PDA

Pogledaj punu verziju : izaberite



IV@N
03.06.08., 16:53
glasajte !!!

kimo
03.06.08., 19:32
Nema tu šta da se glasa, to ti je individualno, ali s' obzirom da pitaš ja bih glasao za kameleona...u principu svi gušteri su lepi na svoj način,ali moraš da se odlučiš koliko imaš vremena, iskustva i volje, a i novaca za neke od njih...pa na osnovu toga da odlučiš šta bi.

zarko
04.06.08., 01:10
iam sve... ko slicke ! :)

Dahaka
04.06.08., 09:35
Meni je Iguana nekako za moje oko najbolje dizajnirana.

Geni
04.06.08., 09:38
Ovakve teme nemaju mnogo svrhe jer se iz njih neće ništa saznati. Mogu ga se pojave 30 članova i svaki od njih da ima različitog favorita za najlepšeg guštera (a ima više nego dovoljno vrsta).

Kakve veze ima koje je gušter nekome najlepši? Svako uzima ono što mu se sviđa, nečije mišljenje o lepoti tu ne treba da igra ulogu. Da je pitanje bilo koji je najlakši za čuvanje ili koji je najpitomiji, tu bi mogli da se vide i smisleni odgovori jer su to stvari koje su 'merljive' i koje mogu da budu koristan savet začetniku teme.

Naravno da nema ništa loše u ovoj temi ali nemoj da očekuješ baš neke odgovore ;).

A najbitnije je to što nema u spisku ni jednog BAŠ lepog guštera (po meni). Meni su najlepši Rhacodactylus ciliatus, neki Uromastyx ili Phrynosoma. Od ovih standardnijih možda Basiliscus plumifrons. A ubedljivo mi je najlepši Moloch horridus (koga ću i nabaviti jednog dana, čim Dahaka uđe u štos ;) ::D ::D)

nenad
04.06.08., 10:57
Da li se horridus uopste i cuva? Mislim, da li ima CB primeraka, jer Australija ne dozvoljava izvoz svojih zivotinja? Oni u prirodi jedu samo odredjene
vrste mrava, ali pretpostavljam da bi mogli da se naviknu i na neke druge vrste. Prelep guster, u svakom slucaju.

kimo
04.06.08., 11:36
Ima neko u hrvatskoj koliko sam skontao nekog od tih što horned lizarda što klopa mrave...mislim da sam negde video da mogu d se hrane i tek rođenim cvrčcima, ali nisam siguran...a inače Australija je skroz blokirala izvoz njihovih endemskih vrsta, koje su ugrožene...

Geni
04.06.08., 12:46
Pa zadnja informacija je da je u Hammu bio par nedavno. Valjda su i razmnoženi. Ima ih CB ali jako malo. Užasno se teško čuvaju (najviše zbog hrane) i verujem da bi im cena bila astronomska. Naravno, to me ne sprečava da ih želim jednog dana 8).