PDA

Pogledaj punu verziju : sta je zver



grisha
07.06.08., 22:08
rec je o meni najlepsem gusteru iz roda lacertida, u pitanju je timon lepidus. to je najveci ili spada u najvece gustere evrope, zelene je boje i po sebi ima tirkizni plave tacke. muzijak moze da dostigne velicinu od 60 cm a zenka od oko 45 cm. na netu sam vidjao podatak da je za PAR dovoljan terarijum dimenzija 100*50*50, ali s'obzirom da su to aktivne zivotinje ( i poprilicno velike ) mislim da je to malo. evo jedan zanimljiv snimak gde mozete da vidite kako su ratoborni gusteri. :D

http://www.youtube.com/watch?v=FYkI2tMdBYM&feature=related

nenad
08.06.08., 01:44
Iz porodice Lacertidae, ne iz roda Lacertida, rod je Timon ;) Nauci vec jednom ::D ::D
U svakom slucaju, u pravu si, najlepsi evropski guster. Muzjaci mogu da budu i veci. To je najveci evropski guster sa nogama. Inace, najveci
evropski guster je blavor Pseudopus apodus, koji moze da dostigne i 120cm, ali nema noge. Postoji li sansa da nabavis lepidusa?

grisha
08.06.08., 08:24
izvinjavam se profesore, za sledeci cas cu se bolje spremiti :shy: nemam pojma da li mogu da ga nabavim (odavno se nisam cuo sa onim tipom), ali znam da bih neizmerno voleo.
sto se tice blavora u petak me je kolega smarao ajde nadju sliku blaUra (ovo nije stamparska greska), on ih je navodno hvatao u CG i misio da je zmija. ;)

Bifrost
08.06.08., 14:29
Kakav ludak od gustera, nisam znao da su toliko odbrambeni. Ladno se nije pomerio sa mesta :D

zokis
08.06.08., 16:28
Strava je guster. Lepe boje,fina velicina a ponasanje.........no coment. :shock:

Stricek matija
08.06.08., 18:04
timon lepidus mužjaka prodaje kolega iz Zagreba, njegov vlastiti uzgoj... pa ako nekog zanima mogu pitat za cijenu...