PDA

Pogledaj punu verziju : Ptychozoon kuhli



Proka
18.07.08., 15:25
e ovako ae ko zna malo vishe o ovoj vrsti nek napishe malo .. poshto vidim da na forumu nema dosta o njima
a morate se sloziti da su prelepi :)
http://img508.imageshack.us/img508/2249/geckovolantdekhlptychozzm2.jpg
slika preuzeta sa sajta :
http://picasaweb.google.com/Geoffrey.faune/REPTILESSauriensChLoniens/photo#5143586494307309602

zarko
18.07.08., 19:24
ekstra interesantni gusteri.
jako losa stvar je sto su jos uvek WC primerci ako vam neko drugcije ne garantuje. ima ih i CB ali su retki jer je njihova cena oko 1-1,5$ WC. tako da preplavljuju nae(evropsko trziste).
CB su neuporedivo kvalitetniji.
imao par i definitivno su WC jer su bili prepuni parazita i to se zavrsilo nakon nekoliko meseci.
cuaju se ko tokai
postojbina indonezija
malo veca vlaznost i ne prevelika temp do 35
jako su agilni i brzi, ne vole da se drze po rukama.
jedan od razloga zbog kojeg ce retko ko da se odluci za njih!
mali gekoni nemaju nikakvu prodju kod nas zato ce i uvek biti "retki" ovde.
mora da se odvajaju jer breeding kolonije cesto traju god dve pa se desi da neka zenka rikne!
znaci zenke zajedno a muzijakci solo.
ispustaju zvuke jako interesantne nalik na civkanje !

love suepriska!
kamuflaza im je najaca a falte na telu su prelepe.
jako slican kulliu je lionatum koji se malo razlikuje u predelu repa boji jezika i jos neke fizioloske razlike ...
mislim da je nadmorska visina glavna razliak izmedju ove dve vrste ,ali to je info. iz malog moga verovatno netacna (i odnosi se verovatno na ptyodactilkus guttatus i haselquisti) ???
eto ...
toliko iz prve ruke.
boze zdravlje uzecu ih ponovo jer je to jedan od retkih malih gekona koji su ispunili moja ocekivanja !

Proka
18.07.08., 21:09
pa to mi rece i kimo kada sam razgovarao sa njim da se teshko nalazi CB .... uglavnom WC ...

Proka
19.07.08., 01:50
evo jednog ok linka za Ptychozoon kuhli-je :
http://www.freewebs.com/slygecko/ptychozoonkuhli.htm
nadam se da cu do seldeceg leta biti ponosan vlasnik ovog malishana ;)
(jedino ako ne poludim i odlutam negde , kao shto znam :idea:)

zarko
19.07.08., 02:40
jak osu interesantni ali posto ne mozes da ih uzimas dodju ko A.genikulata koja jede svaki da nan

Proka
19.07.08., 02:47
ma pazi ja ni mog L.gecko-na nevadim iz terarijuma (jedino kada cistim ) mislim da za mazenjem i vadjenjem gushtera i tarantuli nema potrebe .
on je u svom "stanu" ja u svom i obojca uzivamo ;)

nenad
19.07.08., 03:08
Dozvoli da se ne slozim s tobom :D Ja volim svoje zivotinje da vadim iz terarijuma. Nije mi zanimljivo da ih samo gledam.

Proka
19.07.08., 03:10
ja ne .. jer znam da im ne prija tako da ... samo kada cistim mogu da se pozabavim sa njima .. ovako ne
mada ponovo ti vecinom gajish zmije zar ne :lol:

mare_lacerta
19.07.08., 03:31
Ma igra se on i sa zmijama,bile otrovne ili ne :lol:

zarko
19.07.08., 03:48
ne, nisma hteo to da kazem ,tj ..prblem je u tome sto uvek krene nesto naopako.
lako uzmes leo pa vidis da li se presvuko i td itd ..a kulija mora da hvatas i da ga stresiras!
a to je jako komplikovano i moze mnogo da mu se naskodi samo od stresa..zato ne volim sitne gustere (vise) jer je jako tesko da e brine o njima.
ne mogu da se pregledavaju i jako su plasljive

Proka
19.07.08., 04:11
ma skapirao sam ja tebe odma ... pa pazi moj l.gecko se i dalje u neku ruku paranojishe od same ruke...

ali znam da ima dosta problema sa samim strahom uglavnom svi careshet-ovi obracaju paznju na sam strah kod Ptychozoon kuhli ..

zarko
19.07.08., 18:03
stres je kod reptila _bolest_
problem je st ostres moze da napravi vecu stetu nego sama korist od redovnog pregleda. tako ej poznato da C meleri (najveci kameleon na S) rikne posle smaog rutinskog pregleda i uzimanja brisa kod vet!

Proka
19.07.08., 18:11
uh zato sam pobegao od kameleona ... mnogo treba da se cima oko njih a imaju kratak zivotni vek .

kimo
19.07.08., 18:23
uh zato sam pobegao od kameleona ... mnogo treba da se cima oko njih a imaju kratak zivotni vek .


Netačno! Ako se raspitaš sve unapred i obezbediš sve potrebno najlakša životinja za držanje...maltene. Znam da ljudi kada vide kameleona se oduševe i kao ne mogu ja to da držim to je za neke ekperte i tako te priče...to je samo odvratilo ljude od najlepših guštera na svetu...šteta što ne znanje i ne upućenost tako razaraju ovaj hobi...

Proka
19.07.08., 18:33
kazem ti mene je prvenstveno oterao kratak zivotni vek... a i slabo vremena provodim kuci ... tako da samim tim inebi imao vremena da mu posvetim dovoljno paznje ..

Proka
01.08.08., 13:36
zarko jel imash ti sliku terarijuma za njih ? ako imash baci samo sliku jednu da vidim

zarko
01.08.08., 14:05
nemam ni jednu sliku celog ter ali jednostavno je potpuno isto ko tokaiju jer su sa istog podneblja.samo malo smanji prporciju :)
tanje kore i sl...
visina neka 50 sirina 40 dubina 40 to je bio moj ter

huana
01.08.08., 14:18
konachno se neko setio i ovog malishe.. ja sam vec smarala i zarka i kima za ovog gushtera...:)
inache ja idem po njega u cheshku u septembru..nashla sam devojku koja ih uzgaja tako da mi je obecala dva....pa ako sve ispadne kako treba a trebalo bi..vec krajem septembra odlazim za prag po njih:))

Proka
01.08.08., 14:23
ohoho lepo lepo
evo ja cim se vrnem sa mora radim terarijum ili ti vivarijum za njim .. poceo sam polako da skupljam biljke
i da razgledam shta gde i kako ...
a ti ako budesh uzimala obavezno slike :)

Proka
01.08.08., 15:12
e da da dodam i ovo
ja sam planirao ovako neshto za vivarium .. samo sa malo vishe biljaka .... shta mislite o tome .. .
?
http://img227.imageshack.us/img227/4893/terrarium1lm3.jpg
slika preuzeta sa sajta :
http://www.brianstropicals.com/

zarko
01.08.08., 22:16
i vise grana ti treba u ter

Proka
04.08.08., 08:40
ma to znam .. samo kao osnovu sam mislio onaj ter sa slike .. imam vec dosta granja i lijana koje planiram da ubacim ... ali to tek kada se vrnem sa mora ;)