PDA

Pogledaj punu verziju : Koji fotoaparat?



crazy
28.07.08., 09:13
Prvo pozdrav svimana forumu!!!! E ovako, pošto će uskoro plata, odlučio sam konačno da pazarim neki digitalac... Naravno da slikam živuljke pre svega. Izdvoio bi nekih 17-18000 din. Pa me zanima sta bi se moglo najbolje izvući za ove pare :D, a da pravi dobre fotke, dobar makro, itd... Meni je zapao za oko Canon SX100 IS i Finepix S8000fd...
E,da da li je moguce nabaviti Canon G6?

Jel imate neki bolji predlog? Molim za odgovor i što više predloga...

Pozdrav! :cheers:

p.s. Nadam se da sam temu okacio napravo mesto.

Geni
28.07.08., 13:49
Ni jedan od ova dva. Nađi negde Fuji 6500fd i uživaj ::D.

crazy
28.07.08., 19:36
Ahhhh..... :( Znam da je dobar, al on je 310e. ::) Ima li nesto povoljnije? ::D

Dahaka
28.07.08., 20:07
To je oko 200 E je li tako , 18 000din?
Malo preko?

Mozda da nadjes polovan Fuji 6500fd.

Narano da je zdrav :---D

Geni
28.07.08., 21:07
Zadnja cena dok je bio nov je bila mislim 265. Bolje polovan 6500 nego neki od ova 2. A od ova 2 je malo bolji canon po meni. Fuji u ovim novim serijama ima neke sony-eve senzore koji nisu nikakvi. Ni blizu njihovih super ccd koji su bili u 6500.

crazy
29.07.08., 09:17
Al novoje novo, sad ste me naveli da uzmam 6500fd! :D To za senzor sam citao. A gde ima za 265E? Posalji mi PP.

Geni
29.07.08., 09:21
Pa nema ga više ::D. Zato i kažem da mu je to bila zadnja cena. Jedino da potražiš negde gde je ostao neki primerak na lageru koji nisu prodali. Aprat se mislim ne prodaje već skoro godinu dana ::).

Ako hoćeš nov model onda moraš još da se raspituješ jer nisam čuo ništa dobro ni za jedan od sadašnjih jeftinih modela.

crazy
29.07.08., 09:33
Pa nista, ako naletim na neki,uzecu ga...ako ne onda nesto drugo. Al ne znam sta, al zato je Geni tu da mi predlozi nesto? ::D

Geni
29.07.08., 09:36
Pa naleteo si na pogrešnog čoveka... Ja samo mogu da ti predložil DSLR i ništa više. Svi ovi prosumeri ne mogu ni da prismrde DSLR-u.

crazy
29.07.08., 10:09
Znam da ne mogu da prismrde DSLR-u,al nema se bas para, mada mozda polovan 350D.... U svakom slucaju, uzecu nesto, u skorije vreme.
Hvala na odgovorima, ako ima jos neko neki dobar predlog neka mi javi.

Bogica1985
29.07.08., 10:17
Vidiš kako znaš, polovan 350D , @Geni za koliko smo našli onaj polovan 350D jel bio 220eur, koliko se sećam?

crazy
29.07.08., 10:21
A negde sam procitao da moze da se nadje povoljno 350D... Moze se naci za te pare? To nije puno, jeste pazarili?

Geni
29.07.08., 11:14
250 je mislim bio.

Meni ne treba jer vec imam jedan a Bogica je lovu iskoristio da ode na more ::D

crazy
30.07.08., 09:33
Sad sam bas nasao Fuji S1000fd, on ima isto CCD senzor,akosta 195E. Sta mislite o ovome?

Geni
30.07.08., 10:23
Ipak bi bilo bolje da se raspitaš negde gde ima ljudi koji se bolje razumeju u temu. Ovde mislim da niko nema baš iskustva sa većim brojem foto aparata.

Fuji S1000fd ima isti senzor kao i 8000fd, bar mislim. 10 Megapixela CCD. I to je mislim Sony. 6500fd je imao Fuji senzor. Nemoj da mešaš CCD koji je tip senzora (nasuprot CMOS) i Fuji Super CCD koji je naziv za jedan od boljih senzora koji se koristio i koji samo u svom nazivu sadrži CCD.

Ja znam da je 6500 imao super senzor i da je pravio (i pravi) odlične slike ali nemam pojma koliko su ovi noviji lošiji jer ih nikada nisam video. Znam samo iz priče drugih.

Možda je najbolje da odeš na dizajn zonu i raspitaš se. Ili bar na neki tehnički nastrojen forum tipa benchmark ili elitesecurity.

crazy
30.07.08., 10:25
Evo upravo sam pitao na DZ, pa cekam odgovor.
Hvala Geni! :icon_cheers:

Geni
30.07.08., 10:30
Nisi jedini sa tom dilemom tamo.

http://www.dizajnzona.com/forums/index.php?showtopic=51151

crazy
30.07.08., 10:35
Da! Bas sam citao tu temu, koja slucajnost. :D :D

Bauk
31.07.08., 01:00
Mislim da bi trebali svi, ako vec niste, da procesljate ovaj site. Lik je genijalac i sto se meni jako svidja sasvim potpuno sasvim realan. Ima gomila zanimljivih tekstova, i testova same foto opreme. Postoji i deo RECOMENDED CAMERA pa pogledite malo...

www.kenrockwell.com (http://www.kenrockwell.com)

Geni
31.07.08., 08:59
Hahahahhahhahahhahhahah ::D ::D ::D ::D

Pa svi koji se malo bave fotografijom znaju za Kena "The truth" Rockwella ::D. I taj nadimak je sarkastičan ako se neko pita. Pogledajte malo o njemu na bilo kom domaćem ili stranom forumu o fotografiji.

Ne treba previše obraćati pažnju šta ken piše. On je više zabavljač nego pravi fotograf. Tekstovi su mu zanimljivi i to je to. Ko prati domaću kompjutersku scenu može da nađe jednog takvog novinara i kod nas - Miodrag Kuzmanović ::D.

Za diskusije o fotoaparatima preporučujem forume koji se time bave a od sajtova možda dpreview.

Bauk
31.07.08., 10:44
On mozda jeste #####ant i ironican. Ali uporedi te njegove tekstove i neke sa domacih i stranih poznatih sajtova, prilicno su slicni, samo sto ovaj ne prica puno o "bullshit" stvarima, sto ovi drugi rade. Mozda vise da bi pokazali svoje poznavanje pomenute teme nego samog, npr, testa opreme... Uostalom daj deo o aparatu koji on preporucuje je jasno posvecen prvenstveno foto amaterima. Bas ono sto vecini treba...

Geni
31.07.08., 11:06
Pa nije baš tako. I samo da napomenem (nakon što sam sada pročitao onaj moj gornji post) da nisam hteo da zvuči kao da se smejem tebi što si pomenuo kena "istinu" već što baš dugo nije bilo diskusije o Kenu pa sam se obradovao ::D.

Kenovi tekstovi su čak pre orijentisani ozbiljnim korisnicima kao vrsta zabave. Opet pominjem Kuzmanovića jer su isti. On veoma dobro zna o čemu priča ali svesno piše tako kako piše da bi se o njegovim tekstovima pričalo.

Ako pogledaš malo odnos između Kenovih (i tih prepisanih domaćih tesotva) i utisaka korisnika po forumima, videćeš da je osnovna razlika što na forumima imaš ljude koji su tu opremu koristili i mogu iz prve ruke da preporuče šta i kako.

Testove uglavnom pišu provesionalci koji MISLE da znaju šta nekom amateru treba (i najčešće greše). Jedna je stvar kada neko želi što manji aparat da bi ga nosio u džepu i slikao porodicu na moru. Preporučiš nekog IXUS-a i miran si. Samo drži na automatici nemaš šta da brineš. ALi dovoljno je da korisnik poželi malo više i odmah shvati da, po mišljenju tih koji su mu preporučivali, to nije za njega. Evo primer, moj drugar se sada vratio sa ohrida i žali mi se na neke slike. Pokušavao je da slika porodicu a u pozadini zalažak sunca iznad ohrida. Nijedna slika nije kako treba i on se pita zašto. Jednostavno - aparat nema mogućnost centralnog merenja svetla već meri celu scenu, tako da će u svakom slučaju porodica biti podeksponirana. Slika samo na letovanju i ne interesuje ga fotografija ali ja sad mogu lepo da mu kažem "Pa lepo sam ti rekao da ne kupuješ to sranje (neki mali olympus)" :D. A on se vratio nezadovloljan slikama.

Treba gledati aparat u skladu sa svojim interesovanjima i obavezno uzeti neki koji ima manuelna podešavanja i dobar senzor. Dovoljno da jednom pokuša da slika nešto u kontra svetlu ili u polumraku i zažaliće što je uzeo neko sranje.

Svi ti testovi smatraju amatere za ljude koji samo slikaju osunčane scene na automatici bez imalo želje da probaju nešto ozbiljnije.

Bauk
01.08.08., 00:27
LEpo si rekao i sa time se slazem, razlicite su potrebe i interesovanja. I svaka dalja diskusija je suvisna o tome. Ali sa istim tim "idiotima", mislim na sve mili,mini,micro...tj. maximalno pojednostavljenim foto aparatima, mogu da se naprave sasvim korektne fotografije, cak bi se lako mogao zapitati da li mozda ovo ipak neko drugi sa necim drugim slikao!!! ALI, sa istim tim "point and shoot" igrackicama, se pojave ljudi i kazu "mutna mi slika" i svih npr 100fotki mutno...A slozices se da je ta kategorija foto aparata kranje jednostavna, for dummies :)
E takvoj osobi nebi nista pomoglo da napravi normalnu fotku... Mnogo su vaznije druge stvari...kompozicija, svetlo...itd...to je ono sto cini dobru fotografiju.

Tako da ipak KEn ima od mene + :) filozofija mu je na mestu....

Alekre
19.08.08., 12:02
Moji su juce kupili ''Nikon L18''. Nisam bas zadovoljan (jer sam pre toga koristio stricev polu - profi Cannon) ali za to slikanje zivotinjica, porodice i tako to moze recimo da ti sluzi neki aparat od oko 10000 dinara. Doduse, ja bih za te uzeo ''Cannon'' jer trenutno prave najbolje kompaktne aparate.

Proka
03.12.08., 21:59
da ne bi otvarao novu temu koji foto a.. do 250e .
nov ili polovno nije bitno

Geni
03.12.08., 23:00
FUJI 6500 oko 200 ili ako uspeš da nađeš canon 350D sa kit objektivom za 250.

ToPa 12.02.
04.12.08., 01:41
maaa fuji S5800 zakon :D

Bifrost
04.12.08., 01:47
Bilo koji ixus :D to je za nas idiot za idiote hehehe

Proka
04.12.08., 02:20
do sada mi se najvishe dopada genijeva preporuka FUJI 6500.
izgleda odlicno i malo sam listao neke forume i svi kazu za te pare odlicno

Geni
04.12.08., 08:55
Za te pare nema bolje a za veće već treba razmišljati o nečem ozbiljnom. 6500 jedino nema priključak za spoljni blic i malo su mu nezgodne komande ali to je tako na svakom prosumer aparatu.

Sem toga, aparat je vrh... Nenad ga ima i neka te to ne obeshrabri, nije do aparata već do njega::D

Proka
04.12.08., 08:58
nenad ga ima ? ... ovajjjjjj neshto mi se ne dopada vishe ..
bolje da vidim ovaj fuji S5800.. hvala geni na ubrzanom odgovoru umalo da se
#####... hahahahhh
shala naravno ;)
meni se bash dopadaju nenadove slike .. zadnja serija pogotovo sa zmijama ..
cista 5ca

Geni
04.12.08., 09:20
Ćuti bre. Nenada moraš da kritikuješ, inače stagnira;)