PDA

Pogledaj punu verziju : Ime za zmiju



ikriss
30.07.08., 15:31
Duže vremena "kopam" po Internetu u potrazi za dobrim imenima za zmije i rezultati su ... polovični. Ono što sam uspeo da pronađem uglavnom je vezano za englesko govorno područje, što mi je OK za severno-američkog kukuruznog smuka (zamislite da se zove Žika, fuj, kao kad bi beloušku zvali Džon :( ) ali šta je sa pitonima, boama i ostalim vrstama koje nastanjuju druge kontinente ... Našiao sam i na zanimljive predloge koji nisu imena nego pojmovi (npr. Magma može da bude neuobičajeno ime baš za naranžaste smukove) ali opet je to sve više nego mršavo.

Ima li predloga?

Možda ne bi bilo loše da se predlozi i ideje šalju moderatoru ili nekom članu koji ima volje da sakupi sve na jedno mesto, pa da onda isti periodično objavljuje najnoviju tabelu (npr. kolone su smukovi, boe, pitoni itd. a redovi imena), a može i da se organizuje glasanje za naj-(bolje / gore) ime.

Pozdrav,

spiderboy
30.07.08., 15:48
pa ne znam,da je kuče ili mače u pitanju ajde još nekako,ali zmijama davati imena,to su neke nove egzibicije,al ajde sve je to stvar ukusa(imao sam pitona,zvao se Osama,on je bio izuzetak) :icon_joker:

huana
30.07.08., 16:30
ja iskreno mislim da to nema smisla...mozesh joj dati i zika i mika i magma ona ti nece doci:)

nenad
30.07.08., 16:33
Ma, zasto?! meni je to skroz ok. Das svim zmijama imena, sta je lose u tome? Zasto su psi i macke toliko bolji od
zmija i gustera da oni treba da imaju imena a zmije ne? Sad mi dodje da nabavim psa koga cu zvati pas, i nece
imati ime ::D

Kazem lepo devojci da iskljuci grejac kod Izildura i ona odmah zna sta treba da uradi. A da nema ime ta zmija,
rekao bih joj da iskljuci grejac kod lazne koralne zmije. A ako bi ih imao dve u dva terarijuma, onda bi bilo jos komplikovanije, tipa - iskljuci grejac kod manje lazne koralne zmije. Besmisleno skroz. Dakle, imena smisljam
zivotinjama jer mi je to zanimljivo, a i da bi lakse razgovarao o njima sa ljudima koji ih poznaju ;)

Moj predlog je bilo koje od imena iz Tolkinovih dela. Mnogo dobro zvuce, kao Morgot i Balrog na primer. A moze i
neko pozitivno kao Elendil i Elrond. ::D ::D

Bauk
31.07.08., 00:54
Ja moju(mog) getulu zovem MIROSLAV... ::D ...na kraju krajeva ovde je rodjen

Bifrost
31.07.08., 19:01
Svi moji ljubimci imaju imena samo sto ih ne pamtim sve pa onda izmislim neko drugo... ::D

Ime za zmiju hmmm. Jel muzijak ili zenaka? Zenka Milunka a muzijak Dimitrije ::D

zarko
31.07.08., 23:38
:) bifroste bifroste ...znaci uvek me nasmejes !!!
ja bih iso na neko opasno ime ..onako zlo

dr.lucky
01.08.08., 00:57
Rocco Siffredi. Aj da dodam zbog pravila o broju reci. Nadam se da ovo nece biti brisano! :D

huana
01.08.08., 13:20
ma i ja dajem imena svim zivotinjama osim pauka..al sam misiila da nema smisla to glasanje i izbacivanje liste ovde....moja zmija je leia....a agama shmi..a iguana domingo....:)))

Dahaka
01.08.08., 16:58
Evo ovako:

excetra a citalo bi se eksketra. :idea:

IV@N
03.08.08., 02:24
ja moga leoa ponekad nazovem djokos,djolo djolo,i sta god mi padne na pamet dok mu lupkam staklo kada treba da se jede i eto njega ::D

nenad
03.08.08., 19:26
Da, ali mi ovde pricamo o zmijama ;)

Geni
03.08.08., 22:23
Evo prebacio sam sve u Kafić gde je mnogo liberalnije ;).

U početku sam mislio da dajem ime svojim životinjama ali sam shvatio da je to glupo pa nisam nastavio sa tom praksom. Nema svrhe davati imena životinjama koje ne mogu da reaguju na njih.

nenad
03.08.08., 22:29
Ima, ima, ima, ima, nemas ti pojma matori :D

zokis
06.08.08., 21:40
Ime za pitona......... Dugi. ::D

Proka
07.08.08., 23:33
Ime za pitona......... Dugi. ::D

hahah nasemeja se ja na ovo .. .

ime za Poskoka - manijak :)Z

Alekre
19.08.08., 11:58
Najbolje je kada ime odredis spontano.
Ja recimo moju Grammostolu A. zovem Grejmi. Kao zlatna pa Grejmi de znam ali to je ostalo ::D