PDA

Pogledaj punu verziju : Da li je drzanje zivotinja humano?



Dahaka
06.06.08., 13:40
Da li je drzanje zivotinja humano?

To se uvijek postavlja pitanje.

Ja mislim da jeste ako se vole i dobro cuvaju.

LukaTDB
06.06.08., 20:11
ja mislim da nije, ipak zivotinja u zarobljenistvu gubi ono sto joj majka priroda dala, gubi osecaj za lov, parenje, borba za opstanak... ali ako se obezbede jako dobri uslovi onda je ok.

Milos008
07.06.08., 19:40
Mislim da drzanje psa u stanu sigurno nije.Ali isto tako mislim da sto je zivotinja primitivnija to lakse podnosi zatocenistvo(ribice,pauci,tarantule,skorpije...... ) i samim tim i ne gubi
(moglo bi se reci ali grubo) mnogo, jer realno to je zivotinja koja je rodjena u zatocenistvu tako da je ona "uskracena" za neke stvari jos pre rodjenja ali i obezbedjena sa nekim drugim .....dok za zivotinje koje su iz prirode, ne zelim ni da komentarisem.

P.S.
Da gubi osecaj za lov nebi ni jela vec bi uginula od gladi dok druge zivotinje u zatocenistvu ni ne love vec jedu hranu koja je servirana bez potrebe lova.A sto se tice osecaja za parenje mislim da u tom slucaju mnogi na ovom forumu nebi napisali teme o parenju njihovih zivotinja koje su bez tog osecaja(kobojagi) rodjene i zive u zatocenistvu.

LukaTDB
13.06.08., 12:58
eo ja sam gledao savremene zoo vrtove gde su strucnjaci analizirali geparde i morali su da naprave spravu na koju su kacili komad mesa da bi gepardi poceli da love, nauceni su da dobiju hranu i nisu znali sta da rade kad im stave meso na neku zicu koja pici kroz njihovu teritoriju ::)

Dahaka
13.06.08., 14:25
To je stvarno greota.

Milos008
16.06.08., 03:06
Verujem da su to zivotinje iz divljine, pa su zavrsile u nekom zoo-u.

matija
19.06.08., 12:08
I ja mislim da nije!!!!!Zivotinja u ztocenistvu se nikad nece ponasati onako kako se ponasa u prirodi pa opet i kad ima dobre uslov za zivot,ali ja iako to znam ipak ih gajim i nastavicu sa tim.

Dahaka
19.06.08., 22:42
Da li je tacno da neke vrste riba imaju jako kratko pamcenje.
Kada dodje do kraja akvarijuma vrati se na drugi kraj i zaporavi da je bila na drugi pa se vrati na prvi kraj i zaboravi da je bila i tu i tako uvijek misli da nikada nije bila tu.

Da li je to tacno?

IV@N
19.06.08., 22:48
da vecina ribica ustvari skoro sve japanke imaju pamcenje 3 sekunde

Dahaka
19.06.08., 22:56
E sad se postavlja pitanje.

Da li onda njima smeta da zive u akvarijumu malo vecem? Recimo toliko velikom da im treba 6sec da predju do kraja.

Kuni
20.06.08., 00:11
Jok! Samo sto na po puta nece znati ni odakle su krenule ne gde idu, al opusteno, prezivece i nece im biti lose, bar ne gore nego bilo gde u prirodi gde bi ih zadesilo isto ;)

Bifrost
20.06.08., 00:35
Ne ne ne,treba izmeriti brzinu ribice u sekundi i to nekoliko puta pa onda napraviti prosek. Ali ne dok je nervozna i jurca svuda, nego dok se krece ravnomernim pravolinijskim kretanjem. Ako ribica predje ~30cm u 3s onda duzina akvarijuma treba da bude min 40cm iz razloga ako zaboravi gde ide da ima vremena da se okrene i ne lupi od staklo... ::D

Milos008
23.06.08., 07:48
Mislim da nijhovo kretanje nema veze sa pamcenjem.
Tj. mislim da faktori kao sto su temp. vode , strujanje, ostale ribe i sopstveno jato uticu na samo kretanje riba kao i stalna jurnjava za hranom.
A inace verujem da se mogu nauciti nekim stvarima ko sto su npr kada se pali svetlo one dolaze odma na povrsinu jer su navikle da se hrane odmah cim "svane".Takodje kada koristim hranilicu i posle nekog vremena je sklonim one i dalje dolaze da tu jedu (ps u pitanju su malavi ciklidi)
ali to sve spada u neku vrstu uslovnog refleksa :)

Anel
25.06.08., 00:46
bilo je to u mythbusters... i oni su dokazali da imaju duze pamcenje od 3 sec 8)

rassa
25.06.08., 00:58
jeste tacno je sto kaze Anel
ja tu emisiju pratim redovno

ribice su naucili da predju lavirint svaki put kada im ubace hranu

usput - po meni je humano ali samo ako se vodi racuna o njima i ako su obezbedjeni svi usloci

Milos008
02.07.08., 15:37
a ja bas te mythbusterse nisam gleao :(

matija
02.07.08., 19:10
Da,da upravu je anel i ja sam to gledao!