PDA

Pogledaj punu verziju : Komarci i tarantule????



survivor
15.06.08., 21:27
Ljudi... Pocheli su komarci, dosad sam uvek koristio one raid tablete protiv njih, zena me tetovira da pochnemo sa korishcenjem istih, ali mi je frka zbog terarijuma u sobi gde spavamo... Ima li neko iskustva sa ovim stvarima i da li postoji neki bezbedniji nachin zashtite od malih napasti, a da pritom ne nadjem ujutru izvrnute paukove???

Adnan_Sarajevo
15.06.08., 21:33
Ima,uzmi AK47 i udri misko :camouflage:

Ig0r
15.06.08., 21:39
Nemoj slušati ženu. Ne samo sad nego nikad! Najbolje rešenje je da postaviš mrežicu za komarce. Najbolje za pauka. Imaš one samolepljive pa ne moraš da se smaraš sa kuckanjem gredica. Kad prođe sezona samo ih skineš.

Bifrost
15.06.08., 22:12
Aj i ja da kazem posto imamo istu situaciju, mislim da je rajd stetan ali ja sam ga koristio mnogo puta i nisam imao problema sad da li i ti neces imati ne znam. Ako se tripujes mozda je bolje da koristis usisivac isto je tako efektivan :D

Geni
15.06.08., 22:41
Ako ima dovoljno ventilacije raid ne može ništa tarantulama. Možda bi bio problem u zaguljivoj prostoriji bez ventilacije i jako malim tarantulama ali ovako do sada niko nije imao problema.

Prskanje je već druga priča i tu tarantula može da nastrada ako se blizu nje naprska dovoljna koncentracija.

survivor
16.06.08., 00:08
Hvala svima:)

Milos008
16.06.08., 00:22
Duvanski dim im smeta, a raid ne ???
On se (raid)bas oseti u vazduhu cak i ako nije mnogo velika koncentracija istog.

Liman
16.06.08., 00:24
jbt i ja sam imao isti trip kada sam ukljucivao taj raid. ::D i onda sam za svaki slucaj tarantule i lateralise premestio u drugu sobu...

Geni
16.06.08., 00:25
Pa ako ćemo tako, duvanski dim je mnogo otrovniji od tog raida koji isparava. Da bi se dobila iole ozbiljna zasićenost vazduha otrovom iz raid tablete ili bočice, morali bi da uključimo jedno 100 komada istovremeno. Ja verujem da je čak i u istim dozama nikotin mnogo otrovniji.

Ig0r
16.06.08., 00:25
Od kad gajim tarantule nikad mi nije palo na pamet da koristim rajd ili bilo šta slično u stanu ili u sobi u kojoj su tarantule i čudi me da su neki od vas eksperimentisali sa tim. Ja nisam nešto posebno fin prema svojim tarantulama(mislim ne tripujem se da im smetaju vibracije, glasna muzika, duvanski dim i slično) ali insekticide ne koristim. Stvarno me čudi kako to ne ubije tarantulu. :confused2:

miksajlons
16.06.08., 02:25
Slažem se sa Grofom. Mislim da je nedopustivo i krajnje neodgovorno koristiti insekticide u prostoriji sa tarantulama. Ne treba eksperimentisati, ako deluje na komarce sigurno nije prijatno ni našim ljubimcima, možda ih neće ubiti, ali im sigurno smeta. Zamislite da vi morate svo vreme trpeti neki neprijatan miris, iako vas neće ubiti, smeta vam i napustite prostoriju, ali naši ljubimci to ne mogu. I mene grizu svaki dan, ali nije to toliko strašno, pre spavanja pregledajte sobu, i pobijte ih. Uvek je prvi i najbolji fizički metod borbe protiv štetočina, a tek onda hemijski. Osim kod osoba koji su alergični na ujed komarca. U tom slučaju ih prebacite u drugu sobu.

Milos008
16.06.08., 03:02
Budj koja se stvori moze da im ugrozi zdravlje ako udahnu te "porice".
Nego kada smo kod tih "hemija" sta mislite o mirisnim stapicima u prostoriji gde su T?

Bifrost
16.06.08., 03:20
Ma sta vam je ljudi da li imate obicnih domacih paukova po sobi? Njima takodje nije nista od toga, nije ni muvama... To je izgleda namenjno samo za komarce.... te tablete. Da li je tarantuli neprijatan miris toga? To sigurno i nama je, bar meni :)...

Edit: naravno da nemaju culo mirisa, ali sigurno nekako osete taj miris..

Geni
16.06.08., 03:24
Ajmo ovako, nema tu mnogo filozofiranja. Treba videti koji je otrov u pitanju i koja mu je doza. Kod tih raid pilulica u pitanju je D-Allethrin. Po istraživanjima ta pilula sa tim otrovom nije toksična za pčele (pošto o tome ima istraživanja). E pa po tome ja izvlačim zaključak da nije toksična ni za tarantulu koja je 20 puta veća. Ja zadovoljan. Ne bih im dizao koncentraciju u zatvorenoj prostoriji ali neću ni da se previše brinem ako uključim to u prostoriji gde ima tarantula.

Bifrost
16.06.08., 03:35
http://www.killsbugsdead.com/fun.asp uzivajte ::D

Geni
16.06.08., 09:31
Budj koja se stvori moze da im ugrozi zdravlje ako udahnu te "porice".


Tarantule ništa ne 'udišu'. Da udišu, buđ im ne bi pravila problem. Tarantule imaju par organa za razmenu gasova - 'book lung' (da li neko zna naš naziv za ovo?) koji je sličniji škrgama nego plućima. U pitanju su naizmenični redovi tkiva između kojih je vazduh. Zato se tako i zovu, podsećaju na knjigu. Pošto prilikom razmene gasova nema pomeranja ovih organa poput škrga ili pluća, to otvara mogućnost za stvaranje buđi među ovim slojevima i onemogućavanje njihove funkcije.

spiderboy
16.06.08., 14:09
mreža za komarce je zakon...