PDA

Pogledaj punu verziju : Pitanje u vezi vrshenja nuzde kukuruznog smuka,kad moram tako da napishem...:)



Bogdan
15.06.08., 23:39
E ovako, zanima me posto imam bebu kukuruznog smuka koja je jela vec tri puta i nisam nashao ni jedan trag izmeta, da li je to normalno, poshto zmija ne izgleda naduvano niti ishta i gde najcheshce obavljaju nuzdu...?Ukoliko je to vec trebalo da se desi a nije shta da uradim?Ono potapanje zmije u toplu vodu?

kimo
16.06.08., 02:04
To sa toplom vodom može da pomogne...kakva je temperatura, ako je niska nije mogla da svari, ali mislim da to nije u pitanju nikako :D

Bogdan
16.06.08., 02:27
Nocu nije ispod 25 a preko dana 30 na jednom delu a drugom oko 27 :) Sad josh i nekako uspevam da dovedem temp. u red

spiderboy
16.06.08., 14:03
obično na dva do tri dana svare hranu,vrše nuždu obično u nekom ćošku terarijuma,ali kad su bebe njihov izmet je dosta mali pa je moguće da nisi našao u podlozi,temperatura ti je u redu tako da to nije problem,to sa mlakom vodom sam i ja čuo,medjutim za 6 godina kolko držim kukuruzne smukove,nijednom nisam imao slične probleme,pa ako ti zmija izgleda i ponaša normalno verovatno ne treba da brineš...

Bogdan
16.06.08., 21:17
I izgleda i ponasha se normalno,mislim normalno,preko dana kunja u rupi a nocu poludi...:)

spiderboy
16.06.08., 22:45
pa da kukuruzni smukovi su uglavnom noću i predveče aktivni,to jest idu u potragu za hranom ukoliko su gladne,preko dana najviše vremena provode u mirovanju,zavučeni u neki zaklon,gde mogu na miru da se odmore.ako ti je zmijica aktivna možeš joj bez daljnjeg ponuditi hranu,problem bi bio postojan ako bi ona odbijala hranu ali kako sam razumeo to kod tebe nije slučaj.nek uvek ima i svežu vodu na raspolaganju,po mom iskustvu oni piju redovno i to dosta ,mada to može da bude različito,neke jedinke piju češće a neke redje,moje piju obavezno posle svakog obroka,kao što rekoh ,neke više neke manje,nadam se da sam ti malo pomogao...
pozdr.

Bogdan
17.06.08., 00:42
Jesi puno....Nego sto bre solish tol'ko tu 'ranu zato i piju ne vole one mnogo posoljeno neg' tek onako da dobije shmek :D

Hvala

spiderboy
17.06.08., 15:12
miševi mi jedu začinjenu hranu,pa od toga(šala,hehe)

dule87
17.06.08., 17:57
hehe nije to toliko daleko od pameti...hehe kod mene pacovi pored svoje ustaljene hrane, dobijaju i ostatke moje..rizu i meso gotive pravoi.. :)

spiderboy
18.06.08., 10:05
a jel ti se dešavalo da napadnu jedni druge?

dule87
18.06.08., 12:04
nikad..miseve sam sve ukinuo..smrde brete nevidjeno..a pacovi su kraljevi-ne smrde, ne napadaju jedni druge, u kavezu su 2 zenke (majka i njen mladunac koji ce uskoro biti skotna..) i veliki muzijak...a cak imam osjecaj da se kote cesce nego misevi..mlade imam svekih 15-17 dana, cirka 13 komda :shock: :)

spiderboy
18.06.08., 23:35
to za mišji smrad znam iz prve ruke,nema šanse da to gajiš u kući jer to zasrmdi sve,ja ih držim u nekoj sporednoj zgradi gde ne smeta nikom,pacovi su prevelike za potrebe mojih životinja,izvinjavam se što smo malo skrenuli sa teme...

gordond
29.10.08., 18:48
Kad smo vec kod ove teme, moram da priznam da ni ja jos nisam primetio izmet u terarijumu. Imam malu Lampropeltis triangulum sinaloe.

nenad
29.10.08., 19:14
Koliko je dugo imas? Polako, ima vremena ;)

gordond
29.10.08., 22:21
Imam je oko mesec i po...
Samo mi je jednom izbacila sadrzaj iz kloake po ruci kad sam hteo da je uzmem i kad se uplasila :| (Neverovatno koliko je plasljiva) !!!

nenad
29.10.08., 22:36
Za mesec i po je vec trebalo da izbaci izmet vise puta. Posle svakog hranjenja jednom ili dva puta. Koliko cesto je hranis? Mlade zmije bi trebalo da
jedu na 4-5 dana.

gordond
29.10.08., 22:51
Upravo je tako i hranim. Do sad nisam primetio da se cudno ponasa. Jede i pije normalno.
Predpostavljam da ona izbacuje izmet samo sto ja to ne vidim nigde u tresetu.
Iskren da budem, nisam ni siguran kako to izgleda :shy:

dule87
29.10.08., 23:42
ee da kad smo vec kod tog sadrzaja i kloake, nisam znao da taj vid odbrane koriste i lampropeltisi, al kad sam uzeo gettulu, par put mi je to izbacila na ruku.., kad sam je uzimao (kad se uplasi) i mislim da to nije izmet, jer smrdi odvratno, mozda cak gore od izmeta...a sto se tice izmeta tvoje zmije, ako je hranis pinkyjima on i nije nesto kampakatan, mozda zato i ne mozes da ga nadjes :)

gordond
29.10.08., 23:52
I ja koliko znam da to nije izmet i slazem se sa tobom da uzasno smrdi...

spiderboy
07.11.08., 10:16
trebalo bi da je manje više slično ptičjem izmetu,pa se lako zagubi u tresetu