PDA

Pogledaj punu verziju : Psalmopoeus cambridgei - život jednog legla



miksajlons
27.06.08., 00:41
Imam dve mlade P. cambridgei, dobio sam ih od Tope, 26.aprila jednu i 4.maja drugu. Mislim da je mužjak bio od Kima. Ima nas sigurno još dosta koji smo odnedavno ponosni vlasnici ovih mališana, pa mislim da bi bilo dobro da pratimo rast, razvoj, ponašanje i navike primeraka iz ovog legla. Takođe me zanima gde su sve stigle da odu, za koje gradove, koliko je preživelo, i kome su nažalost uginule (uzroke uginuća). Sve što želite da podelite sa drugima, a što bi nam koristilo u odgoju. Jedan kutak za naša iskustva. Mislim da bi to mnogo značilo svima nama i sveukupnom znanju o ovoj vrsti.
Moje sam držao u kutijici u kojoj sam ih dobio do 6.juna, i tada sam ih prebacio u terarijume. Stavio sam kao podlogu kokosov treset debljine 4 centimetra, na sredini sam "zasadio" veštačku biljku, gore je jednim delom stakleni poklopac, a deo je sa žičanom rešetkom tako da stalno imaju svež vazduh. Jedna koju sam nazvao Tara je odmah sledeći dan napravila sklonište u donjem zadnjem desnom uglu, na podlozi i prekrila ga sa tresetom. Druga koju sam nazvao Tula je šetala nekoliko dana, i tek je 12.juna napravila sklonište i to na vrhu ispod žičane mreže. Obe su se presvukle dva puta. Tara se prvi put presvukla 19.maja, a drugi put 14.juna - znači prošlo je 26 dana. Tula se prvi put presvukla 24.maja, a drugi put 22.juna - prošlo je 28 dana od prošlog presvlačenja. Dosta su porasle. Posle prvog presvlačenja su imale oko 3,5cm, a sada sigurno oko 4,5cm.
U početku sam ih hranio samo sa muvama, a sada samo sa skakavcima. Znam da je jednolika ishrana i da ne valja, ali lepo rastu, i moram im ubaciti nešto novo za klopu. Naravno moraću i da napravim koloniju, prvo lateralisa, ali verovatno i drugih vrsta koje nabavim.

marko
27.06.08., 01:16
:D Nije loše, simpatičan naslov!
Samo jedna ispravka pre informacija, mužijak je od Mirka (poznatiji kao Bifrost) a Kimo je babica i bebisiterka :)
Jedan primerak legla je završio kod mene, živ i zdrav, poklon od Kimija (već sam se zahvalio lično pa ne moram opet ::D). Do sada dva presvlačenja, što znači ukupno 3 (prvo presvlačenje kod Kima ako sam dobro zapamtio). Znači kod mene prvo presvlačenje 16.maja a drugo 10.juna. Mislim da su sada ~3.5cm. Što se tiče hrane za sada samo lateralisi, mislim da im ne smeta (puno) jednolična ishrana ali ubaciću tu još nešto svojevremeno.

zokis
27.06.08., 01:59
Evo i ja da upadnem u temu. :)
Uzeo sam 15.04. Nakon 2-3 dana je uginula iz ne poznatih razloga. :(
Uzeo sam drugu sledeci dan tj. oko 18.04.
Prvo presvlacenje 04.05 kosuljica je imala raspon od 2.5cm.
Drugo presvlacenje 30.05 kosuljica je imala raspon od 3.5cm
Trece presvlacenje 21.06 kosuljica je imala raspon od 4.5cm.
Sada ima raspon od nekih 5.5-6cm.
Hranio sam je tenebrijama i lateralisima.

Tarzzan
27.06.08., 02:24
Interesantana tema zaista :)
Pa ovako: Moja se zove Cira (kao onaj slon iz crtaca) i kupio sam je 20.05. Od tada se presvukla samo jednom 02.06. a misliim da ce uskoro ponovo. Trenutno je velika oko 2.5cm. Za ovo vreme mi je zadavala dosta muka - bezala dva puta, odbijala hranu, odlagala presvlacenje (ovo je uglavnom mojom krivicom) , odbijala hranu i sl. Hranim je tenebrijama i manjim lateralisima.
Inace, mislim da cu morati (kao i prosli put) da je prebacim u novu ciniju jer se u staroj zavukla tenebrija u treset i mislim da zbog toga ne moze da se presvuce - verovatno je tenebrija uznemirava ili nesto, a cinija je suvise uska da je isceprkam. :|

ToPa 12.02.
27.06.08., 02:54
tema je ok ;)
e pa ewo owako znaci zenka je bila moja a muzjak od bifrosta...
ja sam bio zadrzao oko 40ak komada i za sad mi je ostalo samo 4kom. ostali su podeljeni i menjani za neke druge zivuljke...
ja moje i dalje drzim u tutijici i trebalo bi uskoro da ih prebacim, velicine su od 2-3cm i hranim ih malim latelarisima i tenebrijama...
presvukle su se valjda oko 2-3 puta, ne mogu da vam kazem tacno jer ne pratim bas datume...
a sad jedna novosta:
ta ista zenka ce se ponovo pariti sa tim istim muzjakom ;)
eto tako smo resili, ja se nadam da ce biti opet malih, jer se par dobro slaze ::D
sutra cu ih pustiti ponovo zajedno...
e ajde sad neka se jave i ostali clanovi pa da vidimo sta je sa ostalim malisanima :D

Bifrost
27.06.08., 16:47
Meni su ostale jos 3, neke sam podelio neke su mi uginule. Uginulo mi je takodje 2. Jedna je uginula jako cudno i ne znam bas razlog imam neke teorije ali su bezveze, a druga mi je uginula zato sto ih nisam dobro pazio :(.

miksajlons
27.06.08., 16:54
Nema veze ipak reci iako je po tebi besmisleno, ponekad se za te čudne teorije pokažu da su prave. Ko zna možda se još nekom isto to desilo, a za nas ostale da znamo da se pazimo.

Bifrost
27.06.08., 17:00
Ima vec nege reci o tome kako je uginula, znaci video sam je 10min zivu pre nego sto sam je nasao mrtvu. Kontam da se povukla dole, a posto je bilo previse vlazno tj dole je bila bas voda da se udavila (od strah se pribila uz potpuno mokru ivicu kutijce) sto je besmisleno ali ne znam kako drukcije zdrav pauk moze da ugine za 10tak min.

ToPa 12.02.
27.06.08., 23:28
nazalost nece biti nista od najavljenog parenja (bar ne sa ovim muzjakom) evo danas kad sam dosao kuci vec se bio skvrcio i uginuo...
tako da sledece parenje je kad se nadje polno zreli muzjak...

marko
28.06.08., 10:39
Mirko, moje saučešće za mužijaka, svaka njemu čast, produžio je vrstu!

Bifrost
28.06.08., 11:02
Hvala :D. Hvala i Topi sto mi je javio :D. Za koju godinu necemo znati sta ce mo sa tolikim cambrigeima :D valjda ce ih svako ko ima upariti :D

zokis
28.06.08., 13:53
Moje saucesce.
Ako nista drugo pustacemo ih u prirodu. Mozda se aklimatizuju s obzirom kako se klima menja. :lol: :lol: :lol:

Neca
01.07.08., 16:49
Evo , da se javim i ja .
Ja sam takodje dobio od Tope jednu P. cambridgei , isti dan kada i miksajlons , dakle 26. aprila .
Moj brat je uzeo jednu nekoliko dana ranije , tako da sada u kuci imamo 2 primerka .
Moja je u bocici u kojoj sam je dobio bila 8 dana , tada sam je prebacio u mali terarijumcic od odo 4 litre .
Hranio sam je dosta raznovrsno , uglavnom muvama i skakavcima . Mada , jela je i nocne leptirice , uholaze , ...
Dosta brzo raste , ali sa presvlacenjima malo kasni za miksajlovim tarantulama , kao i za ovom koja je kod mog burazera .
Drugo presvlacenje kod mene je bilo pre neki dan , ne znam tacno jer je napravila skloniste u tresetu i poslednjih desetak dana nije uopste izlazila . Juce , znaci 30.06. je izbacila kosuljicu iz sklonista .
Evo pokusacu da okacim par slika ...

E , ovo su kosuljice od ta dva presvlacenja koja je obavila kod mene , i jos par slika , lepo se vidi kako napreduje u rastu ...
http://img396.imageshack.us/img396/8492/01072008317va8.jpg

http://img389.imageshack.us/img389/1070/29062008310ek2.jpg

http://img240.imageshack.us/img240/374/29062008307zj7.jpg

zokis
01.07.08., 18:45
Evo kako moj izgleda sada. Za sada je najveci iz tog legla posto niko drugi nije prijavio veceg.
http://i282.photobucket.com/albums/kk268/zokiss/cambridgei.jpg

zarko
01.07.08., 20:52
i to muzijak :)

zokis
01.07.08., 21:39
Nemoj molim te :'( :'( :'( :'(

zarko
01.07.08., 22:38
pa lici mi nije slike naj naj ali lici ...ali i ja gresim povremeno ..

Proka
02.07.08., 01:42
e da i ja da se prijavim ovde ... moja se presvukla 2 puta otkad je kod mene i dosta dobro napreduje.
klopa ko luda i dosta je aktivna ...

kimo
02.07.08., 01:59
Jel opet gledaš po crvenom na nogama Žarko? Ja sam ubeđen da to ništa ne znači i da nema šanse da se tako odredi pol, pogotovo na primerku ove veličine...

Neca
04.07.08., 04:16
Zokis , koliko se puta tvoja presvukla ?
Ajde ljudi napisite nesto vise ...

zokis
04.07.08., 20:32
Zokis , koliko se puta tvoja presvukla ?
Ajde ljudi napisite nesto vise ...


NApisao sam vec. Imas na predhodnoj strani. ;)

Borko
16.07.08., 21:48
e ljudi :) izgleda da je i moj iz tog legla ::D
uzeo sam ga od žarka.

od kako je kod mene samo se jednom presvukao ;) i izgubijo 2 nogice :(
za sad napreduje.baš je aktivan i plete prelijepe mrže ::D

miksajlons
19.07.08., 17:40
Evo da se pohvalim da se Tara presvukla po treći put 15. jula i sada je dosta veća, ali ne mogu da je izmerim pošto je uglavnom u jazbini. Sinoć je otvorila donji ulaz i izbacila košuljicu napolje, stoji na ulazu, što znači da je već gladna. Vidim da izbacuje treset, znači malo proširuje jazbinu pošto je porasla. Prošao je 31 dan od prošlog presvlačenja i pojela je u tom periodu 8 skakavaca i 1 obada.
Tula se još nije presvukla treći put, upravo je ćapila skakavca - desetog po redu i verujem da više neće jesti do presvlačenja, pošto je dosta debela. Malo kasni za Tarom pošto sam joj uništio sklonište koje je bilo na vrhu terarijuma ispod mreže. Tek nakon 7 dana je napravila jazbinu dole u uglu terarijuma na tresetu (ostala je kutijica tu u ćošku pa je napravila mrežu između nje i stakla tako da ne mogu da izvadim kutijicu), dosta je veća jazbina i sada je mnogo bolje vidim, a i lakše je da uhvati plen.

marko
19.07.08., 17:48
I kod mene je bilo treće preslvačenje još 8.jula, od prošlog presvlačenja je klopala 10 lateralisa. Sada je povuci potegni 5cm.
Već je uveliko klopala posle presvlačenja, 3 lateralisa i jednu dubiu. Rastu kao ludi :)

miksajlons
19.07.08., 18:03
Moja sigurno ima preko 5 cm. Neću još da je hranim mada bi sigurno jela (sećam se ranije da je htela da jede već sledeći dan od presvlačenja). Hoću da nabavim lateralise, da malo promeni jelovnik. Tačno, lepo jedu i brzo rastu. Samo me nerviraju pošto neće baš da izlaze napolje iz skloništa, samo dođu na ulaz, mada imam sreću da je pomalo vidim preko stakla, dok se druga lepo vidi za sada dok ne izlepi staklo kao i Tara.

marko
19.07.08., 18:07
Izlaziće kasnije veruj mi, evo cimerova ~9cm stalno bleji van jazbine, iako ima bunker u dnu terarijum večito je na grani :)
Čekaj tvoja se presvukla pre 11 dana? Pa slobodno joj daj da jede šta god da imaš, prošlo je i više nego dovoljno da očvrsne.

miksajlons
19.07.08., 23:35
Presvukla se pre 4 dana, ranije sam je hranio već petog dana. Neka ogladni malo. Već je izbacila 4 prednje noge izvan otvora i čeka plen. Ove moje nikad nisam video da izađu i šetaju, imaju veštačko bilje, ali im se valda ne sviđa. Moram ubaciti neke grančice.

marko
19.07.08., 23:40
Da da, samo noge izbaci kao radar i to je sve, isto se ponašala i cimerova kad je bila tako mala, ali sada koristi jazbinu samo kada se iscima, kada se uplaši, vrati se napolje nakon par minuta i nastavi da bleji na grani :)

Proka
23.07.08., 10:37
moja se upravo presvukla. samo da prijavim : ;)

Borko
23.07.08., 18:06
pozdrav :th_Wave:
evo i ja da prijavim da se presvukao ::D
prošlo presvlačenje je bilo 23 ili 24... tako nešto.
ovo je drugi put da se presvlači od kako je kod mene.
:th_Wave:

kimo
23.07.08., 18:17
I kako noge?

Borko
23.07.08., 19:31
e pa koliko mogu da vidim (ima dosta mreže pa se slabo vidi) obe su mu izrasle,al su malo tanje od ostalih.nisam još siguran da sam dobro vidijo!
za par dana ću ga prebaciti u veću posudu pa ću vidjeti.

kimo
23.07.08., 19:54
Pa moguće je, tj. tako je sigurno, onda u sledećem ima normalne noge, ako mu u međuvremenu ne otkineš još koju :)

Borko
23.07.08., 20:03
:D :D :D
ma sad je ok. miruje.
inače dosta je aktivan i veoma brz.
slikaću ga ovih dana pa ću okačiti slike.

zokis
28.07.08., 21:56
Evo i cetvrtog presvlacenja kod mene. Sveza kosuljica i velicina u odnosu na lenjir.
http://img165.imageshack.us/img165/4910/img5669mi0.jpg

Borko
30.07.08., 18:07
od kako je kod mene presvukao se drugi put.
http://img291.imageshack.us/img291/4589/pcce2.th.jpg (http://img291.imageshack.us/my.php?image=pcce2.jpg)
http://img411.imageshack.us/img411/6241/pc2oh4.th.jpg (http://img411.imageshack.us/my.php?image=pc2oh4.jpg)

zokis
31.07.08., 00:59
Evo i slike moje nakon sto se osusila.
http://img297.imageshack.us/img297/7053/cambrigeiox4.jpg

P.S.: Sta bre skrtarite sa tom hranom !!! Salim se naravno. :lol:

Borko
31.07.08., 20:13
lijep je...
koliko ga hraniš nedeljno.
ja moje tarantule hranim svaki četvrti dan.ne znam dali da im dajem češće hranu,koliko će to da utiče na rast?
pozzz

kimo
31.07.08., 20:36
Uticaće dosta, ali to ne valja jer će kasnije da se skrati životni vek osetno, pogotovo ako je mužjak...svaki četvrti dan je više nego dovoljno.

Borko
31.07.08., 20:43
pa tako sam i dobijo instrukcije ::D
neka polako rastu samo što duže da budu na ovom svijetu :D :D :D

miksajlons
31.07.08., 21:21
Možete imati različita mišljenja što se tiče načina ishrane i dužine života, sve je to individualno. Po mom mišljenju nije važna dužina već kvalitet života, odnosno da budu srećni, zdravi i da se reprodukuju.
Ja moje hranim svaki ili svaki drugi dan, lepo jedu, rastu, a koliko će drugi da hrani to je njegova stvar.
Zokis - lako je tebi sa hranom kad imaš dobrog uzgajivača, pa ne škrtariš. :)
Zahvaljujem se Silvertu na dubijama, juče je Tara smazala prvu. Ostala je još jedna manja za Tulu.A ovih ostalih 13 ostavljam za koloniju, pa će morati malo da sačekaju.

Borko
31.07.08., 21:51
e pa normalno.ne treba ih izgladnjivati.
naravno,treba da im pružimo sve da budu srećne jel mi smo izabrali da one žive u zatočeništvu ne one,zato im treba dati što moguć bolji život.

Neca
31.07.08., 22:59
Ja se javljam samo da kazem neko moje zapazanje u vezi sa sakrivanjem u jazbinu ...
Svoju sam nabavio isto kada je miksajlo nabavio Taru i Tulu , znaci iz istog su legla , ali se po ponasanju pomalo razlikuju . Moja se negde na sredini izmedju dva presvlacenja bas seta po terarijumu . To traje nekoliko dana , tj oko nedelju dana . Verujem da se i vasse setaju , pletu mreze , grade skrovista i iznose izmet nocu , tako radi i moja , ali je vidjam i preko dana kada u sobi oko terarijuma ima bas dosta svetla .
Meni je zao sto je nisam cesto vidjao kako lovi jer obicno samo zgrabi plen kada se priblizi njenoj jazbini i za sekund ga uvuce unutra i to je to .
U periodu kada je slobodnija i kada se seta po terarijumu takodje ne mogu lepo da je vidim jer cim otvorim terarijum i ona oseti vibracije , istog momenta zbrise u jazbinu . Jednom , tacnije pri poslednjem hranjenju sa se odusevio njenom snagom kada sam joj ubacio dosta krupnog lateralisa . Istrcala je iz jazbine i pokupilaga nevidjenom brzinom ali joj se u jazbini otrgao i izasao napolje . Krenula je za njim i malko se pomucila da ga savlada na sredini terarijuma , bilo je tu povuci potegni , prevrtanja , rvanja , vuce on nju , vuce ona njega , ... Na kraju ga je jedva nekako zgrabila i okrenula mu noge u vazduh tako da nije mogao da se opire i sacekala je da ugine i tako ga konacno uvukla u jazbinu i pojela .
Ne znam za vas , ali meni je ovo bio bas lep prizor i bas sam ga gledao sa uzbudjenjem i uzivanjem .


Trenutno se povukla u jazbinu i zatvorila sve ulaze i ocekujem presvlacenje . Nadam se da cu uspeti da je ne uplasim pri hranjenju u tom njenom slobodnijem periodu i da uspem lepo da je vidim kako lovi .

Pozdrav ..

zarko
31.07.08., 23:51
imam utisak da odrasle kembridjije imaju slicana ponasanja. trenutno su mi na dohvatu ruke 3 kembridzije jedna 16 jedan 18 a jedna 12cm....i sve se u sustini ponasaju isto..sede 2 -3 meseca van i poziraju ,a onda dodje vreme za rpesvlacenje ili skrivanje i sede po 20 dana u steku..doteruju stek, udesavaju i na kraju akd zavrse "cevku" cuce jos mesec dana i ona se stek ofuca i one izadju....
i tako vec godinama ..bar @ zadnje godine tako!!!

zokis
01.08.08., 00:51
lijep je...
koliko ga hraniš nedeljno.
ja moje tarantule hranim svaki četvrti dan.ne znam dali da im dajem češće hranu,koliko će to da utiče na rast?
pozzz


Ja ih hranim svaki ili svaki drugi dan nekad i redje. Pisao sam vec negde da 7 dana nakon presvlacenja pocinjem da ih hranim intenzivno. Recimo prvih 5 dana svaki dan, posle recimo 5 dana svaki drugi ili treci dan. Nakon tih 10 dana im dam mozda jos jednom ili dvaput da jedu i to je fajront. Onda ocekujem presvlacenje za jedno 15 dana. Ovo se odnosi na T do nekih 10 cm posle toga ih redje i manje hranim.
Jednostavno zelim da T sto pre dodje na neku primetnu velicinu. Posle toga im polako razredjujes obroke i usporis im metabolizam.
E sad to sto sam ja imao gomilu muzjaka, i sto ce oni kratko da zive,to je druga prica.

Borko
01.08.08., 20:16
zokis baš ti zanimljiv raspored hranjenja :)
probaću i ja tako pa ću vidjeti kako će biti.

miksajlons
26.08.08., 01:48
Danas sam ubacio tari livadskog pauka koji je bio iste veličine kao i ona, bilo je rvanja 15-tak sekundi i naravno da ga je tara savladala. Mada po prvi put nije plen odmah uvukla u jazbinu već ga je držala oko 5 minuta i tek onda je odnela i još ga jede. Ovo je prvi put da sam video ovako nešto. Svaki put ćapi plen i odmah ga ubaci u jazbinu, ali ovaj put je bilo drugačije. Planiram uskoro da joj dam malog guštera, pošto ima dosta malih podarcisa.

marko
30.08.08., 18:58
Sve poruke o uređenju terarijuma i njegovom uticaju na život tarantule su premeštene u ovu temu:
http://www.teraristika.org/forum/showthread.php?t=4312
pa ako je neko ostao nedorečen neka bude toliko slobodan da nastavi diskusiju u novoj temi.

Ovde možemo nastaviti da pričamo o domaćem leglu :)

Moj primerak sam kao i Grof već obećao bratu tako da njen/njegov život neću ispratiti do kraja ali rado ću podeliti komentare dok god je u mom vlasništvu :) Moram da kažem da mi je sve draža što je duže kod mene (u prevodu, kud sam je već obećao za poklon ::D)

Ig0r
01.09.08., 00:12
Moram da kažem da mi je sve draža što je duže kod mene (u prevodu, kud sam je već obećao za poklon ::D)


U ovome se potpuno slažem sa tobom... Jako mi je žao što ću u oktobru morati da se oprostim od nje(ga)... Tada ću sve informacije koje sam zabeležio podeliti sa vama...

zokis
09.09.08., 19:41
Novo presvlacenje 08.09.2008. Kosuljica ima raspon od 7.3cm.

miksajlons
09.09.08., 21:00
Ja ne merim košuljice, ali posle 4-og presvlačenja tula ima oko 8 cm. Tara se 4-i put presvukla pre tule, kao i uvek, i sigurno i ona ima oko 8 cm.
Lepo jedu i rastu.

zokis
09.09.08., 22:58
Ja merim kosuljicu zato sto nju mogu precizno da izmerim. Mogao bi samo otprilike da kazem kolika je sad moja T. To bi bilo oko 8.5cm +/-. Rast u odnosu na predhodnu kosuljicu je bio 1.6cm.

miksajlons
13.09.08., 01:41
Evo juče je tula pojela svog prvog guštera, ali moram reći da nije bilo nikakvog otpora pošto je bio mali i lako ga savladala. Moram opet naći nekog većeg pauka da bude malo borbe.

miksajlons
24.09.08., 01:47
Pre neki dan nisam imao Tuli ništa da dam za klopu, zbog ovog hladnog vremena nema mnogo buba napolju u prirodi. I slučajno nabasam na buba rusa, crnog tvrdokrilca za koje neki misle da su bubašvabe, kao i ja kad sam bio klinac. Zbog čvrstog oklopa otkinuo sam joj jedno tvrdo krilo i ubacio Tuli koja je oberučke prihvatila i jela je punih 24 časa. A i dosta je popunila abdomen. Tako da i vi možete probati s tom vrstom insekta, ako niste do sada.

Bifrost
24.09.08., 02:01
Ni ja nisam znao da je tvrdokrilac :shock:, na koju bubu rus mislis? Da li mislimo na istu - Blatta orientalis?

Miroslav
24.09.08., 03:58
Koliko znam buba rusi i buba švabe su poprilično masni. Sve ono belo što istisneš, kad ga zgaziš, je mast tj. neki oblik sala. :)Z

miksajlons
24.09.08., 04:35
Nije Blatta orientalis. Ne znam joj latinski naziv. Obicna crna buba tvrdokrilac, slicna zenci nosoroga, sporo se krece. I jeste bela iznutra, ali i to dobro dodje, kad nema nista drugo. Sad sam nabavio fobase i dubie. Ali oni pederi se odmah zavuku u treset ako je tarantula ne capi odmah i nemozes ih naci. Danas Tula stoji gladna na ulazu i ceka plen, ali nisam hteo nista da joj dam, pa neka pronadje dubiju ili fobasa preko noci, necu valda ja da kopam po tresetu, neka se malo potrudi.

zokis
02.11.08., 08:56
Izvestaj: Zadnje presvlacenje je bilo 25.10.2008
Trenutni raspon po mojoj proceni je preko 11cm mozda cak i 12cm.
@ Zarko Da li po boji i dalje lici na muzjaka?
http://img371.imageshack.us/img371/4910/cambrigeimm7.jpg

Bifrost
02.11.08., 11:46
Naravno da je muzijak sta si ocekivao :lol: :D

zarko
02.11.08., 13:55
ja mislim da je zenka, gledaj noge, crvenilo i boju.
noge dosta krupne, boja svetlija i srvenilo je lepo. ja bih rek oda je zenka. ali ko sto rekoh sam opreko spermateka moze da se vidi sigurno.

kimo
02.11.08., 14:41
ja mislim da je zenka, gledaj noge, crvenilo i boju.
noge dosta krupne, boja svetlija i srvenilo je lepo. ja bih rek oda je zenka. ali ko sto rekoh sam opreko spermateka moze da se vidi sigurno.


Ti si kralj :D Zar i dalje mislite da se po tome može odrediti pol? Mislim da je to ne moguće i da ne treba ni pokušavati tako određivati. Na sledećem presvlačenju će se znati pol jer ako je mužjak biće polno zreo a ako ne bude onda je ženka. Inače ima puno varijacije i kod veličine, ali ne verujem da je kod ove vrste to izraženo toliko. Videćemo vremenom.

Ig0r
14.08.09., 19:14
Možda bi ovo trebala da bude nova tema ali pošto se radi o primerku iz ovog legla pišem ovde.

Došlo je do prvog "vlažnog presvlačenja" kod mene. Treset jeste bio možda malo više vlažan, a ni ventilacija nije bila najsrećnije rešena. To jest nije bila rešena, ali ne mislim da je to uzrok onome što se desilo jer je T već dugo u tom terarijumu takvom kakav je.

T bi imala sigurno 13 - 14cm da je preživela. Ispod starog egzoskeleta bilo je toliko vlažno da ja još to ni na netu nisam video. Sva je ulepljena, ni jedna dlaka joj se ne odvaja od abdomena koji je ostao jako mekan.

Razlog zašto se ovo dešava ja stvarno ne znam.

Eto, nije da post nešto obiluje korisnim informacijama ali bar da se zna da se i to dešava...

Neca
19.08.09., 10:34
Ha , zaboravio sam skroz na ovu temu ...

Da i ja kazem nesto , kada se vec javljam ...

Od dve tarantule koje sam ja dobio od Tope , dobio sam jednog muzjaka i jednu zenku . Muzjak ima raspon nogu oko 18cm i spreman je za parenje , ako se vec nije pario .... Sa zenkom je bilo malo problema , jedno vreme nije htela da jede , ali se sve to stabilizovalo , i sada je dobro . Ona je nesto manja .

Od dve tarantule koje su kod Miksajlons-a , izasle su dve lepe zenke , obe su oko 17-18cm , super zderu , super rastu ...

Eto toliko ...

Pozdrav ..

marko
12.09.09., 12:35
Još jedan primerak iz ovog legla je polno zreo mužijak. Nabavio sam ga u aprilu prošle godine i bio je oko 1.5cm, sada posle skoro 17 meseci je sazreo. Ne znam trenutnu veličinu.