PDA

Pogledaj punu verziju : Rast tarantula Split iz: Acanthoscurria geniculata



rassa
22.06.08., 18:05
svi kazu da zivotni vek t. zavisi od uslova
pa sta je to sto *produzuje* njen vek tj kakvi to uslovi cine ili sta je to zbog ceka zivi krace
zna li neko odprilike

marko
22.06.08., 18:36
Slabija ishrana i niža temperatura joj produžavaju životni vek ali lično mislim da temperatura tu ima veći udeo.

Bifrost
22.06.08., 19:14
Vecina vrsta paukova zive nekih 10tak godina... Smatra se da krace zive u prirodi (navodno zbog parazita i predatora ali po meni se tako ne meri zivotni vek...). Citao sam na hrvatskom forumu kako je neka skontala da joj je pauk (avic je bila u pitanju) muzijak i onada je tako drzala na hladnijem i slabije hranila kako bi mu produzila zivot (ono kao humanost :shock:), to je za mene cisto mucenje zivotinje... Ako je slabije hranite i drzite na hladnijem nece dostici bas punu velicinu ili ce joj duze trebati da bude lepa i velika :D.

rassa
22.06.08., 21:34
to je ustvari samo usporavanje rasta sto je sr....

Bifrost
22.06.08., 22:04
Ja sam hteo tako nesto da kazem ali sam se zapetljao pa sam odusto i izbrisao. Usporavanje rasta dve reci :D svaka cast Ja sam napisao roman i ne verujem da bi iko skonto sta sam hteo da kazem :lol:

rassa
22.06.08., 22:13
:)
stvarno je glupo - mucenje zivotinje -

Geni
23.06.08., 09:13
Ajde bre ljudi, pa tarantule su predviđene za varijabilni način ishrane i temperaturu. Tako im je i u prirodi. Evolucija im je podarila talenat da ne troše energiju kada je nemaju, tako da kada tarantula nema šta da jede i kada je hladnije ona i ne troši energiju. Tako preživljava. Ne muči se i ne gladuje, takav joj je jednostavno metabolizam. Nema mučenja, ne gladuje ili se trese od hladnoće već jenostavno ne troši energiju dok čeka da joj se pojavi hrana. Ne možemo na njih primenjivati stavove koji su vezani za sisare pa da kažemo "jadna, nema šta da jede i gladuje", to jednostavno nije tačno.

Pre će biti da je teraristički način života mučenje jer im se drastično skraćuje životni vek. Na primer, mali mužjak će u terarističkim uslovima uz visoku temperaturu i obilje hrane (pa uz to još najkvalitetnije) dostići polnu zrelost mnogo ranije no što bi to uradio u prirodi. Pitajte na primer Zokisa kako štancuje mužjake ::D. Ali sve je to njima normalno i ne vidim tu nikakvo mučenje.

Ja redovno spuštam temperaturu i smanjujem hranu svojim mužjacima da bi duže živeli. I kada pogledamo, to se dešava i u prirodi. kada mužjak postane polno zreo on izađe iz topline i sigurnosti svog skrovišta i krene da traži ženku. Pri tom i ne jede mnogo a troši mnogo više energije jer je non stop aktivan.

rassa
23.06.08., 11:43
ali svi ,bar ja tako mislim, zele da im t. budu velike i lepe sto pre

Geni
23.06.08., 12:45
Što je pre mučenje životinja nego ono gore...

Bifrost
23.06.08., 16:39
Goran pokusava da se opravda... :D

Eo na primem moja 2 muzijaka murinusa othranjena na tenebrijama su bila oko 9 cm sto nije nesto lose ali nije ni za hvaliti se. Da sam ih hranio boljom hranom i malo cesce verovatno bi bili veci (bar ja tako mislim)... Ja kontam da tako moze i sa zenkom da se desi da zakrzlja ne nesto strasno ali da ne bude onako kapitalna :D... Tvoji su svi muzijaci hibridni sto znaci da im je bilo super kod tebe, mozda ja i gresim mozda ih bas treba drzati na hladnijem... A mozda od kvaliteta hrane to najvise zavisi...

Geni
23.06.08., 16:51
verujem da je do kvaliteta hrane. Ja nista ne grejem od tarantula a i u sobi radi klima uglavnom. Sporo mi rastu ali su svi kapitalci 8)

Koby_88
23.06.08., 17:26
verujem da je do kvaliteta hrane. Ja nista ne grejem od tarantula a i u sobi radi klima uglavnom. Sporo mi rastu ali su svi kapitalci 8)

A cime ih najcesce hranis ?

Geni
24.06.08., 00:02
cinerea dubia i lateralis. Zavisi od veličine i mog raspoloženja ::D.

Liman
27.06.08., 18:14
nisam znao gde da ovo pitam,pa reko ajd ovde ... hteo bih da cujem misljenje o tome da li tarantule da drzim u sobi gde klima radi (tu je preko dana 25-26 stepeni ,nocu nesto vise oko 28) ili da drzim u sobi gde klima ne moze da "dobaci" i tu je ,kada je bash toplo, oko 29-30. inace ,znam da i na jednom i na drugom mestu tarantula bi normalno zivela... ali eto zanima me u kojoj od ove dve sobe bi vi drzali T :D

ToPa 12.02.
27.06.08., 23:07
sve jedno... ;)
ostavi je tu gde sad stoji...