PDA

Pogledaj punu verziju : Moj obnovljen terarijum



Soulfly
01.08.08., 22:05
Posto je terarijum bio pravi haos, mislim da je Smithi zasluzio da se to malo sredi :)
Jos uvek je uplasen zbog premestanja :)

Inace to je moj prvi terarijum ::D
Komentari?

http://img388.imageshack.us/img388/5850/dsc01098sy9.th.jpg (http://img388.imageshack.us/my.php?image=dsc01098sy9.jpg)

Borko
01.08.08., 22:12
jesi li siguran za onaj kaktus.da se ne povrijedi smithi :exclamation:

miksajlons
01.08.08., 22:15
Dobar je. Samo ovaj kaktus je potencijalna opasnost, šta ako se smiti nabode :D

marko
01.08.08., 22:20
Odlično, ništa više ne treba za jednu lenštinu kakav je smithi :)
Ako je katus pravi izvadi ga.

Soulfly
01.08.08., 22:20
Bas sam vodio racuna o tome jer sam bio upozoren.
Kaktus u cosku je 100% bezopasan dok ovaj drugi kao ima neke "bodlje" ciju cvrstinu mogu da poredim sa nekom grubljom dlakom.
Pre bi se povredio tako sto bi se zaleteo glavom u staklo nego na taj kaktus.
Mogu da ga izvadim posle ako oblikuje neke ozbiljnije bodlje...

Soulfly
02.08.08., 04:03
Evo samo da spomenem - posto sam posmatrao njegovo ponasanje danas,
setkao se znatizeljno po terarijumu i dvaput je bez ikakvih reakcija presao
direktno preko kaktusa. Znaci nije se cimnuo ili dao bilo kakav znak da bi
mogao da se povredi. Ne kazem da zbog toga sto je presao preko kaktusa
ne moze uopste da se povredi ali sam samo hteo to da naglasim.

Ako vecina i dalje misli da bih trebao da izvadim taj kaktus poslusacu vas naravno,
ipak se razumete bolje

dragon
02.08.08., 09:19
Paukov abdomen je vrlo osjetljiv i odma izvadi kaktus van. Dva puta je prešao preko njega, a treči puta se bude povredil, a onda če biti kasno. Moj dobronamjeran savjet kaktus nema šta raditi u terariju sa paukom. Odma ga izvadi van.

Mihajlooo
02.08.08., 14:42
Slazem se. Kaktusima nije potrebna tolika vlaznost i zbog toga ce istrunuti a kao drugo drformisace se zbog nedostatka svetlosti i onda nece biti tako lep.

Soulfly
02.08.08., 15:07
U redu, sklonio sam onaj manji kaktus zbog potencijalne opasnosti a onaj u cosku sam ostavio.

rassa
03.08.08., 12:37
koje su dimenzije ter. a koje tarantule xD

marko
03.08.08., 17:43
A bre nisam ni skontao da je i onaj gore levo isto kaktus, mislio sam da si našao nešto veštačko.
Evo Mihajlo verovatno zna dosta toga o kaktusima (ako avatar govori nešto) ima li neki koji uopšte nemaju
ni malo tih bodljica tj. koji ih nikada neće ni dobiti ne mislim samo dok je ovako mali kaktus?

Ako je soulfly utvrdio da bodljica nema uopšte i da ih nikada neće ni biti onda može slobodno da vrati kaktus.
Opasnost za njega (kaktus) zbog prevelike vlage nema jer će se taj treset osušiti uskoro i biti potpuno suv a
posuda za vodu će obezbeđivati vlagu za smithi-a. Treset je trenutno mokar verovatno jer je skoro razbijena
cigla ili nešto slično.

Soulfly
03.08.08., 20:15
Dimenzije terarijuma su 30x30x20 a za tarantulu moram odokativno da kazem, i mislim da iznosi oko 9-10cm.
To je Zarkov Smithi kog imam od Septembra i mislim da je alavac jako lepo napredovao :D

Soulfly
03.08.08., 20:20
A bre nisam ni skontao da je i onaj gore levo isto kaktus, mislio sam da si našao nešto veštačko.
Evo Mihajlo verovatno zna dosta toga o kaktusima (ako avatar govori nešto) ima li neki koji uopšte nemaju
ni malo tih bodljica tj. koji ih nikada neće ni dobiti ne mislim samo dok je ovako mali kaktus?

Ako je soulfly utvrdio da bodljica nema uopšte i da ih nikada neće ni biti onda može slobodno da vrati kaktus.
Opasnost za njega (kaktus) zbog prevelike vlage nema jer će se taj treset osušiti uskoro i biti potpuno suv a
posuda za vodu će obezbeđivati vlagu za smithi-a. Treset je trenutno mokar verovatno jer je skoro razbijena
cigla ili nešto slično.



Da, i to levo je kaktus koji mi se jako svidja i uopste nema bodljice.
Medjutim, dobro je sto ste mi bas skrenuli paznju na ovaj drugi kaktus jer po meni je totalno bezopasan ali
sam ga dao (kaktus ::D) devojci i pitao je sta misli i ispostavilo se da ona ima nezniju kozu na rukama od mene
pa mi je rekla da su joj se iglice zarile u kozu :evil:
Ne pada mi na pamet da ga vracam nazad ::)

I u pravu si, razbijena je cigla treseta pa je zato treset mokar