PDA

Pogledaj punu verziju : Treba mi savet!



Tarzzan
22.05.08., 19:50
Sinoc dok sam prebacivao malu P.Cambridgei u novu posudicu doziveo sam svoje prvo "Tarantula-van-terarijuma-i-trci-po-sobi" iskustvo i nije mi se nimalo svidelo. Celokupna jurnjava nije trajala vise od par minuta, ali je ona za to vreme uspela da se zavuce ispod dobrog dela inventara moje sobe dok nisam uspeo da je preklopim drugom cinijicom, i pritom dobro zgnjecim. Nisam siguran da je ostala nepovredjena jer sad ima dve povece bele tacke na stomaku koje lice na povrede. Ona za sada izgleda normalno(plete mrezu i sve) ali ne znam dali smem da joj dam hranu, niti bilo sta. Apsolutno nemam ideju sta da radim i kako da joj pomognem. Jel ima neko neki savet?

marko
22.05.08., 20:10
Mislim da nisi video ranice već "book lungs", znači pluća. Treba da se vide dve veće i dve manje tačkice sa donje strane dupeta. Jesi li to video?

Bifrost
22.05.08., 20:13
Ti imas neki strah od pauka? Bar sam steko takav utisak po ovom postu. Savet je da prevazidjes to, ako su to ove male chambrigei ona nema sanse da te ujede... Otrov tarantule nije snazan i tesko da ce ti nesto biti inace od ujeda odrasle jedinke a kamo li mladunceta... Ako se tako nesto ponovo dogodi sacekaj malo, razmisli sta ces da radis.... i ne bi trebalo da ima problema.

Imas sliku pauka da vidimo u kakvom je stanju?

Tarzzan
22.05.08., 20:45
Hmmm, moguce da sam se istripovao za ta pluca jer sam Cambridgei dobio pre dva dana i nemam iskustva sa tom vrstom.
E sad sto se straha tice mislim da se nisam lepo izrazio, nije meni bilo frka zbog sebe vec zbog nje. Jednostavno me iznenadila jer se za delic sekunde katapultirala preko moje ruke na pod(ceo metar visine) i smugnula ispod peci. Nemam adekvatan aparat pa ne mogu da okacim slike a tarantulica deluje normalno(iako ja ne znam definicuju normalnog za tu vrstu). Zabrinuo sam se za njeno zdravlje i zato sam postavio pitanje.

Tarzzan
22.05.08., 21:16
@.:marko:. Izgleda da si u pravu. Ponovo sam je pregledao i tacke su bas onako kao sto si rekao-dve vece i malo iznad dve manje. Plus, totalno su simetricno postavljene u odnosu na telo tako da verovatno nisu povrede. Sad mi je malo lakse, mnogo ti hvala :D

Bifrost
22.05.08., 21:52
Hehe, super onda, Marko svaka cast meni nikad ne bi palo na pamet. :D

zarko
22.05.08., 22:11
bez sekiracije.... da si je nagnjecio ne bi se ponasala normalno...

LukaTDB
23.05.08., 16:41
zato ja vezem koncem jednu nogu pauku i onda ne moze da pobegne ::D ::D ::D salim se naravno

Bifrost
23.05.08., 21:04
Pokidace konac, stavi metalni lanac ::D

boba
23.05.08., 23:45
"Tarantula-van-terarijuma-i-trci-po-sobi"
:lol: :lol: :lol:
Nadam se da necu doziveti to! :D

Geni
23.05.08., 23:53
Nećeš. Uglavnom je u pitanju "tarantula-van-terarijuma-i-polako-hoda-po-sobi" ili najčešće "tarantula-van-terarijuma-i-stoji-u-nekom-ćošku" ::D

boba
24.05.08., 00:02
to je vec prihvatljivo :D
samo da ne bude "tarantula-van-terarijuma-i-mrko-gleda-moju-devojku" :D
mislim da bi se shlogirala :D

Ispravka: nece se shlogirati ali Rale i ja bi delili klupicu ispred zgrade :D

Bifrost
24.05.08., 00:20
Hehehe, sad se setih kad je meni pobegla maculata, a nisam ni znao, a nasao je kako trckara poded mene na podu. Hehe jos sam je stavio zna zid mislieci da je neki domaci pauk, bila je mala :D.

Milos008
24.05.08., 06:30
Ako opet pobegne onda ga bolje nazovi Cira kao ono slonce lol :D
no salu na stranu....moja Lasiodora parahybana od 15ak cm se samo teleportovala ispod kreveta .... ne pitaj te kako je bilo, sto meni sto njemu.

Bifrost
24.05.08., 11:39
Kako je bilo? ::D

Tarzzan
24.05.08., 11:45
Hehe, moja L.Parahybana je najlenjije stvornje keje sam ikad video i ne verujem da bi izasla iz terarijuma pa da ce smak sveta-njoj unutra fino :)
;ali zato arborealna vrsta sasvim druga prica. Elem, sinoc sam nahranio Ciru i mislim da je sve proslo u najboljem redu, tenebrija je smazana a on je ziv i zdrav :D
Hvala svima na odgovorima i sve pohvale za forum ::D

LukaTDB
25.05.08., 01:54
bome meni je jedared rosea izasla napolje i pala sa metar i nesto na izicu regala i onda na pod, urso sam se ziv, legao sam da spavam i ustao nesto bzvz, upalio svetlo i u tom trenutku se stropostala dole, sledio sam se, ni dan danas mi nije jasno kako je uspela da se provuce izmedju zida terarijuma i zice kojom je poklopljen, valjda je uspela da ga pomeri a zato je sada lek stari cd rom koji drzi zicu cvrsto :D treba im staviti ogrlice pa gps navigacija :D