PDA

Pogledaj punu verziju : Mislio sam da ovo nikada necu morati da pitam...



Bauk
19.05.08., 22:35
...ALI, kako ohladiti terarijum? Evo vec sa prvim vrucinama se javio ovaj problem. U sobi u kojoj je ter. je iovako problematicna, leti je nepodnosljivo vruce, nema cirkulacije vazduha... E sad se javio problem u ter. u hladnijem delu uvece, kada nema grejanja odozgo(sijalica), je oko 260C. Tolika je temperatura sobe...dok je sijalica upaljena dolazi cak do 29, u hladnijem dalu. Pokusao sam da pofajtam koliko sam god mogao ali nevredi...

Kuni
19.05.08., 23:14
A sta drzis u terarijumu ??? U najvecem broju slucajeva sobna temperatura je sasvim dovoljna, bez sijalice. Eventualno ventilator il umereno klima, ne direktno na terarijum, nema bas puno izbora. Nastavi da fajtas, posuda za vodom... Meni su do sada gusteri i pauci podnosili leto bolje nego ja >:(

Bauk
19.05.08., 23:59
Nemam nista, cekam getulu...Nego pratim malo terarijum temp, vlagu i ostalo...pa me ovo malo zabrinulo, sta li ce biti kad bude 40+...

kimo
20.05.08., 01:32
Pa to moraš da rešiš nekako...zato je i problem držati životinje koje zahtevaju niske temperature...retko gde se temp. penju preko 33-34 stepena, pa je to ok za većinu torpskih,pustinjskih i stepskih životinja koje leta imaju topla u predelima iz kojih potiču...

zarko
20.05.08., 02:06
jako je problematicno.

klimau sobi je jedino resenje i zato treba dobro razmisliti sta se uzima. u istoj sobi ne moze (najcesce) agama i rampoleoni....

Milos008
22.05.08., 01:41
Instaliras u ili oko terarijuma vodeno hladjenje za komp(mada mozes i da konbinujes sa klasicnim hladnjakom i ventilatorom koji na montiras iza terarijuma )

:)

Alekre
27.06.08., 00:41
Kako cu ja majku mu... U sobi je pakao a nemam klimu :( Ne znam kako Grammostole A. izdrzavaju mislim da one zive na oko 20c.

rassa
27.06.08., 00:46
meni je u sobi 29C a tu je i A.Geniculata
je ne znam kako ona podnosi ali nisam primetio nista cudno

Alekre
27.06.08., 00:49
Nisam ni ja. Cak moja se penje na saksiju. Mislim, uglavnom je tu danju. Valjda joj nista vrucina ne smeta. Mada reko' da pitam iskusne.

rassa
27.06.08., 00:53
da li je dovoljno sto kvasim svaki dan (sada dok je vrucina) otprilike 1 cep (prospem jedan cep vode svakii dan)
inace tarantula je 2.5cm(telo)

ToPa 12.02.
27.06.08., 03:03
tarantulama ne smeta temperatura ni preko 30c
ne moras da kvasis bas svaki dan...

rassa
27.06.08., 13:24
ok ;)
a pred presvlacenje koliko treba (cepova :) ) na dan
da li onda svaki dan po 1 ili ....odjednom puno da pokvasim zemljiste