PDA

Pogledaj punu verziju : Pomoc oko prve arborealne T



Koby_88
30.05.08., 22:36
Ovako ovim hobijem se bavim nesto vise od mesec dana i sve je pocelo nabavlom B.boehmi i B.smithi od kada moja "zbirka" ne prestaje da raste pa sam u medjuvremenu nabavio jos i B.emilia, C.cyanopubescens, A.geniculatra i A.versicolor. Posto imam uglavnom terestrijalne tarantule (izuzev versicolor), resio sam da svoju malu zbirku obogatim i nekim arborealnim tarantulama pa bih voleo da mi vi preporucite sa kojom T da pocnem ? Razmisljao sam da nabavim Irminiu ili neku T iz roda Poechiloterija (ali mi opet nije sve jedno posto su one mnogo otrovnije i brze od tarantula koje sada imam)....

Bifrost
30.05.08., 22:46
Pa bas zato bi i trebao da uzmes neku brzu/odbrambeniju... Mada kad bi ja sad uzimap pauka voleo bih jos avica :D najlepse aborealne tarantule bar meni :D A posto nemas p. murinusa a on je polu aborealan ja bih bas njega preporucio taj pauk ima dusu :) gleda te kao da te razume ::D i jedna od najlepsih taranula uopste... to je moje misljenje...

Geni
31.05.08., 00:50
Da ali murinus zna i da se zakopa. A kopača ne želi ::D. Nije on baš nešto mnogo terestrialan ako može da bira. Pošto imaš jednu aviculariu ja bi išao na poechiloterie. To što su brze i otrovne neka te ne brine, nemoj da ih čačkaš i neće ti ništa biti ;).

zarko
31.05.08., 01:32
irmina nije nista u poredjenju sa poeciloterijom....
inace ornata je dobra za pocetak jer je jako lepa i zeleneno zuta....

evo ti par opisa koje je pisao gustav
http://www.gekkogecko.co.yu/Poecilotherie.html

kimo
31.05.08., 12:51
Koju god da uzmeš uzećeš još neku, pa se nemoj mnogo dvoumiti :) Inače murinus je super pauk i treba da se ima, ali mislim da nije rešenje za tebe sada, najčešće će se zakopavati pogotovo kada je mali, a i on je isto opasan i jako brz...najbolje aviculariu neku, irminiu ili čak i neke Poecilotherie...samo paziš i nema jeda, kao što su ti već rekli...

P.s. Počela je ženkica regalisa da klopa, tako da za 2 nedelje će biti drum 'n' base kod mene, svi ste pozvani, rezervišite mesto na PP :P

Koby_88
31.05.08., 16:23
Ha ha Kimo u pravu si prvo sam zeleo samo jednu, a sada imam 6 i bice ih jos :D
Sada cu najverovatnije da uzmem irminiu ili ornatu, a kasnije cu definitivno i murinusa posto je stvarno prelep :D

zarko
31.05.08., 20:37
ja bih voleo prepariranog murinusa :)

Koby_88
01.06.08., 12:39
sto prepariranog ? :)

zarko
01.06.08., 14:40
pa da bih mogo da ga vidim :)
PS. zebavam malo bifrosta ,znam koliko ih voli

Bifrost
01.06.08., 19:06
::D Oni su bas uvek na otvorenom... Uvek stoji iznad rupe... Malo su plasljivi dok su mali pa smugnu brzo unutra...

Ja bih voleo prepariranu p. metalicu :lol: (10 muva jednim udarcem :lol:)

spiderboy
02.06.08., 00:38
glasam za irminiu,boje su izvanredne,ali nećeš pogrešiti ni sa poecilotheriom,a murinusa treba imati definitivno,moj se baš danas presvukao,žuti se do besvesti..

zokis
02.06.08., 01:56
I ja glasam za Psalmopoeus Irminiu. Lepa crna T sa narandzastim detaljima. Meni se svidja ceo taj rod.
Murinus je takodje lep. Planiram ga uzeti u buducnosti. Malo mi je frka zato sto je on malo otrovniji i agresivniji. Treba biti pazljiviji.
Za koju god da se odlucis neces pogresiti. Ako se dvoumis uzmi obe :D

Bifrost
02.06.08., 02:01
Malo mi je frka zato sto je on malo otrovniji i agresivniji.


Ma to su price, inace je vrlo pristojna tarantula koja ne bi nikog ujela :). Salu na stranu stvarno mislim da je on pauk ko bilo koji drugi samo malo lepsi, ko god ga uzme videce i kajace se sto nije pre...

Koby_88
02.06.08., 14:55
Ma imacu obe kad tad ;)
I meni je frka sto su otrovniji i agresivniji, ali ako ih ne diram i ne uznemiravam nece mi biti nista :D
Tarantule su ipak ljubimci za gledanje i uzivanje

spiderboy
02.06.08., 23:27
ma da,ne bi trebalo da se brine zbog agresivnosti,ako je terarijum uradjen kako treba ne može tu puno da se desi ako se pauk ne čačka bezpotrebno

Koby_88
03.06.08., 01:54
A koliko moze da poraste P.Formosa ? Znam da je ornata jedna od najvecih ako ne i najveca Poechiloterija....

Bifrost
03.06.08., 02:09
Mislim da je rufilatan najveca... Foramosa mozda nesto 16-17cm...

zarko
03.06.08., 03:42
formosa je pores subfuce i ornate najveca...
http://www.gekkogecko.co.yu/Poecilotherie.html
imas dole o svakoj po malo informacija

zarko
03.06.08., 13:28
ufffff
formosa izvinite mislio sam rufilata!!!
formosa muzijak je moj bio oko 15-16cm zenka bi bila verovatno do 18cm