PDA

Pogledaj punu verziju : Pitanje



boba
23.05.08., 23:38
Pozdrav svima, ovo mi je prvi post na ovom forumu. Ceo dan sam proveo citajuci vase topice, gledao slike i odusevljavao se.
Elem, od sinoc sam ponosni vlasnik nhandu cromatusa i zove se Rale... (da, da, svi znamo "zdravo Rale, zdravo Frede" :) )
Dobio sam ga od kuma, koji je kupio od Kima (Kimo big respect, sorry jos jednom na danasnjem smaranju :D)
E sada... Pitanje je sledece... Citam vase topice i post-ove i svi ste u fazonu, izvadite ostatke hrane, menjajte vodu... Sve je to lepo ali Rale je brz kao munja :D Kako podignem poklopac on krene da se pentra :D A ja nisam jos toliko opusten, jos citam da su po prirodi malo nervozni... Neki savet? :)

I da... Kimo nadam se da imas neke ortakinje posto moja novosadjanka rekla da vise nikad nece da dodje kod mene kad je cula za Raleta! :lol:

Geni
23.05.08., 23:51
Kada se malo odomaći, prestaće da trči do poklopca. Koliki je i kolika mu je posuda?

Naučićeš se na njega vremenom i znaćeš da predvidiš kako će da reaguje.

boba
23.05.08., 23:57
Koliki je? Ovoliki (pokazujem ti velicinu palcem i kaziprstom :D)
Nisam merio Raleta jos, ali ima oko 5-6 cm, posuda je 30x30x40 (otprilike).

Milos008
24.05.08., 04:48
Dok je tako mali mozes samo da kvasis treset umesto da mu sipas vodu u posudicu.
Inace to je mlada T tako da ne treba da se plasis,vec nauci da je postujes pa ces lako ;)
P.S.
Moguce da se penje ako joj je previse vlazno u terarijumu.

kimo
24.05.08., 11:04
E pa zar ga nisi stavio u onaj terarijum koji je Mića uzeo? On je 20x20x20 a pauk ima 6-7 cm (veličina ide od prednje desno do zadnje leve noge, tj. dijagonalno raspon nogu) tako da je to idealan terarijum za njega, stavi oko 8-10cm podloge i neki panj sa skrivanje i uživaj, dok se navikne malo će da visi i jurca, kasnije toga nema samo beži u skrovište u slučaju opasnosti...

boba
24.05.08., 11:27
da, ispravka :D
20x20x20 :D
A sto se treseta tice... stavio sam nekih 5 cm, i tako ce mu i biti neko vreme! Onaj stres od juce jos me drzi :D

Bifrost
24.05.08., 12:01
Da, chromarus zna da bude prilicno odbramben, ja ga poredim sa murinusom samo sto je murinus brzi i malo cesce ujeda iz nekoliko puta... ::D sto inace i chromatus ponekad radi..

zarko
24.05.08., 14:15
http://img236.imageshack.us/img236/3146/picoture005ve0.jpg

ter za nandu hromatusa treba da bude vlazan i da ima mesto za skrivanje !!
srecno

boba
24.05.08., 14:19
wow
hvala!
ovo izgleda super, planiram da mu ubacim neku kucicu :)
evo vec pola sata se nerviram, ubacio sam crva, rale ga je shmeknuo i krenuo ka njemu, ali se super crv i super brzo primirio! Srecom pa imam jos jednu paklu cigareta, i dovoljno kafe... :D

zarko
24.05.08., 14:22
nema na cemu.
ja sam pronaso veliko zadovoljstvo upravljenju terarijuma za svoju dusu...
tako da sam sad sve pare usmerio ka tome i planiram da sve moje zivotinje budu u estetski lepim ter...jer je uzivanje mnogo vece...

boba
24.05.08., 14:27
pretpostavljam da imas bar dva terarijuma jedan pored drugog... reaguju li ljubimci kada se vide? :)

Geni
24.05.08., 16:24
Tarantule? Ne vide se. ;)

Milos008
24.05.08., 16:43
Osam ociju ,a veoma slab vid.Dlacice im sluze kao zamena.

boba
24.05.08., 16:45
Steta, to bi bilo interesantno gledati. :)

Ja gledam Raleta sada, umirem od smeha... Kucica mu stize tek sutra. tako da se sam malo ukopao i samo mu dupe viri :D

Bifrost
24.05.08., 16:52
Phobas je pametan i jak plen. I meni zna da pobegne po tresetu, kad hocu da ga izvadim (perverzno a? :lol:) nekako se izgubi i nema sanse da ga nadjem do se ponovo ne pomeri kroz 100 godina :)

Koby_88
24.05.08., 17:04
Zare koja ti je ono biljka levo pored kucice za T ?

zarko
24.05.08., 19:04
uf brate...
neam pojma !!!
rekose da trpi vlagu, mada im ja ne verujem ...videcu !!!

nego T se ne vide ali se osecaju!!! muzijakci hoceda lupkaju i dobijes odgovor od polno zrele zenke...
imao sam P formosu koja me je izludjivala samo je tupkala....po celo vece

boba
06.06.08., 00:13
I da... Rale nece da jede.... Crvic mu se mota vec 3-4 dana i ovaj ga uspesno coolira. :confused2: I sve cesce se ukopava, baca zemlju svugde po terarijumu. Koliko mi se svidjalo to u pocetku sada me nervira :) A kad je napolju, najvise bleji na na zidovima terarijuma. I svi vi cete reci kako je to normalno, zar ne? :)
Razmisljam da predjem na zohare... Mislim ne ja, nego da krenem sa njima da ga hranim. :icon_rabbit:

Koby_88
06.06.08., 00:47
Mozda treba da se presvuce, a mozda jednostabno Rale nije gladan ;) . Sto se tice zohara mogao bi da probas da ih das Ralu posto ih moje tarantule obozavaju

boba
06.06.08., 01:07
Ma prelazim na zohare 100%! Bar se ne ukopavaju u zemlju! :D

Koby_88
06.06.08., 01:35
Ma da, a najjaca fora sto sve vreme trckaraju okolo dok ih pauk ne pojede...Samo je problem sto su mnogo brze...

marko
06.06.08., 11:18
Jesu brze od tenebrije ali od tarantule nisu :)
Nema ništa brže od tarantule, sem Čak Norisa naravno ::D

Koby_88
06.06.08., 12:23
Hahahahaha zaboravio sam na Chak Norisa :D :D :D

Liman
06.06.08., 12:36
Nema ništa brže od tarantule, sem Čak Norisa naravno

i bate zivojinovica :lol: ::D