PDA

Pogledaj punu verziju : Foto Album .



Proka
20.07.08., 22:27
Kao shto kaze sam naziv mogao bi da se doda deo gde bi svaki korisnik mogao da ima svoj foto album da ga tako nazovemo ...
Gde bi mogao da kaci slike svojih zivotinja, terarijuma itd. Video sam to na par foruma i izgleda mi ok .
Samo ne znam koliko je to teshko da se realizuje ..

Geni
20.07.08., 22:34
Realizacija - veoma laka

Prostor na hostu za te slike - mnogo skup

Proka
20.07.08., 22:44
pa jel moze da se iskombinuje neshto preko imagehacka ?!?!
mislim lupam ne znam :)

marko
20.07.08., 22:53
Može, otvoriš novu temu sa nazivom "Prokine slike" i samo ti kačiš sa imageshack ili photobucket ili kojeg već sajta :D Ako misliš na novu sekciju sa imenom "Slike" to je već na administratorima da odluče.

Proka
20.07.08., 22:56
e pa moze i tako neshto ... staviti pod forum "slike clanova" ili tako neshto .
mada bilo bi odlicno da samo drugi useri mogu da udju u taj foto album i gledaju slike a ne i da postuju.
ako tako neshto moze da se uradi ..

marko
20.07.08., 23:28
Ne treba zabraniti postovanje u takve teme, kulturica smo ljudi, bilo bi to nepisano pravilo ::D

Nemanja
20.07.08., 23:43
To bi bas bilo lepo, kao neki profil, kao ona tema "predstavite se", samo sto bi svako imao zasebno i drugi ne bi mogli pa postuju. Samo, ako se to realizuje, neka se ne zove "slike clanova", nego "Moji ljubimci" ili sl. zato sto ne bi stavljali slike sebe, nego svojih najmilijih ::D. Trebalo bi zabraniti sve sto nije u vezi sa savetima i pohvalama, jer se na nekim takvim temama razveze o tome kako neko ima zeleni kamen u ter-u, a neko ima braon... a i to bi bilo preterano mnogo podataka, kada bi samo jedna trecina otvorila svoju temu, a na svaku po neko nesto da postuje, da li bi se neko snasao u 100 tema, sa po 15 str. To samo mislim, mozda je bolje bez zabrane, ali se nece znati dok se ne proba!! :D

marko
20.07.08., 23:52
Ma može i zabrana, ako neko ima neka pitanja, predloge, sugestije, molbe, žalbe i slično u vezi sa slikom neka koristi pp.

Nemanja
20.07.08., 23:57
Da, to je dobra ideja, samo sto ja izgleda pp nikome ne mogu da posaljem...

marko
20.07.08., 23:59
? Kako bre ne možeš? Pitaj Genija ako imaš nekih tehničkih problema ali ne vidim zašto samo ti ne bi mogao da pošalješ?
Pošalji mu pp :lol:

Proka
21.07.08., 00:01
Ne treba zabraniti postovanje u takve teme, kulturica smo ljudi, bilo bi to nepisano pravilo ::D

da ali bi onda neko mogao da postuje slike u tvoj foto album .. a i nebi lepo izgledalo ;)

Proka
21.07.08., 00:03
To bi bas bilo lepo, kao neki profil, kao ona tema "predstavite se", samo sto bi svako imao zasebno i drugi ne bi mogli pa postuju. Samo, ako se to realizuje, neka se ne zove "slike clanova", nego "Moji ljubimci" ili sl. zato sto ne bi stavljali slike sebe, nego svojih najmilijih ::D. Trebalo bi zabraniti sve sto nije u vezi sa savetima i pohvalama, jer se na nekim takvim temama razveze o tome kako neko ima zeleni kamen u ter-u, a neko ima braon... a i to bi bilo preterano mnogo podataka, kada bi samo jedna trecina otvorila svoju temu, a na svaku po neko nesto da postuje, da li bi se neko snasao u 100 tema, sa po 15 str. To samo mislim, mozda je bolje bez zabrane, ali se nece znati dok se ne proba!! :D
ma shto se tice samog imena "slike clanova" to sam samo lupio .. naravno da cese zvati drugacije :) ako uopshte bude postojalo :lol:

Nemanja
21.07.08., 00:07
Pojma nemam, sve je kao ok, stavi poruku u poslato, samo sto izgleda niko tu poruku ne dobije ili sam ja dovoljno glup da ne znam da saljem pp :D



ma shto se tice samog imena "slike clanova" to sam samo lupio .. naravno da cese zvati drugacije :) ako uopshte bude postojalo :lol:


I ja sam lupio, neka neko predlozi nesto!!! I'm running out of ideas here!! ::D

marko
21.07.08., 01:01
Čekajte bre polako sa davanjem imena, ništa još nije izglasano niti odlučeno :D

Proka
21.07.08., 06:44
pa znam pogledaj moje poslednje reci ;)

Geni
21.07.08., 08:45
Pojma nemam, sve je kao ok, stavi poruku u poslato, samo sto izgleda niko tu poruku ne dobije ili sam ja dovoljno glup da ne znam da saljem pp :D


Pošalji mi pp pa da vidimo da li radi.

A što se ostatka teme tiče:

Ne može da se realizuje tako kako je zamišljeno jer ne postoji tehnička mogućnost da samo jedan član može da postuje u nekoj temi. Može da se stavi da ne može da se odgovara uopšte (kao u oglasima) ali onda ni pokretač teme ne bi mogao da postavi još neki post u svoju temu.

Proka
21.07.08., 14:21
e smor ... ako bude ikad moglo tako neshto napravite ;)

Geni
21.07.08., 14:51
Ne verujem da će ikada biti tako nešto. Da objasnim, ima 3 načina da se tako nešto uradi. Postoji mod za smf koji služi kao galerija i koji radi taj posao ali on ne može da se stavi jer je ovaj template nekompatibilan sa novijim verzijama smf-a i on mora da se menja. Tiny portal koji je proširenje za smf i koji je u planu takođe ima galeriju. I sajt koji se radi u joomli ima galeriju.

Sve ove galerije traže da se slike postavljaju na host. Znači ne rade sa imageshackom ili tako tim hosting sajtovima. Mi trenutno imamo paket sa 300mb prostora i 3GB protoka mesečno. Od toga koristimo 200mb prostora i oko polovinu mesečnog protoka. Uskoro ćemo morati da avanzujemo na sledeći paket koji je 600/6 (duplo sve) ali ni on ne bi bio dovoljan za galerije. Računajte da jedna dobra slika ima oko par stotina kb. (ovde ne računamo ove majučne koje sada dozvoljavamo, već velike kvalitetne slike) 200-300 fotografija i ode sav prostor na disku. Za galeriju bi trebao dedicated server a to je preskupo za nas.

Ako pak ograničimo broj slika i njihovu veličinu, ni to ne valja jer se gubi poenta. Džabe nam da damo na primer 10 ili 20 slika po korisniku jer to niti će njih zadovoljiti niti će biti funkcionalno ako jednog dana budemo imali par hiljada korisnika.

Uzmite u obzir da je ovo neprofitabilan sajt i da će takav i ostati. Broj članova/posetilaca ne utiče na lakše podnošenje troškova.

Proka
21.07.08., 15:16
ma skapirao sam te ja shta ti zelish da kazesh ... zato ti ja kaze ako ikad bude postojala mogucnost ili ti mod da se tako neshto uradi zashto da ne :)

Geni
22.07.08., 10:58
Eto mi prilike da isprobam novi mod koji mi omogućava da ispravim sve naslove u jednoj temi sa zadržavanjem "Re:". Radi ;).

Proka
22.07.08., 16:38
hahahah hvala ;)

miljance
26.07.08., 21:49
Pošalji mi pp pa da vidimo da li radi.

A što se ostatka teme tiče:

Ne može da se realizuje tako kako je zamišljeno jer ne postoji tehnička mogućnost da samo jedan član može da postuje u nekoj temi. Može da se stavi da ne može da se odgovara uopšte (kao u oglasima) ali onda ni pokretač teme ne bi mogao da postavi još neki post u svoju temu.


Samo da se nadovezem. U oglasima mozes da odgovaras samo na teme koje si sam zapoceo. Dakle ideja o temama-galerijama je moguca, dakle moguce je da se dozvoli kreiranje novih tema a da moze da odgovaras samo u svom topic-u. Nadam se da sam dobro razumeo predlog. Naravno Gorane, ja bi se baktao sa dozvolama ukoliko bi ovako nesto izmislili. U svakom slucaju ja bih sacekao da prvo dignemo taj famozni sajt... Onda se mozda upustimo u dalju gimnastiku sa pravim galerijama.

Proka
26.07.08., 21:52
pa pazi .. ovo je bio samo kao predlog :)
a shto se tice sajta mogli bi da krenete da se bahcete ..kapiram da ima ovde josh ljudi koji bi mogli da vam pomognu .. ako vam je pomoc u opshte potrebna
predpostavljam da vam je nedostatak slobodnog vremena najveci problem :)