PDA

Pogledaj punu verziju : Grejmi je polomila zadnju nogu.



Alekre
08.08.08., 21:48
Moja Grammostola A. je vrlo verovatno pala sa dok se penjala i polomila zadnju desnu nogu. Tacno se vidi kako je pukla i stoji u nepravilnom polozaju. Prelom je na drugom clanku (ako se gleda suprotno od tela). Cesto pokusava da se penje na ''zidove'' terarijuma. Sta da joj radim sa nogom? Plasim se neke infekcije ili trajnih posledica :(

Geni
08.08.08., 21:56
Samo pazi da ne curi nigde. Postoji mogućnost da će je sama isčupati. Ne preporučujem da je ti čupaš jer možeš da je povrediš.

Očigledno je da joj je terarijum previsok. Dodaj još supstrata da ne može da se povredi kada padne. A Grammostole rosee se najčešće penju ako im je supstrat vlažan. Ne vole vlažnu podlogu.

Ig0r
08.08.08., 21:57
Ništa ja tu ne bih menjao... Ostavio bih je na miru... Nogu će verovatno odbaciti i neće biti problema. Ali zapitaj se da li ti tu Grammostolu čuvaš kako bi trebalo. Iako nisam ljubitelj ovog roda znam da ne bi trebalo da je sklona stalnom pentranju(sem ako nije u novom terarijumu). Takođe verovatno je taj terarijum previsok za nju čim je tako jako pala. Budi srećan što nije povredila abdomen... Najbolje bi bilo da postuješ sliku terarijuma ako imaš i ako možeš pa ćeš verovatno dobiti više pravih odgovora a manje ovakvih nagađanja...

zarko
08.08.08., 22:01
jedino da se ne zaglavi kod presvlacenja !

Alekre
08.08.08., 22:26
Ne curi nigde, hvala Bogu. Terarijum je visok 35cm.
Hteo bih da je privremeno premestim negde (snaci cu se vec) pa da rekonstruisem terarijum. Ne moze vise ovako :angry:
Naracio sam od Kima hranu, sada cu da ga iscimam za kokosov treset. Ima da napunim terarijum samo tako da bih redukovao visinu. Jesam konjina :shy:

Sto se noge tice, to je vise kao uganuce. Hoce li se presvuci u skorije vreme zbog toga? Zadnje presvlacenje je bilo pre nekih dva meseca.

UPDATE:

Povadjeni svi elementi iz terarijuma. Grejmi takodje. Malo cu da prosusim treset. Mislim da je Grof pronasao problem. U jednom delu terarijuma je dosta vlazno (tamo gde mi stoji posuda za vodu). Posuda promenjenja, treset sam uzeo da susim . Prebacio sam treset u sepre i gurnuo u rernu.

Alekre
08.08.08., 23:29
Jos jedno pitanje, da je okej ovo sta obelezio na slici? :|

http://i38.tinypic.com/2vcch05.jpg

PS: Ovo nije moj pauk, ali je gotovo slican mom.

marko
08.08.08., 23:31
Potpuno normalno, pauk je malo odbacio one iritirajuće dlake i ništa više. Sve je pod kontrolom :)

Geni
08.08.08., 23:35
I ova je potamnela tako da će da se presvlači.

Čekaj malo, koju grammostolu ti imaš? Aureostriatu?

Alekre
08.08.08., 23:48
@Marko

Uuuuffff, hvala Bogu pa je normalno. Moja ih takodje odbacila. Mada ne vidim razlog :confused2:

@Geni

Grammostola Aureostriata. Moja je oduvek imala nesto tamniju boju od ostalih. Bas sam to gledao i plasio sam se ali sam skontao da nije jedina sa tamnijim ''tenom''.

marko
09.08.08., 02:56
Moja ih takodje odbacila. Mada ne vidim razlog :confused2:Pa jedno od ova dva slučaja:
1. neko ti je uznemiravao/čačkao pauka pa je bacao dlake u samoodbrani
2. "uskoro" će presvlačenje pa ih baca da osigura okolinu
Pauk nikada ne baca dlake iz dosade jer mu nikada nije dosadno :)

Alekre
09.08.08., 03:08
Hvala na savetima. Mnogo sam se uznemerio zbog Grejmi :(
Nisam bio lenj te umesto da spavam, uzeo sam da joj rekonstruisem terarijum. Evo sta sam uradio:
Treset mi je bio mnogo vlazan, pogotovo kod posude za vodu. Izvadio sam sve, tarantulu premestio u kutiju. Sve elemente sam oprao, vlazan treset sam susio u rerni (Ubio sam se ko majka). Sada je treset potpuno braon boje, dakle suv je. Stavio sam i dobru posudu glinenu kako iz male plasticne ne bi curelo i pravilo mnogo vlage. Mislim da se zbog toga penje. Slikacu sutra da vam pokazem kako sam to uradio. Mislim da je dobro. Jedino cu da sacekam Kima da mi posalje jos treseta pa cu i to da ubacim kako ne bi visina bila velika za svaki slucaj.
Sutra slike noge i terarijuma.

BTW, mnogo me ruke svrbe, izgleda sam pokupio dlakice sa tresetom. Majko mila samo se drapam kao svinja.

zokis
09.08.08., 14:24
Nista strasno sto se tice svraba. Potrudi se da se sto manje ceses da ne bi doveo do neke vece iritacije koze.
Po nekoj logici kad su ti na rukama iritirajuce dlacice trebao bi da ih isperes vodom. Cesanjem ih samo jos vise utrljavas u kozu.

Alekre
09.08.08., 18:53
Evo slike. mislim da se vidi lepo.

http://i37.tinypic.com/jf9dm0.jpg

http://i35.tinypic.com/2v33iv5.jpg

BTW, ne rade tagovi :(

Rade ;)

Alekre
09.08.08., 19:38
Hvala.
Sta mislite o nozi? Da cekam presvlacenje i pratim?

marko
09.08.08., 20:30
Uff baš nezgodno izgleda. Prati obavezno, čini mi se kao da je treset mokar baš tu gde prelom dodiruje tlo, kao da nešto curi.

Geni
09.08.08., 20:34
Samo gledaj da li curi. Ako ne curi, čekaj presvlačenje.

Alekre
09.08.08., 21:02
Pomno pratim. Primetio sam da na mestu povrede ima nesto malo treseta. Mislim da mozda curi, zbog toga se ta mala kolicina treseta zalepila. Ako curi, sta da radim?

UPDATE:
Popela se na saksiju, na svetlu sam video da povreda svetluca, Ne ostavlja tragove na saksiji, ali izgleda da curi.

Gledao sam ovu temu:
http://www.teraristika.org/forum/index.php/topic,196.0.html

Ja tu plavu tecnost nikada nisam video na povredi mog pauka. Izvinite za gornji post, nisam znao kako je dok nisam video.

Ala sam u bedaku :( :( :(

Geni
09.08.08., 21:30
Opusti se. Prvo treba videti koliko curi... Ako je samo malo vlažno, možda i ne curi više. Prati to par dana. Ako misliš da curi još onda ćeš morati da je izvadiš i da namažeš mesto gde curi lakom za nokte ili tako nečim. Prati je do sutra pa ćemo videti šta dalje.

Alekre
09.08.08., 21:44
Dogovoreno. Pisacu ovde ako mi bilo sta bude cudno.
Nemojte da mi zamerite, zabrinuo sam se :(

kimo
09.08.08., 21:55
Lak za nokte je nepotreban. Najčešće iskusniji paučari stave samo parče maramice ili papirnog ubrusa na ranu i onda se to slepi i prestane da curi. Nakon presvlačenja se sve to odbaci. Ako ima treseta on će odraditi sam posao umesto maramice ako ne curi previše.

Vidi se da je terarijum previsok i zato se pauk i povredio. Nemoj da je držiš više u tome. Ako nećeš da menjaš terarijum, da bude niži ubaci nekog treseta ili bilo kakve zemlje 10-15cm, tako da ti ostane samo 15-20cm od podloge do vrha terarijuma.

Alekre
09.08.08., 22:14
Treset cu da natrpam. U ponedeljak kupuje dzakce obicnog bez pesticida.

zarko
10.08.08., 03:59
:'(
prati je sta da ti kazemo drugo ....
jedinosto mi padana pamet je da ce mozda odbaciti tu nogu u sledecem moltu

Alekre
11.08.08., 06:20
Hvala Bogu Grejmi se krece, penje po drvetu i saksiji... Noga ne curi.
Provalio sam kako je izgubila dlake! Posto joj noga stoji u neprirodnom polozaju, kada se krece tari nogu od telo i tako nenamerno baca dlake. Treba li da se brinem da ne povredi deo tela od koji se tari noga?
Od kada sam osusio treset primetio sam da se vise ne penje kao pre.

I da, evo jos uvek me ruke nisu prosle. Ovo je nesto najgore, #####i svrab!

Geni
11.08.08., 08:32
Neće sebi ništa napraviti tim češanjem. Problem je samo ako tare onaj 'prelom' koji je tek osušen. I kada se jednom lapo smesti na suv treset i oplete malo, neće se toliko ni pomerati pa nemaš šta da brineš.

A za svrab budi srećan, sada ti je još i blag. Vremenom je sve gori i gori ;).

zarko
11.08.08., 16:59
sve gori i GORI !!!
ja sad imm alergijske reakcije na to s!@$#

Alekre
12.08.08., 03:52
Primetio sam danas vecu kolicinu treseta na rani. Dakle, curelo je, mada mislim da je treset sam po sebi takav da je zaustavio dalje izlivanje tecnosti.
Ovo su mi najgori dani u godini :(

Alekre
15.08.08., 10:30
Update: Grejmi je okej, plete mrezu, krece se, kopa...

Geni
15.08.08., 12:23
Samo je prati da ne procuri do presvlačenja. Dodaj joj treseta da ne pada više i nemoj da je stresiraš da ne beži, može opet da se povredi. Samo izguraj do presvlačenja i sve će biti ok.


Dobro je prošlo ;).

Alekre
19.08.08., 11:02
Sve je okej za sada osim jedne cinjenice. Odbija hranu. Od presvlacenja do sada nisa nije jela a to je sigurno oko 2 meseca. Ne razumem :( Ponudio sam joj dubiu koja mi je ostala mada nista :angry:

Evo slike, mnogo je mrsava i to mi se ni malo ne svidja :evil:

U jednom delu terararijuma je isplela mrezu po tresetu, ne verujem da ce se uskoro presvlaciti :S Ocenite pa javite:

http://i37.tinypic.com/25sx44z.jpg

Geni
19.08.08., 12:09
Pa presvlačiće se. Nije joj crno ali je dosta potamnelo. Jedino što kod grammostola taj period može da potraje. Nadam se da ona to požuruje jer je imala problema sa nogom. I ta paučina ukazuje na to.

A nevezano za nogu i presvlačenje... za aureostriatu da bude toliko ćelava je jako čudno. Mnogo se stresira. Stavi je na neko mirnije mesto.

Alekre
19.08.08., 12:15
Hvala na odgovoru ;)
Upravo sam je premestio u sobu koju ne koristimo. Uvek je tamno i temperatura je nesto niza. Bice uglavnom sama.

Alekre
20.08.08., 18:01
Opet ja :shy:
Posto joj cesto zagledam povredu, provalio sam da pokusava da odbaci taj deo noge. Kao da se ta noga sve vise i odvaja. Mozda se tripujem ali mi tako deluje. Uopste nema curenja. Predpostavljam da ce taj deo noge odbaciti i kada se bude presvlacila nabaviti novu. Da li gresim?
Evo slikao sam koliko sam mogao da uhvatim:
http://i35.tinypic.com/111rwj6.jpg

A ovo je nov substrat. Bogica kaze da je o.k. Ja sam proverio, nema nikakvih pesticida. Inace je to treset za bonsai drveca :confused2:

http://i34.tinypic.com/2agubyu.jpg

Jes' da davim ali... :shy:

ToPa 12.02.
20.08.08., 18:55
ako odbaci nogu, regenerisa ce je u narednih nekoliko presvlacenja...
cudi me da joj je abdomen tako celav :confused2:

Bifrost
20.08.08., 19:14
Jesi siguran da Grejmi nije muzijak... mozda se tripujem ali mi noge nesto puno dugacke za grammostolu...

Edit: Odrasli muzijak mislim aj je slikaj od napred..

zarko
20.08.08., 20:10
meni lici na muzijaka po dugim nogama.
inace, supstrat deluje ok !
a celavost mozda od stresa je bacala dlake i trljala..smao hipotteziram

ToPa 12.02.
20.08.08., 20:31
i ja sam pomislio da je muzjak :confused2:

dragon
20.08.08., 20:34
Nisi ništa poduzeo da si opet ne potrga nogu >:( od zemlje do stropa mora biti kao raspon njezinih nogu tako da ne može pasti sa visine i potrgati ju. Eto nisam imal sliku sa T, pa sam slikal kožu da vidiš koja visina i kolko zemlje. Probaj to čim prije riješit. Ljudi uvjek govore več je sto puta pala neče joj biti ništa, ali to se uvjek dogodo sto prvi puta i onda kukaju.

http://img372.imageshack.us/img372/5212/terop8.jpg

Alekre
21.08.08., 01:14
Tek danas sam uspeo da pronadjem odgovaraju podlogu, danas testirana sutra napunjeno. Nisam ni znao kada sam kupovao ter. Vidim da cu i drugi da pravim. Nizi.

@Za one koji misle da je muzijak
Kada sam je kupovao od Gave, pitao sam za pol, covek je rekao zenka. Evo full slika.
http://i38.tinypic.com/9amj42.jpg

dragon
21.08.08., 01:42
Pa ne treba niži samo stavi puno zemlje

Alekre
21.08.08., 15:38
Dakle muzijak...
Kako da utvrdim koliko je star? Kod mene je godinu dana.

Geni
21.08.08., 15:48
Čekaj, možda i nije. Ljudi su mislili da je polno zreo mužjak jer ima dugačke noge i deluje tako malo nezgrapno. A to bi blio očigledno da ima one 'bokserske rukavice' i kukice na prednjim nogama. A ne vidi se da li to ima.

Bifrost
21.08.08., 16:54
Ne vidi se sa slike ako ima kukice na prednim nogama (vrhovima tibie blizu zgloba koji tibiu povezuje sa metatarsusom ::D) i zadnji segmen palpi drukciji od zadnjih segmenata nogu...

Alekre
22.08.08., 17:19
Ljudi, kupio sam sve dzakcice koje su imali.
http://i37.tinypic.com/9q8g42.jpg

Jel treba jos?

BTW, trampim moj ter. za nizi. Nisam znao pa sam ga napravio za arborealnu :X :shy:

Miroslav
22.08.08., 18:00
Zašto da ga trampiš. :confused2: Samo je pitanje vremena kad ćeš nabaviti i neku arborealnu. :camouflage:

Bifrost
22.08.08., 18:22
Alekre sta si ustanovio za pol?

Alekre
22.08.08., 18:34
@Miroslav
A-a :D Mnogo volim G. Aureostriatu i nju cu da cuvam dok nas smrt ne rastavi :exclamation:

@Bifrost
Nista batice, gledao sam i djavola, nemam pojma, nikakve kukice nisam video.

ToPa 12.02.
22.08.08., 20:57
pogledaj da li su pedipalpe zadebljane !!! ???

Alekre
22.08.08., 22:38
Ja cu bre lepo to da slikam (da mi se drmne ruka) pa vi to lepo ocenite. Ipak ste pro.

Alekre
25.08.08., 15:30
Ima kukice, provalio sam ih jutros :shock:
Dakle, nije vise zensko, sada je musko. Kada sam je dobio mislio sam da je zensko tj. tako mi je receno.
Jedino me jos zanima, cim ima kukice, koliko je star otprilike?

Bifrost
25.08.08., 15:41
Kad ti se zadnji put presvukla/o? Daj daj bre da vidimo sliku da potvrdimo nije moguce da ih odmah nisi video... da li su palpe razlicite od nogu osim sto fali jedan segmet... Mislim da li su vrhovi loptasti... ili standardni kao kod noga..

kimo
25.08.08., 16:38
A joj...neko te je debelo zeznuo pri kupovini...ako je mužjak, ima još ne više od 6 meseci života, a jeste sigurno, čim si mi rekao da ne jede duže vreme, a i slomio je nogu jer se puno pentrao jer je skroz odrasli mužjak i traži bespomoćno ženku...

zarko
25.08.08., 17:03
nije ga niko zeznuo i muzijaci su super i vrede.
jedino ako je si ga kupio ko zenku i platio vise to je onda stvar dogovora izmedju prodavca i kupca.
ali i to se desava da ne moze lako pol da se odredi!!!
u glavnom posalji ga gustavu ima spremnu zenku za parenje !!1 i vec je pario tako da ima iskustva

Bifrost
25.08.08., 17:36
Pa i nije neki (cenzurisano) uvaliti muzijaka... To se lako da pogresiti ako se ne gleda pod mikroskop...

Ovo je Alekreova jedina T. i dosta je star sudeci po izgledu ne verujem da bi se odvoijo od njega, a ne verujem ni da bi imao nekog uspeha kod zenke... Mada je po meni humanije probati parenje pa makar ga i pojela... Gledo sam Goranovog muzijaka kako umire i nimalo prijatan osecaj cak mi je bilo krivo sto i posle tog drugog (postultimat) presvlacenja nisam probavo kod zenke dok ga ne pojede... bilo bi mi lakse to da gledam... izvini Gorane :|

huana
25.08.08., 18:02
ne verujem da te je gava prevario..verovatno nije znao kog je pola ili je i njemu neko rekao da je zenka..ja sam od gave kupila chetiri pauka i jednog dobila i za neke mi je rekao pol za neke nije..za one koje je rekao i bile su tog pola...stvarno mislim da nije imao mnameru da te slaze za pol ili shta vec...

kimo
25.08.08., 18:07
Pa jeste krivica prodavca ukoliko ga je prodao kao ženku, kako nije!?! Ako ti tvdiš da je ženka i ceniš je više od mužjaka i kupac to plati, a dobije mužjaka, to je greška prodavca...

Inače kako je njemu noga sada?

P.s. Šta je bilo sa Gustavovom aureostriatom? Ona je bila sparena još pre mnogo meseci?

zokis
25.08.08., 21:12
u glavnom posalji ga gustavu ima spremnu zenku za parenje !!1 i vec je pario tako da ima iskustva


Pa imam i ja muzjaka kog treba iskoristiti. Ako si u kontaktu sa njim pitaj ga da li mu treba za parenje.

Alekre
25.08.08., 22:14
Evo ovako:
Veoma nezno sam je uzeo u ruku (zbog noge) i vrhovima pipnuo kukicu. Pipnuo sam je, dakle postoji :shy:

Od Gave sam je dobio 20. Avgusta, prvi molt kod mene 7. Decembara, 2007, posle toga je jos bio jedan, njega nisam zabelezio, ali mislim negde April - Maj, posle toga je sigurno dobio kuke i to je to sto se presvlacenja tice od kada je kod mene. Sledeci put cu morati da pravim malu evidenciju o tome.

Noga je okej, hvala Bogu (naucio sam #####u lekciju :()

Sada imam dilemu i treba mi vasa pomoc cisto da rasudim sta cu i kako cu:
Dakle nece vise biti molta (cim ima kukice) to sam ukapirao, trebalo bi da se pari i to sam ukapirao. Problem je psihicke prirode, tog pauka mnogo - mnogo volim :th_love51:. Da ga vidim kako ga jede zenka, pa ne znam, zaplakao bih momentalno :( :( :( :( :( :( Ne bih ga dao na parenje. Mada, ako je nehumano to sto radim, ja cu ga dati, jer sam ga pazio koliko sam znao i mogao ovih godinu dana i neka tako bude i zadnjih dana. Da mu udovoljim i to da se ne bi mucio :( :( :( :( :( :(

Geni
25.08.08., 22:18
Gledaj to sa strane toga šta je priroda namenila. Njemu je jedina svrh postojanja sada da oplodi neku ženku. Ništa drugo ga ni ne interesuje. Zato i toliko šeta po terarijumu, jer pokušava da izađe. A i priroda je tako odredila, da spari jednu ili više ako je baš talenovan i da završi svoj životni put. Jadni su kada se približe kraju. Raspadaju se polako.

Bifrost
25.08.08., 23:05
Ako ga stvarno volis nabavi mu ono sto trazi - zenku. Mislim da ne bi bilo lose da mu nadjes da kupis zenku... Pa probas da ih paris na taj nacin ces imati bar jednog odraslog pauka kad njega vise ne bude i neces morati da se odvajas od njega dok vas smrt ne rastavi :)...

marko
25.08.08., 23:32
...
Dakle nece vise biti molta (cim ima kukice) to sam ukapirao
....
Da ga vidim kako ga jede zenka, pa ne znam, zaplakao bih momentalno...

Ne mora da znači da neće biti više presvlačenja, postoji jako mala šansa da bude takozvanog post-ultimate molta, šanse su jaaako male, samo sam hteo da skrenem pažnju da sazrevanje ne podrazumeva kraj presvlačenja.

S' obzirom da je aureostriata u pitanju čisto sumnjam da bi parenje bilo fatalno za mužijaka, bolje mu pruži šansu da odradi svoju ulogu, u slučaju uspešnog parenja imaćeš gomilu novih malih tarantula :)

zarko
25.08.08., 23:45
posalji ga na parenje druze to je najbolje!!!
a velike su sanse da ga nece pojesti jer sma gledao parenje i jako su mirni ,bezprekorno e ponasaju...

Alekre
26.08.08., 00:25
Okej, ko ima ribu da mu namestimo za (Cenzurisano)? :)Z

zokis
26.08.08., 00:42
Opet moj osta suvoga. :)Z :)Z :)Z :)Z

zarko
26.08.08., 02:54
ima gustav....recicu mu da te kontaktira...

kimo
26.08.08., 08:53
Ja se slažem da ga šalješ na parenje, pa ako bude uspešno uzmeš mladunaca par i čuvaš :)

P.s. Pa šta je sa njegovom ženkom? Jel to parenje propalo? Šta se desilo?

zarko
26.08.08., 14:41
zenka se presvukla. to je bilo...

Alekre
08.09.08., 01:54
Odbacio je nogu, ne celu, samo ono do povrede. Ne curi, krece se, sve je oki.

Proka
09.09.08., 04:10
sve je onda ok .. opusti se i cekaj.

Alekre
09.09.08., 06:49
Ma okej je, samo sto se vise nece presvlaciti.

Proka
09.09.08., 07:20
joj nisam procitao zadnji zarkov post .. ### ...