PDA

Pogledaj punu verziju : Amblypygids sp - Tailless Whip Scorpion



Nemanja
18.07.08., 01:40
http://www.fs.fed.us/r8/caribbean/wildlife-facts/2006/wildlife-facts_images_2006/8-guaba.jpg

http://whitinglab.byu.edu/images/database/charinus.jpg

Da li sam na pogresnom mestu stavio ovo ili...?? ::D
Ne mogu biti zanimljivije!!!
Samo mi nije jasno kako neko drugi nije ranije zapoceo ovu temu, a ako jeste, ja sam skroz ocoraveo :lol:.

kimo
18.07.08., 02:00
Šta sa njima? Oni nisu ništa zanimljiviji od bilo koje vrste tarantule, jedino što mnogo čudnije izgledaju i ništa drugo :)

Teme o njima nema jer ih niko ne poseduje, nije problem da se nabavi nekoliko vrsta, samo što niko nikada nije pokazao neko interesovanje...

Isto se i čuvaju kao tarantule i hrane se insektima.

mare_lacerta
18.07.08., 03:02
Kimo ja mislim da je ovo neka vrsta skorpiona...ili gresim ;)

Pozz

Geni
18.07.08., 03:31
Nisu ništa posebno. Hteo sam da nabavim malog jer brzo raste ali je bilo samo velikih u ponudi pa nisam. Nisu ni skupi ni retki. Isto se čuvaju kao tarantule, isto se hrane i sem njihovog čudnog izgleda nemaju neku karekteristiku koja ih odvaja. Amblypygidi su arahnidi isto kao škorpije, pauci, tarantule, solifuge itd... nisu škorpije.

Nemanja
18.07.08., 13:10
Stvarno?? A neka idu u p.m. ovi sto su pisali tekstove o njima, kao "nikada vam nece biti dosadno pored njih", "jako su zanimljive, necete pogresiti ako ih uzmete". Stoka lazljiva,a ja kao trazio sajtove koji ih ne prodaju, mislim se da oni manje lazu... E krs.

Geni
18.07.08., 14:52
E, čekaj malo, stani, vidi, gledaj... ::D

Nisu oni nezanimljivi. Svi mi koji držimo tarantule, škorpije i tako te živuljke to radimo jer su nam takvi oblici života zanimljivi. Samo kažem da nisu mnogo drugačiji od tarantula i škorpija. Njihov izgleda ti je dovoljan razlog da ih držiš ako ti se sviđaju. Bezopasni su i nema razloga da ne izmeš nekog.

Samo smo objašnjavali zašto ih niko ovde nije nabavljao.

Nemanja
18.07.08., 16:32
Pogresan izraz, izvini, naocare sam slomio pa me malo boli glava i ne vidim lepo, pa ne marim mnogo sta kucam. Meni bi to bilo zanimljivo da je istina ono sto su oni napisali, a ako je gajenje slicno gajenju tarantula i skorpija , mene nema onda u toj prici. Pre bih uzeo onda skorpiju koja ce mi se svidjati makar samo spavala, a ne ovu, koja me je privukla zato sto sam imao pogresnu predstavu da je ona totalno drugacija po ponasanju, a oblik bi mi bio zanimljiv prva dva dana, a posle...

nenad
18.07.08., 17:02
Pa, svasta pise na internetu, nije sve istina ;) Npr. za bradate agame na svakom sajtu pise da su izuzetno pitome, cak sam citao i da su to najpitomiji gmizavci, koji obozavaju da se uzimaju u ruke. Istina je malo drugacija, ima dosta primeraka koji uopste nisu tako pitomi, koliko god se trudio oko njih.

Nemanja
18.07.08., 17:27
Znam ali ja poverovah, ucinilo mi se tacno. Nema mnogo o njima, a svi pisali isto, pa...

indijanac
18.07.08., 21:39
meni bas super izgleda ova zivuljka gore sta god da je :D
koliko raste (ako neko zna)?

Nemanja
19.07.08., 10:47
Nego sto se tice ovih skorpija, koliko one mogu da kostaju? Koliki ter treba za njih? Mozda bih mogao da podelim ter d75,s30 i v35 na dva dela pa drzim i jacksoni i njih? Totalno sam zaboravio da imam taj ter.

kimo
19.07.08., 11:27
Možeš,samo što za B.jacksonija ti je dovoljan i terarijum 20x20x15cm za odraslu jedinku, naravno malo veći neće da škodi, a ovi su uglavnom krakati vanzemaljci, pa bi morao da im obezbediš malo veći terarijum, taj ceo bi bio super za par...

Nemanja
19.07.08., 12:05
Ako je tako, mogao bih i par da drzim, ali samo muzijak i zenka (lezbejke ne primamo), ako je moguce da stalno budu zajedno, jer bi onda bilo sanse i da se pare i bude malih vanzemaljaca (normalno da bi bili razdvojeni kada je potrebno, ali na kratko, imam malo prostora). A za b jacksoni bih napravio vec nesto (30x30x30 posto imam bas toliko mesta na polici za nju), sad pravim za zabice, a ostace mi OSB za jos par terarijuma... Nisi mi rekao neku cenu, ne mora u dinar tacna, samo neka okvirna, da znam koliko mi dugo treba da skupim pare??

kimo
19.07.08., 12:51
Ne znam sada tačno koliko su bili, ali mislim da se kreću od 20-25 eur, ali iz odgoja i to mladunci oko 5-7cm, a kod njih nije baš lako odresditi pol, pa tako da ne znam da li se na toj veličini mogu razlikovati...

Nemanja
19.07.08., 13:00
Znam to, nego se malo nadam da moze da se odredi, jer bi bilo zanimljivije kada bi se parili ::D. Sta ako ti prodaju dva muzijaka, znam da oni ne smeju zajedno? 50 evrica za dva komada nije mnogo!

zarko
19.07.08., 18:01
uzmi jednog ....zasto bi riskiroa da se pojedu

Nemanja
19.07.08., 18:29
Ako ne moze da se odredi pol kod tako mladih, to cu i da uradim.

Geni
08.01.09., 02:46
Ajde da postavim i par slika... Ne voli često da se pojavljuje pa ga je teško slikati. Danas sam imao malo sreće jer je morao da dođe sa prednje strane da bi ulovio lateralisa pa sam (jedva) iskoristio priliku.

http://i206.photobucket.com/albums/bb178/Geni_22/Amblypygids-2.jpg

http://i206.photobucket.com/albums/bb178/Geni_22/Amblypygids-1.jpg

zarko
08.01.09., 03:50
u finjak...
koliko ih imas?
kako su sa vlagom ,osetljivi?

Geni
08.01.09., 03:51
Imam samo jednog.

Potpuno neosetlivi i nezanimljivi. Spori su i pomeraju se samo kada love hranu. A i tada su spori. Probao sam i da dam veliki plen ali se samo ne obazire na njega.

zarko
08.01.09., 04:01
kazes nezanimljivi?!
nisi odusevljen nesto

Geni
08.01.09., 04:04
Pa znao sam da su takvi i pre no što sam uzeo ovog. Nije da nisam oduševljen nego da neko ne pomisli po njihovom izgledu da je to neka zver.

Stalno je sakriven i to na najtamnijem mestu. Ne voli svetlo. I kada se kreće to radi jako sporo. Čak i kada lovi. VIše voli da čeka da mu plen dođe i onda ga polako uhvati.

zarko
08.01.09., 04:05
imas li neku sliku anfas?

Geni
08.01.09., 04:06
Nemam, teški su za slikanje.

Postaviću kada ga uhvatim naravno.

marko
08.01.09., 09:31
Spori i ne treže puno vlage? Sušta suprotnost od onoga što sam pročitao u Maršalovoj knjizi? Zanimljivo.

Geni
08.01.09., 09:34
Pazi ovako, MOJ je spor. ali je odrasli primerak. Možda su malo brži i aktivniji dok su mali.

Vlagu im držim kao kod tarantula i nemam nikakvih problema. Pitanje je šta se mislilo kada je rečeno da im treba veća vlaga?

zarko
08.01.09., 16:52
pa pretpostavljam 70% je ok ali treba da se procita a ne da se nagadja ko ja :)

kimo
08.01.09., 22:03
Kada vidim ove procente samo se nasmejem :) Nemojte da plašite ljude tim procentima toliko.

Svakako je zanimljiva živuljka, ako ništa onda po izgledu :)

zarko
09.01.09., 19:47
sta tu ima da plasi ljude ?
pa valjda treba da se zna na koliko se i sta drzi...inace bi svi radili proizvoljno

kimo
09.01.09., 20:21
Pa da, ali ne baš tako kako ljudi predstavljaju...za paukove mislim da ne mora da se koristi higrometar, eventualno za neke ba osetljive, pa tako ni za ove viptejl škorpije.

zarko
09.01.09., 20:30
ma svako treba da ima higrometar da bi naucio i steko bolji osecaj a nema potrebe ni jedna vrsta da ima stalni higrom. u ter..

Geni
09.01.09., 20:35
Pa to je u zavisnosti od toga kako ko voli da mu se objasni. Nekome 'malo vlažnije' ništa ne znači i paniči ako ne zna neku meru. Meni na primer % vlage ne znači ništa. Dovoljno mi je samo da znam o kom rasponu se radi pa ću ga sam odrediti. Nikada ne bih koristio neki merač. Eventualno u nekom inkubatoru ali to su posebni uslovi.

Ni jedno ni drugo nije pogrešno, mada ti postotci često plaše neiskusne a još gore je ako nabave neki lošiji higrometar pa se muče da održe tih 70%. Tu se slažem sa Kimom da su postotci često kontraproduktivni. Sve zavisi kako ih ko prihvati. Ako ih prihvatimo kao neku referencu, onda je sve OK ali ako ih prihvatimo kao apsolutnu vrednost koju je neophodno održavati, onda je loše.

zarko
10.01.09., 18:05
pa kad neko kaze oko 70% i ti uzmes digitalni merac od 15e (sot nije veliki izdatak) pa drzis i vidis da bude od 55-80% i steknes neki ritam i osecaj, bolje je nego da vlazis a danemas pojam koliko je .
bar se meni cini da je tako lakse..

Geni
14.01.09., 15:30
Baš tako Žarko, to je idealna primena higrometra ali često nije tako. Ljudi pokušavaju da drže tih 70% i to je problem jer je praktično nemoguće naročito jer su loši merači jako neprecizni i sporo reaguju.

zarko
14.01.09., 19:35
razumemo se...
ja ga koristim da bih steko bolji utisak, drgo moj higrometar kosta 50ak evra i ide u 0.01% preciznost...mada sam ga dobio :)
sad koristim samo kod chodroa!

Geni
18.01.09., 01:59
Evo jedna malo bolja slika. Opet je zbrisao čim sam krenuo da ga slikam.

http://i206.photobucket.com/albums/bb178/Geni_22/Image-6836_small.jpg

Geni
18.01.09., 02:42
Možda je ovako bolje

http://i206.photobucket.com/albums/bb178/Geni_22/Image-1.jpg

marko
18.01.09., 15:34
Veoma veoma čudna živuljka, voleo bih da je vidim u pokretu, u nekoj akciji.
Ne znam još uvek da li bih je voleo u kolekciji ali je svakako zadivljujuća koliko je neobična.

Koja je razlika Gorane u ove dve slike? Neko dodatno svetlo?

Elem, pohvale za tvoje slike su suvišne, treba u potpis da dodam
"Gorane svaka čast na fotke :)"

Bogica1985
18.01.09., 16:37
Koliko vidim ,to je ustvari jedna slika samo što je prva malo obrađena ako se ne varam?

Prva mi je nekako lepša, na drugoj po meni ima previše svetlosti na panju.

Geni
18.01.09., 16:49
Ista slika... Na prvoj sam se malo igrao a gruga je samo sređen WB.

zarko
18.01.09., 17:43
odlicna sliak ova...prva...
a GRUGA :) je isot dobro ali sto kaze bogica suvise svetla na panju...
naravno samo laicki utisak ..
zivuljka je predivna .voleo bih bas da je vidim