PDA

Pogledaj punu verziju : Bekstva



Milos008
09.06.08., 02:45
Evo iskustva od pre neku nedelju, koji me je iscimao i te kako .
Budim se, palim svetlo iznad terarijuma i lagano bacam pogled kad ono rupa u plasticnoj mrezici na poklopcu terarijuma moje zenkice Brachypelma smithi od 12ak cm-a. :o
Skontam se ja da je vreme za potragu te lagano krenem i posle nekih sat vremena nadjem je na drugom kraju sobe skupljenu iza TA peci na svega metar od kreveta (brrrrrr) :)
Lagano je pokupim i vratim onako prasnjavu u terarijum(izgledala je ko prasko# :D) ali posle svega par sati je jela i znao sam da je sve ok .
Od tada non-stop paranoja, tako da naravo ucenije nemoj te koristi# poklopce sa plasticnom mrezicom za tarantule vece od 10 cm-a ako zelite mirno da spavate,a da nepricam koliko su me svi zezali# ;)
Te ako zelite i mislite da je zanimljivo, napisite nesto o nacinu bekstva vasih tarantula i potrazi za istima.(ako ga je uopste bilo ;))

Geni
09.06.08., 02:56
http://www.teraristika.org/forum/index.php/topic,1033.0.html

http://www.teraristika.org/forum/index.php/topic,936.0.html

Bilo je par.

zarko
09.06.08., 04:12
sta ce ti plasticna mreza ? :lol:

Milos008
09.06.08., 12:18
to su mali akvar. prepravljeni pa kao privremeno za bebe plasticna onda lagano vreme prodje pa.......

kimo
09.06.08., 12:29
Mlade tarantule oko 5cm mogu da progrizu i plastičnu posudu(naravno onu tanju za jednokratnu upotrebu), a kamoli mrežicu...zato je najbolje koristiti metalnu mrežicu uvek, nema čak ni velike razlike u ceni.

Milos008
09.06.08., 20:19
Hvala za info.
Ja sam jedan terarijum kupio sa plasticnom mrezicom kod pedje.(Cudno nije mi to spomenuo# :o ;))
Fazon je u tome sto sam ja bio totalno iznenadjen, posto vece t. nisu to radile vec samo od jednom, boom nema jeeee.

Bifrost
10.06.08., 00:19
Moje su mrezice plasticne za komarce, grammostola se kazila za njih i grizla to sam video ali nikad nije pokidala... Naravno da su bolje metalne, ja valjda samo ima srece ::D

spiderboy
10.06.08., 22:40
kod mene je irminia 4-5cm progrizla tu mrežu za komarce,od tada samo metalno da ne bi došlo do neželjnih iznenadjenja,kasnije sam našo irminiju,živa zdrava bila u šetnji...

Bifrost
10.06.08., 22:56
Eo kako je to kod mene osigorano, ako hoce da pobegne samo treba da podigne poklopas, sto verujem da moze... Ali dosad nije ni jednom... samo se kacila, i to dok se ne odomaci...

http://img389.imageshack.us/img389/7146/dsc01452ik5.jpg

Milos008
11.06.08., 02:24
moj B.smiti stalno gricka ovu novu metalnu :(

Avram
13.06.08., 00:21
moj mali B. smiti dva puta bežao kroz neki otvor na onom malom plastičnom terarijumu (http://www.gekkogecko.co.yu/ProdajaH_clip_image011.jpg) - jedno jutro sam je našao na zidu a sledeće ispod kreveta... od tad pa do poslednjeg presvlačenja sam držao knjigu umesto poklopca na terarijumu (i redovno provetravao) a sad posle presvlačenja je malo porasla pa sam vratio poklopac i izgleda da više ne može da prođe jer evo već nedelju dana joj to nije pošlo za rukom... tj. nogom :D

ToPa 12.02.
13.06.08., 01:15
mali plasticni terarijum - "cricket keeper" ;)

Geni
13.06.08., 01:20
Imam gomilu tih cricket keepera (obe vrste) i neverovatno mi je da je bežao kroz proreze jer su jako mali. Koliki je taj smithi? Da nije bežao kroz nedovoljno zatvoren poklopac? Jer, oće one žabice da puknu ili da se teško zatvara polopac pa da ostane luft. Kako god, smithiu svaka čast i drago mi je da je pronađen oba puta. Ja imam 4 bekstva i 4 nađena, tako da mi je rezultat odličan ;)

Avram
13.06.08., 09:38
Pre bih rekao kad se ona ručka (za koju se drži kad se nosi) spusti na stranu da se (tamo gde je ručka spojena sa poklopcem) otvori mala rupa i da je tu izlazila. Mislim, to je jedina iole veća rupica koju sam našao, a smithi je (bio) prilično mali tako da verujem da je mogao tu da se provuče - i to dve noći za redom. Poklopac je uvek lepo zatvoren i žabice su čitave :)

Geni
13.06.08., 09:43
Da da, moguće je da je to to. Taj otvor za ručku jeste malo veći. Trebalo je da mi to padne na pamet jer su kod mojih ručke uglavnom skinute jer stoje jedan na drugom i pomislio sam jednom na te rupe ali sam zaključio da su "stanovnici" suviše veliki da bi kroz njih prošli. Tvoj je očigleno ili manji ili spretniji ;).

Milos008
23.06.08., 07:39
Moja B.smitji jos uvek kidise na mrezicu
Kako to da sprecim ako je ikako moguce?
da joj nije vruce ili pak da li je vlaznost veca..????
PS
ona uopste nije "agresivna" niti nervozna kada se bilo sta radi tj pomera ,premesta,uzima....

zarko
24.06.08., 04:52
kuliaraj pusti ga

marko
26.06.08., 13:54
Ajd kad je već tema o bekstvima evo šta sam juče zatekao u stanu. Cimerov kembridžer odlučio da malo prošeta :)
Sreća pa sam to video prvi a ne neko od ostalih cimera :lol:

http://i93.photobucket.com/albums/l57/exsyntax/pc.jpg

Ig0r
26.06.08., 13:59
Kako se to desilo?

zarko
26.06.08., 14:35
da be kako?
lici na muzijaka?

marko
26.06.08., 15:14
Stvarno ne znam šta je po pitanju pola.
Uglavnom evo kako se desilo:

Pre:
http://img105.imageshack.us/img105/1903/photo0033ai0.jpg

Posle:
http://img146.imageshack.us/img146/7025/photo0034en9.jpg

Geni
26.06.08., 15:21
Pa Marko, to nije bekstvo, to je izlazak ::D

Da bi bilo bekstvo mora da postoji bar neka ozbiljnija prepreka ;).

::D ::D ::D

Ig0r
26.06.08., 15:28
:th_clap: svaka čast! :th_clap:

Bifrost
26.06.08., 15:46
Nije daleko otisala :D

marko
26.06.08., 16:40
Nije daleko otisala :D
Ma extra što je stala odmah tu pored terarijuma! Da je bila malo više znatiželjna mogla je i zapaliti napolje, samo 2 metra od nje su vrata od terase, naravno otvorena! A da moram da dodam da je pauk nervozan za medalju ::D


@Geni - slažem se da je ova prepreka smešna, ali eto kad je ona security kravica sa prve slike bila na pauzi :D

Milos008
26.06.08., 18:25
Vole one da se prosetaju.
Kada ih posmatras danima su na jednom mestu i ne mrdaju a ustvari one cekaju prvu priliku da zbrisu, mnogo su im mali ovi nasi standardi za terarijume#haha :D

Soulfly
01.07.08., 18:16
Avrame, pauk ti je 100% bezao kroz tu rupicu za drsku.

Moje iskustvo sa odbeglom tarantulom:

Ujutru neki kontrolni. Ja ucio do kasno, nisam na oci video. Postavicu sliku terarijuma na temi "Chromatus na stropu"
posto se tu vidi da je poklopac i klizni (moze da se povuce 2cm) a moze i da se skloni skroz.
Povucem poklopac, ubacim crva i vidim - pauk jede. Super.
Okrenem se i padnem u krevet. A poklopac....ehhh
Nista ustanem tako ja ujutru i odem pravo u skolu xD
Primetio sam da tarantula nije u terarijumu tek oko 3h popodne -.-
Tako da ko zna gde se pauk sve prosetao (a mogao je i da izadje iz sobe ispod vrata) ali
na svu srecu nasao sam ga posle 20min kada sam pretumbao celu sobu.
Zavukao se ispod stola, sav prasnjav... :)
Naucio sam lekciju ^.^

Dobro je da sam ovde procitao da mogu da progrizu plasticnu mrezicu.
Ja to imam na velikom terarijumu, da menjam to? Oo

zarko
01.07.08., 20:51
da menjaj

Proka
02.07.08., 01:32
da ne idemo offtopic cimaj mene na pm ostalo mi metalne mreze shto mi dao bogica ..
tako da mogu da ti dam ...