,kod njih desetak dana i ne znači baš puno,nemoj mu nuditi hranu svaki dan,probaj da mu nudiš na 7-10 dana

Pedja
14.05.09., 11:44
To sto nece da jede i sto sisti i pokusava da te ujede je posledica stresa....
Kada ga budes uzimao iz ter. nemoj to raditi nikakvim kukama jer ga to dodatno stresira, stavi rukavice ,preko njih ti ne moze nista, i uzmi ga.Pokusaj da se igras sa njim sto duze , sat, dva i ako osetis da se posle nekog vremena smirio slobodno skini rukavice nece te ujesti , da bi se navikao na tvoj miris.
A sto se tice hranjenja, ne brini, kada se bude malo osecao sigurnije projesce sigurno, nemoj mnogo da forsiras, ponudi mu hranu na svakih 4-5 dana.

...a da , kada mu budes nudio misa prethodno ga nemoj uzimati u ruke dan, dva.
Mozes da probas da mu u terarijum ubacis i neko mesto za sakrivanje, npr. kutija za cipele (zavisno kolki je piton), kada se u nju zavuce oseca se sigurnije i moze pre poceti da jede. Kada se hranjenje vrati u normalu, ( 3-4 puta za redom) mozes kutiju da izbacis.

komodo
16.05.09., 13:53
Vise nije agresivan ne pokusava me ujesti, ali opet kada idem prema njemu "rze" valjda sa tekom na vremenom i to ce se promeniti...a sto se tice jela i dalje nece da jede...Ima gde da se krije, ima jedna sakasija u kojoj ima do pola trseta i on se navuce u nju i tamo sedi po celi dan i noc, uzmem ga po 2-3 sata u ruke i kada ga vratim odna se popne tamo i sedi dok ga opet ne uzmem!

komodo
18.05.09., 16:47
Eto danas posle 20 dana "smo" jeli i to dva puta, misevi su bili prilicno golemi...bice fotka :)