PDA

Pogledaj punu verziju : Fontana u terarijumu?



rassa
08.07.08., 19:37
zanima me da li neko stavlja fontane (one male) u terarijume

zarko
08.07.08., 20:38
nikako ne stavljaj....
ima vec neki tred gde sm opolemisali .losa stvar

rassa
08.07.08., 20:50
sto?
izgledalo bi lepo

Dahaka
08.07.08., 22:29
Mozda ako imas veci teratium.

marko
08.07.08., 22:42
Ne bih ja to stavljao ni u kom slučaju. Osim što lepo izgleda ništa više ne radi. Možda će neko reći da bi to dobro održavalo vlažnost vazduha ali dovoljno je i vlažno i bez fontane, uostalom ima drugih načina što se vlage tiče. Čekaj, ta fontanica ima u sebi nešto što tera tu vodu da cirkuliše? Neki motorčić mali štaveć, nisam nikada video iz ruke kako to izgleda ali čini mi se da bi tu stalno nešto zvečalo, vibriralo nešto tako. Mislim da se pauku nikako ne bi svidelo to u blizini, konstantne vibracije, nikako...

Dahaka
08.07.08., 22:47
E a zavisi i kolika je zivitinja u terarijumu.

isto se Ja slazem da ne valja. jedino ako je bas veliki terarijum.

zarko
08.07.08., 23:06
fontana ima pumpu pumapa zuji -sterisrazivotinje!katastrofa...eventualno uz iguanu ili leo ali je shit !!! totalni

rassa
09.07.08., 00:51
nisam tako razmisljao ali stvarno je shit za tarantulu posto vibrira ceo boziji dan i noc - pa to bi i coveka izludilo ako je u sobi s zivotinjom a tek zubor vode.........

hvala na odg

zarko
09.07.08., 01:17
ja sma probao i tokai je po######....
odatle znam

Bojan
11.07.10., 09:45
a jel to bezbedno postaviti kod burmanca u terarij ?

ritjzo
11.07.10., 16:02
Ima neka fontana kod brace kineza sam video. uopste ne zuji. to je ustvari kao neki zid i sa njega se sliva voda. jako lepo izgleda..

FatBastard
12.07.10., 12:49
One kupovne fontane imaju pumpu u sebi (samim tim i u terarijumu) i to je uzhasno stresno za zhivotinju + imaju i bedne pumpe koje zuje itd...
Medjutim, ako sam napravish sa pumpom koja je van terarijuma, koja je kvalitetna, ne zuji i to, mozhe biti vrlo lepo i korisno (ako ti treba vlazhnost iznad 70%) !!! :D

sasha83
14.07.10., 01:11
ja sam mom kameleonu napravio i ubacio fontanu sem zuborenja se ne cuje nista ter mi je veliki tako da se lepo uklopila

ritjzo
14.07.10., 18:43
http://www.youtube.com/watch?v=Ul3C0Eu-0ZY

Da li moze da se ubaci ovako nesto H.Gigasu? Oni vole da kopaju, ali ovo extra izgleda.

edit: Sasha, ti si ono super odradio za kameleona. ;)

dino
01.09.10., 11:04
To bi bilo dobro kornjaci staviti njoj vlaga ne bi smetala jedino zujanje...

NecrovoX
01.09.10., 11:37
Ja bih isto voleo da napravim kao fontanicu u terarijumu,ali nisam uopste razmisljao o ovim negativnim aspektima koje ste ovde naveli.Naime ja bih stavio kod Boe constrictor u terarijum,i to namestio da radi samo danju kada radi i sijalica (isli bi na isti vremenski prekidac).Sada sam bas u nedoumici,...Ja nisam primetio da nesto zuje i vibriraju,ove sto sma ja gledao se stave u posudu sa vodom,crevo iz nje se provuce gde god i ono tamo gura vodu,ako i zuji nesto kontam da to voda prigusi.Ima neko jos neka pozitivna,negativna misljenja? Svi ste koristili te iste?

nightwolf
01.09.10., 19:24
Ima da se nadju i lepe fontane i slapovi,a i sam da napravis nesto uz malo truda i znanja moze da izgleda super.ali kod zmija ti nebi preporucio da stavljas.boi nesmeta da voda lije po njoj,a zamisli sad...
sigurno ce voda da se sliva od nekud,ili sta vec,i desi se da se zmija prisloni uz vodu,slivace se niz nju,i ima da ti izlije vodu po celom terarijumu.sve ce ti poplaviti.ovo se meni desilo,al sva sreca da sam video na vreme i ugasio fontanu.inace ispod drvenog dna terarijuma mi je bio produzni,pa ti zamisli kakav bi vatromet bio da je natopilo dno i procurila voda:(

acajelen
03.09.10., 16:29
Ja sam video kod jednog lika fontanu koju je on sazidao od kamena i mnogo lepo izgleda i kad ne radi. Terarijum je ogroman i u njoj je l. parashybana. Odokativno, mislim da je nekih metar u sirinu (ter. ne parsh. :o). Samo, retko kad ukljucuje fonatanu kaze da ga tera na pisanje, posto zubori. Ali ja nisam cuo da zuji sto ne znaci da ne proizvodi sitne vibracije. On kaze da i muzika proizvodi vibracije ponekad i vece nego fontana. Tako da on misli da to nije problem. Lepo je za nekog ko hoce da mu ter. bude kao ukras, pa ukljuci fontanu samo kad dodju gosti.

concepcion
03.09.10., 18:31
slozio bih se sa nightwolf-om,mislim da bi boa napravila haos sa tom fontanom ;) mozda jedino ako preko dana nije aktivna,tada ne bi bilo lose ali opet postoji mogucnost...ti proceni,znas najbolje da li je aktivna danju,npr moj burmanac mali seta danju cesto dok kolumbijska nema sanse da proseta preko dana

NecrovoX
04.09.10., 08:18
Moja danju obicno ne mrda,a retko kada i vodi prilazi osim da pije ponekad.Jos ni jednom nije usla da se kupa za ovih godinu i po dana koliko je kod mene.Ako je ponekad i stavim u kadu sa mlakom vodom to je onda plivanje kao maratonac samo da izadje.
Ali opet,nabrojeno je previse negativnih aspekata ove ideja da me odgovori od toga.Bilo bi bas lepo,ali mislim da to onda ipak samo za neki bas,bas veliki terarijum,ovako za ove kutija varijante nije pametno.

MRGooD25
06.09.10., 11:50
Pocinjem da pravim terarijum za Physignathus cocincinus (http://www.teraristika.org/forum/showthread.php?t=2815) i zanima me da li bi mu smetala fonatana ako je postavim u terarijumu! Planiram da to bude veliki terarijum 150x60x60! Jel to ok? :)

Sava car
08.09.10., 16:07
Ima par pametnih komentara ispod ovog klipa, mislim da oni dovoljno govore kolko je (ne)korisna fontana zaT..

MRGooD25
09.09.10., 08:03
Za tarantulu jeste, meni treba za gustera, plus sto ja zelim da sredim filtraciju za vodu tako. Oni traze izuzetno cistu vodu, visoku vlaznost i zato sam mislio da bi to bilo ok da je stavim.

nightwolf
09.09.10., 13:38
Nemam iskustva,sa takvom vrstom gustera,al bi rekao da moze.kako inace spreciti da se voda ustoji?jos ako izvrsi nuzdu,a to rade uglavnom u vodi,sta...menjaces vodu 2 puta dnevno?kazem,ne znam,al i ja planiram da uzmem Physignathus cocincinus-a i sigurno da cu staviti pumpu,filc,i aktivni ugalj da prociscavaju tu vodu.