PDA

Pogledaj punu verziju : problem sa P. Cambridgei



Borko
21.06.08., 13:37
ćao drugari :o
htijeo bih da pozdravim sve ljubitelje zivotinja.
nov sam što se tiče foruma (uopšte) a i nedavno sam ušao u svijet tarantula :)
prvu tarantulu sam uzeo prije mjesec dana (Grammostola aureostriata-oko 9cm) i sve je ok ali nedavno sam uzeo malog Psalmopoeus cambridgei-a (2-2,5cm).
izgubijo je jednu nogicu dok je dospijo do odredišta :( ponasao se normalno do jutros.
primjetio sam da je i druga nogica izdignuta i ne koristi ju uopšte !!!
brinem se da mu i ta nogica ne odpadne pošto je ona odmah pored onog mjesta gdje je bila ona prethodna što je otpala!!!
molim vas ako neko ima neki savijet ili bilo sta zna o takvim il slicnim stvarima nek javi.
unaprijed hvala :)
pozdrav za sve...

zarko
21.06.08., 13:56
borko- po prici bih reko da smo se ti i ja upoznali :)

nemasta da se sekiras cambridgei su male i izrasce joj nogo jos koliko u sledecem presvlacenju !!!
uzivaj!!!

Borko
21.06.08., 14:52
ćao žarko :)
u pravu si,upoznali smo se :) :) :)
hvala ti na odgovoru.biio sam se zabrinuo,nisam bas toliko iskusan kao ti.
uzivaj pa se cujemo :th_Wave:
pozz...

Srks
21.06.08., 15:08
Pa jedino ako krvari stavis malo laka za nokte na ranu da se zaustavi krvarenje inace to je jako mala T tako da nema sta da brines kao sto rece Zarko posle presvlacenja imace svoje noge. ;)

zarko
21.06.08., 15:27
ako stavis na ovu T onda ces celu da je izlakiras...

Borko
21.06.08., 16:23
Koliko vidim ne krvari, a druga noga nije jos otpala, samo je ne koristi...drzi je podigutu od podloge.
Mnogo je sitna da bih stavljao lak.

ToPa 12.02.
21.06.08., 16:51
mozda ona i odbaci tu nogu... ali opet nije nikakav problem jer ce u narednim presvlacenjem imati lepe i zdrave nogice :)

Borko
21.06.08., 17:50
ma ja sam se iscimao sto se tice toga. žao bi mi bilo da ugine.

čekam presvlačenje pa ce mi onda biti lakše :icon_razz: kad vidim sve nogice na broju...

hvala puno...

kimo
21.06.08., 19:10
Ne verujem da će biti sve na broju, ali da ne bih pametovao sada, a i pošto si ne iskusan, možda je najbolje da se ta noga koja se ne koristi ukloni, ali to nemoj ti da radiš jer je jako delikatno na tako malom pauku, a generalno ne bi trebao da bude problem uopšte, nego sama će je odbaciti pri presvlačenju. Samo održavaj vlagu i čekaj, ako nije dovoljno natovljena i ako je hraniš ubij joj plen pre davanja.

P.s. Izgleda da ćemo da probamo ponovo sa P.cambridgei, pošto su mladenci još uvek živi :D

ToPa 12.02.
21.06.08., 19:36
kada su mojoj holothele incei otpale dve noge trebalo joj je oko dva-tri presvlacenja da skroz obnovi noge...

Borko
21.06.08., 20:40
pa nadam se da će biti sve u redu.
primjetio sam da je plela mrežu pre nekih sat vremena.
možda je gladna?
ima crvić tenerabije unutra al ona nikako da ga uhvati.živ je i često se zakopa,ponekad izadje al spidi ne reaguje!!!
pokušsao sam manju muvu da mu dam,ista situacija,nije bijo zainteresovan :'(
kao sto KIMO kaže-ubiću klopu pa ćumudati.
što se tiče muva,jel može tako nešto da prodje? :icon_scratch:

ToPa 12.02.
21.06.08., 20:59
ne moj muve da dajes... nabavi neku hranu npr. latelarise...

Borko
21.06.08., 21:07
imam tenerabije al pitam onako.

kimo
21.06.08., 22:00
Ako svratiš daću ti još cvrčke i lateralise da probaš, mada ako joj je abdomen dovoljno velik ni ne treba...

Borko
23.06.08., 22:41
:th_Wave:
maloprije sam primjetijo da se mali cambridgei presvlači.prilično brzo je to uradio.koliko mogu da vidim (a slabo se vidi zbog puno mreže) izašao je skroz al izgleda da mu je još nogica zalijepljena (ona koju nije koristijo ovih dana) za košuljicu koju je svukao.
ne znam hoće li se sam toga osloboditi tj.samo jednu nogicu...

kimo
24.06.08., 02:14
Što pre pogledaj jel se odvojilo, ako nije moraćeš sam to da izvedeš...lagano da joj otkineš tu nožicu u korenu da ne krvari...

Borko
24.06.08., 03:18
odvojio se skroz od košuljice :) i odbacijo je onu "bolesnu" nogu. sad mu fale dve :( :( :(
valjda će uspjeti obe da regeneriše...
gledao sam i ne krvari.
pozzz...

zarko
24.06.08., 04:56
mora da ste je mnogo bacakali...?
busom kad posaljem nema takvih zalbi...

Bifrost
24.06.08., 12:05
Ne moramo mi nista da kidamo tarantula ce to sama da odradi... A onda ako krvari zalepiti.

kimo
24.06.08., 12:14
Nekada i neće...bar sam tako čitao na više mesta...

Bifrost
24.06.08., 13:03
Da ima svugde o tom kidanju noge iz korena ali ne verujem da iko to primenjuje... Jel probo to neko on nas?

Geni
24.06.08., 13:06
Ne verujem. Ako ne krvari ja bi ostavio pa ili neka je otkine sama ili neka je vuče dok se ne presvuče. Ako je noga zaglavljena u staroj košuljici, sačekao bi bar nedelju dana (uz vlaženje) da izađe sama a posle toga, ako ne izađe, bi isekao koliko mogu košuljice oko noge i ostavio nogu u staroj 'futroli :D'. Ne bi nikada kidao nogu.

Borko
24.06.08., 14:24
presvukao se skroz.trenutno miruje na mrežici.dobro je prošlo.nema 2 nogice al valjda će ih uspjeti regenerisati.
prebaciću ga za dan-dva u veću kutijicu.
hvala svima na odgovorima...
jos nesto :) :) ;)
kad bih mogao da mu dam tenebrijicu?
pozzz...

Geni
24.06.08., 14:25
Sačekaj jedno nedelju dana.

Borko
24.06.08., 14:31
pa da,on je sad najranjiviji!!!
ok.znači dijeta oko nedelju dana :lol: :lol: ::D

Bifrost
24.06.08., 14:33
T. odmah posto se presvuce treba da ima regenerisane noge koje su ne dostajale naravno nesto tanje i krace ali u narednih nekoliko presvlacenja se skroz regenerisu, kod malih T. noga se potpuno regenerise kroz 2-3 presvlacenja. Ako nema sada noge koje su ne dostajale onda ih je izgubila pri presvlacenju ponovo...

Geni
24.06.08., 14:37
Pa koliko vidim ona je izgubila te noge pre par dana i to u transportu. Izgleda da je morala da se presvuče jer joj je bilo vreme i nisu stigle da joj se regenerišu noge za tih par dana. U sledećem presvlačenju bi trebalo da se pojave.

Bifrost
24.06.08., 14:48
Aha, to je situacija... Da naravno :)

Borko
24.06.08., 14:53
pa da,jednu nogicu je izgubila pre 7 dana (dok je transportovana) a ovu drugu je pre par dana prestala da koristi i sad ju je odbacila (sinoć).
vidim da nije uspjela da regeneriše te nogice.kako ti kažeš,izgubila ih je ponovo.
znači odprilike 2-3 presvlačenja i regenerisaće ih skroz :icon_scratch:...

Bifrost
24.06.08., 14:59
Nije ih onda izgubila pri presvlacenju, nego kada ih je inace izgubila jer je novoformirana noga otisla zajedno sa onom...

Borko
24.06.08., 15:10
pa valjda će biti sve dobro...

Geni
24.06.08., 17:26
Sve će biti ok. Imaće sve noge ponovo.