PDA

Pogledaj punu verziju : sta se desi kad se pauku srusi dom - mreza , skloniste



jaza
09.06.08., 22:00
imam jedan terarijum u kom drzim p. fasciatu pre presvlacenja sam uvideo da mu/joj mozda nece biti dosta mesta da se presvuce. ali sve je proslo ok :sweat: ter. je podeljlen na tri dela 1 je za chromatusa 2 za p.fasciatu a treci sam predvideo za nekog drugog arborealnog, sad bi hteo da prosirim taj ter gde mi je fasciata ...( al sam zamrsio :icon_blackeye:) uglavnom sat se desi kad T. srusim ispletenu mrezu ili iskopano skroviste dal ce to nesto da poremeti T. ? :th_ask:

Koby_88
09.06.08., 22:30
Jednostavno...napravice novu mrezu-skroviste, ne bi trebalo da bude problema

miksajlons
10.06.08., 01:34
Ma nema problema, samo ruši, ponovo će ona napraviti, i biće joj bolje u većem prostoru.

Milos008
10.06.08., 01:43
Jednostavno...napravice novu mrezu-skroviste, ne bi trebalo da bude problema

Ali nemoj cesto da je ne stresiras bez potrebe.

jaza
10.06.08., 08:30
ma ne nebih ja to ni radio da joj ne povecavam ter. ali ako je tako onda ok...

Milos008
10.06.08., 15:15
ma da, ok je,slobodno

Bifrost
10.06.08., 16:09
uglavnom sat se desi kad T. srusim ispletenu mrezu ili iskopano skroviste dal ce to nesto da poremeti T. ? :th_ask:


Pa posto je to ipak p. fasciata, uhvatice te na spavanju i izujedati ::D

Sala, to ti je isto kao kad cistis terarijum... i potpuno normalna stvar. Malo ce joj trebati da se adaptira pa ce imati neka drugacija ponasanja..., mada ako joj ostane nesto od mreze ili nesto prepoznatljivo samo ce izgraditi ponovo bez problema. Kada bih ja vec to radio lepo bih sve to ocistio stavio novi treset... kad vec diram neka bude ko novo :D

jaza
11.06.08., 09:31
imam treseta to nije problem ali kako da izbacim T. iz tera imam mali zazor od tog pauka ( samo od tog) pa cu bolje da pustim da se bogica druzi s njom ::D ;)

Milos008
11.06.08., 15:33
Nema potrebe da te paranojise.Samo upoznaj njegove navike tj. nacin ponasanja i tako pridji.
Sto pre to bolje :)
ps
Ne moras da ga uzimas u ruke da bi ga prebacio .
Za svog N.chromatusa ja koristim poklopac od kutije za 100 cd i antenicu(mnogo je nervozan pa je i njemu i meni ovako lakse ;) )

kimo
11.06.08., 21:41
Nema upoznavanja paukova...to je čisto neka naša vizija, ali oni tu viziju nemaju uopšte :) Mirna rosea može da te ujede ako joj tako padne napamet u datom momentu...tako da nema upoznavanja, a pogotovo ne Poecilotherie...samo oprezno i polako, ali to ne znači da treba da ih se bojiš...

Milos008
12.06.08., 03:15
slazem se ali da bi znao koliko oprezno i polako, kao i kada moras ga "upoznati" inace :icon_blackeye: ;)
Mada jeste to neka vrsta "nase vizije" ali kako da ne verujem kada npr taj moj isti N.chromatus sve svoje ostatke od hrane gura u jedan cosak od terarijuma i ako ga ne cistim par dana (naravno ako je plen veci) ostaju delovi tj ljusture plena nagomilane u uglu.
:D

kimo
12.06.08., 12:14
To radi dosta paukova...

Milos008
12.06.08., 15:38
mada to je isto neki instinkt, zar ne?

Bifrost
12.06.08., 19:41
To radi dosta paukova...


Steta sto medju tim "dosta" nije i avicularija, to je najveca svinja od pauka ::D

kimo
12.06.08., 21:32
Svi arborealni su svinje, pogotovo Avicularia-e i Poecilotheria-e...