PDA

Pogledaj punu verziju : Sta je bolje za mrave tenebrije ili cvrcci?



Dahaka
13.06.08., 14:42
Kao sto kaze naslov teme:
Sta je bolje za mrave tenebrije ili cvrcci?

Mrave ne jedu mnogo i jako su zahvalni stos e tice hrave.

Ostavis ima nesto masu hrane oni to pokupe i fakticki ne moras da im za dugo vremena davas novu.

E sad sta je bolje. Posto tenebrije se brze razmnozavaju ali mi ne treba tolika kolicina, da li je bolje crcke?

Geni
13.06.08., 14:47
Zašto bi mravima (koji su valjda đubretari) davao živ plen. Ostavi im neko parče mesa i oni će ga očerupati. Ili ja nešto ne znam dobro?

Dahaka
13.06.08., 14:56
Znam Ja to da su djubretari.

Ali ako mislis da nije u redu pnda nsita.

Mislio sam da zamijenim vatanje skakavaca, muva i sotalih buba tako sto cu da odradim neko razmnozavanje ovih sto sam pitao i da ih dam porciju i da zavrsim za godinu dana sa insektima.
:D

A pored insekata moram da skupljam sjemenke raznih trava. :D

Geni
13.06.08., 14:59
Ma što ne bi bilo u redu? Samo je lakše davati im neko parče mesa nego da gajiš.

Najlakše ti je da počneš koloniju tenebrija. Najlakše su za gajenje i nema truda oko njih. Kada jednom krene kolonija miran si oko 2 godine dok ne mora da se proseje i stavi novi supstrat. Samo povremeno voće ili povrće i sve oni rade sami.

Dahaka
13.06.08., 15:05
Da da.

Zahvaljujem na savjetima.

DigiNS
14.05.10., 22:45
ne bih da ozivljavam temu ali ja ne bih zamenio uzbudjenje vatanje muva i ostalih insekata sa mojom mrezicom sa gajenjem xD mada tek cu krenuti koloniju mrava pa cu videti kasnije :)