PDA

Pogledaj punu verziju : Mexican fire red vs. Cobalt Blue



boba
24.05.08., 10:21
Dve tarantule koje su po meni ubedljivo najlepse zbog svoje karakteristicne crvene/plave boje. Ako bih uzimao jos jednu, definitivno bi bila jedna od te dve (ili obe! :D).
Da li neko od vas ima ove vrste, vasa iskustva i ako bi ste bili ljubazni da postujete slike.

kimo
24.05.08., 10:57
Dosta ljudi ne zna i ne koristi te nazive...najboje je da se uvek koriste latinski nazivi jer su oni jedini tačni i standardni. Negde se pod nekim istim nazivom može naći više vrsta pa zato.

Što se tiče ovih vrsta, prva je super i ima stvarno crvenu boju kao i većina Brachypelmi, ali Haplopelma lividum ili Cobalt blue, nije uopšte tako plava...to je zbog svetlosti i samo pod određenim uglom. Inače je kopač iz Afrike, a i ima znatno jači otrov nego većina vrsta tarantula. Stalno je u rupi koju iskopa i retko se viđa, u principu treba imati sve vrste paukova, ali tek kada skupiš neke druge koje ćeš da viđaš mnogo češće , znači prva bi bila pogodnija za 2. tarantulu.

boba
24.05.08., 11:29
ok, ubedio si me! :D
Ako imas - kupujem!
Samo da se prvo malo zdruzim sa Raletom, da vidim kako ce to da funkcionise :D

zarko
24.05.08., 14:12
kimo gresis.
haplopelma lividum nije iz Arike vec je iz AZIJE.

haplopelma je jako zahtevan pauk, tj nezahvalan. videces je 1-2 puta godisnje .kopa jako duboko i mozes da joj vidis noge. jako brza i jako otrovna. crna je inace i samo osmudena blicom je plava.

1000XC je bolja cyanopubescens... uvek je napolju prelepe mreze i jos lepsi apetit!!!!

ne pocinji sa haplopelmom sine razocaraces se....to je za ozbiljne kolekcionare koji imaju vec gomilu T pa mogu da imaju i jednu zivu rupu u ter.


brachypelma je nesto drugo...jako preporucljivo i jako lep pauk!!! to je prava stvar...

zarko
24.05.08., 14:16
http://www.gekkogecko.co.yu/Galerije/tarantule/Brachypelma%20smithi/index.html

evo slika

http://www.gekkogecko.co.yu/Galerije/tarantule/Chromatopelma%20cyanopubescens/index.html

http://img236.imageshack.us/img236/1617/picture026ux1.jpg i jedna skorasnja slika cyanopubescensa.

boba
24.05.08., 14:29
da... pretpostavio sam da je tako nesto.
Uzecu definitivno meksikanca... zvace se Gringo :D

kimo
24.05.08., 14:35
Ma da žurio sam pa sam pogrešio, a i bilo je rano i par piva radi svoje kada više nisam u kondiciji :)

Hteo sam da kažem da su vrste iz Afrike i Azije opasnije i da njih ne uzimaš odmah...

boba
24.05.08., 14:43
Kimo? Imas li ti meksikanca?

Bifrost
24.05.08., 17:38
h. lividum + Afrika = M. balfouri mmmmmmm :'( kakva asocijacija :D

zarko
24.05.08., 19:04
da balfuri je do jaja!!!!
ekstra

spiderboy
24.05.08., 21:39
imam 2 H.lividum,uglavnom ste u pravu,jako duboko kopa,pravi rudar,inače ako imaš dovoljno vremena i strpljenja onda ima se prilike ih videti uglavnom noću izadju donekle,stoje kraj rupe ali na svako uznemiravanje odmah šmugnu nazad u sigurno skrovište.video sam negde slike specijalno za njih napravljenih terarijuma,više liči na akvarijumski spoljni filter,nekih 40cm visine i dosta uzano,gornji deo je samo nekih 10cm slobodno ostalo je sve treset,oni tu bez daljnjeg prokopaju do dna.
sve u svemu bolje ti je za početak da uzmeš meksikanca imaćeš puno više radosti snjim,čisto da te ne bi smorilo ponašanje H.lividuma,mada ih ja lično volim kao vrstu
Pozdrav svima

Bifrost
24.05.08., 21:56
Svakih nedelju dana potpuno ciscenje terarijuma :lol: samo da bi je video :D

Kuni
24.05.08., 23:51
Ja jedino nisam polovio o kom meksikancu govorite, jel' true red leg ili fire leg? Lepo rece Kimo, stavite i latinski naziv da znam o cem se prica.

boba
25.05.08., 01:16
Ja jedino nisam polovio o kom meksikancu govorite, jel' true red leg ili fire leg? Lepo rece Kimo, stavite i latinski naziv da znam o cem se prica.



Iskreno? Bilo koja vrsta Brachypelmi je extra. :)

LukaTDB
25.05.08., 02:02
Ja jedino nisam polovio o kom meksikancu govorite, jel' true red leg ili fire leg? Lepo rece Kimo, stavite i latinski naziv da znam o cem se prica.


true red leg - Brachypelma boehmei

Geni
25.05.08., 02:40
I, šta je na kraju fire leg?

A kada smo kod kopača... Ja moram da kažem da su mi oni najzanimljiviji od tarantula. Lividum baš i ne ali ima jako zanimljivih kopača. Crawshayi na primer ;)

zarko
25.05.08., 04:06
da ali on kravsoj ili H gigas nisu obligacioni obligacioni kopaci!
dok je lividum 3X obligacioni i nikad ne izadjem kopac!
moja kravsoj gigas i jos nekolicina kopaca su apsolutno fenomenalni i jako cesto izlaze...a onda kazne sa po nekoliko meseci indoor

boba
25.05.08., 10:22
I, šta je na kraju fire leg?



Termin "Mexican fire leg" sam video na nekom sajtu odavno. Tako sam zapamtio, i ta tarantula mi se najvise svidela od svih zbog svoje crvene boje... (iako sam grobar u dushi! :lol:)
Trebali ste da vidite moju radost kada sam dobio Raleta za rodjendan (moj nhandu), prvo sam odlepio sto je tarantula u pitanju a jos sam srecniji bio jer sam se istripovao da je u pitanju jedna od Brachypelmi. Ipak... Pub je bio mrachan, dosta piva je uradilo svoje i ucinilo mi se da ima crvene detalje. :D

Milos008
25.05.08., 14:39
Brachypelma rod mi je veoma zanimljiv(steta sto je bez potrebe zasticen ali ajd mislimo i na buduce generacije)
Imam 3 Brachypelme tj vagams, smithi i albopilosum.Planirao sam da uzmem jos nesto iz tog roda ali sam imao isto dvumljenje kako i ti *Mexican fire red vs. Cobalt Blue * i misli da je moja sledeca T ipak Chromatopelma cyaneopubescens tj Cobalt Blue.
Bice vremena i za ostatak roda Brachypelma :D
(koliko ih bese ima u rodu, 21-22 ???)

Bifrost
25.05.08., 15:09
Chromatopelma cyaneopubescens nije cobalt blue, haplopelma lividum jeste. Bas su bezveze ova ne latinska imena, ne znam ko ih izmisli sad su svi poprkali sta je sta :lol:.

Geni
25.05.08., 15:14
OK, naterali ste me da odem na Google i nađem to što me interesovalo.

Mexican fireleg = Brachypelma boehmei

Cobalt blue = Haplopelma lividum

Čisto da osatli učesnici u diskusiji imaju predstavu o čemu se priča ;).

Milos008
25.05.08., 15:18
pardon...A inace jeste sve pobrkano. ja sam pogledao Zarkove slike pa ... sam se prebacio na cyaneopubescens a brzopletosti nikad manje .... ;)
Hvala na pojasnjavanju bilo je potrebno# :)
Uzecu ja u svakom slucaju cyaneopubescens ,posto je mirniji od lividuma (zar ne?)

marko
25.05.08., 19:47
C.cyaneopubescens je navodno GreedBottle Blue tarantula ali batalite te popularne pro-američke nazive :)
I bre niste mi jasni vi što još uvek nemate pubescensa!? ::D Pa šta čekate, to je stvarno must have!

http://i93.photobucket.com/albums/l57/exsyntax/Ccyaneopubescens.jpg

A na pitanje da li je pubescens mirniji od lividuma stvarno ne znam odgovor, mislim da nije, agresivniji je od rupe ::D
Inače da se vratimo na temu, između ta dva u naslovu teme ja sam za brachypelmu!
Uvek češ znati šta ti brachypelma radi, sa lividumom ćeš imati samo rupu kao što su ti već rekli.
Znači kad pređeš neku pristojnu brojku u kolekciji (recimo 50+ :)) onda na red dolazi Haplopelma.

Geni
25.05.08., 22:28
Meni je lividum #39 u kolekciji ;). Znači da sam je uzeo pre vremena? ::D

Kuni
25.05.08., 22:31
Sad, ako cemo da gnjavimo, napisao si temu sa "fire red" pa je to unelo zabunu, bar kod mene, al da ne davim, sad vidim da je "leg" i mimo toga sto je poznati "bacac" dlaka kad ga popreko pogledas sve ostalo je na mestu, lepa Brachy. i za pocetak super izbor, bar u odnosu na ono vs. haplopelma, al da me pitas prvo bih uzeo cyaneo., pa...


Termin "Mexican fire leg" sam video na nekom sajtu odavno. Tako sam zapamtio, i ta tarantula mi se najvise svidela od svih zbog svoje crvene boje... (iako sam grobar u dushi! :lol:)
Trebali ste da vidite moju radost kada sam dobio Raleta za rodjendan (moj nhandu), prvo sam odlepio sto je tarantula u pitanju a jos sam srecniji bio jer sam se istripovao da je u pitanju jedna od Brachypelmi. Ipak... Pub je bio mrachan, dosta piva je uradilo svoje i ucinilo mi se da ima crvene detalje. :D

Kuni
25.05.08., 22:36
The Greenbottle blue Tarantula, sad ga i ti brkas u kucanju, a zasto je Green ajd da cujem?



C.cyaneopubescens je navodno GreedBottle Blue tarantula ali batalite te popularne pro-američke nazive :)
I bre niste mi jasni vi što još uvek nemate pubescensa!? ::D Pa šta čekate, to je stvarno must have!

http://i93.photobucket.com/albums/l57/exsyntax/Ccyaneopubescens.jpg

A na pitanje da li je pubescens mirniji od lividuma stvarno ne znam odgovor, mislim da nije, agresivniji je od rupe ::D
Inače da se vratimo na temu, između ta dva u naslovu teme ja sam za brachypelmu!
Uvek češ znati šta ti brachypelma radi, sa lividumom ćeš imati samo rupu kao što su ti već rekli.
Znači kad pređeš neku pristojnu brojku u kolekciji (recimo 50+ :)) onda na red dolazi Haplopelma.

marko
25.05.08., 23:29
Uf štamparska greška, trebalo je da piše Greenbottle Blue.
Pa nemam pojma, znaš one zelene flaše za pivo, e te boje je karapaks, jedini mi to zvuči logično.
Što se tiče "Blue" tu dileme nema :)

Kuni
25.05.08., 23:31
Ma sve stoji, al to green bas treba videti (ko moze :)).

zarko
26.05.08., 04:27
ima zeleni odsjaj onako plisan malo

spiderboy
26.05.08., 17:13
grennbottle tamo ,fire leg vamo,po meni je najjasnije da se koriste latinski nazivi i onda znaš donekle na šta se misli,ponekad čak i to dovede u neke zabune,napr.L.cristata,bilo je reči i o tome.ti američki nazivi možda donekle koristi onima koji znaju engleski,al mi to sve nekako zvuči narodnjački,mislim na to da neku vrstu u narodu zovu ovako a na nekom drugom području malo dalje zovu sasvim drugačije,zato samo latinski i biće sve malo jasnije...

marko
27.05.08., 02:16
Ma sve stoji, al to green bas treba videti (ko moze :)).




ima zeleni odsjaj onako plisan malo


Pa ima onako finu zelenkastu boju :)
Warning image size 3072x2304, 933MB !
http://image66.webshots.com/666/8/56/93/2162856930103551631fIxWmc_fs.jpg
Copy/Paste link da ne bi bilo Forbidden.

Kuni
29.05.08., 14:21
Fotka je extra, al' di je zeleno u celoj prici? No, sto bi se i smarali oko toga, evo kocim.

Geni
29.05.08., 14:31
Karapaks im je zelen. Veruj mi :D. Možda ne izgleda baš tako na fotkama ali u prirodi je zelen ;).